Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már keloidos heg a testeden? fórum

Volt már keloidos heg a testeden? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. incsucsulla (válaszként erre: 53. - Szilvi1.toth)
2016. nov. 26. 18:45
szia,most olvastam,hogy ez a krém segített a keloidodnál. Kérdezném,hogy a testápoló vagy az arckrém?
2014. jan. 4. 22:06

Sziasztok! Két dologban kérném a segítségeteket.

Először abban, hogy milyen krémet ajánlotok nekem műtét utána hegre? Január végén lesz a műtétem, és mivel volt már egy császárom, tudom, hogy elég csúnya, bordós, kidomborodó heg alakul majd ki. Tudnátok erre valaki krémet előre ajánlani? Nem számít az ár, csak ne legyek ilyen csúnya!

Másik kérdésem, hogy most 35 vagyok és sajnos titni korom óta évekig véresre kaparásztam a vállamat, ami elég pattanásos is volt. Most fehér foltos a bőröm, erre szerintetek jó az Ilcsi-féle hámlasztás? Annak mi a pontos neve, sajnos csak fél füllel hallottam róla eddig :( vagy más jó lenne rá?

Nagyon köszönöm, hogy elolvastátok a kéréseimet, hálás vagyok minden tanácsért!

2013. dec. 10. 22:46
Májusban és Júniusban műtéten estem át. Kétszer vágták fel ugyanott a bőrömet, keloidos lett a heg a nyakamon. Nagyon sok mindent próbáltam, de semmi nem segített. Most Prosil stiftet kezdtem használni. Pár hónap után állítólag látszik majd a hatása. A hegem nagyon csúnya, de én sosem vetném alá magam fájdalmas eljárásoknak csak azért, hogy szebbé tegyem. Nem egy heg határozza meg az embert, és ezt úgy mondom, hogy nekem télen-nyáron látszik. Persze nekem sem tetszik magamon, de nem vettem észre, hogy más embereknek baja lenne vele.
59. Ani86
2012. márc. 24. 17:52
Fatfighter és Hamurapi! Én is felbuzdultam az írásaitokon, kipróbáltam a Maurers 32-őt. Direkt átnéztem a svédcseppeket és ebben van a legtöbb gyógynövény kivonat. Már kb. egy hónapja használom, reggel este egy kis vattakorongra rakok és azzal kenegetem a hegeimet, de én nem igazán vettem észre változást.... Talán egy nagyon-nagyon minimálisan halványodott. De még azt sem mondanám biztosra. Ti mennyi idő után vettétek észre a hatását? És csak egy picit bekenitek, vagy borogatjátok vele mondjuk egy percen át? Vajon én mit csinálok rosszul? Előtte Prosil gélt használtam pár hónapon át, de az nem használt a magas ára ellenére.
58. ed8fba0d46 (válaszként erre: 56. - Metalllady)
2012. jan. 27. 19:52
Vabélműtéted után azonnal kented svédcseppel? Vagy jóval később és így is hatott?
57. maya75
2011. jan. 18. 21:58

Sziasztok!!

Nekem is van 2db olyan ujbegynyi a bal vállamon ami azóta van ott hogy az általános iskola 5.-es oltást kaptam..de nem nagyon foglalkozom vele...bár jó lenne ha nem lenne optt...a Hugomnak sokkal több van sajnos neki elterjedt kissé a vállán a lapockája felé..Ő most injekciókat vett fel pont beleszurták abba a hegbe..s lelapul tőle s elhalványul...most nem olyan csunya neki...de ezt többször kell ismételni...

Amugy nekem is van vakbélműtétem helye..de az nagyon szép s nem lett olyan...de néha jó lenne megszabadulni tőle..mert mindig kérdezik mi ez a vállamon...s most hogy magyarázzam el...

2011. jan. 17. 22:51

Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen 2x7 cm-es rondaság, vállműtét után. Azt mondták, előfordul, hogy kiszárad, többször felreped a seb, ilyenkor elkezd burjánzani. Vakbélműtétem helyét svédcseppel sikerült szinte láthatatlanná tenni, bár az nem volt ilyen csunya.

De 40 napig, minden nap be kell kenni. Próbáltam a vállamon is,de nem lett sokkal jobb. Most ajánlottak egy antikeloid nevű kérémet, ami jelenleg plerudin hegne gél-névre hallgat, 1700 ft körül van, nem tudom haszál-e igy 1 évvel a műtét után. Azonnal kellett volna valami tapaszt rárakni, 3 hónapig, és akkor talán nem alakult volna ki.

2011. jan. 17. 22:14

Sziasztok!


Atrofias heg kezeleseben van valakinek otlete, tapasztalata? Nem pattanas okozta, eleg erosen bemelyulo hegvaju.


Elore is koszonom.

2010. dec. 6. 07:52

Szia Szilvi!

Nagyon örülök, hogy segített a krém. Sajnos teljesen nem tünteti el ez sem, de össze sem lehet hasonlítani az eredeti sebbel. Az én sebem már lapos, fehér, de úgy látom, még halványodik továbbra is. Szóval, kenni, kenni, kenni..

2010. dec. 2. 12:58

Sziasztok!

Megkaptam Veronikától a krém nevét. Nem hiszem el, de 1 hónap (napi kétszeri kenés) után látszik a javulás!!! Nekem 2*25 cm-es sebem van. Azon a részen, ahol nem volt olyan csúnya ott már nagyon szép. A legvastagabb helyen is már laposabb és látszik a javulás. Szerintem nyugodtan leírhatjuk, hogy melyik krémről van szó, hiszen ezen a fórumon már nem egy krém neve elhangzott.

ELICINA a krém neve.

Itt tudjátok megrendelni:

[link]

Én eddig 3 db 40 g-os krémet használtam el, és véleményem szerint még ennyi fog kelleni a teljes gyógyuláshoz.

Ez előtt én rengeteg fajta krémet kipróbáltam már, de javulást csak az Elicina krémnél tapasztaltam. Mindenkinek kitartást és gyógyulást kívánok.

Szilvi

2010. okt. 19. 13:49
A svédcseppes tapasztalatok engem is érdekelének!
51. szilvi1.toth (válaszként erre: 49. - Veronika111)
2010. okt. 19. 13:35

Szia Veronika!

Engem érdekelne a krém neve. Sajnos én is mellműtét után lettem keloidos. Rengeteget költöttem már különféle krémekre, de nem hozott javulást. Idén februárban kimetszették és sugarazták a területet, de újra keloidos lett a sebem. Már nem tudom mit csináljak, teljesen el vagyok keseredve. Nekem viszket és sokszor igen erősen fáj is. A címem: szilvia.toth@sanyo.com

Előre is köszönöm.

50. asdfx
2010. okt. 7. 22:29

Svédcsepnek milyen hatása van? tapasztalatokat légyszi osszátok már meg!

Én most speciel zeraderm kenőccsel kenem kb 2. hónapja, sajna még semmi :(, viszont kivárom a fél évet, mellette járok fagyasztásra (sztk), ami kissé fájdalmas, de sztem kisebb hegekre (0,5-1cm-re) jó, de csodát nem tesz.

Plasztikai dolgokkal még várok pár évet, még türelmes vagyok. bioptron lámpát/lézeres dolgokat nem tudom. Állítólag a steroid a leghatásosabb, de a mellékvesére káros lehet.


Keloid kialakulásáról ezt mondták az orvosok:

hajlam, alkattól függ, genetika, hibás gén okozza?

nem függ életstílustól.

2010. okt. 3. 21:41

Sziasztok!

Mellmütét után én is keloiddal küzdők, két éve még azt sem tudtam, hogy létezik ilyen...Netet bujtam folyamatosan, új mütét, amerikából a legjobb szilikonkenőcsüket hoztam. Sokkal jobb a heg, de a látványos javulást egy csigakrém hozta meg. 2 hónapja kenem, és már vannak olyan részek, ahol csak egy nagyon halvány vonal emlékeztet a mütétre! (Gondolom ilyen annak, aki nem hajlamos keloidra..)Ha valakit érdekel a krém, priviben elküldöm, mert nem szeretném reklámozni a céget a szabály miatt, viszont segiteni szeretnék, mert tudom milyen érzés ez a seb a testen!Sajnos előre senki sem tudja, hogy hajlamos rá. Ha én előre tudtam volna, soha nem fekszem kés alá. De ha már igy alakult, segitsünk egymásnak!

48. kedike (válaszként erre: 47. - Gabona Hajnalka)
2010. aug. 17. 00:31
Én 100ezret költöttem rá hiába :( Én kenem Svédcseppel de nem látom a hatást. Persze nem csüggedek azért, adok még pár hónapot hozzá :)
2010. aug. 16. 18:25
Én is kipróbálom a svédcseppet, majd beszámolok a fejleményekről...mert akkor a hasonló problémájú embereknek nem kell több 10 -20ezreket kifizetni.....
2010. júl. 25. 22:12

Sziasztok!

Kb 10 éve vannak keloidos hegeim.Próbálkoztam már többféle géllel(pl.:Contratubex,Dermatix,Zeraderm),de nem volt igazából semmi eredménye.A hegek is folyamatosan nőttek.Ezalatt a 10 év alatt született 2 gyermekem.Állítólag a terhesség sincs jó hatással a keloidra.Pár hónapja elkezdtem a szteroidos injekció-kúrát.7 X voltam eddig és kezd javulni a heg.Ha valakinek van még tapasztalata az injekcióval kapcsolatban,azt szívesen elolvasnám és a mellékhatások is érdekelnének.

Köszönöm

45. kedike
2010. júl. 9. 01:31

Én kenem ezerrel...

Nálam a műtétet nem vállalták, mondván, hogy a helyén is kialakulhat keloid. Hogy mitől lett? Nem tudják, hajlam.

Senkinek nem volt soha a rokonságban.

44. Zsú1965 (válaszként erre: 39. - 4ab67f870d)
2010. júl. 7. 11:39

Nekem pl veszettül viszketett, anyajegyet vettek le, annak a helye, és nagyon vastag is lett. Aztán kimetszették a heget, nagy, cca, 1 cm széles, de lapos, és kb. fél év alatt múlt el a viszketés. De fájni nem fájt.


A svédcseppet én is megpróbálom, csak kapjam már meg a fizumat.

2010. júl. 7. 11:26

Hello!


Ez alatt a pár nap alatt is észrevettem további javulást. Halványodik, de ami jobb, csökken a domborulat!

Nekem egy TBC oltástól lettek keloidjaim, mindegyik a felsőtestemen van. Van amelyik 1.5 cm hosszú és kb ugyanilyen széles....

Nem tudom mi van ebben a svédcseppben, de ez nekem használ! Remélem nektek is fog! Őszintén remélem!

A krémek semmire nem jók szerintem. Én Amerikából rendeltem 28 grammos kiszerelésű Dermatixot, elment 3 tubus és semmi javulás....

A műtétre megint azt mondták a bőrgyógyászok, hogy nem lesz hatása, mert általában visszanő és lehet, hogy még csúnyább lesz...

A szteroid injekciónak sincs átütő sikere állítólag.

A svédcseppet kenegessétek magatokra, amennyiszer csak tudjátok egy nap. Én iszom is és a fürdővizembe is teszem ;)

2010. júl. 5. 11:26
bocsánat:hidrokortizon mikrokristály volt a neve
2010. júl. 5. 08:50
Sziasztok!Nekem is vannak keloidjaim.A lapockáimon és a dekoltázsomon.Tinikori aknék után keletkeztek.Elég sok van, sosem számoltam mennyi.A Contratubex(3 tubusnyit) és a Dermatix gélt(3 tubusnyit)használtam.A keloidokra nem sokat értek inkább az atrófiás hegekre az arcomon.Ami hatásos volt, az a mikrokortizon injekció.Nem emlékszem már hány alkalommal kaptam, de pár kezelés után lelapította és szinte bőrszínűvé tette őket.Ahol beszúrta szurit ott lilás csak.Nekem 13 korom óta vannak most leszek 23.A kezelést is olyan 14-15 évesen kaptam.
40. 4ab67f870d (válaszként erre: 30. - Devecz21)
2010. júl. 5. 07:46
A plasztikai sebész nem csinálja meg ingyen... Nem tudom, te hol voltál, nekem 200 ezer körül mondta a doki plusz kenőcsök plusz egy sorozat lézer, plusz nyomókötés, szorítóharisnya, szilikonlap, stb...
39. 4ab67f870d (válaszként erre: 35. - Fatfighter)
2010. júl. 5. 07:45

Megyek svédcseppet venni! Köszi! :-))


Amúgy egy fura észrevétel: mindenki az esztétikai részt említette. Fájni senkinek nem fáj? Mert nekem az előző állandóan, a műtéti fájdalomtól alig különbözött...

38. 4ab67f870d (válaszként erre: 33. - Devecz21)
2010. júl. 5. 07:43

Szia! Most műtötték le négy hete. Sajnos elrontottam, mert szép volt három hétig, aztán bejött egy hideghullám és hosszúnadrágot kellett húznom. Csak csípőfarmereim vannak a vastag nadrág kategóriában, így kötés, bugyi (normális, aminek felmegy a dereka), kétrétegű pamut derékmelegítő, plusz nem szoros csípőfarmer... Mégis, most megint piroskás, duzzadt és érzékeny. Nekem soha ezelőtt nem volt keloidom. A sebész őszintén megmondta, hogy senki nem tudja, kinek miért; a másik embernek miért nem; a harmadiknak az egyik miért, a másik igen?

Sokat gondolkodom. Arra jöttem rá, hogy nálam az irritáció hajlamosító tényező. Most Contractubex-szel kenegetem, és várom a csodát... Ja, két hét múlva kontroll :-S

37. kedike (válaszként erre: 31. - Devecz21)
2010. júl. 5. 00:02
Egyáltalán nem fizetett az állam rá, ugyanis a tb-ből fizetett orvosaim közölték, hogy ezzel kell együtt élnem és kész, a dermatixokat is nekem kellett fizetni (10ezer volt akkor egy pici tubus). Magánorvosokhoz és magánkórházakba jártam, amit ugye nem fizet az állam. Egy vagyont költöttem már 8 év alatt erre, hiába :(
36. kedike (válaszként erre: 35. - Fatfighter)
2010. júl. 4. 23:54
Holnap egyből veszek akkor én is, nagyon köszi a tippet! De jó lenne ha hatna, csomó injekciót kaptam már és egy vagyont költöttem évek óta a gélekre is, de semmi! Végre egy kis reménysugár!
35. fatfighter (válaszként erre: 20. - Hamurapi)
2010. júl. 4. 11:25

hamurapi!!!!!


MEGVÁLTOZTATTAD AZ ÉLETEMET!!!

MINDENKI, AKINEK KELOIDJA VAN!! A SVÉDCSEPP A MEGOLDÁS!!!

10 éve szenvedek tőle, 28! db keloidom van. 2 hete ecsetelem Maurers 32 gyógynövényes svédcseppel és már alig látszik!!!!

Mind az a rettenetes pirosság, mind a domborulat a felére ment vissza!

Mindent kentem már magamra, Dermatix, Contratubex, Dermovate, Antikeloid, Scagel, több mint 50.000 Ft-ot költöttem ezekre és semmi hatása nem volt!

A SVÉDCSEPP A MEGOLDÁS!! Próbáljátok ki!!


Mégegyszer köszi hamurapi az ötletet!!!

2010. jún. 30. 10:58
A gyerekemnek kiskorában újraműtötték a heget és az első pillanattól kezdve Contratubex kenőccsel kezelték. Nem nőtt vissza.
2010. jún. 30. 10:02
azt szeretném kérdezni hogy a keloidos heget lemütöték már valakinek ha igen a legyen szives irjon.köszike.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook