Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012. január: indul a lombik fórum

2012. január: indul a lombik (beszélgetős fórum)


214. millica
2012. jan. 19. 13:34

Én nem is tudom bizti hogy pihizni fogok ,de pl a főzés nem hiszem hogy megterhelő lenne annyi mozgás csak kell. Szóval osztom azt a véleményt miszerint kell a megfelelő vérkeringés miatt mozogni,de pihenni is kell itt az első 3 napra javasolják az ágynyugalmat aztán lehet mindent csinálni mint azelőtt. Háát azért megterhelő fizikai munkát inkább ne. Sétákat a friss levegőn biztos beiktatok párommal :)

Ditta :) akkor holnap te kezded a sort :D juppppííííí hozzuk haza a picurokat :)

2012. jan. 19. 13:34

Szóval te is egyet kapsz vissza! És mit mondanak, mivel biztatnak mekkora az esélyed így???

Nekünk pl soha nem mondták, hogy hány százalék az esélye annak, hogy sikeres lesz a lombik, éppen ezért mi úgy vagyunk vele, 50-50 %

Majd kiderül!!

De én is nyugisabb lennék, ha kettőt kapnék vissza, de tiszteletben kell tartanom a párom akaratát is, hiszen ez nem csak az én, hanem az ő gyereke is lesz! :))

212. millica
2012. jan. 19. 13:29

Én már írtam nagy szomorúságomra nem kérhetek nem kaphatok itt csak 1-et ha van topembrió márpedig bizti van :) ha nem lenne akkor 2 de szerintem ritka.

De az esély mégis dupla ha kettőt kapnék vissza :( Bár még lehet egypetéjű iker :) én örülnék neki de félnék is alkatilag hogy tudnám az édes nagy terhet, nem tudom.

De itt eleve tudatosan csökkentik az ikerszülések számát az 1 embrió beültetésével hisz nagyon veszélyes az anyára és a magzatokra nézve/koraszülés/ Régen itt is lehetett 2-t kérni.

211. szandianya (válaszként erre: 209. - Ditta28)
2012. jan. 19. 13:04

Mi majd csak egyet fogunk visszakérni elvileg, mert apa nagyon fél attól, hogy ikreink lesznek! Ugyebár nekünk már van egy manókánk!

Úgyhogy így biztosan sokkal kevesebb az esélye a sikernek, de ez van......ez a kettőnk döntése kell, hogy legyen...és ha apa ennyire elzárkózik az ikerterhesség lehetősége elől, akkor nincs mit tenni!

210. Ditta28
2012. jan. 19. 12:49
Még annyi, hogy nekem az előző programon a 2-ből 1 tapadt meg. Igaz, hogy megállt sajnos a fejlődésben, szóval nem lett jó vége, hiába volt a pozitív teszt (jaj, ezzel senkit sem riogatok ám!!! csak elmeséltem), ezért merném a 3-at... talán...
209. Ditta28 (válaszként erre: 207. - Szandianya)
2012. jan. 19. 12:47
Hát, én még nem döntöttem, ráérek pénteken. Azt fontolgattuk az embriológussal, hogy ha lesz 2 jó minőségű, akkor marad a 2, ha gyengécskébbek, akkor gondolkodok a 3-on, de azért nagyon rizikós. Hiába 1% az esély, hogy mind3 megtapadjon, akkor is nagyon elgondolkodtató.
208. Ditta28 (válaszként erre: 206. - Maszat222)
2012. jan. 19. 12:45
Én is a pihi mellett döntök, sőt, sztem intenzív pihi lesz :)
2012. jan. 19. 12:45

Ki mennyi picurkát kap vissza? Illetve kért!!!

Már ha kérdezhetem!

206. maszat222 (válaszként erre: 205. - Ditta28)
2012. jan. 19. 12:44

Hát én pár napot bizti piheni fogok ha nem is pont feküdni, de nem csinálok semmi megerőltetőt.

Esetleg veszek valami vitamint és azt is szedem.

205. Ditta28
2012. jan. 19. 12:41

Sziasztok! Én holnap 11-re megyek a picikért :-)

azt hiszem, a punkciónál is én nyitottam a sort. Kb. óránként megyünk :)

Olyan nehéz eldönteni, hogy utána feküdjünk vagy mozogjunk. Nekem azt mondta a doki, hogy nem a testpozíciótól függ a megtapadás.

Valakitől azt hallottam, hogy jó, ha sokat fekszel. Valaki azt mondta, jó, ha nem fekszel, hisz kell, hogy a pociban legyen kellő vérkeringés.

Ki mit gondol erről?

2012. jan. 19. 12:25
Megvan a konzultációra az időpontom március 7-re de azt nem mondta hányra Dr-Leskóhoz amúgy mindent elmondott hogy milyen vizsgálatok szükségesek.Nem ismerek ott senkit aki voltmár nála irnekem.
2012. jan. 19. 11:53

Na még várok délutánig, vagy ....ja délutánig, és ha addig semmi változás, akkor felhívom!!!

Bőgni tudnék az idegtől!!!!

202. maszat222 (válaszként erre: 199. - Millica)
2012. jan. 19. 11:51

Jaja de jó!!!

Akkor egyszer izgulhatunk !!!

Drukkolok!!!

201. maszat222 (válaszként erre: 198. - Szandianya)
2012. jan. 19. 11:50

Hát akkor szerintem kérdez rá az a biztos.

Majd írd meg mit mondott.

200. millica
2012. jan. 19. 11:47
Provence amúgy az emberek milyenek általában Luxemburgban? Barátságos,közvetlen nép? Egyszer mentünk át Luxemburgba egy napot elcsavarogtunk ,nagyon szép volt.
199. millica
2012. jan. 19. 11:43

Sziasztok!

Maszat én holnap 1-re megyek pöttömért :D Istenem bárcsak bárcsak már sikerülne!!! Felhívtak hogy sikerült a megtermékenyülés de azt hogy mennyi van csak a doki mondja meg beültetéskor,érdekes.

Provence hát elképzeltem a barikákat a fejed felett :D milyen jópofa. Itt is azt szeretem hogy a kórházak barátságosabbak mint Magyarban. Itt nem megyek be gyomorideggel és tudom hogy a dokik és nővérek sosem mogorvák hanem kedvesek és irtó figyelmesek. Tegnap is a főnővér aki adta be a szurit a popómba kifaggatott minket honnan jöttünk /őt még nem ismertem a lombik csapatból/ mióta vagyunk itt stb. és megdícsért hogy milyen jól beszéljük a nyelvet :) meg sokat viccelődnek jókat röhögtünk tegnap is. Punkció közben is nagyon figyelnek és beszéltek hozzám. Nekem sajnos otthon nincs jó tapasztalatom sőőőt. De gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

198. szandianya (válaszként erre: 196. - Maszat222)
2012. jan. 19. 11:40
Hát a Versysbe, a madarász utcába, és én úgy tudom nincs ott senki hétvégén!! Akkor kérdezzem meg a dokimat???
2012. jan. 19. 11:14

Holnap 12-re megyek a kicsikért:DDD

Ja annyira izgulok :DDD

Ma gyorsan rendbe rakok itthon mindent hogy hétvégén csak pihenéssel teljen.

196. maszat222 (válaszként erre: 194. - Szandianya)
2012. jan. 19. 11:12

Szia

Melyik intézetbe jársz? Lehet már írtad de elfelejtetem.

Ha a káaliba jársz szerintem simám meg lehet beszélni velük mert ott vannak hétvégén is. Ha meg sztk alapon kell hát akkor meg kell kérdezni a dokit hogy jó lesz-e így.

195. maszat222 (válaszként erre: 193. - Rúzsvirág)
2012. jan. 19. 11:08

Addigra szép nagyokra fognak megnölni!!!

Szorítok!!!

Nekem is feszített a pocim péntektől és kedden volt a leszívás.

Még most leszívás után is érzem, már nem annyira mit kedden de még mindig mintha fel lennének fújva a petefészkeim.

2012. jan. 19. 09:54

Hát sziasztok lányok!

Most már én is lassan a célegyenes felé tartok!

Már 11. napja adom magamnak a suprefact injekciót, és a dokim azt mondta ha megjön, akkor jelentkezzek nála, valamint menjek fel a klinikára vv-re, mert megnézik az ösztradiol szintemet!

Azt mondta a második napon is jó.......de van egy kis gondom!

Ma már elkezdtem barnázgatni, és hát ugye ez nem számít mensinek! és mi van ha majd csak szombaton reggelre jön meg rendesen, és akkor nem tudom se az első, sem a második nap menni, csak a harmadikon!! Tudna ebben segíteni valaki???

Ez problémát jelentene???

2012. jan. 19. 09:48

Szia Provence!

Sok sikert neked is!!!:)


Reggel voltam uh-n. Növögetnek a tüszők, vannak kb. 10-en 13-16 mm közöttiek. Abban bíztam, hogy szombaton már leszívás lesz, de kitolta a dokinő hétfőre.

Ma meg holnap még a maradék Gonal-t kell szúrni, szombat este tüszőrepesztő szuri, hétfőn 08:30 Kaáli.

Már nagyon várom, mert feszít a pocim rendesen.

192. NYUFIKA (válaszként erre: 191. - Provence13)
2012. jan. 19. 09:38

Szia Provence!!

Üdv köztünk....

Igen itt zajlik az élet,valakivel mindíg történik valami.

Akkor kb majdnem együtt lesz a beültink....Én a leszívást csütörtökre számolom,beülti plussz 2-5 nap.Attól függ blastókat kapok e vissza.

191. Provence13 (válaszként erre: 190. - Millica)
2012. jan. 18. 20:29
Igen, altattak, de eleg roviden, de nekem volt elotte majusban hiszterom luxban ugyhogy nem feltem az altatastol. Annyira vicces volt itt, a mutoasztal felett fel volt ragasztva a plafonra egy hatalmas foto plakat. Egy kerites es sok birka ugral at rajta, nagyon nevettem, amikor meglattam. Annyi volt most, hogy amikor benyomtak az altatot akkor durva brutal hanyingerem lett de csak kb ot masodperc volt es mar aludtam is. Van olyan intezet magyarorszagon ahol valasztani lehet boditas es altatas kozott. Nagyon drukkolok, hogy sikeruljon!
190. millica
2012. jan. 18. 20:15
Itt is 3-at ez már a 2. :( Bár remélem nem is lesz többre szükség mert most sikerül :) És Németben altatnak punkció alatt?
2012. jan. 18. 19:57
Neem itt harmat, de szerintem ez azt jelenti, hogy a tobbsegnek ennyibol sikerul is. Luxemburgban negyet tamogatnak, de ott nem is olyan jo a rendszer ez ugyben, mi is ezert valasztottuk nemet.ot. Amugy Luxiban lakunk, meg Brusszelt is ajanlotta a nogyogyaszom, most egy itteni ismerosom kezdi.
188. Provence13 (válaszként erre: 187. - Millica)
2012. jan. 18. 19:54
Ja, hat inkabb fagyibabaknak szoktak hivni, ezt valahol olvastm igy, es viccesebb :-) . Tudom, hogy nehez sokat inni Lanyok, de probaljatok meg napi ket es fel harom liter VIZET. Aki ugy erzi tul lett kicsit stimulalva tehat jo nagy a hasija, minden reggel ehgyomorra meredzkedjen es ha napi 30 dekat fel kilot hizik akkor gaz van, irany a korhaz. Amugy naprol napra rendbe jon, beultetes napjan mar egeszen virgonc voltam, szoval olyan 3-4 napig vana vizvisszatartas, de szerintem ez inkabb a tiznel tobb tuszot erlelokre jellemzo.
187. millica
2012. jan. 18. 19:38

Heló Provence ,

üdv a szomszédságból :D Németben mennyit támogatnak? Ott is 5-öt? Hát inzulin témához nem tudok mit szólni,nekem nem nézték :S én is vékony alkat vagyok és nem vetem meg az édességet én sem :)

XD most esik le a sítáboros csapat mit takar :D most vhogy lassú a felfogásom. Kiütött a mai punkció fájdogálok odalent és még aludtam is délután amit sosem szoktam csak este :)

2012. jan. 18. 18:08
Sziasztok! Csatlakozhatok? Nekem egy het plusz minus par nap mulva lesz beultetes sitaboros csapatbol. Magyar aktiv forumot nem talaltam, egy amerikaiban irogatok, de az megis csak mas. :-) Mi Nemetorszagbn csinaljuk, ferjemnel van gond, de az okot a mai napig nem talaltak meg. De a lenyeg, hogy van sperma csak nem eleg, mindenben pozitiv dolgot kell latni. En 29 eves leszek hamarosan, nalam volt nemi tsh szint gond meg prolaktin, de az gyogyszerrel rende lett teve. Viszont egy hete derult ki, hogy az inzulinom nem tul jo, nagyon pici vagyok es vekony, es pcos es tuneteim sincsenek, igy a ket doki, ai foglalkozik velem, nem gondolta, hogy varni kellene. Elkezdtem dietazni, pontosabban semmi cukor edesseg bagett... mivel sosem hiztamegy grammot sem kajatol igy ezeket buntetlenul pusztitottam, de ezt ugy latszik senki sem teheti meg. Most 7. Napja osztrogen tablettat szedek, ami segit a mehet felkesziteni. Tuszorepesztes nem lesz, szoval ez egy aranylag normal ciklus. Mit mondjak nem hianyoznak a szurik, bar az nem volt olyan gaz, inkabb a leszivas koruli napok, illetve utana, mert ugye a hcg szuri durrantja be a dolgokat. En leszivas utanket napig derekszogben jarkaltam es akkor volt a hasam mint egy othonapos babavaronak, reggel nem lattam a labujjamat h leneztem, mikozben amugy szinte homoru vagyok, amig nem veszekmagamho valami kajat. Szoval ha ez nem sikerul, akkor talan adnak gyogyszert, de itt nem olan divat a metformin, foleg nem vekony noknel, ahol nincs folosleges zsir, bar lehet, hogy nekem a szerveim kozott van zsirtartalek, nem tudhatjuk. Mindenkinek drukkolok, tenyleg jo kis csapat gyult ossze, minennapra esik valami izgalmas. En holnap megyek endometrium nezobe. Remelem jol halad. Negyedik napon mar 5mm volt, de addig szedtem mehpempot de aztan egy masik forumon mondtk, hogy az megugrasztja az inzulint es nehany orvos nem ajanlja ha eleve van vele pronlema. Huhh, na hirtelen ennyi.
185. Szileva (válaszként erre: 184. - Mazsola2006)
2012. jan. 18. 15:53

Mazsola!

Drukkolunk neked is rendesen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook