Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 20 évesen nem engedi, hogy randizzak és a házból sem enged ki?! fórum

20 évesen nem engedi, hogy randizzak és a házból sem enged ki?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
68. csikil4ny (válaszként erre: 67. - 937a2a883a)
2016. aug. 27. 09:58
Én is azt hiszem, hogy kamu, vagy ha mégis igaz a sztori akkor pszichológushoz kell menni, de nagyon gyorsan.
67. 937a2a883a (válaszként erre: 65. - Csikil4ny)
2016. aug. 27. 09:53

Igen, tuti az övé, mert teljesen ugyanaz a sztori. Ilyenkor van bennem az, hogy elgondolkozom vajon igaz e a sztori. Aztán az illető ilyenkor vagy tagad, vagy valami hihetetlen hazugsággal próbàlja megmagyarázni stb... Ha valaki ugyanabban a témában többször nyit fórumot, számomra elveszti a hitelességét (pl a sok nyirokcsomós kérdés, aztán más néven kezdi elölről). Ott is jól ki lett tárgyalva minden. Ha meg új fejlemény van, folytassa azt.


Bocs, a mai napon rosszul indult... :)

66. Deni plus (válaszként erre: 39. - Bözsi néni)
2016. aug. 27. 09:46
Bözsi néni,te mindig olyan megértő vagy:))Szerintem,nem maradt még le semmiről:))A "Sarokba szorítás" egy tipikus családi játszma!
65. csikil4ny (válaszként erre: 43. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 27. 09:40

Igen, a másik fórum is az övé. Valaki elmagyarázná nekem, hogy miért kell két néven két fórumot indítani? Ilyenkor azt gondolják, hogy a második fórumon jobban sajnálják? Komolyan nem értem, de szeretném tudni.



35. mauuuu 2016-07-01 20:28

Szerinte az gusztustalan munka, meg mit szólnának az emberek, ha én pultosként dolgoznék valahol. A válasz az, hogy semmit, mivel nem vagyunk "valakik", hogy bárkit is érdekeljen, mivel keresem a pénzt.

64. csikil4ny (válaszként erre: 63. - Túrógombócka)
2016. aug. 27. 08:49
Igen, erre a szembeszegülésre reagáltam. Normális esetben úgy történne a jelenet, ahogyan írod, de a bezárt ajtón keresztül elég érdekes lehet távozni, mert dolga van....
63. túrógombócka (válaszként erre: 62. - Csikil4ny)
2016. aug. 27. 08:44

szembeszegülés.

nekem pont az lenne a szembeszegülés, h nem hagyja magát zsarolni, ha anyuka "be akarja zárni", akkor közli, h felnőtt, szabad ember és elmegy.

nem írtam olyat, h titokban lépjen le... ellenkezőleg. közölje, hogy dolga van, és megy.

62. csikil4ny (válaszként erre: 60. - Túrógombócka)
2016. aug. 27. 08:41

A kamasz viselkedést a szembeszegülésre értem. Amíg anyagilag függ a szülőktől elég kevés lehetősége van...


Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy apuka miként viszonyul ehhez a történethez.


Az egyetemre csak bejár, máris adott a társaság. Ott van a srác akivel megismerkedett, mondjuk ezen az úton nem javasolnám, hogy elinduljon, mert akkor a fiútól fog pont úgy függni, mint az anyjától.


A kérdés tényleg az, hogy mennyire képes az önellátó életre, lelkileg mennyire felnőtt?

61. túrógombócka (válaszként erre: 59. - Csikil4ny)
2016. aug. 27. 08:35
különben ahhoz, hogy a 2. pontodat megvalósítsa, szintén el kell otthonról mennie és emberekkel ismerkednie, találkoznia. hiszen, ha külön akar költözni valakikkel, lakótársakat kell találnia, ha munkát keresne, szintén be kell mennie ide-oda :)
60. túrógombócka (válaszként erre: 59. - Csikil4ny)
2016. aug. 27. 08:33
nem értelek. azt írtam, igenis járjon el, találkozzon emberekkel. ez lenne a kamasz viselkedés?
59. csikil4ny (válaszként erre: 58. - Túrógombócka)
2016. aug. 27. 08:18

Most viccelsz? Egy 20 éves felnőtt nőt arra biztatsz, hogy úgy viselkedjen mint egy kamasz?


Ha lehet akkor meg kell beszélni a problémákat, ha nem lehet, akkor két lehetőség van, mint ahogy már írtam:

1. tűri míg be nem fejezi az egyetemet (Engem nemrég zsarolt meg az apám 33 évesen! hogy ha nem azt teszem, amit mond kitagad, erre mondtam, hogy tagadjon, felnőtt emberek nem zsarolják meg az ugyancsak felnőtt gyermeküket, erre már nem volt válasza. De ezt egy anyagilag függésben levő egyetemista nem tudja megtenni.)

2. Fogja magát munkát keres, albérletbe megy és mellette tanul - ami valljuk be nem egy könnyű történet, de nem is lehetetlen, más is tesz/tett így.

2016. aug. 27. 08:06

azért az szép, hogy anyuka legalább azt megengedi, hogy az internetet használd...

mi van akkor, ha nem engedelmeskedsz? mi van, ha igenis elmész, csinálod a dolgaid, emberekkel találkozol? megver? éheztet?

dolgozhatnál, igen, de a diákmunka nagyjából arra elég, hogy kitörölheted vele... neked most az a dolgod, a munkád, hogy elvégezd az egyetemet. ez ugyanolyan leterheltség, mint egy állás.

az biztos, h az emberek nagyrésze nem ülne otthon engedelmesen, hanem csakazértis elmenne, visszaszólna, stb. sztem kicsit birka módon viselkedsz, legyél már határozottabb.

57. csikil4ny (válaszként erre: 45. - MZsanett)
2016. aug. 27. 07:10

Ilyen helyzetben nincs ahogyan érzelmi támogatást nyújtani: meg kell szüntetni az adott helyzetet! S azt csak ő tudja megoldani.


Hiába mondjuk itt, hogy jaj te szegény, mennyire együttérzünk veled, mert ettől a helyzete jobb nem lesz... A szülőkről való leválást meg kell lépni, ki időben szépen folyamatosan tudja megcsinálni, ki később felnőttkorában, és van olyan helyzet, hogy vár addig míg az idős szülő elhalálozik. Hány és hány agglegény és vénlány várja a fehér lovas megmentőjét, megmentő nincs, csináld magad akció van!


Van akit az egész világ támogathat, úgy sem tud kilépni, mert saját magában nem bízik, vagy kényelmesebb a megszokott rosszban, mint az ismeretlen jobb élet lehetőségét választani, mert azért meg kell dolgozni. Ezért is jobb volt a fiúknál a katonaság, az alatt önállósodtak, a lányoknak meg ezelőtt az idegen háznál való szolgálat, vagy most egy másik városban egyetemre járni.

56. csikil4ny (válaszként erre: 39. - Bözsi néni)
2016. aug. 27. 07:04

20 évesen ugyanígy nyithattam volna, az egyetlen szerencsém a történetben, hogy nem otthonról jártam egyetemre. Mondjuk nálunk nem a túlféltés volt az oka a történteknek, így nem is nagyon ellenőriztek a másik városba való költözésemkor, a problémák akkor jöttek elő újra amikor az elvárásuk szerint haza kellett volna költözzek a tanulmányaim végeztével.


Jó, hogy meg tudtad szerezni a békédet. Apám lelkében nincs béke, saját magával vannak gondjai. Felnőttként is próbáltam leülni megbeszélni, de csak annyi reakciója volt, hogy "te hülye vagy." Így nem nagyon lehet dűlőre jutni. Persze nem akarok párhuzamot vonni az esetem és a fórumindító története között, mert nyilvánvaló, hogy másról van szó.


Igen, ilyen helyzetben más mód nincs: a határozott fellépés és ha másként nem megy a költözés. Az utolsó két mondatoddal maximálisan egyetértek.

55. csikil4ny (válaszként erre: 43. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 27. 06:56

Ha régebben nem volt ilyen túlféltő, akkor egész jó helyzetben vagy: mentalitást nem vált csak úgy az ember.


Mióta ül csak otthon?

Mostanában tettél te valami olyat ami miatt megrendült benned a bizalma? (Nem hibáztatni akarlak, de fontos, hogy átgondold.)

Mennyire tudtátok megbeszélni az ügyes-bajos dolgaidat? Régebben elfogadta a te véleményed?


Ezt a pultos történetet lehet pozitívként és negatívként is szemlélni, ebből nem lehet következtetni arra, hogy mi a gond a mostani problémádban.


Ha megválaszolod a fenti kérdéseket tudunk javasolni megoldási lehetőségeket. Fontos azonban, hogy ne kamaszként dacolj a szüleiddel, hanem felnőttként nyilváníts véleményt. Nem akkor kell "visszaszólni" amikor mindketten dühösek vagytok, hanem nyugodt körülmények között leülni és elmondani, hogy téged zavar ez és az, felnőttél és vannak dolgok amiben változtatni szeretnél. Ki kell deríteni, hogy anyukád miért úgy reagál ahogyan, mert a megoldás kulcsa is abban van. Nem biztos, hogy sikerül, de ha meg sem próbálod akkor mindketten veszítetek: ő a lányát, te az anyukádat.


Apukáddal mi a helyzet, ő nem nyilvánít véleményt?

2016. aug. 27. 05:51

Olvasom amit írtok. Néhány eset elég ijesztő.

Túl féltjük, féltik a gyereket.

Kimászik az ablakon ha már alszanak.

Vagy Ő hozzá másznak be..

Az problémásabb mert zajjal jár...

( nem tudomigaz - e, mert nem él aki mesélte nekem. hogy kimászott a gyermekem, és elég gyorsan vissza is jött. Pl ha tv néztünk, ajtója csukva, bizony megoldható )

53. Bözsi néni (válaszként erre: 52. - Gyöngy:))
2016. aug. 26. 22:44

Majd talán holnap jön és választ ad a kérdésekre.


Gondolom, már elküldték aludni:-)

52. gyöngy:) (válaszként erre: 46. - Bözsi néni)
2016. aug. 26. 22:39
De azon meg azt is írta, hogy gyakran találkozik a barátjával. Akkor most nem igazán értem vagy ellentmondásos ez az egész.
51. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - MZsanett)
2016. aug. 26. 22:27
Akkor meg pláne rendőrséget kell hívni. No, mindegy, neki magának kell megoldania, mi nem oldhatjuk meg helyette.
50. MZsanett (válaszként erre: 49. - Bözsi néni)
2016. aug. 26. 22:22
Azért nem egyszerű dolog ez. Ki tudja, lehet, van testi fenyítés is. Sok elmebajos szülő van, aki még 20 évesen is képes bántani a saját gyerekét.
49. Bözsi néni (válaszként erre: 47. - MZsanett)
2016. aug. 26. 22:19
Hogyan mehetne, ha hagyja, hogy az anyukája bezárja? :-)
48. gyöngy:) (válaszként erre: 43. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 26. 22:18
Te vagy mauuuu is?
47. MZsanett (válaszként erre: 46. - Bözsi néni)
2016. aug. 26. 22:15
Szerintem neki komolyabb támogatás kell. Olyan, aki mindig mellette van, és bármikor fel tudja hívni, vagy mehet hozzá.
46. Bözsi néni (válaszként erre: 45. - MZsanett)
2016. aug. 26. 22:12
Legyen igazad. Bár az előző fóruma óta sem csinált semmit, pedig kapott tanácsokat meg támogatást...
45. MZsanett (válaszként erre: 42. - Bözsi néni)
2016. aug. 26. 22:09
Bele lehet esni ebbe a csapdába is. De szerintem inkább érzelmi támogatást vár, nem sajnálatot. Azért nyitott fórumot, mert erre van szüksége ahhoz, hogy tovább tudjon lépni. Ha valaki támogat, és érzed, hogy megért, az hatalmas erőt tud adni.
44. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 26. 22:05
És miért hagytad abba? Mert az, hogy arra hivatkozott, hogy mit mondanak az emberek, az nem "zsarolás", ha nem akartad volna, nem hagytad volna abba.
2016. aug. 26. 22:01
Régebben azért nem volt ilyen, de mióta az itthoni tevékenységek "lefoglalják minden percét", ki se mozdul szinte a házból, alig tartja pár emberrel a kapcsolatot, és lehet emiatt is, hogy ha már ő nem megy senkivel sehova, akkor én se menjek. Egyébként egyszer dolgoztam pultosként kis ideig, majd szinte zsarolt, hogy hagyjam abba, mert mit mondanak majd az emberek, hogy az ő lányuk pultosként keres egy kis zsebpénzt.. pedig nem vagyunk egy hűdegazdag család, de azért van pénze a szüleimnek.
42. Bözsi néni (válaszként erre: 41. - MZsanett)
2016. aug. 26. 21:58

Igazad lehet, de aki fórumokat nyitogat, az nem keresi a megoldást.


Csak panaszkodik, hogy sajnálják. De ha csak sajnálgatjuk, akkor sosem fogja megérteni, hogy csak ő segíthet saját magán. És még 45 évesen is csak sajnáltatja majd magát...

41. MZsanett (válaszként erre: 39. - Bözsi néni)
2016. aug. 26. 21:55
Nem lehet mindenkinek egyformán ereje mindenhez. Ez a baj. Van olyan, akinek nincs ereje saját magára, mert a zsarnokoskodó anyja annyira kizsigerel belőle mindent. Főleg ha ilyen szinten rátelepszik. Jó lenne valami külső segítség. Mondjuk barát, vagy pasi, vagy rokon, aki támogatná. És mondjuk akihez költözhetne.
40. MZsanett (válaszként erre: 9. - Ca7365e9a9)
2016. aug. 26. 21:48
Ez már bűncselekmény. Menj el a rendőrségre, hátha észhez tért. Személyes szabadság korlátozása. olyan nincs, hogy 20 évesen nem enged ki a házból, nagykorú vagy.
39. Bözsi néni (válaszként erre: 33. - Csikil4ny)
2016. aug. 26. 21:47

De látod te megoldottad felnőttként a dolgot, nem fórumokat nyitogattál, nyafogva.


Tudod, hogy van ilyen, én is megéltem, ha nem is ennyire súlyosan.

De én dolgoztam középiskolásan is hét végén konzervgyárban, nyáron idénymunkán. És már középiskolásan leültem az anyukámmal beszélni és elmondtam, hogy mennyire nincs igaza.


És mikor nagykorú leszek, onnantól úgysem tehet semmit, tehát jobb, ha megoldjuk békén. Hiába ül a szoknyámon, ha hülyeséget akarok csinálni, akkor megtalálom a módját.


Nem mondom, hogy azonnal elfogadta, meg voltak egymással ordítozások is, de végül is belátta, hogy igazam van. És onnantól béke volt:-)


Szóval ha ilyen az anyuka (apuka meg hol van, mit szól???), akkor bizony ki kell harcolni a szabadságot. MÁr ha tényleg akarjuk.


Egyébként is, felnőttet bezárni? Szerintem az bűncselekmény! Személyi szabadság korlátozása, szóval és simán mondanám, ha be akarna zárni, hogy oké, de akkor máris hívom a rendőrséget! Már ha másként nem megy...


De előbb mindenképpen leülnék mindkét szülővel, hogy beszéljük meg értelmesen a dolgot, mint felnőttek. És elmondanám, hogy ezt a bánásmódot nem tűröm, és ha nem változtatnak, elköltözöm.


Ha szeretik, akkor belátják, még ha eleinte nem is, és esetleg szóba se állnak vele, idővel megváltozik.

De a saját érdekében ezt a harcot meg kellene vívnia. Persze sokkal könnyebb a neten rinyálni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook