Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » VULVODYNIA tapasztalatok - fájdalmas szex fórum

VULVODYNIA tapasztalatok - fájdalmas szex (beszélgetős fórum)


nov. 17. 16:05
Nekem is az van.
15. Dorea* (válaszként erre: 14. - Vkrisz)
2020. aug. 29. 23:23

Kedves Vkrisz!


Sajnos igen, olvastam én is, hogy a korai menopausa okán felléphetnek ezek a kellemetlen tünetek. Amit még ajánlani tudok a hyaluronsav és kollagén kapszula kúraszerű alkalmazása, mert a korai menopausa miatt a bőr sokkal vékonyabbá, ezáltal érzékenyebbé válik azon a területen (pláne). Az idegvégződések pedig jobban ki vannak téve az irritációnak. Az ajánlott kúrával ezen lehet segíteni.

A doktor úr ellen nem szeretnék senkit hangolni, hiszen biztos vagyok benne, hogy léteznek olyan páciensei, akiknél célt ér(t) a terápia. Nekem nem segített, sőt rontott az állapotomon, de említette, hogy nagyon generaizált eset az enyém. Hittem benne egy ideig, de a fájdalmaim egyre kiterjedtebb területen jelentkeztek, nem szűntek. Fájdalmas manuális kezelés (egyféle triggerpont terápia) az adott területen. A hatasmechanizmus alapján működhet, nekem nem vált be.

Remélem tudtam a válaszommal segíteni.

14. Vkrisz
2020. júl. 22. 07:23

Kedves Dorea!

Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy én is ezzel a problémával küzdök. Mindig is érzékenyebb voltam ezen a területen, rengeteg "felfázás", különböző enyhébb, de annál több bosszúságot okozó fertőzés kísért végig eddigi életem során. Az utóbbi 3 évben egyre erősödtek a különböző tünetek, kínzó viszketés, különböző fájdalmak, gyulladások minden kimutatható kórokozó nélkül. Szexre szinte képtelen voltam, az együttlét után, három hetes szenvedés következett. Folyamatos nőgyógyász, bőrgyógyász, ezernyi krém és tabletta, pillanatnyi hatásokkal. Tavaly 42 évesen korai menoauzát diagnosztizáltak nálam, azóta hormonpótlást kapok. Valamelyest jobb lett a helyzet, de most is vannak olyan hetek, hogy az erős fájdalom a mindennapi tevékenységeimet is gátolja, nem beszélve ennek lelki terhéről.

Olvastam Dr. Takáts Béla nőgyógyász írásait, és már azon voltam, hogy vidéki lakhekyem ellenére felkeresem. Szeretném megkérdezni milyen kezelésben részesít a doktor úr? Azt állítja aki ezen részt vesz, meggyógyul, és soha többé nem alakul ki ez a probléma. Neked nem vált be a terápia? Miből áll egy ilyen kezelés? Mit csinál konkrétan?

Köszönöm válaszod!

13. Dorea*
2020. júl. 19. 22:50

Kedves Kérdező!

Remélem azóta már nem aktuális a problémád és csak annak tudok esetleg segíteni a tapasztalataimmal, aki ilyen fórumra téved.(Bízom benne, hogy nagyon kevesen)

Ami a legtöbbet segíthet az a hit. A magadba vetett hit. A gyógyulásodba vetett hit és, hogy képes vagy kigyógyulni ebből az állapotból, bármi áron. Én is az agykontroll erejét említeném, amihez bolond módon utoljára nyúltam. Előtte számtalan vizsgálat, kezelés ( Dr Takáts Béla, vagy 4, 5 másik nőgyógyász kúrái) mind mind érdemi hatás nélkül.De ezt az utat be kellett járnom ahhoz, hogy merjek változatai az életemen, hogy ki merjek lépni egy ártó kapcsolatból és hogy felfedezzem a sajtát magamban rejlő erőt.

A tüneteim egyáltalán nem lokálisak voltak. Idegi, égő szeméremtesi tájékon(mindenhol) jelentkező fájdalom, ami keményebb napokon lesugárzott a combokba, egyes kezelesek után végig a lábakba. Neuralgiás jellegű, idegtépő. Semmilyen gyógyszert nem voltam rá hajlandó szedni, miután kizártunk minden egyéb szervi lehetőséget, ami okozhatta. Nem fájt alvás és meditáció közben. Innen is jött az ötlet, hogy a meditáció mennyit segíthet. Mellette az intimtornát ajánlom, kismedencei izmoknak mindenképpen jót tesz, ha foglalkozunk velük ilyen probléma esetén illetve az ágyéki gerincszakasz megerősítését, hisz ez a terület kiemelten fontos a kismedencei szervek optimális helyzetben való tartásához. (ne süllyedjenek le, ne járuljon nagyobb nyomás a medencefenék izmaira illetve az itt futó idegekre.) Szívből kívánok gyógyulást minden ilyen problémát megélő nőnek!

12. Anonymus8998 (válaszként erre: 11. - Babczi)
2020. ápr. 9. 23:33

Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy azóta sikerült meggyógyulnod? :)

Én is erre a betegségre gyanakszom sajnos.

11. babczi
2019. nov. 14. 20:40
Köszönöm! Meg fogok gyógyulni és remélem minél hamarabb! :)
10. ambivalencia (válaszként erre: 9. - Babczi)
2019. nov. 14. 17:48
Nagyon sajnálom, ez borzasztóan hangzik. Remélem megtalálod a megoldást.
2019. nov. 14. 10:41
Köszönöm hogy megosztottad velem. Sajnos nekem a cikatridina semmit nem segített. Neked akkor úgy tűnik megvan az oka legalább. Intimtornát csinálom, de szerintem amíg lelkileg nem hozom rendbe addig bármivel próbálkozhatok. Nekem ez 19 éves korom óta van és most 26 vagyok, nagyon megkeseríti az életem..Annyi féle módszert kipróbáltam már. Egy másik fórumon egy lánynak is ugyanez volt a baja és ő az Agykontrollal gyógyította meg magát. Én is olvasom már a könyvet meg tanfolyamra is majd szeretnék menni. Reikizek pluszba meg családállításokra kezdtem el járni. Most megvettem a lidocainos krémet amit a nődoki mondott hogy próbáljak ki, hátha kevésbé fájna a behatolás. Azt mondta, ha az nem segít, akkor lehet műtéti úton azt a részt kimetszeni, de ez annyira nem szimpatikus, meg nem sok sikert olvastam ezzel sem :(
8. ambivalencia (válaszként erre: 1. - Babczi)
2019. nov. 12. 21:46
Szia. Nem tudom, hogy ugyanaz-e a problémánk. Nekem a változókorral kezdődött. Úgy érzem, hogy a gátmetszések hege fáj. Valószínüleg tényleg az fáj, mert a párom is ott tapadósnak érzi, gondolom a hegszövet szárazabb, merevebb, mint a normál nyálkahártya. Nőgyógyasz semmit sem lát, tapint. Cikatridina hüvelykúp segít valamit. Egyébként ami igazán segít, az a gyakori együttlét. Minél ritkábban kerül rá sor, annál jobban fáj, néha még egy icipicit vérzik is, pisiléskor csípő érzés jelenkezik. Esetleg megpróbálhatod az intim tornát, abból baj nem lehet.
7. Orsi2017 (válaszként erre: 6. - Semleges)
2019. nov. 11. 12:17
Gondolom van neki is internete , írta hogy SZEMÉLYES tapaaztalatot keresett nem linket.
6. semleges (válaszként erre: 3. - Orsi2017)
2019. nov. 10. 17:31
Segíteni akart, miért oltod le? Most jobb neked?
2019. nov. 10. 16:39
Köszönöm a linket. Inkább tényleg személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Gondolom nem egyedül vagyok a problémámmal :)
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Orsi2017)
2019. nov. 8. 11:06

Azt állítja, gyakori a problémája.

Idéztem egy orvos véleményét arról, hogy ritka probléma, és az idézet hivatkozásául másoltam a linket, ahonnak idéztem.

Volt már itt valaki, aki szintén nem kapott érdemleges választ valami hasonlóan "gyakori" nemi szervi problémára, csak jelezni próbáltam, ne csodálkozzon, ha mégsem kap érdemi választ.

3. Orsi2017 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. nov. 8. 10:17
Személyes tapasztalatokat keresett nem linkmásolást...
2019. nov. 7. 23:15

- Ritka kórképről van szó, magam több tízezer betegből még tucatnyi esettel sem találkoztam. – mondja dr. Hintalan Albert, nőgyógyász


Részletek: [link]

2019. nov. 7. 22:53
Olyanok véleményére lennék kíváncsi, akiknek szintén Vulvodyniájuk van. Fájdalmas hüvelybemenet..Milyen terápiákat próbáltatok, mi az ami segített vagy jobb lett tőle? Sajnos én évek óta küzdök vele, rengeteg dolgot kipróbáltam de eddig sikertelenül. Most tesztelni fogom a lidocainos krémet, amit a nőgyógyászom ajánlott. Ha ez sem válik be felvetette a műtéti kimetszést. De lelki szinten is foglalkozok a dologgal. Sajnos sok nő életét megkeseríti ez a jelenség...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook