Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már keloidos heg a testeden? fórum

Volt már keloidos heg a testeden? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. márc. 9. 23:19
Nekem ugyan nincs keloidom, de általában nálunk kenalog infiltrációval szokták kezelni. Sajna nem csodszer, és nem mindenkinél hat ( függ, hogy milyen régóta keloidos )
31. devecz21 (válaszként erre: 9. - Kedike)
2010. márc. 5. 11:45
szia azért kiváncsi lennék milyen injekciot keptál sok pénzért mert az állam fizeti az efajta beavatkozást:
2010. márc. 5. 11:43
Sziasztok!nekem is van keloidos hegesedésem nem is egy hanem hégy.három a melkasomon egy a vállamon.elég nehéz vele élni és.én horváth péter plasztikai sebészhez jártam györbe eddig négyszer kaptam szteroidos injekciot és szerintem semmi hatása.pedig azt mondta hogy olyan három alkalom elég lesz.ha valaki tud jo megoldást az irjon.amugy ha ilyen heged van és plasztikai sebészhez fordulsz ö azt ingyen meg kell hogy csinálja mert az állam fizeti ezeket a beavatkozásokat.nekem is csak az injekcio árát kellet kifizetnem ami 890-ft volt havonta egyszer.ugyhogy nem drága érdemes felkeresni egy orvost lehet hogy ami nekem nem jo másnak igen.mindenkinek sok sikert a gyogyuláshoz.
2009. aug. 9. 17:25
sziasztok én 15 éves vagyok.. és a 2 vállamon meg a mellkasomon vannak keloidok kisebbek és nagyobbak én most kezdtem el 3 hónapja a steroidos kezelést é én ú látom , h oszlódik szét és elvesztik a vörösséget.. én azért írtam ide mert nekem jó, h el tom takarni 1 pólóval de naon sokáig nem bírtam leküzdeni a gátlásaimat, h elmenjek vele strandra mert már 3 éve van és nem érdkel felveszek 1 pólót és az élővízbe le se sza*nak.. és én mikor azt láttam, h minden próbálkozás csak rosszabbá tette a helyzetem akk teljesen elvoltam keseredve.. és szeretnék azokba bátorságot önteni akik így érzik magukat mint én azelőtt..nem végleges állapot ez.. meg kell érteni, h meg fogok gyógyulni.. én is elköteleztem , h nem érdekel a fájdalom és a pénz de én meg fogok gyógyulni!
2009. jún. 9. 14:21

KB: 10 évvel ezelőtt,3X vágták ki, így nézett ki itt a képen majd küldök hogy most milyen. Nekem a kenalog 40 [link] nekem bevált. A kezelés végére szinte teljesen síkban lett. kb 2-év múlva a piros színe teljesen kivilágosodott. A képen látható keloid szélességének nyoma azért megmaradt de mint heg.


ilyen volt: [link]

ilyen lett: [link]


Hogy ki csinálta:


[link]

ide írd be:

Debrecen Molnár Csaba


Megváltozott a link, most már innen lehet megnézni:


A Keloid és a Hipertrófiás heg kezelésének klinikai és kórszövettani vizsgálatai és a megelőzés lehetőségei PhD értekezés tézisei DR. KELEMEN OTTÓ, Program- és témavezető: Prof. Dr. Rőth Erzsébet Pécsi Tudományegyetem,

Általános Orvostudományi Kar, Orvostudományi és Egészségtudományi Centrum, Sebészeti Tanszék és Baranya Megyei Kórház, Pécs 2008


[link]

2009. jún. 8. 13:27

2 éve megműtötték a nyakam(zsírcsomó a bőr alatt).Még mindig vörös, és érzékeny.Fél éve használok egy tapaszt, aminek köszönhetően már picit halványodott.Bár az orvosom azt mondja, ha még egyszer kimetszené akkor se lenne szebb:( így most tapaszolom, és várom hogy halványodjon....és végre ne legyek olyan feltűnő.Télen nem gáz, de nyáron amikor csak egy spagettipántos felső van rajtam igencsak feltűnő:(

Gyerekkoromban a bárányhimlős időszakban, a vállamon is kialakult egy heg de az már elhalványult(annak is kellett jó pár év).

Mitől lesz az ember bőre Keloidos????az oké, hogy tudjuk mit jelent de hogy pontosan miért van azt nem.Ha valaki tudja írjon:)

26. Sütimény (válaszként erre: 25. - Capribogyó)
2009. ápr. 5. 21:35

Szia Capribogyó!


Nekem teljesen "normális" non-figuratív tetoválásom van, ami fekete alapon, színes minták, hogy teljesen elvegyék a figyelmet a hegről.

Van azóta fejlemény?

25. Capribogyó (válaszként erre: 24. - Sütimény)
2009. márc. 27. 14:56

Szia!


Köszi, ma be is jelentkeztem egy helyre, jövő csütörtökön megyek konzultálni.

Eszembe jutott egy nem is olyan egyértelmű kérdés,te tul. képp milyen tetoválást csináltattál? Mert csak nemrég olvastam, hogy van lehetőség pl. műtétek utáni hegek korrekciós pigmentációjára (olyasmi, mint a tartós smink, csak kevésbé mélyre kerül, lásd pl. "ri-soft lining"); esetleg ilyet, bőrszínűt csináltattál? Vagy a "hagyományost" és egy fekete vagy színes ábrát rátetováltattál a keloidra? Én ezt a korrekciós pigmentációt nézem meg- ha már van ilyen-, majd meglátjuk mit mondanak..

24. Sütimény (válaszként erre: 23. - Capribogyó)
2009. márc. 24. 21:32

Szia Capribogyó,


Hát én is sokat gondolkoztam előtte rajta, én is féltem hogy mi lesz, ha rosszabb lesz...aztán beszéltem ezzel a nagyszerű tetkóssal és ő azt mondta, hogy ha elmúlt 1 éves legalább a heg, akkor szívesen megcsinálja, mert már sok ilyet csinált. Pl.: császármetszések hegét tetoválja rendszeresen.

Tudok képet is küldeni, ha gondolod. :-))


Drukkolok Neked, hogy sikerüljön, hogy Te is el tud "tűntetni" a hegedet!!!

23. Capribogyó (válaszként erre: 21. - Sütimény)
2009. márc. 24. 12:47

Hali!


Ez nagyon kreatív ötlet Sütimény... komolyabban az elmúlt egy hétben merült fel bennem valami hasonló gondolat! Aki nem tudja elfogadni a hegeit és sokmindent kipróbált már, annak lehet, hogy hasznos elgondolkodnia alternatív megoldásokon, mint pl. ez.


A szteroid injekciókkal odáig jutottam,hogy nagyon szépen el lehet lapítani velük a hegeket, de az egységes vörös szín vagy megmarad vagy szabad szemmel is látható sűrű hajszálerezettség lesz a mellékhatás (ami úgye megint összefüggő vörös színt "okoz" messziről nézve), ami továbbra sem tesz túl jót az önbizalomnak. Sajnos kipróbáltam 2 hete a pulzáló festék lézert, amit kifejezetten érdús területek kezelésére használnak, rosacea, seprűvéna, hegek stb. Hát sikerült jól megégetni a dokinak a keloidjaimat, úgyhogy futhatok még egy kört az injekciózással, s a lézer elfelejtve örökre... Így jutottam el odáig, hogy ha sikerülne megoldani ,kivárni, hogy injekciózás után "megérjenek" a hegek (szilikon tapasz hordása, stb.), s ne kezdjenek visszanőni (nekem mindig volt ilyen "visszacsapási reakció", de most legutóbb erős hidratálás+szilikon tapasz segítségével sikerült elkerülni, csak jött a lézer :(.. ) ,akkor egyszerűen valahogy el kéne fedni a színűket, így jutottam el a tetoválás gondolatáig..


..amiről gyorsan le is tettem, átgondolva,olvasva, hogy val.szeg. újabb hegesedést okozna. Csodálkozom,hogy neked jól sikerült Sütimény, s nem lett jobban heges a keloidod, de örülök,hogy nálad jól sült el a dolog, s hogy megírtad! Valami kevésbé drasztikus alternatívát kerestem: a henna+indigó keveréken gondolkodom (természetes növényi por mindkettő) + ha esetleg nem elég erős a fedőhatása akkor létezik bőrre kenhető, de fel nem szívódó fekete vízálló bőrfesték.

22. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - 1366d1807f)
2009. márc. 13. 21:02

Ez érdekes, mert az egyik ismerősöm éppen arról panaszkodott, hogy valami szemölcsöt vagy anyajegyet inkább nem vesznek le az arcáról emiatt. Az meg a nyaka fölött van:)

De lehet, hogy tök egyéni az egész (mármint, hogy kinél, milyen méreteket ölt a dolog).

2009. márc. 13. 20:31

Sziasztok,


Gyerekkoromban volt egy balesetem, ami miatt bal vállamon kb.20 cm-s 3ujj vastag keloidos heg lett.

Ez végig kísérte a kamaszkoromat és ezért SOHA nem hordtam ujjatlan nyári ruhákat és nem jártam standra...Rányomta a bélyegét az egész eddigi életemre és a párkapcsolataimra is.

Aztán tavaly -hosszas töprengés után- elmentem egy tetováló szalonba és rátetováltattam.

Gyönyőrű lett!!! :-))

Azóta büszkén járok strandra és végre veszek magamnak szép nyári ruhákat. Szinte újá születtem.

Csak azért osztom ezt meg Veletek, mert nekem 30 év kellett hozzá...és hát ha valakinek tudok segíteni.

20. hamurapi (válaszként erre: 19. - Gpetra)
2009. febr. 27. 20:59

Olvastam,hogy a SVÉDkeserü /svédcsepp/ naponta kétszer használva--30-35 nap alatt elmulasztja.A

Svédcseppekkel a heget kell beecsetelni és folyamatosan használni. régebbi hegekre is jó.

19. gpetra (válaszként erre: 17. - D606bc0fd7)
2009. febr. 9. 20:33
A Contratubex segíteni fog, de ne azonnal várjatok javulást, és csodára azért ne számítsatok, tökéletesen nem fog elmúlni, csak halványodni fog.
18. gpetra (válaszként erre: 17. - D606bc0fd7)
2009. febr. 9. 20:32
Sajnos valószínűleg igaza is van. Nekem elég sok heg van a testemen, és egytől egyig keloidosak.
17. d606bc0fd7 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2009. febr. 9. 16:26

Valóban érdekes, hogy csak az az egy seb gyógyul keloidosan...


A férjemnek is van, egyelőre Contratubex-szal kenegeti, de nem látjuk a javulást :(

Sajnos elég nagy a heg, mert anyajegyet távolítottak el neki biztonsági zónával, de szerencsére olyan helyen van, ahol nincs szem előtt. A plasztikai sebész szerint viszont, bármikor ha még műteni kell akkor ilyen csúnyán fognak gyógyulni a sebei.

16. gpetra
2009. febr. 9. 16:21
Van. Contratubex sokat segítet, amelyiken pedig nem, és nagyon zavaró helyen volt, azt kezeltettem injekcióval.
2009. febr. 9. 16:04
Van, de nem érdekel. Nem látható helyen van (veseműtét volt).
2009. febr. 9. 15:22
A páromnak volt a Contratubex nevű krémmel kenegette és sokkal szebb lett tőle.
13. emagdi
2009. febr. 9. 15:19

nekem is van egy ilyen a karomon, egy anyajegyet vetettem le, hagyományos sebészi eljárással.

az a vicces, hogy azt az anyajegyet tulajdonképpen nem is annyira akartam levetetni, mert nem zavart, hanem egy másik miatt mentem ami a hátamon volt, de a doki azt mondta, hgoy akkor már mindkettő legyen, ha már egyszer ott vagyok.

na, a hátamon teljesen szép lett a heg, semmi nem látszik, a karomon meg egy jó nagy H betű van (seb vágása plusz a két varrás a szélein).

viszont semmi más sebem nem gyógyult keloidosan korábban, csak ez az egy. ezt sem értem miért?

2009. febr. 9. 15:12

Anita0810!

Nekem is a ciciműtét hege elég csúnya (az alsó vonal). Az alábbi krémeket tudom ajánlani: Zeraderm gél (nem lehet kapni minden patikában, és is úgy rendeltettem meg a gyógyszertáros nénikkel), contractubex, ezt használom most. Azonban ne várj csodát, 1-2 hónap alatt nem fog eltűnni. Ezt annak a hozzászólónak is mondom, aki 2 hónap után abbahagyta. Ezek a hegek több hónapi (minimum fél éves) kezelést igényelnek, természetesen a heg méretétől függ. Én azt mondom, csak kitartás!

2008. jún. 13. 11:33
Van. De nem zavar....
2008. máj. 26. 11:22
Ezen sajnos egy dolog segít csak: szoft lézerrel eltüntethető. A krémet én is hiába kentem, utána kellett még 5 lézerkezelés, de alig látszik a nyoma.
2008. ápr. 10. 20:38

Nekem sajna az arcomon is van két keloidom évek óta, emiatt nem szivesen fogom össze a hajam.Bár biztos a haj se takarja ki és látszik.

De a karomon is nőtt. Kaptam injekciókat sok pénzért, de semmit sem használt. A Dermatix kenőcsöt két hónapig vettem, de mivel így 2x10000 Ft után sem történt javulás, már azt sem szeretném újra megvenni.

2008. febr. 26. 14:51
Nekem azt mondta a doki, hogy ha egyszer olyan lett, akkor legközelebb is olyan lesz. Talán inkább plasztikai sebészt kellene keresned.
7. Rozália (válaszként erre: 4. - 1366d1807f)
2008. febr. 26. 14:37
Köszi, nem hallottam még ezt a kifejezést...
6. anita0810 (válaszként erre: 5. - 1366d1807f)
2008. febr. 26. 14:34
Sajna nekem van, méghozzá mellkisebbítő műtét után mindkét mellem alatt a szegycsonttól a bordáig. Most hegkorrekción gondolkodok de félek mert nagyon fájdalmas, és keresek valakit akinek volt már ilyen korrekció
2008. febr. 26. 08:42
vagyin = vagyis
4. 1366d1807f (válaszként erre: 3. - Rozália)
2008. febr. 26. 08:42

Amikor a műtét helye széles, vagyin nem csak egy sima vékony vágás látszik, hanem vastagabb a heg. Ez hajlam kérdése, hogy kinek hogyan gyógyul a sebe. A veseműtétem helye ilyen. De a nyakamon (pajzsmirigy műtét) pl. szinte nem is látszik.

Azt mondta a doki, hogy nyaktól felfelé nem szokott keloidosodni a heg.

2008. febr. 26. 07:13
Az milyen?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook