Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zöldhüvelyű babból keresek jó recepteket. fórum

Zöldhüvelyű babból keresek jó recepteket. (beszélgetős fórum)


9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2012. okt. 26. 17:40

Ez nálunk nagyon bevált! Éppen ezt akartam beírni.


Hogy nem annyira ismert? Én azt olvastam, a mi sárgahüvelyű zöldbabunkra meg a franciák néznek idegenkedve.

Azért azt tapasztaltam, hogy a zöld kicsit rostosabb, nehezebben emészthető. Egészséges embernek nem okoz gondot, de emésztési problémák esetén lehet, hogy nem tesz jót.

2010. júl. 13. 15:55

Pontosan ugyan ugy lehet felhasználni mint a sárgahüvelyüt


Sőt nagyon szeretem csak megpucolom és nem vágom darabokra félpuhára főzőm sós,fokhagymás vízben leszüröm és kötegekbe bacon szalonába tekerem a tepsibe rakom a sülthúsok mellé egyűt sütöm a húsikal. Fincsi!!!!!!!!!!!!!!

7. 9c8432d068 (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2009. júl. 13. 10:52
Köszönöm,ez is nagyon jól hangzik :))
2009. júl. 13. 00:28
akkor viszont párold meg és forgasd meg utána pirított zsemlemorzsában, bármilyen hús mellé finom, pláne egy kis tejtöllel, joghurttal a tetején :)
2009. júl. 12. 16:45

Mindkettőtök receptjei nagyon jók,köszönöm.


Sajnos,én a levest és a főzeléket csak sárgahüvelyű babból szeretem,de hát ízlések és pofonok.... :))))

2009. júl. 12. 15:37
Imádom én is a zöldhüvelyű zöldbabot.Azt hiszem ceruzababnak is szokták mondani.Tavaly csináltam néhányszor rakott zöldbabot belőle.Isteni lett! Ugyanúgy csináld, mint bármilyen más rakott zöldségfélét.Azaz lehet vegán,akkor csak tejföl,tojás,sajt,vagy húsosan, azaz darálthússal,de én szoktam gépsonka csíkokkal is.Aztán persze lehet bele rizst is,én nem mindig teszek.Bárhogy is lesz,nagyon finom.
3. platty666 (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2009. júl. 12. 15:31

DE, IGEN!!!! Ebből is jó a leves és a főzelék is. De ha akarsz valami újat...

A szalonna csíkokba tekerd bele a 6-8 hüvelyt egészben, és süsd meg a hús mellett. Isteni!

Vagy párold le egészben a hüvelyeket és tedd a sült mellé. Lehet grillezni is, mint a cukkinit vagy a padlizsánt, ilyenkor alutálcára teszem. Jó étvágyat!

2009. júl. 12. 15:26
Mindenféle recept érdekelne,kivéve a főzelék és leves,mert az ebből a fajta babból nem az igazi.Köszönöm előre is mindenkinek.
2009. júl. 12. 15:25
Zöldhüvelyű babból keresek jó recepteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook