Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012. január: indul a lombik fórum

2012. január: indul a lombik (beszélgetős fórum)


124. Rúzsvirág (válaszként erre: 123. - NYUFIKA)
2012. jan. 16. 10:53
De jó, hogy Ti is kedtek!!:))
123. NYUFIKA
2012. jan. 16. 10:19

Sziasztok!

Kezdünk!!!!Gonal Feri beadva....

2012. jan. 16. 09:55

Sziasztok!


Jó hírek.:)

Jobb oldalon 3 db, bal oldalon 7-8 db 11-13 mm közöttiek.:)

Csütörtökön megyek újra uh-ra, és úgy tippelem, hogy szombaton lesz a leszívás, de majd kiderül.

121. millica
2012. jan. 16. 09:21

Üdv néktek :)


Üdv külön az újaknak :) megy a drukk!

Rúzsvirág jobbulást és gyere ma a hírekkel.

Én sajnos még kettőt sem kérhetek :( ha van topembrió akkor 1 ha nincs akkor 2 de hát mindig van minimum 1 topminőségű embrió :( ez van. Fagyasztott embrió beültetésnél 2.

Maszat akkor nálunk kb ugyanaz a szitu apa miatt kerültünk lombikra,bár kétséges volt a rossz eredmény miatt az is hogy ellenanyagot termelek a kiskatonák ellen. De mikor javult az eredmény nem csináltak újabb ilyen vizsgálatot.

Ma megyek utolsó uh-ra ,szerdán leszívás. Őrület hogy mennyien vagyunk akik ezen a héten 1-2 nap eltéréssel mennek leszívásra,onnastól felpörög minden és lehet nagyon izgulni. Voltam már más fórumon is de ott mindig úgy alakult hogy 1szer jött össze másnak is pont hogy kb egyszerre haladtunk. De most tök jó hogy ennyien tudunk egyszerre izgulni :)

120. NYUFIKA (válaszként erre: 119. - Ditta28)
2012. jan. 15. 18:03

Köszi!!!!

Már az egyiket sikerült átfújni,de elzáródott újra.Nincs mit tenni.Azt mondták lehet ,hogy így születtem.

A győri kaáliba járok,de itt sem ajánlják fel.Nem avatkoznak bele a természetbe csak ha muszáj.Annak csinálják,akinek indokolt spermium minősége,genetika..állítólag sokba kerül.

119. Ditta28 (válaszként erre: 117. - NYUFIKA)
2012. jan. 15. 17:11

Szorítok neked!

Nálad sem jöhetett szóba az átfújás?

Én kérdeztem az orvosomat, de azt mondta, olyan helyen van elzáródva, hogy nincs mit tenni. És nem tudja, miért van ez. Olyan furinak találom...

118. Ditta28 (válaszként erre: 116. - Maszat222)
2012. jan. 15. 17:00

Mi kaptunk egy papírt, amin be kellett jelölni, hogy igénybe vesszük-e az ICSI-t.

Az egy olyan eljárás, hogy egy db spermiumot kiválaszt az embriológus, és azt befecskendezi tűvel a petesejtbe. És ugye megpróbálja a legalkalmasabbat kiválasztani :-)

A másik variáció pedig ugye az, hogyha sok-sok spermiummal "összeengedik" a petesejtet. És ott akár 2 is befúródhat a petesejtbe, abból lesznek az egypetéjű ikrek.

Mi az ICSI-s módszert válasszuk, mert a férjemnél is gyengécskébbek a spermák, így jól jön a segítség...

De szerintem nálunk, ahová én járok, majdnem mindenkinél így van.

Kíváncsi lennék, a többi intézetben mi a szokás...

Vagy hogy kaptok-e választási lehetőséget...

117. NYUFIKA (válaszként erre: 115. - Ditta28)
2012. jan. 15. 16:29

Szia Ditta.

Nálam is zárt mindkét petevezető.Ma megjött ,holnap telózok,hogy beférünk e a keretbe,ha igen akkor kezdünk....

116. maszat222 (válaszként erre: 114. - Ditta28)
2012. jan. 15. 16:05

Hát az nem tudom annyira nem vagyok jártas benne.

Azt tudom hogy az inszem nálunk nem jöhetett szóba, mert apa katonai kicsit kevesebben vannak és ezért kell a lombik.

Nálam különösebb gondot nem találtak. A petevezetőin sincsenek elzárodva.

Ti mióta próbálkoztok?

115. Ditta28
2012. jan. 15. 15:54
látom lányok, hogy többeteknél is az probléma, mint nálam. petevezető elzáródás. nálam ráadásul mind a kettő elzáródott :-( de nem tudni, miért...
114. Ditta28 (válaszként erre: 112. - Maszat222)
2012. jan. 15. 15:53

Akkor ugyanaznap megyünk leszívásra :-)

és nálunk is ugyanez a helyzet az ikrekkel. nekem a nagymamám is többek között ikerpár egyik tagja :-)

ICSI-vel történik a megtermékenyítés? vagy nálatok mi a gyakoribb, ott, ahová jársz?

2012. jan. 15. 15:49
Ezek nagyon szép eredmények!Gratula!:))
112. maszat222 (válaszként erre: 110. - Ditta28)
2012. jan. 15. 15:35

Szia

Hát mi is csak 2 kérünk vissza.

Mi nem merlyük bevállalni hogy esetleg 3-an legyenek így is nagy esélye van az ikreknek is, mert mind a kettők felmenői között voltak ikre. De majd kiderül mit oszt nekünk a sors :DDD

2012. jan. 15. 15:32

Sziasztok

Meg volt a mai uh is. Én olyan 10 db tüszőre saccolom ahogy sorolta a dokinő :DD. Vannak szép nagyok is 21-22 mm és vannak kisebbek is 16mm felfelé:DD azt mondta nagyon szépek.

Kedden 9-re kell menni leszívásra és akkor kiderül mennyi is volt az annyi.

Még ma kaptam Merionalt és Cetrotide.

Estére kapom a Ovitrelle-t

110. Ditta28
2012. jan. 15. 13:12

Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok?

Én a második lombikot kezdtem most januárban. Tavaly októberben sajna missed ab...

Ma este adom magamnak az Ovitrelle-t és kedd reggel 1/2 8-ra várnak a leszíváshoz.

Nekem úgy tűnt, a pénteki ultrahangon elég sok méretű tüszőt sorolt fel az orvos, kb. 14-16-os méretűeket és azt mondta, keddre érnek meg teljesen.

Nálam az előzőnél 17 petesejtet szívtak le, abból 8 termékenyült meg és 2-t kaptam vissza.

Most nagyon gondolkodok a 3-on, de sztem nem fogják engedni. Az előzőnél is nagyon ellenezték.

Nálatok mi újság? Hogy gondolkodtok? Ha több megtermékenyül, ki hányat kérne vissza?

109. NYUFIKA (válaszként erre: 107. - Napzuhany)
2012. jan. 14. 16:00
Szia napzuhany:))))
108. maszat222 (válaszként erre: 107. - Napzuhany)
2012. jan. 14. 15:55

Szia

Nekem is az első lombik.

Hova jársz?

2012. jan. 14. 15:23
sziasztok, csatlakozom, ha lehet, napi 2 szuri, első UH hétfőn, első lombik és reménykedem, mint mindenki más.
106. Rúzsvirág (válaszként erre: 103. - Millica)
2012. jan. 14. 09:38

Sziasztok!

Hétfőn megyek uh-ra. Már nagyon izgulok, hogy mi a helyzet.:)

Sajnos meg vagyunk fázva, sikerült beszedni egy felső légúti kórságot.:(

A közvetlen kolléganőim tudják, meg a főnököm. A család is, de békén hagynak bennünket, szerencsére.

105. millica
2012. jan. 13. 21:29

Pont úgy gondolom ahogy te.

Hát igen az én baráti köröm itt kint jelenleg több fiatal 24 körüliekből áll akik még gyereket sem terveznek a közeljövőben,tehát egyáltalán nem érzik át min megyek/megyünk keresztül. Na jó oké kérdezik mi újság hol tartunk ,de az közel sem olyan,csak udvariasságból... Néha olyan jó lenne személyesen vkivel kitárgyalni ezt az egészet úgy hogy ő is tudja mi ez,mert ő is átélte vagy éli.

De ha nem tudnák hogy lombik ,akkor is a téma folyton az lenne mikor lesz már baba. Szóval fene se tudja mi a jobb.

2012. jan. 13. 19:50
Nálunk is tudja a nagy többség.Nem is tudom mi a jobb.Néha jó ha erőt ad valaki a küzdelemben néha meg idegesít a sok szánakozó tekintet.Vannak olyanok is akik ahogy meg tudták hogy lombik hanyagolják a témát.Ők ugye nem értenek hozzá,nem tudják hogy zajlik ez,inkább nem szólnak és nem kérdezgetnek.Néha én is úgy érzem jobb lenne ha senki nem tudna semmit.
103. millica
2012. jan. 13. 18:03

Maszat nálunk tudják én nem tudnám ezt eltitkolni /bár mégis irigyellek vhol :)/ pláne nem anya előtt,hisz eddig is tudták hogy nem védekeztünk és nem jött a baba,tehát lépni kellett vizsgálatok stb. Bár tény hogy most hogy már 3.próbálkozás jön én ezt már nem szivesen tudatnám csak anyáékkal ő nekem csak más.. Viszont ő is traktál mindig vmivel pl: tegnap olvastam egy cikket hogy .... "de nekem már erre nincs időm" és türelmem hogy még ezt még azt próbáljuk meg. Nem, úgyhogy drága anyukám sem igazán "fogadja el" hogy lombik mikor szerinte tuti jönne magától is. De már 32 leszek hova várjak? Vártam már pár évet... :(

Ha /bár sikerülnie kell és fog :) / most nem sikerül már előre elegem van mások sajnálkozásából nem akarom már hallani,anyósom nagyon tud rajtunk sajnálkozni de nem kell inkább ne az engem inkább kiakaszt.

Én is szorítok mkinek!

Rúzsvirág veled mi újság? Uh mikor lesz?

Ma már nagyon szúrkált a hasam alja :S

2012. jan. 13. 16:53
Lányok ti elmondtátok a családnak hogy lombikra jártok? Mi nem szóltunk senkinek mert nem igazán értenék meg a dolgot és csak a természetes dolgokkal tömnének. Nem értik meg hogy azok már felesleges körök lennének.
2012. jan. 13. 15:00
Sziasztok!Nagyon egyszerre haladunk!Végre jobb kedvem van nekem is,elkezdtek már növögetni.Nem tudom most mennyi van,szerintem maradt a 3-5,9-10-11mm-esek kis drágáim.Hétfőn még Uh aztán úgy néz ki szerda-csütörtök punkció és szerintem hétvége-hétfő ET.Olyan izgi, szorítok mindenkinek!Mostmár jobban megy az ivás, tudom hogy ezt meg kell tennem!
100. millica
2012. jan. 13. 13:27
Itt meg pikk-pakk a 2.napon :S ennek nagyon nem örülök,hisz előző lombiknál pl csak 1 élte meg a 6-ból a 3.napot egyet meg beültettek ,de szerintem ő sem élte meg :( Na most nincs sok hátha életképesebbek lesznek.
99. maszat222 (válaszként erre: 97. - Millica)
2012. jan. 13. 11:32
Azt még nem tudom általában 3-5 nap telefonálni kell és akkor megmondják hogy fejlődnek. Tálán jövőhét hétvége lesz.
2012. jan. 13. 11:23
A telefonbeállítás jó ötlet :D
2012. jan. 13. 11:22
Huhh maszat akkor eléggé egyszerre haladunk :) bár itt hamar beültetik ,otthon sokszor az 5.ik napon. Neked is?
2012. jan. 13. 11:22
Az ivással nekem is problémám van én is mindig elfelejtek inni pedig tudom sokat kellene :DD. Próbálom figyelni fogy mindig igyak egy keveset. Lehet beállítom a telefont fél óránként csörögjön és akkor tuti nem felejtem el:DDDD
2012. jan. 13. 11:21
Ma voltam megint uh-n. Most másik doki vizsgált azt mondta hogy 5 tüsző nagyon szép a többi még kicsi :S de nekem szerdán egy másik doki meg 7-et mondott ,de ebből ezek szerint 2 még pici. Hétfőn újabb uh és valószínű szerdán punkció pénteken beültetés. Ajjj olyan türelmetlen vagyok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook