Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kutya csalánkiütés fórum

Kutya csalánkiütés (beszélgetős fórum)


26. MagdiM (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2019. szept. 10. 18:48
Köszi, remélem :)
25. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - MagdiM)
2019. szept. 10. 17:59
Remélem hamar jól lesz, és többé nem jön ilyesmi elő!
24. MagdiM (válaszként erre: 22. - Grassi)
2019. szept. 10. 17:38
Köszi :) Én is bízom benne!
23. grassi (válaszként erre: 22. - Grassi)
2019. szept. 10. 17:18
mármint a pukli, nem a kutya természetesen! 😂
22. grassi (válaszként erre: 21. - MagdiM)
2019. szept. 10. 17:18
ez összességében nem rossz hír! drukkolok, hogy tűnjön el és ne térjen vissza! 😘
21. MagdiM (válaszként erre: 20. - Grassi)
2019. szept. 10. 16:42
Igazából nagyon sok mindent nem tudtunk meg. A doktornő szerint vagy valami csípés (pók?), amiből még valami anyag dolgozik benne egy kicsit vagy pedig étel, így most marad a hipoallergén táp. Azért gondol csípésre, mert a lábujjak között egy helyen volt egy csúnya seb, ami már gyógyulóban van. Felmerült még az is, hogy előtte napokban kapott főtt sertéshúst, amit most máshol vettünk, mint szoktuk és esetleg a sok sertés probléma miatt lehet penicillines volt, de ez is csak tipp (penicillinre egyébként reagált már így). Most szedi az allergiagyógyszert még 2 hétig, mert elvileg ennyi idő alatt ki kell ürülni az allergénnek, bármi legyen is az. Utána ha megint kijön rajta, akkor további vizsgálatok, allergia stb. Azért bízom benne, hogy ahogy jött ez a probléma úgy el is tűnik. Másra nagyon nem tudnak gondolni, mert a vérképére is azt mondták, hogy 1 éves kutyának sincs manapság már ilyen tökéletes, nemhogy 8 évesnek.
20. grassi (válaszként erre: 19. - MagdiM)
2019. szept. 10. 16:07
majd írd meg, hogy mi volt! drukkolok hogy csak valami bagatell dolog legyen!
19. MagdiM (válaszként erre: 18. - Mezei Virág)
2019. szept. 9. 18:54
Igen, most csak azt kap, egy ideig hipoallergén táp lesz neki. Holnap lesz bőrgyógyászati vizsgálat. Kiváncsi leszek, hogy mit mond.
18. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - MagdiM)
2019. szept. 9. 16:48

A párizsiban lehet sok szója, az igazi sonkában nincs, viszont van benne más, Füstölt se jó, pácolt se jó neki.

Kutyakaját adj neki egy ideig.

17. MagdiM (válaszként erre: 16. - Grassi)
2019. szept. 9. 13:01
Legelsőnek az orrháton volt, csak az egyik oldalon. Az nem dudor volt, inkább olyan alaktalan kiemelkedés (kb 4 cm hosszú), utána meg mikor az orvoshoz mentünk megjelentek ezek a szabályos kör alakú dudorok a lábon. Legközelebb, amikor kontrollra mentünk, akkor itthon még semmi baja nem volt, de az orvosnál megint kijöttek, de akkor már csak a lábon és oldalán. Furcsa volt, mert akkor vettek vért és az a lába kezdett el dudorosodni először. Már arra is gondoltam, hogy a rendelő körül lehet valami, amire allergiás, mert előtte ott sétáltunk egyet és lehet a vérvétel miatt a tűvel esetleg bekerült valami a bőre alá is. Mindenesetre érdekes ez az egész.
16. grassi (válaszként erre: 15. - MagdiM)
2019. szept. 9. 10:51
most elbizonytalanodtam kicsit... hol vannak dudorok? pofika, lábak? mert ha "csak" ott, akkor arra tippelnék, hogy valami növényre allergiás, amibe belegázol/beledugja a fejét séta közben.
15. MagdiM
2019. szept. 8. 20:05
A profilhoz töltöttem fel egy képet a lábáról.
14. MagdiM (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. szept. 8. 20:00
Igen, ugyanez. Csak neki lábon és törzsön is.
13. MagdiM (válaszként erre: 12. - Grassi)
2019. szept. 8. 19:58
Neki is ilyen elég látható dudorok voltak? Nekünk 1-2 cmesek fejen, lábon, oldalán. Nem viszket, kb észre sem veszi, jó a kedve.
12. grassi (válaszként erre: 6. - MagdiM)
2019. szept. 8. 19:19
a torkával sosem volt gond, ne aggódj szerintem. csak bőrtünetek, hámlás, viszketés, dudorok. és gyakran hányt, míg ki nem derült, h milyen kajára/húsra allergiás
11. Guruljka (válaszként erre: 8. - MagdiM)
2019. szept. 8. 19:18
Ijesző volt, először egy lapos, kemény dudor, aztán legközelebb már több dudor, olyan kis diónyiak. És csak a fején!
10. grassi (válaszként erre: 6. - MagdiM)
2019. szept. 8. 19:17
ha hiszed ha nem azóta a gyógyszer nevén gondolkozom, és nem jut eszembe, tök idegesítő :(
2019. szept. 8. 19:17

Nálunk akkoriban még nem volt ilyen gyakori az allergiavizsgálat. Én magam is inkább vitaminhiányra gondoltam.

Mindenesetre hamar elmúlt.

8. MagdiM (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. szept. 8. 19:15
Igen, azt mondjak, hogy inkább látványra rossz ez, mint veszélyes. Gondolom kapott valami hosszabb idejű szteroidot, akkor még nem nagyon vacakoltak vele. Most nagyon szteroid-ellenes lett már mindenki, amit persze meg is értek, de van, amikor igenis hasznos tud lenni.
7. MagdiM (válaszként erre: 2. - Mezei Virág)
2019. szept. 8. 19:13
A csirkét már korábban kivontunk az etetésből viszont mostanában elég sok párizsit, sonkát kapott, amiben ugye van szója. Csak nem értem, hogy mert kb már 2 hónapja eszi ezeket. Elképzelhető, hogy most lett neki elég?
6. MagdiM (válaszként erre: 5. - Grassi)
2019. szept. 8. 19:11
Emlékszel még esetleg, hogy milyen gyógyszert szedett? Nem szeretném gyógyszerezni, viszont félek, hogy nehogy egyszer a torka dagadjon be, most jelenleg el sem merek mozdulni mellőle, de ezt azért nagyon sokáig nem tudom megoldani. Allergiavizsgálatot mindenképpen csináltatok neki.
5. grassi (válaszként erre: 4. - Grassi)
2019. szept. 8. 18:58
utána egész életében gyógyszert kellett szednie h tünetmentes legyen, + egy másik gyógyszert, hogy az allergiagyógyszer ne tegye tönkre a gyomor-nyálkahártyáját meg a máját.
2019. szept. 8. 18:57

szerintem csináltass allergiavizsgálatot. olyat, ami a lehető legtöbb allergént megnézi. mert van olyan is, ami csak pár dologra, az szerintem felesleges.

az én kutyámnak is voltak ilyen tünetei, meg durvább bőrtünetek is, és az allergiavizsg. alapján rengeteg dologra volt allergiás, pl a fűre basszus :(

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - MagdiM)
2019. szept. 8. 17:48

Volt ilyen, de jó régen, szegény kutyán egyre több kemény, de fájdalmatlan dudor jött ki, az esti órákban.

Vittem az állatorvosira, akkor pont nem volt rajta semmi. Úgy emlékszem, kapott valamit, és pár nap alatt csökkent, majd elmúlt a probléma.

Nem tudom, mit kapott, ez úgy talán 79-ben lehetett.

Rövidszőrű kutya volt, a dudorokon szétállt a szőr, roppantul randa volt vele szegény.

2. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - MagdiM)
2019. szept. 8. 17:47

Az egyik ismerősöm kutyája a csirkehústól volt csalánkiütéses.

(Mert szójával etetik a csirkéket. Vagyis a szója volt a bűnös. A gazdája is ettől volt csalánkiütéses, maga jött rá, hiába volt kórházban, semmit nem derítettek ki)

2019. szept. 8. 17:43

Sziasztok!

Labrador kutyámnak 1,5 hete feldagadt az arca - az orra mellett az egyik oldalon. Rohantunk az orvoshoz természetesen. Azt mondta, hogy valószínűleg allergia, megcsíphette valami. Mire az orvoshoz értünk már a lábain is voltak 1-2 cm-es dudorok. Adrenalint kapott, ami nem használt. Utána szteroidot gyógyszer formájában és attól 2 óra alatt el is múltak a dudorok. Másnap hányt egyszer, lehet a szteroidtól, lehet nem és este, ahogy kb elmúlt a szteroid hatása ismét elkezdett dagadni a lába, de pont orvosnál voltunk és kapott injekciót, amitől elmúlt. Ezután 5 napig nem volt semmi probléma. Akkor visszamentünk az orvoshoz kontrollra és pont ott ismét előjöttek a tünetek. Ismét szteroid - 2 óra múlva ismét elmúltak a tünetek. Nyilván nem rovarcsípés, mert az nem okoz ennyi ideig tünetet. Állatorvosi egyetemen is voltunk, belgyógyász nem tudta megmondani mi lehet, talán allergia. Vérkép negatív, kedve jó, eszik is.

Esetleg valakinek hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook