Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt valakinek visszérműtétje! Ha igen, akkor mennyi idő amig meggyógyul? És fáj-e utána és érzékeny-e a frontokra!? fórum

Volt valakinek visszérműtétje! Ha igen, akkor mennyi idő amig meggyógyul? És fáj-e utána és érzékeny-e a frontokra!? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 19. 15:31
Esetleg tud-e valaki jó orvost ajánlani aki műt? (Budapesten lakunk)
21. aranyg5 (válaszként erre: 20. - B62bbd0717)
2009. okt. 5. 15:58

Szia!

1 hete volt a visszérműtétem. Most lábadozok. Engem altattak. Választhattam. DE ez attól is függ, hogy van-e érszűkűlet, ami ultrahanggal könnyen kimutatható. Nálam nincs ilyen probléma.

Az altatásnál a véráramlat lelassul és trombózisveszély léphet fel, ezért az ilyen eseteket nem altatják.

A gerincérzéstelenítéstől ne félj!

A bütyökműtétem így történt. Semmit se éreztem a szúriból.

20. b62bbd0717 (válaszként erre: 18. - Aranyg5)
2009. szept. 29. 11:39

Szia!


Volt már gerinc érzéstelenítésed, fájt? Nekem csak azt hajlandóak adni sajnos!

2009. szept. 29. 11:37

Most lenne nemsokára a visszér műtétem és azt mondta a főorvos hogy altatást nem alkalmaznak mivel komplikációt okozhat, viszont gerinc érzéstelenítést tudnak adni, helyit nem adnak.. nem szoktak.



Gerinc érzéstelenítéssel kapcsolatos tapasztalatokat szeretnék megtudni hogy fájdalmas-e?



( a doktor elmondása szerint csak csiklandoz , mert vékony a tű..de gondolom max neki fogja "csak csiklandozni" a kezét amíg beadja...)

18. aranyg5 (válaszként erre: 8. - 6b9378941a)
2009. aug. 25. 20:51

Szia! 15 évvel ezelőtt injekciózáson estem át. Nagyon drága volt és szó szerint semmit se ért! 11 éve a bal lábamat megműtettem / Várady-féle/. Egész lábhosszon. Sajna az alsó részen visszajött. Decemberben ismét műtét a jobb lábamat veszik kezelésbe. Egyszerre a két láb nem megy! Aztán visszatérek a másik lábamhoz is jövőre. A műtét nem vészes, simán ki lehet bírni. Túl vagyok már 5 műtéten, de ez volt a legkibírhatóbb./ A bütyöklevételt nem vállalnám be még egyszer!!! /

Ha bármi kérdésed van itt vagyok!

17. tavaszilány (válaszként erre: 16. - Tavaszilány)
2009. aug. 22. 09:19
Helyi érzéstelenítésben csinálták, mindkét lábamat egyszerre, amikor kiment a hatása, akkor vettem be 1 szem Algopyrint. Ennyi fájdalom volt összesen.Műtét után félórával engedtek haza.
2009. aug. 22. 09:15

Szia!

Nekem is volt 2,5 éve, egyáltalán nem fájt és kb 2 hét alatt teljesen rendbejött. Addig kellett fáslizni...

15. doxikri (válaszként erre: 12. - C20c593f1c)
2009. aug. 22. 09:14

Nekem még régen injectiózták. Egyáltalán nem fáj, nem csúnya,azóta sem látszik semmi. Azok a visszerek nem is jöttek vissza. Csak hát baromi drága!!

Meg most már nagyon sok van és nagyok.

14. c20c593f1c (válaszként erre: 13. - Mandulaszem)
2009. aug. 21. 22:44
Azt hittem, hogy iszonyú lesz műtét után. Nekem semmi sem volt. Pedig arra számítottam,hogy kék-zöld lesz. Szerintem is függ a betegség mértékétől.
2009. aug. 21. 21:41
Mint minden műtét után, itt is van fájdalom, ami függ a műtét "nagyságától". Apósomnak 2 részletben csinálták meg, 1 hónapos szünettel. Neki az egész lába visszeres volt. Gyakran pihentette vízszintesen (kb. 2 hétig), de sosem panaszkodott, hogy fáj. Szerintem inkább csúnya utána, mint fájdalmas.
12. c20c593f1c (válaszként erre: 11. - Doxikri)
2009. aug. 21. 21:12

Síma műtét. Az ágyéknál, a bokánál volt bemetszés, illetve összevissza 8-10 kisebb.

Az injekcióról elég sok rosszat hallottam. pl. gyógyulása lassabb, sokkal több ideig fáj.

11. doxikri (válaszként erre: 10. - C20c593f1c)
2009. aug. 21. 13:33

Sziasztok!

Én most szeptemberben akarom megműttetni.

Luca, te simán kórházban voltál és rendes műtét volt? Tehát nem maszek, nem lézer, nem injekció?

2009. aug. 21. 09:16

A kórházból úgy jöttem ki, hogy beszálltam a kocsimba és én vezettem haza.

Azóta tök normális a lábam.Semmi dudor nincs rajta. A bemetszések kb 1 cm-esek voltak.


Engem az is zavart, hogy a lábszárcsontomon egy ujjnyi vastagságú volt. Meg hátul nagy dudorok. Csak bokáig érő szoknyát tudtam felvenni. Nekem is fájt sokszor. Azóta nem fáj a lábam. Frontérzékenységem sincs.


Amikor befáslizzák a műtét után, nagyon szorosra kötik, de, ha úgy érzed, hogy valahol nagyon fáj, ne hagyd Magad! Combtőtől bokáig fásliznak. Nézesd meg, mert nekem a befáslizáskor a combomnál becsípődött a bőr, és reggelre begennyesedett. A doki tombolt, hogy az éjszakásnak hiába szóltam, de ő nem volt hajlandó megnézni, arra hivazkozva, hogy szorítania kell a kötésnak.A főorvos műtött - nem volt fogadott orvosom, őt osztották be rám. Egyébként a becsípődött rész sokkal lassabban gyógyult, mint az egész lábam. Esküszöm csak az a résszel szenvedtem meg!

9. 6b9378941a (válaszként erre: 7. - C20c593f1c)
2009. aug. 21. 08:36
Nekem annyira rondák már hoy csak na olyan mint a szőlőfürt! Fáj is néha amikor front van! Örököltem meg a bolti munka,trappolás meg a súly!!!
2009. aug. 21. 08:34
Kb hány hét volt a gyógyulás!!??????
2009. aug. 21. 08:34

Nekem 2000-ben volt. 4-5 napig voltam kórházban. Kb 1 hónapig fásliztam. Egy hét után már nem is éreztem semmit. Pici vágások voltak a lábamon. Már azok sem látszanak. A bokámon látszik egy halvány csík. Műtét után körömvirágkrémmel kellett kenegetnek.


Életem legjobb döntése volt, hogy megműttem a lábam. Azóta sem jött vissza, pedig sajnos a súlyom jóvayobb lett, továbbra is ülőfoglalkozásom van.


A fájás mértékét - gondolom erre vagy kíváncsi - kb azzal tudom összehasonlítani, mint amikor elvágom a kezem, pár nap múlva begyógyul.


Ne félj tőle!

2009. aug. 21. 08:00
Na, szóval nem fájt a műtét után. Elég sokáig táppénzen volt, de csak azért, mert nem akart dolgozni:))
2009. aug. 21. 07:59
Hát műtét előtt óriási göbök voltak a lábán.Meg kellett műteni. Ez már v. 4-5 éve volt. Mostanában kezdi mondani, hogy érzi. Kenegeti ilyen szőlőmagkivonatos kenőccsel, valami értágító, s azt mondja, jót tesz.
4. 6b9378941a (válaszként erre: 3. - Klarika5)
2009. aug. 21. 07:56
ÚÚÚÚÚÚ az nagyon rossz! Fáj is neki?
2009. aug. 21. 07:54
A férjemnek volt, kb 4-5 napig volt bent, aztán fáslizta még, nem panaszkodott rá.Ha nem kapsz érdemi választ, akkor kikérdezem, most alszik még:)De ami nagyobb baj, úgy érzi, ismét kezd előjönni.
2009. aug. 21. 07:51
Ha tud valaki akkor segitsen ebben a kérdésben!!!!
2009. aug. 21. 07:50
Visszér műtét!!! Volt -e valakinek visszérműtétje! Ha igen akkor mennyi idő amig meggyógyul !És fáj - e utána és érzékeny e a frontokra!?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook