Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 20 évesen nem engedi, hogy randizzak és a házból sem enged ki?! fórum

20 évesen nem engedi, hogy randizzak és a házból sem enged ki?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2016. aug. 26. 21:23

Kedves Daisy!


Én is azt javasolnám, hogy az egyetemet levelezőn fejezd be, keress munkát és költözz el. Nem muszáj egyedül laknod, a suliban is rakhatsz ki hirdetést vagy kereshetsz embereket, akik esetleg veled együtt albérletbe költöznének.

Az, hogy néha ellógsz otthonról nem megoldás. Folyamatos stressz helyzet és attól még nem kerülsz ki anyukád irányítása alól.

37. 937a2a883a (válaszként erre: 33. - Csikil4ny)
2016. aug. 26. 21:22
Én is el tudom hinni. Azért nálunk közel sem volt ennyire durva a dolog, de nálunk is az volt az elv, hogy amíg ők tartanak el, ők parancsolnak és ellentmondani nem lehet, ahogy igazam sem lehet soha. Szigorúan voltunk fogva, de azért olyan nem volt, hogy nem mehettünk el barátnőzni vagy ilyesmi. Nálunk inkább azzal volt a gond, hogy minden döntésembe beleszóltak és kitört a balhé, ha valamit nem az ő elképzelésük szerint csináltam. Főleg anyukám volt nagyon uralkodó típus. Én meg nem hagytam magam könnyen és állandóan ment a vita. Ettől függetlenül nagyon jó a kapcsolatom vele/velük, csak ehhez tényleg az kellett, hogy elköltözzek és teljesen független legyek tőlük anyagilag, illetve elfogadtam, hogy ő ilyen és nem fog változni. Neki katasztrófa volt a gyerekkora és nem akarja 1 másodpercre sem elveszíteni az irányítást, nehogy megint rossz sorsa legyen.
36. 388b941089 (válaszként erre: 35. - Csikil4ny)
2016. aug. 26. 21:20
:OOO
35. csikil4ny (válaszként erre: 34. - 388b941089)
2016. aug. 26. 21:17
A múltkor meg láttam egy 50 éves pasit kézen fogva az anyukájával sétáltak a parkban (látásból ismerem őket, nem tévedés). Meg egy ismerős nőt a 30 éves fia több mint 200 késszúrással gyilkolt meg, mert anyuka nem hagyott életteret a fiának (a fiú valamikor jó tanuló volt, sportolói pályára lépett, de az anyja egyedül nevelte és túl szoros volt az anyai szeretet, anyuka elől külföldre menekült, viszont ott elkallódott - drogproblémái miatt anyuka hazahozta az akkor már 28 éves fiát.) Ugyanez a jelenet lezajlott egy egyetemi tanárnő és édesanyja között. Ott anyuka túlélte. Persze ezek kirívó esetek, de a jelenség adott.
34. 388b941089 (válaszként erre: 30. - Csikil4ny)
2016. aug. 26. 21:08
Beteg család, szörnyű :(
33. csikil4ny (válaszként erre: 28. - Bözsi néni)
2016. aug. 26. 21:07

Az én szüleimet is megkérdezheted, azt mondanák, hogy nem vagyok normális, amit mondok nem igaz.


Egyetemista koromig azt hittem, hogy a családunkban minden úgy működik ahogy kell, az hogy nekem nem lehet saját véleményem, azt kell csinálni amit és ahogyan apám akar az volt a természetes. Kamaszkoromra ellent sem mertem mondani, anyám se mert, nem is hallottam tiltakozni soha. Leülni csak evésnél és tanulásnál lehetett, anyám mai napig nem mer zöldséget pucolni ülve, mert valahányszor leül apám rákezdi, hogy csak lusta ember dolgozik ülve. Értelmes nő volt, de mára már képtelen egyedül döntéseket hozni...


Az egyetem után albérletbe költöztem, akkor tagadott meg először apám, mert kikerültem az ellenőrzése alól, s ezt nehezen viselte. Ha hagynám most is irányítana, mivel nem hagyom én vagyok a rossz, a hálátlan. Nem könnyű elfogadni erről az oldalról sem a történetet...

Csak azért írtam le, hogy aki nem tudja elképzelni az is bepillantást nyerjen egy ilyen jellegű szülő-gyermek kapcsolatba.

32. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 26. 21:04

Amit írsz sajnos hihető. A kérdés az, hogy te mennyire vagy érett az önálló életre. Nagyon sokan csinálják azt, hogy nappalisként elmennek dolgozni Tesco, Auchan, ...szívesen foglalkoztat diálmelóst. Azonkívül van diákhitel és ha össze tudsz fogni mással, másokkal, akkor a lakás bérleti díja is megosztódik.

Arról már nem is beszélve, hogy az ilyen uralkodó típusú anya mellett teljesen önállótlanná válsz, a végén már te magad is el fogod hinni magadról, hogy az neked nem fog menni, meg hogy az ilyen nehéz, ha egyszer eljössz otthonról.

Meddig akarod ezt csinálni? Most azt mondod, amíg be nem fejezed az iskolád. Ha befejezted, akkor majd anyuci dönt, hogy milyen munkahely kell neked. Aztán bejár és viszi az ebédet és mindenről tudni akar.Természetesen akkor is otthon kell laknod. Ha pedig netán túlórázol, majd rádtelefonál, hogy miért késel?!

Egyenes út a besavanyodott vénlányság felé.

Ha most ki akarsz ebből törni, de nincs még elég bátorságod, legalább azt szervezd meg magadnak, hogy sulis programokon ott tudj lenni. Én nem azt mondom, hogy hazudj, de nem kell mindenről számot adnod. Ha el akarsz menni egy kicsit azt mondod, bent kell maradnod, vagy vissza kell menned a suliba...

Remélem megtalálod a helyes utat.:)

2016. aug. 26. 20:59
Van már egy másik fórum szinte ugyanezzel a sztorival. Egy újabb tag, aki több néven panaszkodik? Komolyan csak ilyenek regisztrálnak újabban?
30. csikil4ny (válaszként erre: 29. - 388b941089)
2016. aug. 26. 20:55
Igen, van mindenféle. Én még ezen a 45 éves nőn vagyok ledöbbenve. Képtelen saját életet élni, mert otthon úgy kezelik, mint egy 11 évest, még úgy sem, mert normális szülő emberszámba veszi a gyermekét kicsi korában is. Ha nem lenne tapasztalatom benne én is azt hinném, hogy ilyen nincs. Egyetemet végzett, dolgozik, hazamegy és szobafogságba vonul, mert az apjának ellentmond és az beküldi...
29. 388b941089 (válaszként erre: 26. - Csikil4ny)
2016. aug. 26. 20:51
Múltkor egy 15 éves lányról meg a barátjáról volt szó. A lány apja és anyja iszonyatosan féltették a lányt mindentől, a fiútól meg tiltották, tiltatni akarták. Az egész lakást bekamerázták és a munkahelyükről figyelték a lányt. :O Tiszta elmeroggyant volt a pasi, végül már a gyámügy ment ki és rendezte le, kislány elszökött stb. Tuti van ilyen is, vagy ehhez hasonló a valóságban.
28. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - Magdalénia)
2016. aug. 26. 20:50

Tuti, hogy ő indította.


Azóta sem csinált semmit, csak továbbra is nyafizik.


Azért én kíváncsi lennék az anyukája oldaláról a sztorira. Mert itt valami nagyon sántít...

2016. aug. 26. 20:48

Ha akarnál kimennél, úgy a házból, ahogy az életéből. Csak gondolom, vissza is akarsz menni.

Ha így tart, megszoksz vagy megszöksz. Harmadik út nincs, ha nem hat rá semmi.

26. csikil4ny (válaszként erre: 25. - 388b941089)
2016. aug. 26. 20:47
Mikor ráérek én is szoktam, egész jól elkapnak egy-egy témát, csak sokat ismételnek. Valamelyik nap a Veled is megtörténhet-ben a családon belüli erőszak volt a téma, azt is jól bemutatták.
25. 388b941089 (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2016. aug. 26. 20:43
na, pont nem láttam, pedig néha szoktuk nézni :D Vanessza nagyon szereti :)
24. csikil4ny (válaszként erre: 22. - 388b941089)
2016. aug. 26. 20:27
Az RTL-en a Családi titkok.
23. XXXT
2016. aug. 26. 20:25
Amúgy meg én tuti rosszkislány lennék. Kimásznék az ablakon, tiszta romcsi lenne 😂😂😂 anyukámat is szigorúan fogták, na ő bevetett anno minden trükköt, nekem nem kellett, hálistennek.
22. 388b941089 (válaszként erre: 14. - Csikil4ny)
2016. aug. 26. 20:23
Milyen műsor?
21. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 26. 20:19
Nem te indítottad el ezt a fórumot is? "Miért nem tudja elfogadni, hogy nem vagyok már gyerek?"
20. csikil4ny (válaszként erre: 17. - XXXT)
2016. aug. 26. 20:16

Vannak történetek, aki nem élt át hasonló helyzetet el sem tudja képzelni.


Beszélgetek egy nővel 45 évesen úgy beszél a szüleiről, mint egy kamasz. Megrekedt az egész család abban a periódusban....

19. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - XXXT)
2016. aug. 26. 20:15

Hát ez az. Aki akarja, megoldja. Nem nyafog.


Egyébként pedig nyáron sem kell otthon lebzselni, el lehet menni dolgozni, diákmunka, idénymunka (ha nem budapesti) például. Az idénymunka ugyan kemény, de ki lehet bírni, pénzt lehet vele keresni.


Szóval szerintem nem akarásnak nyögés a vége.

2016. aug. 26. 20:13
ultra.
17. XXXT
2016. aug. 26. 20:11
Ha kamu, ha nem, nekem volt egy ilyen csoporttársam. Fiúzni, hahh, az a legkevesebb, ha valami normális ruhát vett fel, már rifkének hívta, a sminkre meg azt mondta, hogy csak a prostik hordják felejtse el...ha esetleg eljutott egy buliba, utána napokig hallgatta a szentbeszédet....megoldotta, elment koliba, majd dolgozni, és albiba. Természetesen a nagy szabadságban kicsit a ló túloldalára esett de meglépett, és azóta érdekes módon anyuci is normálisabb.
16. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 26. 20:02
Nekem több olyan ismerősöm is van, akit nem tudtak támogatni a szülei, így hát elment dolgozni, és mellette tanult. Ennyi!
2016. aug. 26. 20:01
Ugye dézi ezt te se hinnéd el?
14. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 26. 20:00

A tegnap volt ilyen eset az egyik tv műsorban. Ott apuka féltette túl a lányát és az egyetemre is bejárt vele...


Kicsit zavaros a történeted. Miért változott meg most a viselkedése? A túlféltés folyamatos.


Ha mégis igaz a történeted: Azt írtad, hogy a te korodban már neki gyermeke volt és házas volt, valószínű, hogy épp ez a baj, régen megbánhatta a korai szülést, ezt nem szeretné neked, benned látja a saját életének másként való leélését...


Két dolog közül választhatsz:

1. tűrsz míg be nem fejezed az iskolát.

2. saját lábadra állsz és munkát vállalsz, elköltözöl és tanulsz mellette úgy ahogy sikerül.


Én az előbbit választottam és nem bántam meg. Nekem sem lehetett se barátom, se barátnőm, annyi szerencsém volt, hogy más városban jártam egyetemre, így kikerültem az ellenőrzés alól.

13. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 26. 19:58

Szerintem is kamu ez a fórum.


Egyébként pedig (ha mégsem kamu) ha 20 éves felnőtt nőként és egyetemistaként nem tudod kitalálni, mit tegyél, akkor ne haragudj, de kár a diplomáért erőlködnöd.


Nem is értem, miért tartják olyan nagyra a diplomát - ahogy látom, manapság nem éppen az okos emberek járnak egyetemre és kapnak diplomát. Nulla tanulással...

2016. aug. 26. 19:51
Nem tartom kizartnak, hogy valami tortent az o eleteben, ami miatt most nagyon felt (pl. nemkivanatos terhesseg, stb.).
11. gyöngy:) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2016. aug. 26. 19:50
A daisy-k már csak ilyenek itt:)
2016. aug. 26. 19:47
Egyébként pedig nem beszélek meg vele semmit, de nem hazudozhatok állandóan valamit, mikor egy sráccal szeretnék találkozni. Az meg nem számít beszélgetésnek, ha csak annyit mondok neki, hogy egy sráccal szeretnék találkozni, ő meg elkezd kiabálni velem és elhord mindennek, holott nem tettem semmit. Csak tanácsot szeretnék, hogy ilyen helyzetben mégis mit tegyek?
2016. aug. 26. 19:43
Sajnos igaz az egész. Pont ezt nem értem, pár éve simán találkozhattam a barátnőimmel, most viszont nem tudom, hogy mi történt vele. Ahogy írtam, legutóbb is közöltem vele, hogy találkozom egyik barátnőmmel, xy-kor jövök, erre a lent leírt reakció, és bezárja előttem az ajtót.. Igaz, hogy "fiúzni" sosem engedett, de ezt sem értem, ő már régen házas, sőt, terhes volt a bátyámmal az én koromban, velem meg ordítozni kezd, és ugyanúgy ki sem enged a házból, ha esetleg egy fiúval szeretnék találkozni (már volt erre egyszer példa). Csak sajnos így, hogy nincs saját pénzem, nem tudok mit csinálni. Próbálok spórolgatni, volt is egy nagyobb összegem, de kölcsönvette, hogy majd később visszaadja. Néhány napja rákérdeztem, a válasza, hogy nem adja vissza, már a többszörösét így is rámköltötte (alig veszek/vetetek magamnak néha pár cuccot, drága holmikat pedig sosem, csak kajára kell szinte, hogy éhen ne haljak suli közben).
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook