Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zene szüléshez fórum

Zene szüléshez (beszélgetős fórum)


10. DorkaMoncsi (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2012. jún. 12. 09:03

Szerintem attól, mert valaki nem hallgat mindenféle stílusú zenét, attól még tartozhat az életéhez zene. De jól mondod, nem lehet tudni mit vált ki. Én meg szeretném próbálni, lehet 3 perc után ki is kapcsoltatom, de lehet teljesen el tud lazítani. Sajnos előre nem tudhatom én sem. Ha pedig van rá lehetőség, akkor miért ne.


Kismamatornán a végén szoktunk ilyesmi zenékre relaxálni, meg ugye ilyenre a légzésgyakorlatokat végezni, stb.... Nagyon jó az ilyen zene alatta. Valóban ellazít.

9. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 12. 08:11

Nem kötekedek:)

Azt gondolom, hogy ha valakinek nem tartozik hozzá az életéhez a zene, akkor annak felesleges hallgatnia egy ilyen helyzetben, főleg olyanokat, amelyeket nem is ismer, nem tudja milyen érzéseket vált ki belőle, stb.



Én biztos megfeszülnék, ha órákon át meditációs zenét kellene hallgatnom épp úgy, ahogy más egy forma zenétől is.


Egy szülésre általában a kedvencünket visszük, mert tudjuk, hogy az kikapcsol, jó kedvre derít, megnyugszunk tőle. A kedvenceinket ismerjük, ahhoz nem kérünk segítséget.


Én nagyon sajnálom szegény szülésznőket is, mert rákényszerítjük őket az általunk kedvelt zene hallgatására.

2012. jún. 12. 08:01
Én leginkább a csendet szeretem..és álmodozni arról,hogy amikor készült a baba,akkor is molyen jó volt...
7. DorkaMoncsi (válaszként erre: 6. - Lurkó4)
2012. jún. 12. 07:36

Köszönöm szépen :)


Én azért gondoltam a zenére, mert szülőszobalátogatáskor mondták, és láttam is, h van ilyenre lehetőség. Csak egy kis cd lejátszó van benn mindegyik szülőszobában. Mivel edát nem kaphatok, kéjgázt meg nem akarok szívni (tudom, mások is sokan megszültek fájd.csillapító nélkül), ezért arra gondoltam, h legalább valamilyen zene talán elterelheti a figyelmem a fájásokról. Talán. Aztán majd kiderül. Ha lehetőséget sem adok rá, akkor sosem tudom meg.


Nagyon jó orvosod volt, le a kalappal előtte, ahogy így elmeséled, gratula a gyermekeidhez!

2012. jún. 12. 07:28

kedves Moncsi!


Klasszikus zenéket szoktak ajánlani. Bach, Vivaldi.

Nekem 4 gyermekem van, a legnagyobb 20 éves, akkor még semmi ilyen nem volt.A 2 kicsinél már igen. A harmadik gyermek szülésénél a rádió szólt (éppen az Abba: The winner takes it all c. száma. A szülész orvos-aki egy tündér volt- többször kérdezte, hogy nem zavar-e a rádió? Amikor meglett a fiam pont akkor ment ez a szám, úgy hozta oda a kicsit, hogy közben mutatta a számot és fordította mit jelent. Nagyon jól passzolt akkor oda, teli találat volt. A gyereknek (most 12 éves) a szülinapján mindig előkotrom ezt a számot, tudja a hozzákapcsolódó történetet. Íme egy példa a hétköznapi apró örömökről.Hogyan lehet a semmiből is szépet varázsolni.

A negyedik gyermeknél ugyanez az orvos, már készült, vagy a kórház volt felkészülve ? ezt nem tudom, de este 10-kor született a kislányom, sötét volt már, halk zene szólt (konkrétan Bach-nak az Air c. darabra emlékszem) a vajúdókád szélén apró tea mécsesek égtek, választhattam még illataromát is, ami azonban a legszebb volt, hogy az orvos ott ült mellettem egy percre sem mozdult el mellőlem és végig biztatott, duruzsolt, roppant kedves volt.Nagyon nehéz szülés volt(éppen csak megúsztam a császárt), de gyönyörű emlék maradt,mert emberként bántak velem. Ez a szülés- ha nem ennél az orvosnál szülök-, valószínűleg a műtőben ért volna véget, nagyon sokat segített pont a zene, a doki relaxációs ötletei és azok a képek amiket mondott, tanácsolt szülés közben,amikor elakadt a baba. Pl. ilyenek: A tágulásnál, hogy képzeljek egy virágot, lássam amint szépen lassan kinyílik, no meg lássam a babámat amint szépen lassan lecsúszik egy csúszdán. Engedjem el,had jöjjön ide közénk. Végig simogatta: a fejem a vállam, s közben állandóan azt mondogatta, hogy nyugodtan lehet akár kiabálni és bármit ami nekem könnyíti a dolgom. Itt most mindent szabad. Döbbenetesen meghitt volt az egész. Nekem a férjem nem jött be egyik gyermeknél sem.

Valami csoda volt az egész, biztos nagyon összetaláltam a dokival és nem bizti,hogy mindenki így élné meg, de nekem életre szóló emlék és élmény marad, az biztos.

Nem extra kórház, nem magán klinika, egyszerű kis kórház, még csak nem is Budapesten.A dokinak nem tudtam annyit adni amennyit szoktak (összeget nekem nem mondott).

Egyébként C. Molnár Emma pszichológus / pszichiáter asszonynak van sok ilyen irányított relax módszere (ő az I. sz.Női Klinikán dolgozik, pont ezekkel a módszerekkel foglalkozik.) Biztos van a you tube-on neki ilyen jellegű videója.

Ha vevő vagy az ilyenekre érdemes megnézni, de ezek a módszerek csak annak jönnek be ennyire, aki hisz is bennük. A barátnőm aki ugyanennél az orvosnál szült (végig ott voltam én is vele, apuka helyett), neki ez nem volt olyan segítség. Ahányan vagyunk, annyi félék...

Remélem tudtam valamennyi ötletet adni! Írj nyugodtan-ha kérdésed van!

Üdv: Lurkó4

5. DorkaMoncsi (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2012. jún. 12. 07:21

Akkor rosszul gondolod.:) Lehet a kérdést nem jól tettem fel, ugyanakkor ki lehet következtetni belőle, h ilyen zenéket alapjáraton nemigen hallgatok, kvázi nem tudok/tudtam elindulni semerre, h hogy keressek ilyen zenéket, azon kívül, h meditációs zene. Előadókat nem ismerek.


Én kérek elnézést, h mertem segítséget kérni ehhez. De persze nem is lenne a fórum fórum, ha valaki nem jönne kötekedni.:)


Köszi, h jöttél, szia :)

2012. jún. 12. 06:04

Amit gondolok: ha neked közvélemény kutatást kell végezned ahhoz, hogy mások szerint mi az ami jó, segít, nem segít, akkor neked nem kell zenét hallgatnod, hiszen te csak azért akarod ezt csinálni látszólag, mert most ez divat, lehetőség, stb.


Aki úgy érzi, hogy neki segítene ez, annak nem kell körbekérdeznie, mert tudja, hogy melyik zene az ami megnyugtatja, kikapcsolja, stb.

3. DorkaMoncsi (válaszként erre: 2. - Kolli1987)
2012. jún. 11. 19:01
Igen, az övét már nézegettem, bele-belehallgatgattam, és nagyon tetszik :)
2012. jún. 11. 18:37
Szia! Én ugyan nem hallgattam zenét vajúdás alatt de ha meditálni lazítani szeretnék akkor Kövi Szabolcs cd-it választom.
2012. jún. 11. 18:31

Sziasztok!


Lassan, de biztosan készülődöm a szülésre, és most azon gondolkozom, hogy jó lenne valamilyen CD-t összeállítani. Viszont fogalmam sincs, honnan induljak. Sokféle zenét szeretek, mégsem könnyű választani, sőt biztos vagyok benne, hogy létezik egy csomó jó zene, amiket még nem is ismerek, de kiválóak lennének erre a célra. Nyilván én sem Metallicára, és társaira gondolok itt.:D Pl. meditációs, indián zene, pánsíp, stb...


Ti milyen számokat fogtok hallgatni a vajúdás, szülés alatt? Már ha akartok, és van rá lehetőség. Illetve mi volt az, ami segített? Mi volt az, amiről azt gondoltátok, jó lesz, aztán mégsem vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook