Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már csalánkiütésed? Kiderült, hogy mitől kaptad, illetve elmúlt? fórum

Volt már csalánkiütésed? Kiderült, hogy mitől kaptad, illetve elmúlt? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 17. 18:12

Sziasztok!


Szerintetek égési sérülés után párnapra rá, jelentkezhetnek csalánkiütések? Megégettem 2.fokon a bal csípőmet és rá 2napracsalánkiütéses lettem. Most már 3. hete. Orvosnál voltam, járok de nem tudja eggyenlőre még , hogy azzal állhat e összefüggésben. Bár annyit mondott, hogy amivel kentem az égésem Dermazinnel , ami előtt már kiütött rajtam a csalán , de ezzel csak fokoztam a terjedését. Már 1 hete nem kenem a Dermazinnel , és még sem akar elmúlni., de viszont a terjedés és a viszketés már megszünt, már halványabbak a sebeim is , de váltakoznak.Étrenváltozás, tisztítószer válltozás nem volt. Ezért erre nem gondolok. Az orvos amit előírt azt szedem , már a 3.fajta gyógyszernél tartok,,, + a diéta. valakinek volt hasonló tapasztalata ??? Kérlek írjátok meg :) Hátha többet megtudok :) Köszi :)

25. widett
2013. júl. 4. 13:02

Telefonon felhívtam a bőrgyógyászt az allergiavizsgálat ügyében. meg van az eredmény. A paradicsomra vagyok allergiás. Azt mondta „kétkeresztes”, ezentúl felejtsem el a paradicsomot, még étel alkotórész formájában is. No az én mediterrán vérem már lázong…és a lecsó, vagy a pradicsomos húsgombóc…felejtős…de még a pörköltbe se tegyek.

Rákérdeztem a fahéjra, mivel a doktornő arra gyanakodott. A válasz az volt, hogy „ja…az ebben a 15ezer forintos panelben nem volt benne, az a 70ezer forintos panel része. Ezt persze nem mondta el a vérvétel előtt.


Ennek a panelnek a részei a következők:

Allergénspecifikus IgE nutritív panel 36 allergén (ára 15000 Ft)- Laboratórium Kft. Főváros-Klinikai Kémiai és Immunológiai részleg végzi (Podmaniczky u.).:

mandula, banán, bab, marhahús, bárányhús, sárgarépa, kazein, baromfihús, szárított gyümölcskeverék (füge, datolya, sárgabarack),olívabogyó, tőkehal, kukorica, tojásfehérje, tojás sárgája, fokhagyma, tej, nyúlhús, gabonafélék zab, rizs, hagymakeverék (gyöngy, vöröshagyma), narancs, borsó, földimogyoró, paradicsom, disznóhús, burgonya, őszibarack, rozs, kagyló- és rák-félék, szójabab, árpa, zeller, tonhal, pulykahús, dió, búza, sütő-élesztő


A diagnózis:

„A paradicsomra allergiás, ezt teljes mértékben kerülnie kell, elfogyasztása csalánkiütést, arc-, ajakduzzanatot okozhat.

Emellett a fahéjat is kerülnie kellene, mert ezt a teszt nem tartalmazza, de gyanúsítható.

Amennyiben továbbra is tünetei vannak, kérem, jelentkezzen be!”



Elképedtem, aztán beírtam a neten a paradicsomallergiát…

…és megvilágosodtam.

Én fém-érzékeny vagyok, nikkel-érzékeny. Még az óra szíja, vagy a cipő csatja is pillanatok alatt bőrviszketést, felhólyagosodást okoz.


És akik nikkelre érzékenyek azok általában a paradicsomra is.

Ez esetben ugyanis a tünetek (csalánkiütés, bőrpír, szájdagadás) okozója az étkezéssel bevitt nikkel, amely a tápcsatornából felszívódva hoz létre általános allergiás tüneteket. A mogyoró, zab, kakaó (csokoládé), paradicsom, dió és mandula nikkeltartalma különösen magas.

Hát én az utóbbi időben elég sok zabot ettem. meg a hirtelen magamba döntött csípős szecsuáni mártás…

De amikor bébiételbe ettem paradicsomoskrumplit, akkor miért nem volt? …Talán mert akkor allergiagyógyszert szedtem.


Tehát akkor felejtős a fahéj, a paradicsom, a zab, a mogyoró, kakaó, csoki, dió, mandula…majd sima abonett, és köleskása zabkása helyett…Biztos a stressz és a mennyiség is fokozta ezt, meg a párosítások…


Ágyőőőőőő bébiételek!

24. hancsu
2013. júl. 3. 21:36
Csalánkiütésnél immunológiai vizsgálat valakinek? Eredmények?
23. widett
2013. jún. 30. 20:17

azt hiszem végül is három esetet írtam le első május 2-án második június 10-11-én harmadik június 25-26-27-én tartott.


Nagyon gyanakszom a fahéj-tejtermék fenil-alanin trióra a fájdalomcsillapítóval és stresszel megfűszerezve.

22. widett
2013. jún. 30. 20:14

Összegzés:


Már régen is az életem során előfordult ilyen porcelánszerű-szúnyogcsípésre emlékeztető kiütés az arcélemen, de nem foglalkoztam vele. Elmúlt. Azt hittem valami hormonáls dolog. Mondjuk az rémlik, hogy mindig akkor jött elő, amikor ideges voltam és akkor őrültül el kezdett viszketni az állam és arcélem, és akkor vettem észre ezeket a dudorokat. Valahogy akkor nem pánikoltam rajtuk...


Első eset május 2-án volt, akkor is stresszes napom volt, a munkahelyen jött ki azután 1 órával, hogy zabos-fahéjas-szegfűszeges epres kását ettem. Aznap ettem tejterméket is, cola-light-ot is,fokhagymát is. Cetrizintől múlt el végül.

Ez idő alatt az álkapcsom miatt mydetont, seractilt szedtem,vettem be valeriana relaxot (ezt a stressz miatt szedem).



Második eset június10-én volt. Délelőtt ettem fahéjas tejberizst(light), majd ebédre fokhagymás zöldfűszersós túrót, ittam tejet, ittam 2 l Sió light üdítőt és pár szem wasabis mogyorót a tesómnál. Nála jött ki, de csak pár kiütés és a kalciumtól-allegrától elmúlt.


Harmadik eset másnap, június 11-én jelentkezett a munkahelyemen egy streszes napon. Egy csomó (0, 5g) kapros túrót ettem, szintén ittam Sió light üdítőből egy litert. Délután jelentkeztek az "ismerős kiütések" az arcomon, úgy tünt, hogy a kalcium és a cetrizin-hexal használ, de este 6 után már a mellemen is megjelentek, ügyelet és injekció (Solu medrol és suprastin injekció) Ekkor brexint, mydetont és valeriana relaxot szedtem és a nyakamra kígyóméregkrémet használtam, mert a nyakcsigolyáim kopása miatt alig bírtam mozgatni.


Negyedik eset június 25-én volt, szintén a munkahelyemen egy jó stresszes napon. Reggel vettem be kurkuma tartalmú gyulladáscsökkentőt az álkapocsizületemre, mert újra kezdett fájni, és semmi fájdalomcsillapítót elhatároztam, hogy nem szedek, s ezt ajánlották izületi gondokra a gyógynövényboltban.

A könyökhajlatomban ekcémás folt volt, amit a hétvégi illóolajos-bio kullancsriasztónak tulajdonítottam be és a 30 fokos hőségnek a kertészkedés során.

Update túrórudi, fahéjas tejberizs (light), uncle bens csípős szecsuáni mártás, 2 liter sió light...újra kiütés, pánikroham, úgy tűnt a cetrizintől elmúlt.

Nem ettem utána csak 3 szelet puffasztott rizst.

Este 8-kor újra kiütés, bőgtem a pániktól, ügyelet, injekció.

Dokinéni újra diéta, tejmentes, tuti allergia, vizsgáltassam ki.


Június 26-án jelent meg dél körül csak bio bébiételek evése után (allergénmentes), nagy munkahelyi idegeskedés-kiabálás után és a seractil (azt kaptam az ügyeleten) bevétele után. Úgy éreztem, hogy ég az arcom és a fülem, azt hittem, hogy a veszekedés miatt. Aztán egy kollega megjegyezte, hogy " De leégtél, napoztál?". Ekkor láttam, hogy az égés-érzés manifesztálódott, úgy nézek ki, mint aki a napon feküdt. Forró volt a bőröm az arcomon, orromon, fülemen, dekoltázsomon, felsőkaromon és iszonyúan fájt, húzódott. Kiütés nem látszott. Csak kalciumot vettem be a háziorvosom javaslatára. Hol enyhült, hol fellángolt, hol csak baloldalon az arcom-fülem-mellkasom, hol mindkét oldalon. Másnap még előjött, de mire elértem az allergiavizsgálatra Svajda Bernadetthez, ott semmi sem látszott. Vettek vért allergiavizsgálatra (egy héten belül eredmény), kaptam szteroidos gyógyszert (nem merem beszedni).


A pirosság elmúlt, a bőrfeszülés bizsregető érzés az arcomban megmaradt, ami nem tudom, nem-e pszichés már. Betegesen figyelem magam, állandón tükörben lesem az arcom, nézem, nem piros-e, nem dagad-e, nem jelenik-e meg kiütés.


Hogy mire gondolok? Máskor is ettem fahéjas dolgot, light dolgot, tejterméket, uncle bens mártást és semmi baj sem volt. allergiás vagyok a a fémekre és a poratkára, azt tudom. Azon túl, hogy persze a hipohondriám gyógyíthatatlan betegségek, daganatok, autoimmun betegségek démonait kiáltja, arra gondolok, hogy

vagy a sok féle gyógyszer (seractil-mydeton-valeriana, majd a brexin-mydeton-valeriana, a kígyóméregkrém, majd a kurkumatabletta, a bio kullancsriasztó) közül valami egy élelmiszer hatására

vagy a tejtermék-fahéj light üdítő egyvelegből valami okozta. Tehát szerintem, józanul belegondolva valami kombináció a stresszel megfűszerezve.



Úgy félek, hogy valami komoly baj, és nem is allergia.

21. hancsu
2013. jún. 30. 11:02
Volt már valaki immunológiai vizsgálaton csalánkiütés miatt? Eredmények?
20. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2010. márc. 12. 07:18

Még nem mondtak semmi különöset!

Jól van,már nincsenek kiütései,remélem,hazajöhet ma!


Ha tudjuk mitől,megírom!!


Köszönöm!

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - 1fb0dcbfc6)
2010. márc. 12. 06:55

Szia!

Hogy van kisfiad? Mondtak valamit? Kiengedték már?

18. cicmic87 (válaszként erre: 17. - 1fb0dcbfc6)
2010. márc. 12. 06:43
Szegény nagyon sajnálom!!!!!!!!!!!!
17. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 15. - Cicmic87)
2010. márc. 12. 06:17

Szia!Fiam kórházba került,annyira kijött rajta,az arca eltorzult,a teste tele volt kiüéssel!

Most vizsgálják!

2010. márc. 12. 06:11
Bocsi érthetetlenül írtam,hogy az étrendem nem változott nem eszek semmi oyat amit eddig nem ettem volna és ez adna okot a kiütésre.
2010. márc. 12. 06:09

Sziasztok!

Rajtam is kijöttek a kiütések, szerintem a gyógyszertől,mert a torkom be van gyulladva és írt fel antibiotikumot és kanalas gyógyszer. Én az antibiotikumra tippelek,hogy attól lehet,mert most ugyan azt eszem mint eddig.

Ha iszok kálciumot és szedek C vitamint az jó rá?

Most ,hogy beteg voltam napi 3szor vettem be 1000 ml-es C vitamint. Lehet akár,hogy attól is kijöhetett?


Válaszotokat előre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!

14. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 13. - Sysy66)
2010. márc. 10. 16:18
Cataflamot már kapott,amikor kiszedték a manduláit 3 évesen.Akkor nem volt gond!
13. sysy66
2010. márc. 10. 15:15
én gyogyszerol kaptam mikor kivették a mandulámat. cataflam szerintem meg egy három napos antibiotikum miatt.
2010. márc. 10. 14:50

Valószínű az allergia, de akár bárányhimlő is lehet...meg ételtől, mosószertől, stb túlérzékenység, vagy kutya/macskától fertőzés...nem ismerem az "előzményeket"... így - neten - csak találgatás... vidd el a dokihoz. :)

Jobbulást!

11. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2010. márc. 10. 14:50

Olyan,minz amikor a csalán megcsíp!


Ma a suliban lett olyan,a padtársa szólt neki,hogy milyen az arca!Ott adtak neki egy pezsgőtablettát és elmúlt.

Szóval,érdekes!!

2010. márc. 10. 14:48

Azt is nézd meg, hogy valóban kiütés e és nem csípés. Az is lehet, hogy van az ágyában egy pók.

Addig jó, amig a kiütések kifelé jönnek!

9. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2010. márc. 10. 14:47

Semmi olyat nem evett ,amit újdonság lenne!


Köszönöm,ha nem múlik,pénteken elviszem a dokihoz!

Köszi!

8. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 6. - Somaeszter)
2010. márc. 10. 14:46

Eddig ilyeneket nem,szerencsére nem beteges!

Kalcium peszgőtablettát adtam neki,attól elmúlt,aztán másnap ismét.Ma az arcán is:(

2010. márc. 10. 14:44

Nekem gyerekkoromban csalánkiütésem volt a tejtől, tojástál, tejtermékektől, epertől is.

Gondolt végig mit evett a gyerek. Az is lehet, hogy a gyógyszer. Már olyan régen nem szedek penicilines gyógyszert, hogy nem emlékszem meddig jövögettek ki a kiütések, de biztos nem úgy van, hogy abbahagyjuk és elmúlnak, hanem a penicilin ürülése számít. Mindenesetre itass a gyerekkel kalciumot naponta, ha nem múlnak el néhány napon belül, akkor vidd dokihoz.

2010. márc. 10. 14:43

Korábban kapott már Augmentint vagy hasonló (pl. Aktil, Curam...) gyógyszert? Akkor volt-e mellékhatás?

Lehet sajnos a gyógyszertől a kiütés, ilyenkor Calcium és antihisztamin (pl. Fenistil) ami segít. De mielőtt bármit is adnál neki, mutasd meg a gyermekorvosnak. Ahogy leírtad szinte biztos az allergia, de sok minden más betegség is járhat kiütéssel...jobb ha orvos is látja. :)

5. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 4. - Marduk)
2010. márc. 10. 14:37

Láza nincs és már nem is adtam neki többet,miután kijött rajta!


A mellékhatásoknál azt írták,hogy 10000-ből kevesebb,mint 1 eset.Na,nálunk bejött.Csak ez aggaszt,hogy rég nem szedi,mégis van!

2010. márc. 10. 14:35
csak akkor veszélyes ha lázzal jár,étel is okozhatja és valóban a gyógyszer is amit többet nem adhatsz neki.
3. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2010. márc. 10. 14:35
Szia!Augmentint,penicilines,de már 4 napja nem szedi,mégis kijönnek rajta!
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 1fb0dcbfc6)
2010. márc. 10. 14:33
Igen lehet gyógyszertől!!! Milyen antibiotikumot szed? Nem penicilines? A penicilintől pont ilyen kiütések lesznek. Lehet le kellene cserélni a gyógyszert!
2010. márc. 10. 14:29

Fiam antibiotikumot szedett 4 napig,utána jöttek ki rajta a kiütések.Kalcium pezsgőtablettát ivott,utána elmúltak neki,de még most is 4 nap után kijön rajta itt,ott.


Különleges ételt nem evett,lehet a gyógyszertől még??


Volt valamelyikőtöknél ilyen eset?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook