Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012. január: indul a lombik fórum

2012. január: indul a lombik (beszélgetős fórum)


274. Szileva
2012. jan. 20. 15:49

Mazsola!

Ebből még akármi is kisülhet! Nem kevés az 5 egyáltalán! Pihenj sokat!

2012. jan. 20. 15:33

Én is jelentkezem.Meg volt a punkció.5 petesejtem lett.Ez a tieitekhez képest ez kevesebb de én hiszek bennük és be fognak indulni.

Én már a stimu eleje óta szedem az aspirin protectet a dokim tanácsára.Most pihenek meg iszok,ez a műtét most jobban megviselt mint az előző.Vigyázzatok a babáitokra,aki meg még punkcióra vár növelje a tüszőit.

272. Szileva
2012. jan. 20. 15:27

Sziasztok!

Megvolt nálam is a belülti! 8 sejtesek és 1 6 sejtes. Megmutatták a drágákat monitoron. Nagyon szépen fejlődnek azt mondták, tuti embriók!

Sokat kell pihenni ennyit mondtak. 31-én kell vérvételre menni.


Millica!

Én drukkolok neked, ne szomorodj el!! Gondold azt, hogy csak beindul valamelyik picúrka!!


Remélem a többieknek is jól ment!

2012. jan. 20. 15:08
En most megis visszaalltam mehpempore, mert tegnap 10.napon csak 7mm volt. Kedden lesz beultetes, multkor 10mmt hoztam ossze. Meg felemeltek az osztrogen tablettat 50%kal.
2012. jan. 20. 15:07

Milica, ne szontyolodj el, szamtalan olyan sztorirol tudom, ahol nem szipi szupi embi tapadt meg. Nekem haromnaposan volt 11sejtes aztan megse gondolta ugy.


Mondom nekem meg nem ajanlotta az aspirint, mert ez meg csak a masodik beultetes, de ez a hozzaallas nekem nem tetszik. En vegul vettem egy ananasz aztan azt ragcsalom ot napig. Amugy a baby aspirin 80mg acetilszalizilsavat tartalmaz. Ugy olvastam, hogy valahol szivhangig szedetik, van ahol 12.hetig.

269. millica
2012. jan. 20. 14:54

Sziasztok!

Megvolt a beültetés. Kettő embriócskát kaptam,ami azt jelenti itt hogy nem volt topembrió :( úgyhogy öröm az ürömben /mert megörültem hogy 2-kapok/ hogy hiába kettő a minőségük gyenge és nincs is több embrióm :(( Hát el vagyok szontyolodva. Kevesebb az esély hiába kettő...

2012. jan. 20. 12:34
A tíz tüsző nagyon jó első uh-n, mert ennél akkor még több várható a leszívásnál, és abból már tuti lesz nagyon sok osztódó.:))
267. NYUFIKA (válaszként erre: 266. - Rúzsvirág)
2012. jan. 20. 12:12
Köszi.Amúgy nem tudom ez mennyire jó.Szerinted?
266. Rúzsvirág (válaszként erre: 265. - NYUFIKA)
2012. jan. 20. 11:47
Ezek tök jó hírek.:)))
265. NYUFIKA
2012. jan. 20. 11:42

Sziasztok.

Megvolt a 6.napi vv és uhu.kb 10 tüszőt számoltam.Nyálkahártya 7 mm.Hétfőn újabb vv és uhu.Akkor mondja meg ,mikor lesz a leszívás.

264. millica
2012. jan. 20. 08:51
Kinek hogyan kell mennie beültetésre? Itt 1 órával beültetés előtt pisilnem kell aztán 15 perc alatt meg kell innom 1 liter vizet :S muszáj tele vízhólyaggal menni mert úgy sokkal könnyebb a beültetés.
263. millica
2012. jan. 20. 08:47
Jó reggelt Rúzsvirág :) köszönjük a drukkot,aztán mi jövünk szurkolni.
262. millica (válaszként erre: 260. - Provence13)
2012. jan. 20. 08:45
Az aspirint a te orvosod javasolta vagy nem is tud arról hogy szeded? Én akkor lennék nyugodt ha tudna róla,felfogná nekem ez fontos és aztán "biztonsággal" szedném jobb érzés lenne,mert azt nem tudom mikor kell abbahagyni nehogy bajt okozzak ha sikerül a baba. Meddig kell szedni te erről mit tudsz? Még nem kezdtem el szedni de lehet mától elkezdem.
2012. jan. 20. 08:45

Sziasztok!

Jó sokat írtatok.:))


Nagyon drukkolok a mai beüliseknek!!!!

Tuti minden rendben lesz, de várjuk a híreket!!!

2012. jan. 19. 19:44
De akkor vigyazz,vagy aspirin vagy ananasz. En aspirinezek,mert most nagyon kerulom a cukrot es az ananasz az egyik legedesebb gyumolcs.
259. millica
2012. jan. 19. 18:53
Provence helló na arról még nem hallottam hogy az ananász is segíthet én is lajkolnám :) no akkor holnap rohanok venni egyet XD
2012. jan. 19. 18:47
Millica, kar, hogy itt nem lehet lajkolni a kommentet :-)
2012. jan. 19. 18:46

Hehe, jo ez a hideg lab tema, nekem neha ugy kihul, hogy csak a segit, ha beallok a kadba es meleg vizet csorgatok ra. A ferjem vett nekem az ebayen eleg olcson egy ilyen mamuszt usb dugoval, melegito szalak vannak benne,csak bedugom a laptopomba es kesz. De az elektromos izek nem feltetlenul jok az embere nezve, bar igy is anyi cuccal vagyunk korbe veve.


A baby apirinrol azt tudom, hogy pl amerikban alap protokoll. En rakerdeztem, de azt mondta a dokim, hogy ha majd ez sem sikerul. Imadom az ilyen hozzaszolast. Hat hadd tegyek meg mindent amit lehet. Azt nem tudom, hogy verboseget okoz vagy verhigito hatasuis, mert az urobbi nem biztos, hogy jo annak, akinek kicsit nehezebben alvad a vere amugy is. En pezsgotabis valtozatot vettem ma es ket naponta benyomok egyet igy tettem is a dologert, de azt sem erzem, hogy tulzasba viszem.


A masik erdekes dolog szinten amerikai modi, az ha vesze egy ananast es a belsejet, amit elvileg kidobsz, mert kemeny zt otfele vagod es beultetes utan ot napig elragcsalsz egyet egyet. Van benne egy gyulladascsokkento hatoanyag, ami csak az ananaszban talalhato meg es nagyon hasznos sok mindenre es tobbek kozott a beagyazodast is segiti, van is itt egy ismerosom, akinek az a ciklusa volt sikeres. Szoval van egy ket vicces dolog. Ehgyomorra kell enni, mert akkor szivodik fel megfeleloen es ennek is van verhigito hatasa tehat akkor aspirinnal egyutt az lehet, hogy tul sok.

256. millica
2012. jan. 19. 18:04
Ditta én nem sokat könyörgök hogy melegítse fel nyomom én át az ő térfelére ezerrel :D
255. Ditta28 (válaszként erre: 252. - Millica)
2012. jan. 19. 18:00

Ismerem ezt a nyirkos dolgot :)

sőt, jártam már úgy is, hogy a 2 zokni elszorította a lábam, kb. elszorult a vérkeringésem, szóval nemhogy hideg maradt a lábam, hanem majdnem már elfehéredett...

és a párotok mit szól hozzá? szeretik felmelegíteni? :) az én férjemet nagyon noszogatni kell, hogy este adja át a hőt a lábaimnak :)

254. millica
2012. jan. 19. 17:58
253. millica
2012. jan. 19. 17:55

Hideg méh típusú meddőség

Ez azt jelenti, hogy a lehűlt talpunkon keresztül akadálytalanul eljut a hideg a kismedencébe. A hideg tulajdonsága, hogy összehúz. Összehúzza a kismedencei szervek ereit, így pl. a méh nyálkahártya ereket, nem lesz jó a nyálkahártya tápláltsága, elvékonyodik és alkalmatlan lesz a megtermékenyített petesejt befogadására, megtartására, táplálására.

Figyeljünk oda, hogy ne legyen hideg a lábunk! A lábaink melegítésével a közérzetünk is sokkal jobb lesz!

A hideg lábak okozhatnak többek között aranyerességet, rendszeres felfázásokat, ha a hideg a kismedencében marad. Ha fölfelé halad, megfigyelhetjük, hogy akár rendszeres légúti panaszokat is okozhat (évente 5-10 megfázásos időszak) A hideg láb okozta hideg méh típusú meddőség nagyon gyakori.

252. millica
2012. jan. 19. 17:54

Szandianya hála a jó égnek hogy megnyugodtál :)

Hát én hiába vettem termo zoknit ,vagy hiába húzok fel két sima zoknit, és mindig van a lábamon mamusz ha "túlöltöztetem" a lábam akkor nemhogy nem melegszik fel hanem még be is nyirkosodik és az még rosszabb mintha csak hideg lenne.

Na azért nem akartam senkit sem megijeszteni hisz vannak fázós lábúak akiknek mégis spontán jött a baba tehát nem gátolt semmit. De a kisördög nem alszik és ha lehet akkor inkább tegyünk a meleg láb ,jó vérkeringés érdekében meg mindent amit csak lehet nehogy már ezen csússzon el a siker! :)

Egyébként van fokhagymakapszula is akinek az szimpibb.

251. Ditta28 (válaszként erre: 250. - Szandianya)
2012. jan. 19. 17:51

Nálam az a helyzet, hogy iszonyú változó a ciklusom, abszolút nem tudtam az orvosnak megmondani, hogy mikorra várom. Csak kb-ra.

Szóval elkezdtem a Suprefactot, és már a 14. napnál tartottam, mondom sosem jön meg.... és vasárnap jelentkezett a vérzésem. Hétfőn telefonáltam az intézetbe, keddre behívtak időpontra, és onnantól adtam magamnak a Gonal F-et. Általában ezt a vérzés 3. napján kezded, legalábbis nálunk, szóval tényleg nincs semmi gond. Szerintem az orvosok is mind belekalkulálják a hétvégét, emiatt nem lehet bibi egy programban. Amúgy én is sokat aggódtam emiatt. De jó, hogy telefonáltál :)

2012. jan. 19. 17:36

Na megnyugodtam!

Felhívtam az orvosom, és megbeszéltünk mindent!

Semmi baj nincsen ha nem jön meg még holnap sem rendesen, hiszen a suprefact injekciótól teljesen kiiktatták a ciklusomat.

A lényeg az, ha mondjuk csak szombaton jön meg, akkor megyek hétfőn vv-re, de addig folyamatosan továbbra is adom magamnak a suprefactot!

Úgyhogy megnyugodtam!!!

2012. jan. 19. 17:05
Hát akkor én sem lógok ki a sorból az én lábam is állandóan hideg. Mondjuk nekünk padlófűtésük van de még így is vastag zokni van rajtam. Majd kerítek mellé egy meleg papucsot is, biztos ami biztos :D
248. Ditta28 (válaszként erre: 246. - Szileva)
2012. jan. 19. 17:04

Hát én sem eszem emiatt több fokhagymát. Nagyon szeretem az ízét, de csak mikor épp fogyasztom, utána nem szeretek saját magamtól elájulni :)

viszont állítólag ha egyben nyeled le, nem leszel büdi utána. én nem próbáltam, de kíváncsi lennék. végülis van benne valami...

ezt nehezen vallom be, de szerintem nekem attól sem valami fantasztikus a vérkeringésem, hogy kevesebbet mozgok, mint kellene. egyszerűbb azt mondani, hogy egész életemben hidegek voltak a végtagjaim :)

2012. jan. 19. 16:56

Jó tudni ezt a hideg-láb dolgot!

Nekem is elég fagyos lábam van!!!

Nagyon kell akkor figyelnem erre a dologra is!!!

246. Szileva (válaszként erre: 245. - Ditta28)
2012. jan. 19. 16:54

Na aztán jó illatunk lesz :-)))) Mindegy úgyis szeretem a fokhagymát!

Egyébként én már most vastag zokni-mamusz párosításban járkálok, pedig nincs hideg nálunk.

245. Ditta28 (válaszként erre: 243. - Szileva)
2012. jan. 19. 16:52

Jó lenne, ha az is segítene a dolgon, ha egy jó meleg zokni melegen tartja a lábat. Én is beletartozom a fagyos lábúak csapatába sajnos. Kicsit megijeszt, hogy ez probléma a megtapadásnál, még nem hallottam róla, de hiszek nektek és holnaptól tuti 2 zokniban mászkálok.

Amúgy a fokhagyma is jó a vérkeringésre. Ha nincs semmilyen bogyótok, csak rágcsáljátok :)))))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook