Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 1 vega hét indításnak, aztán torna és odafigyelés a kajára a célig fórum

1 vega hét indításnak, aztán torna és odafigyelés a kajára a célig (beszélgetős fórum)


165. Guccsy (válaszként erre: 168. - Dorkakoma)
2011. febr. 26. 18:18

Nem kértem rá öntetett,direkt,mert tom,hogy az hizlal.Ezért se értettem,hogy miért fáj,de elmúlt.Meg én nagyon nem is szeretem az ilyen salátaönteteket.

Túl fűszeres nekem.


Húúú nagyon extra volt a reggelid.:DD Ez még simán belefér.Az edzésedért úgy irigyellek,hogy ilyen kitartó vagy.Remélem sikerül nekem is rávenni magam.


Megsütöttem ma a tortát és jelentem,nem kóstoltam meg.Apánk kóstolta a krémet is.Ami a legérdekesebb,hogy nem is kívántam.Lehet,hogy az agyam is átállt,hogy nem szabad???Érdekes.Remélem holnap is ügyes leszek.

164. Melcs25
2011. febr. 25. 17:16

Igen,mindig van mit csinálni,és ha rendszeresen csináljuk,akkor nem gyűlik össze a munka. Bár volt olyan évem mikor nagyon keveset tudtam kimenni,a munkám miatt,és egy nap alatt gazoltam ki az egész veteményest. Estére hulla voltam,fájt a derekam,térdem a sok hajolgatástól és gugolástól,de öröm volt ránézni mikor végeztem :)

Nálatok gondolom a gyerekek is szívesen besegítenek az állatok gondozásába.

Elkészült a párom vacsija,nemsokára érkezik haza a munkából,már nagyon várom. :)

Holnap megint egész napozok,nem leszek,lehet vasárnap sem,úgy néz ki,hogy hétfőn délután tudok utánatok olvasni,mert délelöttös leszek :)

163. Fenife
2011. febr. 25. 15:36
Meg persze az is számít, hogy kimész a kertbe (pl egy hétvégére) vagy napi szinten benne élsz. Ez utóbbinál azért nem olyan vészes a munkaidő, mert nem egy-két nap alatt kell letudni.
162. Melcs25
2011. febr. 25. 15:10

Örülök,hogy jobban vagy Dorka! Én lekopogom ezen a télen még nem voltam beteg. De ha megfázok éjszakákon át nem tudok aludni a köhögés miatt, Rám tör és nem bírom abbahagyni. Remélem már kibirom ezt a rövid időszakot és nem betegedek le. :)

Azthiszem Guccsy a korpovit kekszet írta a husihoz.

Guccsy én ezért is szeretek kimenni a kertbe,mert ott együtt a család.Ilyenkor télen általában csak a vasárnapi ebéd az amikor összejövünk :)És a párom is szívesen van kint és segédkezik,ez külön öröm számomra,hogy szereti ezt az életformát is,mert mielőtt megismerkedtünk nem volt része benne. Hétvégente sütünk vagy főzünk ezt-azt,bográcsozunk.

161. Fenife (válaszként erre: 154. - Dorkakoma)
2011. febr. 25. 15:02
:-))) Hát ez aranyos. Milyen unalmas is lenne az élet, ha teljesen egyformák lennénk. :-)))
160. Guccsy
2011. febr. 25. 14:25
Na én igazi városi csaj vagyok.Mamám tartott tyúkokat,de más állatot nem.Ott nyaranta kapáltam,segédkeztem,de annyira nem ismerem ezt az életet.Viszont tyúkot kopasztani minden évbe járok ki.Ez olyan mama-anya és én program.Olyankor egy jót pletyizünk.Bár mostanában az is elmaradt,mert a várandóságom miatt nem lehetett.
2011. febr. 25. 14:24

Most már dolgozom :) mármint ma.. :)


A doki tegnapra írt ki, de én kértem így, hiszen aközérzetem jó, csak köhögök de a lándzsás útifű köhögés elleni sz(ar)irup sokat segít....:)))


Oké Guccsy, köszi:) Ezt ki fogom próbálni!


Melyik kekszet ajánlod???:)

158. Guccsy (válaszként erre: 152. - Dorkakoma)
2011. febr. 25. 14:22
persze.Nem kell rám hivatkozni,mert én is úgy kaptam egy barátnémtól.
157. Melcs25
2011. febr. 25. 14:04

Igen meglehet. :)

Jobban vagy már? Dolgozol vagy kiírt a doki?

2011. febr. 25. 13:47
én minden ilyesmit utálok...valószinüleg ha nem lett volna ez kötelező program, amit meg kell csinálni, akkor én sem utálnám ennyire....:D
155. Melcs25
2011. febr. 25. 13:28
Nekünk csak egy kis lugasunk van,de volt részem metszésben és kötözésben még a suli alatt,nem csodálom hogy utálod. :) A szőlőtermesztés nagyon nem jön be nekem sem.Én viszont minden mást szeretek még gazolni is a veteményesben,és imádok cseresznyét vagy bármi más gyümit szedni :)
2011. febr. 25. 13:22
Én utálom a kertet és annak a gondozását..lehet, hogy ha nem lenne ennyi kertünk és nem kéne szőlőt kötözni és metszeni meg füvet nyírni, meg málnabokrot gondozni meg cseresznyét aszedni akkor szeretném...de utálom ezeket a munkákat..persze segítek otthon, mert mégjó hogy segítek...de utálom. A szőlőkötözés és metszés..na azt senkinek nem kívánom..
153. Melcs25 (válaszként erre: 150. - Fenife)
2011. febr. 25. 13:10

Szia!

Én kérdeztelek a melóról. :) Édesapám is tart állatokat. Disznó,kecske,tyúk,liba,kacsa,nyúl,kutyák,cicák. Imádok kint tenni venni,főleg tavasztól őszig mikor kezdődik a kerti munka,vetés ültetés,nagyon jó :) Ilyenkor télen inkább a kutyák miatt járok ki,mivel nem bírom tartósan a hideget :),játszunk,sétálunk egy nagyot.De nagyon várom már a jó időt!!

Gondolom ezzel mind így vagyunk!!

2011. febr. 25. 12:55

ez a rántott husi valami hihetetlenül jól hangzik! és végre nem tojás meg zsemlemorzsa (ááááááá), hanem teljesen rendben van! az a kérdésem Guccsy, hogy feltehetem a naplómba ezt a husis receptet? Természetesen rád hivatkozva :)


mert nagyon tetszik!!! :) és szerintem jó ötlet lehet azoknak (mint nekem is), akik képtelenek elhagyni a rántotthúst :)

151. Fenife
2011. febr. 25. 12:18
A "rántott husi receptjét" kimásoltam, szerintem az elsők közt lesz a kipróbálandóknál.
150. Fenife
2011. febr. 25. 12:17

Sziasztok!


Ebéd szünetet tartok! Megettem a levest, kb. két decit jó sűrűn...teli vagyok, mint duda.


Valamelyikőtök kérdezett a melómról. Kettős életet élek. :-) Napi 8 órában irodában dolgozok egy helyben ülve, ott meg van egy kis gazdaságunk (szárnyasok, nyulak, kecskék, galambok...) azt rendezgetjük. Akit érdekel a naplómban talál erről.


A jövő heti étrendet én a Norbi módszer alapjival tervezem. Amennyit olvastam róla az a leg tarthatóbb, Majd sok zöldséget és kevesebb húst készítek.


Nekem szerencsém van a férjemmel. Mostanra ért el arra, hogy megbízik bennem, azt eszi, amit elé teszek, max. ne tudja, hogy mi van benne. :-))))


Meg persze az ő 160 kilóját nehéz lenne 600 Kcl-el jóllakatni egészségesen. :-)))

149. Guccsy (válaszként erre: 148. - Melcs25)
2011. febr. 25. 12:10
Igen szertartás.Most ugyanezt csinálom,csak teával.De a férjem,vagy a szomszédom(mindig együtt kávézunk) kávéját nem győzöm magamba szippantani.:)
148. Melcs25
2011. febr. 25. 12:06

A brokkolis és a cukkinis recepz is nagyon jó!!! :) Kipróbálom majd!!

Az én párom mikor megismerkedtünk gyúrni járt,azóta abbahagyta :) Most újra szeretne,mert fél hogy kiábrándulok belőle,hiába mondom hogy én mindig szeretni fogom bárhogy is néz ki :) Ennyi erővel Ő is simán elhagyhatna :) De szereti a hurkácskáimat :)

Én azért reggelizem mert iszonyat gyorsan rámtör az éhség 8-9 körül és akkor nagyon tudnék enni bármit,ezért általában már 7-kor eszem,és három óránként jön a következő étkezés. Így nem leszek farkaséhes :)

Neked a kávé egy szertartás ha jól gondolom :) És ha elég akkor nincs vele baj :)

147. Guccsy (válaszként erre: 134. - Melcs25)
2011. febr. 25. 11:50
a reggelire visszatérve.Néha én is úgy kellek,hogy vmit ennem kell.Akkor én is fogok kenyeret enni.De legtöbbször csak a kávémra vágyódok nyugalomba,utána meg ellátom a gyerekeket.
146. Melcs25
2011. febr. 25. 11:47
Hát Dorka,sajna vannak ilyen ..... emberek. ( Rengeteg szóval tudnám illetni és nem szép szavakkal,ezért pontoztam ki :) ) De rá se ránts,inkább azt nézd mennyien szeretnek és szurkolnak neked!!! Mint kiderül a hozzászólásokból is vagyunk páran :) Mindenki maga tudja mi a jó testének és a lelkének!
145. Guccsy (válaszként erre: 142. - Melcs25)
2011. febr. 25. 11:41

Igen így sokkal könnyebb.Én a kezdetektől így ismertem meg a férjemet.Akkor se volt egy vékony csávó,inkább a mackós típus.Azóta sztem egy 10kg-ot felszedett.Tipikusan az történt,hogy mikor terhes voltam ő evett helyettem.:)))

Majd meglátjuk.Ő is a salimba tett tejfölt,meg vmi felvágottat.:)

Apum ilyen.Férfi létére ha felszed már 2kg-ot fogyózik.Azt mondja,hogy nem érzi jól magát a súlyfelesleggel.

144. Melcs25 (válaszként erre: 141. - Dorkakoma)
2011. febr. 25. 11:37
Oké csajok! elolvasom!! De már most előre mondom ,ne foglalkozz vele Dorka!!!!
143. Guccsy
2011. febr. 25. 11:37

Brokkolis tészta:

megpárolom olajon a hagymát, utána rá a brokkolit, azt is megpárolom, felöntöm tejszínnel, szerencsedió, és kész is. +tészta. húsevőknek szerintem pirított bacon kockával lehetne feldobni.


Cukkinis tészta:

kis olajon bacont vagy füstölt tarját megpirítasz, majd a nagyon apró kockára vágott cukkinit addig dinszteled, amíg majdnem szétfő, só, bors, és egy nagy csokor petrezselyem, oregáno, kakukkfű, majd takarékon hozzákeversz egy nagy doboz tejfölt és reszelt sajttal és akármilyen tésztával tálalod!


Ezek is nyam-nyam!!!

142. Melcs25 (válaszként erre: 137. - Guccsy)
2011. febr. 25. 11:36

:))) Ez tetszik,szerda este a párom is felhívott hogy megeheti-e az egyik tál salimat,hát persze,de aztán nem volt túl lelkes,mert ugyebár én natúran készítettem,Ő pedig csak pár szelet sonkát dobott mellé :)

Most épp Ő is fogyózik :) Felszedett 6 kg-t az ünnepek óta,épp úgy mint én :)Ligthos kajákat kér,azért lesz ma csmell,salival :) Hasábburgonyát nem kap mellé :) Úgy mint a férjed valószínű,a párom is elgondolkodott hogy én fogyizom,mert híztam,nahát akkor Ő is,pedig neki kifejezetten jól állnak a kg-k.Főleg az arcának tett jót :) De nem érzi jól magát a bőrében.

Legalább nem egyedül nyomom,és így nem csábít el egy-egy finom falatra. :)

2011. febr. 25. 11:31
Ráadásul nem szép szavakkal...a 66. bejegyzésemben bemásoltam h mit írt rólam... :)))
140. Melcs25 (válaszként erre: 135. - Guccsy)
2011. febr. 25. 11:26

Istenien hangzik ez a joghurtos ,korpovitos husi.Jövő héten én is megcsinálom!!! :)

Majd nézek olyan receptet a könyvben ami tetszik és leírom nektek! Kipróbáljuk. Ebben meg vannak reformálva a magyaros kaják. Majd meglátjuk :)

139. Guccsy (válaszként erre: 138. - Melcs25)
2011. febr. 25. 11:24
Dorka naplójába megnézheted.Kritizálta egy egyik Hoxás.
138. Melcs25 (válaszként erre: 135. - Guccsy)
2011. febr. 25. 11:24
Azthiszem lemaradtam valamiről,legalábbis erről a hölgyről :) ????
137. Guccsy
2011. febr. 25. 11:15

Az én férjem is hasonló,de érdekes hétfő óta ő is a salátámmal ül le a tv elé este.Persze nem jegyeztem meg,csak csendben mosolygok.:DD


Ma meg megkérdeztem tőle,hogy mit szólna ha kipróbálnánk más új egészségesebb kajákat.Benne volt.Persze tudni kell róla,hogy ő se egy vékony ember,lehet,hogy magába ő is elgondolkodott.

136. Guccsy (válaszként erre: 134. - Melcs25)
2011. febr. 25. 11:13

Ezt mindenáron meg akartam veletek osztani,mert sztem nincs benne sok kcal.Még nem csináltam,de jövőhéten biztos kipróbálom.


A joghurtot befűszerezzük, és a csirkemelleket bepácoljuk a fűszeres joghurttal, majd egy éjszakát állni hagyjuk. előtt a kekszet(korpovit) zacskóban prézli jellegűre törjük húsklopfolóval, és a lecsepegtetett csirkemelleket beleforgatjuk. Sütőzacskóba tesszük, egymás mellé, majd tepsi helyezzük, és közepesen meleg sütőben kb. 1 óra alatt megsütjük. Teljesen rántott hús jellege lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook