Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 20 évesen nem engedi, hogy randizzak és a házból sem enged ki?! fórum

20 évesen nem engedi, hogy randizzak és a házból sem enged ki?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
158. 6496c360f6 (válaszként erre: 156. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 12:14
Nem ad neki cipőre pénzt? xD Húha! Miért dobná ki? Pont az, hogy ott akarja fogni. Max terrorizálhatja, de most is azt csinálja. Na mind1 én csak leírtam a véleményem, ami azóta sem változott :)
157. csikil4ny (válaszként erre: 155. - 6496c360f6)
2016. aug. 28. 12:04

Sajnos, nem igazam lehet, hanem igazam van.


Én nagyon karakán nőnek tartom magam, de ezt szerintem csak felépítettem, mert középiskolás koromban eszembe se jutott lázadni, egyszerűen azt hittem, hogy apám a Mindenható, anyám is úgy kezelte, sőt a saját testvérei is. Az volt a szerencsém, hogy másik városba kerültem egyetemre, láttam más példákat körülöttem. S akkor esett le a tantusz, hogy nem bennem van a hiba, apám viselkedése, sőt az egész családom viselkedése nem tekinthető normálisnak. Ezt felnőttként sem tudtam elfogadni, annyira, hogy hiába van pszichológiai képzésem, nem tudtam egyedül túllépni, konzultálnom kellett pszichológussal....

156. 9a095cf031 (válaszként erre: 152. - 6496c360f6)
2016. aug. 28. 12:00

Figyelj, aki nem élt ilyen bántalmazó, manipuláló, zsarnok szülő mellett, az nem értheti meg ezt a dolgot. Az ember ilyen esetben úgy nőtt fel, hogy fél a saját szülőjétől és a következményektől, mert születése óta ezt nevelik belé.


Az az igazság, hogy amíg az ember otthon él és rá van szorulva a szüleire, addig nagyon könnyű zsarolni. Kiszökik este bulizni, elcsavarog, veszekszik - azt hiszed, a szülő majd belátó lesz és elfogadja? A francokat. Kidobja, vagy ha nem, akkor tönkreteszi a napjait az ordítással, veszekedéssel, lelki terrorral, megvonja tőle az alapdolgokat, nem ad pénzt arra, hogy akár egy cipőt vegyen magának... és ha az ember ott áll 18-19 évesen, egy sz*ros érettségivel, úgy hogy senkire nem számíthat, akkor elég nehéz pattogni, meg nagy pofával odavetni, hogy ő most elmegy bulizni. Mert hidd el, meglesznek a következményei és fél.


De ehhez tényleg benne kell lenni egy ilyenben. Én írtam a kérdezőnek, el kell költözni, mert ez nem fog máshogy változni. Igen, nehéz és kockázatos, az is lehet, hogy nem jön be és mehet a híd alá, de ez van. Amíg otthon él, akár tetszik, akár nem, függ anyagilag egy másik embertől, akinek örömet okoz, hogy ezt kihasználhatja és meg is teszi.


Szóval, elméletben nagyon szép, amit mondasz, de a gyakorlatban ez nem így működik.

155. 6496c360f6 (válaszként erre: 154. - Csikil4ny)
2016. aug. 28. 11:57
Igazad lehet. :\
154. csikil4ny (válaszként erre: 153. - 6496c360f6)
2016. aug. 28. 11:54

Persze, írj csak nyugodtan.


A tényen nem változtat semmit, hogy azok, akik nem lépnek ki maguktól sérült emberek, akiknek szaksegítség kell. Ott már az önbizalommal olyan szinten baj van, hogy még azt is megmerem kockáztatni, hogy vannak köztük olyanok, akik képtelenek lesznek az önálló életre. Egy idő után én is dühből kezdtem tanácsot osztani az ilyen típusú embereknek, de aztán rájöttem, hogy segíteni nem tudok, nem tudsz rájuk hatni azzal, hogy mit tenne egy ép lelkületű ember, mert ők nem azok.


Szerinted mennyire "normális" dolog, hogy egy akárhány éves felnőtt ember úgy fogalmaz a szüleivel kapcsolatosan mint egy 11 éves gyermek?

153. 6496c360f6 (válaszként erre: 151. - Csikil4ny)
2016. aug. 28. 11:49

Nem nekem szólt, de én is írhatok véleményt? :)


Ismerek én is olyat aki hasonló körülmények között élt. Ha nem látom nem is hiszem el. De azért csak megoldotta a dolgot egy két füllentéssel. Azért, ha az iskoláig nem kísérik el meg vissza, akkor el tud ezt-azt intézni.

152. 6496c360f6 (válaszként erre: 150. - Túrógombócka)
2016. aug. 28. 11:45
xD na de még ez is menthető lenne. Mehetne "diákmunkázni" "hangszeren tanulni" "extra matekórára". De ha ilyen anyám lenne szó nélkül elhúznék napokra, hogy térjen észhez. Ezt csak azzal lehet megcsinálni aki engedi.
151. csikil4ny (válaszként erre: 149. - Spann)
2016. aug. 28. 11:34

Láttam. :) És olyat is, mint amit a fórumindító leírt. Ha valamit nem láttál, még nem azt jelenti, hogy nem létezik.


A lány orvostan hallgató, anyuci szintén orvos. (Nem véletlen a szakosodása sem, amikor megkérdeztem tőle, hogy miért akar orvos lenni azt válaszolta, hogy soha nem gondolkodott, hogy lehetne-e más, az anyja határozott, s ezt elfogadta. Nagyon jó tanuló volt mindig, viszont most nem megy a tanulás - így tiltakozik a tudata a kényszer pálya ellen, de ezt még magának se meri beismerni). Gyönyörű lány, de azt hiszi magáról, hogy csúnya, nem volt eddig barátja sem, mert egyrészt anyuka nem engedte középiskolában, hogy barátkozzon, másrészt az önbizalma a béka feneke alatt, így nem is enged magához közel egy fiút sem. Otthon lakik most is, jelenleg másodéves. Napi szinten alázza az anyuka, apuka meg mintha nem is létezne, őt is elnyomja anyuci.


Ez csak egy eset, még legalább 5 történetet ismerek közelebbről, a magamét nem is számítom, mert úgy-e nálunk apám a megmondóember.


Vélemény?

150. túrógombócka (válaszként erre: 148. - 6496c360f6)
2016. aug. 28. 11:31
a másik fórumából kiderült, hogy még az órarendjét is megadta anyukáéknak, nehogy békén hagyják már...:DDDD
149. spann (válaszként erre: 147. - Csikil4ny)
2016. aug. 28. 11:27
Láttál te már egyetemista lányt? A 21. században? Az internet és mobiltelefon korában?
148. 6496c360f6 (válaszként erre: 1. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 28. 11:26
Te ilyen a világon nincs! Én kilógtam az ablakon, ha nem engedtek el. Miért nem mész el suli után rögtön talizni velük? Ha be vagy tojva, mondhatod, hogy különórára jársz. Nem vagyok büszke rá, hogy azt tanácsolom, hogy hazudj, de így nem lehet élni. De komolyan nem értem, hogy, hogy nem találod fel magad?!
147. csikil4ny (válaszként erre: 146. - Spann)
2016. aug. 28. 11:14
Ilyen van, s még cifrább is, csak ez a történet vérzik több sebből....
146. spann (válaszként erre: 134. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 28. 11:02

Azért kisanyám, mert ilyen nincs.

Ha te egyetemista lennél, ahol felnőttnek számítanál, kizárt dolog, hogy amikor otthon vagy, lemennél tízévesbe.

Már a címből látszik a becsapás, mert mi az hogy a házból nem engednek ki?!

Egy húszévest.

145. csikil4ny (válaszként erre: 142. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 28. 07:18

Senkinek sem tetszik, ha hülyére veszik....


Személy szerint dühös vagyok rád.


Igen, mert itt koptatom a billentyűzetet, hogy segítsek neked, te itt voltál egész nap - a hoxán lehet követni, hogy ki mikor lépik be - de nem méltóztattál válaszolni a kérdéseimre. Legalább 6-ot feltettem, s azt is jeleztem, hogy ha azokat nem válaszolod meg konkrét tanácsot nem tudunk adni.


Azt is leírtam, hogy miért rossz ómen, ha valaki két fórumot indít ugyanabban a témában: egyrészt azt jelezheti, hogy nagyon komoly lelki probléma áll a háttérben, amit tanácsokkal nem lehet megoldani, ezért szükséges a pszichológus szaksegítsége, másrészt ha ez előbbi nem igaz, akkor palimadárnak néztek. S hogy ez utóbbi miért baj? Nagyon sokan vannak, akiknek ez a téma komoly problémát okoz, mint ahogy annak idején nekem is, én már túl vagyok rajta, s gondoltam semmibe se kerül nekem, hogy egy sokadik segítőkérőnek is leírjam a lehetőségeket. Ennek ellenére nem emlékszek, hogy támadtalak volna, pedig igenis tettél ellenem: elvetted azt az időt ami alatt más hasznos dolgot csinálhattam volna és az ilyen megvezetések miatt egyre inkább rájövök, hogy nem érdemes másoknak segíteni, mert azok kihasználják a jóhiszeműségem.


Tehát ha ki akarod húzni magad a gyanú árnyékából, akkor válaszolj a kérdésekre, ha meg csak unalomból indítottad ezt a fórumot, akkor hagyd abba, lehet, hogy másnak tényleg szüksége lesz tanácsra/segítségre és hozzájárulsz ahhoz, hogy ne vegyük komolyan....

144. 937a2a883a (válaszként erre: 139. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 28. 07:10
Rengeteg van. Kb úgy az összesen átugrottál, de arra azért felfigyeltél, hogy mindenki a másik fórumodat hozza fel. Érdekes, nem?
143. Bözsi néni (válaszként erre: 142. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 27. 23:18
Látod, mégsem válaszolsz...
2016. aug. 27. 23:13
Miért gondolják néhányan, hogy ugyanarról a témáról több fórumot nyitottam? Különben is, miért tettem volna? Nem én vagyok az, aki unalmában a neten lóg és fórumokat olvasgat, majd nekitámad a másiknak, holott az csak tanácsot/segítséget kért. Ennél azért hasznosabban töltöm a szabadidőm. Valami rosszat tettem néhány szurkálódós emberrel? És ha több fórumot indítanék, akkor mi lesz? Bárki más is megteheti, akinek meg nem tetszik, az ne olvassa, felesleges támadni a másikat, ha semmit nem tett ellenünk.
2016. aug. 27. 22:58

Mi a helyzet a fiúddal, akivel lefeküdtél? Megvan még?

Szóval mégiscsak tudsz randizni? Vagy mégsem?

140. Bözsi néni (válaszként erre: 139. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 27. 22:57

Miért hagytad abba a pultos munkát? Jelentkeztél júliusban (vagy azóta) valami munkára?


Mit szól az egészhez édesapád?


Te hogy gondolod megoldani a dolgokat, vannak-e terveid, elképelésed egyáltalán.


Szóval ilyesmik. DE olvastad végig, miket írtunk, szóval ismered a kérdéseket.

139. ca7365e9a9 (válaszként erre: 136. - Bözsi néni)
2016. aug. 27. 22:50
Nem sértődtem meg, de tulajdonképpen mik is azok a kérdések, amelyket nem válaszoltam meg?
138. Bözsi néni (válaszként erre: 137. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 22:42

Szerintem próbálj meg nem törődni a véleményükkel - te ismered a saját értékeidet, és kiharcoltad a szabadságodat, az életedet.


Ne hagyd, hogy elronthassák, rántsd meg a vállad, bármit írnak, és kész. Gondolom, nem feltétlenül muszáj nekik válaszolni, ha csak pár havonta reagálsz, majd leszoknak rólad.

2016. aug. 27. 22:14

A mi családunkban is ez volt a helyzet (nem is csoda, hogy rajtam kívül mindenki otthon élő szűz maradt a 30 felé közeledve, ők behódoltak), nem ennyire durván, de hasonló. Én mondjuk kiharcoltam, hogy igenis elmentem otthonról, de minden "nagylányoskodásért" bűntudatkeltés, kiabálás volt, ha elmentem hétvégén bulizni a barátnőimmel, jött a lelki terror, mintha valami rosszat tettem volna. Amíg otthon laktam, nem is volt barátom, haza se mertem volna vinni.


Én elköltöztem, bár ez nem oldotta meg a problémát, azóta is ugyanúgy jön a lelki terror, én vagyok a szemét, aki lesz*rja a családját (hát még jó, hogy nem járok oda, csak egy évben kétszer, kinek van kedve hallgatni az állandó zrikálást, így is nyomják face-n). Többször elgondolkodtam, hogy megszakítom a kapcsolatot, de ez hosszú folyamat, nehéz.


Nem tudom, meddig fog ez működni, egyre kevésbé bírom. Már attól rosszul vagyok, ha látom, hogy írtak, mert tudom, hogy a végén oda lyukadunk ki, mekkora sz*r vagyok.


Költözz el, én is megtettem iskola mellett. Igen, kemény volt, néha éheztem, mert kajára már nem futotta, néha lyukas cipőben jártam, sokszor hullafáradt voltam, de még így is jobb volt.

136. Bözsi néni (válaszként erre: 134. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 27. 22:11

Megsértődtél, mert lebuktál a kamu sztorival?


Ha nem lenne kamu, nem lenne ellentmondás a korábbi hozzászólásaiddal, és itt is reagáltál volna, válaszoltál volna a kérdésekre, beszélgettél volna velünk. Vagy éppen letorkolltál volna.


De persze most besértődsz, lelépsz. Aztán majd egy újabb nickkel nyitsz újabb fórumot...

135. 937a2a883a (válaszként erre: 134. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 27. 21:59

Ki mondta, hogy az elköltözés egyenlő a kapcsolat megszakításával? Akkor senki nem tartja a kapcsolatot a családdal, aki nem otthon lakik?


Azért jól átugrottàl minden kérdést, gratulálok.

134. ca7365e9a9 (válaszként erre: 131. - Spann)
2016. aug. 27. 21:40
Miért gondolja mindenki, hogy ez az egész egy nagy kamu? Azért az sem megoldás, hogy se szó se beszéd szedem magam és elköltözök, mert mégis csak a szüleim, a családom, nem akarom megszakítani velük a kapcsolatot. Köszönöm a válaszokat, majd megoldom egyedül!
133. gyöngy:) (válaszként erre: 131. - Spann)
2016. aug. 27. 21:35

106. mauuuu 2016-04-20 21:29

Elég gyakran találkozunk kettesben, és eddig összesen 2 alkalommal feküdtünk le.


Ezt írta áprilisban, szóval nem kell félteni, hogy be van zárva a négy fal közé.

2016. aug. 27. 21:34
Nem biztos, hogy kamu. Vannak durva esetek.
131. spann (válaszként erre: 129. - MZsanett)
2016. aug. 27. 21:28

Az a valami az az, hogy EZ EGY KAMU TOPIK.


:-)


De ahhoz képest egész jól elvagytok vele.

130. massalhangzo (válaszként erre: 129. - MZsanett)
2016. aug. 27. 21:26

ez az egesz szerintem egy eltulzott hazugsag. ha valakit annyira iranyitanak, sakkban tartanak a szulei, az eleve elfogadja ezt a helyzetet, neki ez termeszetes, nem lazad. aki lazad, az tesz es nem marad ilyen helyzetben, az osszevesz, koliba megy, dolgozni, halaszt az egyetemen, onallosodik


ez csak ilyen kitalalt rinya

129. MZsanett (válaszként erre: 128. - Massalhangzo)
2016. aug. 27. 21:20
Nem tudhatjuk, hogy mik zajlanak ezen kívül a négy fal között. Azért az szerintem egy elég komoly szint, ha valakit 20 évesen így irányít az anyja. Nekem sincsenek egyszerű szüleim, de azért ez már durva. Kell, hogy legyen ott még valami. Vagy tényleg ilyen mimóza a fórumindító és meg se próbált lázadni, vagy komoly lelki terror van a háttérben. Szerintem normális ember ezt nem hagyná.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook