Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már altatás nélküli vastagbél tükrözése valakinek, mennyire fáj, mire számítsak? fórum

Volt már altatás nélküli vastagbél tükrözése valakinek, mennyire fáj, mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
54. f1e23b97ee (válaszként erre: 53. - Lili bárónő)
2013. ápr. 7. 22:41
Amiről te írsz az az irrigoscopisa.
53. Lili bárónő (válaszként erre: 48. - Youlcsi)
2013. ápr. 7. 22:19

Nem hiszem, hogy keverem...:-)

Nekem egyik nap megcsinálták a tükrözést, pár perces beavatkozás, amikor csak a kamerán át nézte az alsóbb részeket az orvos. Nem talált semmit és azt mondta, hogy alaposabb kivizsgálás szükségeltetik, így pontosan egy hét múlva vissza kellett mennem, akkor eleve a röntgenbe vittek, és ott a röntgen asztalon vizsgáltak, végbélen keresztül levegőt juttatak be, majd ugyanilyen módszerrel kontrasztanyagot is, s mindent, végig röntgennel néztek. Igaz ennek-ahogy mondtam is- legalább 15 éve...

52. v.erka (válaszként erre: 51. - CosmicLove22)
2013. ápr. 7. 22:16
minden rendben lesz...
2013. ápr. 7. 22:06
Remélem ha túl leszek rajta,annyit mondok majd hogy fájd,de kibírható volt....
50. v.erka (válaszként erre: 49. - Regin_a)
2013. ápr. 7. 21:27
Szerencsés vagy. Lényeg, hogy ilyen is van, és az én esetem nem törvényszerű.
49. Regin_a (válaszként erre: 44. - V.erka)
2013. ápr. 7. 21:21

Érdekes azért volt, mert néztem én is a monitort és közben elhumorizáltunk

Szerencsére semmi gond/eltérés nem volt, nyilván azért sem fájt

48. youlcsi (válaszként erre: 39. - Lili bárónő)
2013. ápr. 7. 20:43

valamit nagyon keversz. a colonoscopiánál végignézik a teljes vatagbelet, és a végonybél utolsó szakaszát, összesen akár 120-150 ceniti is.


a colonográfia gondolom hasonló, mint az enterográfia... nekem utóbbi volt, inni kellett a kontrasztot, aztán befeküdni a rtg alá.

2013. ápr. 7. 19:44
Nekem heveny gyulladásos volt a vastagbelem tele fekéllyes sebekkel. Alapban fájdalmaim voltak...sok hete mikor végre megtükröztek. Szóval legközelebb altatásban végeztetek ilyet ha szükséges. Barátnőm nemrég volt egy ilyenen Budán és 15eFt ért megcsinálták neki, semmire nem emlékezett. Egyszerű bódításban volt, utána szépen haza jött vonattal Győrbe!!! Szóval ha egészséges a bél akkor nem fájhat...de ha gyulladt, beteg- sebes akkor igen.
46. v.erka (válaszként erre: 45. - Lili bárónő)
2013. ápr. 7. 16:54
Igen, ez így van, valószínűleg.
45. Lili bárónő (válaszként erre: 44. - V.erka)
2013. ápr. 7. 16:05
A fájdalomtűrő képesség is más-más, a beavatkozást végző szakember ügyességén és tapintatán is múlik, továbá nyilván egy gyulladt, beteg vastagbél sokkal érzékenyebb, mint egy egészséges....Ezek mind befolyásolják a dolgot. Szerintem.
44. v.erka
2013. ápr. 7. 15:34
Furcsa, amiket itt olvasok. Az biztos, hogy én ezt a műveletet nem nevezném sem "érdekesnek", sem "kellemetlennek". És, az is biztos, hogy még egyszer altatás nélkül nem csinálhatná meg velem senki. Nem vagyunk egyformák.
43. Hedi13 (válaszként erre: 42. - CosmicLove22)
2013. ápr. 7. 15:25
Akkor legyél túl az egészen. Mikor lesz a vizsgálat?
2013. ápr. 7. 15:24

Nekem szerencsére nincs véres székletem,csak nyákos,sárgás,néha köldök körüli tompa szúrós érzés.

Meg olyan volt,hogy hasra feküdtem,és éreztem hogy lüktetnek a beleim.... :(

41. Hedi13
2013. ápr. 7. 15:22

Nekem kb három hete volt a harmadik teljes tükrözésem. Mind a három fájdalomcsillapító és bódítás nélkül. Az első kettő nem fájt, csak kellemetlen volt. A harmadiknál ordítottam és kiabáltam a fájdalomtól, majdnem elájultam. Ok: egy éve volt egy petefészek ciszta műtétem és valószínű összenövések vannak a szigma bélnél, ami kacsos lett, nagyon szűk és kacskaringós. A műszer itt alig bírt átmenni, az fájt annyira. Fel is sértette a cső, vérzett kicsit ez a rész.

Szerintem kibírható a vizsgálat, ha nincs ilyesmi összenövés a bélnél, ha nem volt valakinek korábban hasi műtétje. Ha volt, és úgy menne vastagbél tükrözésre, kérjen vénás injekciót hozzá, jobban jár.

2013. ápr. 7. 14:43

Semmi kábítás nem kell, tökéletesen kibírható a procedúra

"Érdekes" az egész, bár ugye 2 nővér elött azért minden macsó kissé szégyenli magát :)

2013. ápr. 7. 14:33

Szerintem nem egy fajta vizsgálatról beszéltek.

Van a colonográfia ( nem így írják) és a colonoscopia. Az egyik tényleg csak pár perc, akkor akkor csak egy kis kamerát vezetnek be és az alsó 20-30 centit nézik.

A másik vizsgálatnál először levegőt,majd kontraszt anyagot juttatnak a vastagbélbe és ezt az egészet röntgennel követik, ez nekem közel másfél órás volt. De ez sem fájt, csak kellemetlen volt, ahogy megy be a cucc, feszít, a röntgen asztalt forgatták, stb.

Véfül kiderült, hoyg IBS ( irritábilis bélszindróma) volt , valamint egy helyen születési rendellenesen kicsit kunkoribb a bélszakasz, illetve a császár miatt több helyen van összenövésem....

A szülés ennél rosszabb volt, bár a kettő azért merőben más dolog.

2013. ápr. 7. 14:04
Nekem csak úgy volt,érzéstelenítéssel..és tudom,hogy nem vagyok normális,de nekem nagyon tetszett,érdekes volt belülről látni magam..eddig 3x voltam..ősszel megyek 4.-ére..nálam szükséges,de mondom pozitív élmény..
37. tündér74 (válaszként erre: 29. - Talaserika)
2013. ápr. 7. 14:03
Ha teljes vastagbéltükrözést csinálnak az bizony nem pár perces művelet. Nekem is 45 percig csinálták.
36. youlcsi (válaszként erre: 35. - CosmicLove22)
2013. ápr. 7. 13:54

volt már h2-kilégzési teszt? néztek laktóz/laktulóz érzékenységet? cöliákia? gyomortükrözés? rtg? szelektív enterográfia? ct?


nálam ez mind-mind megelőzte a vastagbél-tükrözést. a doki azt mondta, ha bármi mással meg tudjuk oldani, akkor ha nemmuszáj, nem tükröz.

2013. ápr. 7. 13:50
Az a baj,hogy az orvos szerint más módja nem lesz annak,hogy utána tudjunk járni,hogy mi okozza a bajt....nekem sem szerepel ez a procedúra a "Mindenképp ki akarom próbálni!" c. listámon,csak legyek már túl rajta.
34. szaida (válaszként erre: 32. - G_eszter)
2013. ápr. 7. 13:50
Szamomra is hasonlo elmeny. 5 eve volt boditasban, de a boditas olyan jol sikerult, hogy a vizsgalatbol semmire nem emlekszem. Utana sem fajt a hasam es egyeb kellemetlenseg sem volt.
2013. ápr. 7. 13:44
A gyors alatt kb negyed órát értettem.
2013. ápr. 7. 13:43

Nekem bódításban történt. Semmire nem emlékszem, állítólag nagyon gyorsan megvolt. Miután magamhoz tértem, nem volt semmi utóérzete a vizsgálatnak.

A bódítás rögtön hatott.

31. beneliv (válaszként erre: 1. - CosmicLove22)
2013. ápr. 7. 13:40
Nemrég volt benne részem, menet közben szóltam, hogy kérek valamit, kaptam, véna mellé sikerült beadagolni. 2 napig vizes ruháztam a megdagadt karomat és nagyon fájt a dúzzanat. A tükrözés nyilván továbbra is fájt, jajgattam, aztán vége lett. Holnap megyek aranyérműtétre, hála nem kell megismételni.
30. youlcsi (válaszként erre: 29. - Talaserika)
2013. ápr. 7. 13:40

óóóó, tényleg :) a sortörés miatt átugrottam egy szót :D ezer bocsánat.


50 perc alatt... próbáltak rájönni,mi lehet a bajom. biosztiát vettek vagy 8 helyről, mindent alaposan megnéztek... aztán behívta a doki a másik orvost is, hogy nézze meg... szóval túráztak bennem :D

29. talaserika (válaszként erre: 28. - Youlcsi)
2013. ápr. 7. 13:38
nem egy percet írtam hanem pár percet és elsem tudom képzelni mit csináltak neked 50 percig?Annyi idő alatt 20szor körbejártak odabent.
28. youlcsi (válaszként erre: 26. - Talaserika)
2013. ápr. 7. 13:35
1 perc? nekem leghosszabb 50 perc, legrövidebb kicsit több, mint 10.
27. youlcsi (válaszként erre: 24. - CosmicLove22)
2013. ápr. 7. 13:34

gyomortükrözésnél hajlamos az ember bepánikolni. legalábbis velem az történt. én komolyan azt hittem, hogy ott fogok megfulledni, és (hiába nem akartam, hiába tudtam ésszel, hogy nem fulladhatopk meg) ennek megfelelően is viselkedtem. egyáltalán nem voltam képes közreműködni a vizsgálat alatt. szörnyű volt.


a béltükrözés fáj. felfújnak levegővel, puffad, feszít, majd szétrobban... de hacsak nincs bent olyan fokú gyulladás, vagy szűkület, esetleg nem extra kanyargós a bél, leginkább egy fájdalmas gyomorrontáshoz tudnám hasonlítani... amikor csikar-morog-feszül-görcsöl az ember hasa... szóval leginkább olyan fájdalom, amit azért amúgy is kibíraz ember.

26. talaserika (válaszként erre: 4. - CosmicLove22)
2013. ápr. 7. 13:33
Ki lehet bírni.Nem fáj csak ahogy tolják be a szerkentyűt levegőt juttatnak a beleidbe és az egy kicsit kellemetlen,olyan mint amikor felpuffadsz valamilyen ételtől.Tényleg csak kellemetlen.A vizsgálat pedig egy pár perc tehát tényleg nem kell félned.Ezt elhiheted nekem én iszonyatosan félek minden orvosi vizsgálattól,de ettől már nem agódom.
25. youlcsi (válaszként erre: 10. - CosmicLove22)
2013. ápr. 7. 13:29
nekem 3 éve volt utoljára. amikor nagyon fájlaltam, nem hagyta abba az orvos, de megállt, hogy pihenjünk kicsit. pár perc után folytatta.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook