Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt akinek használt a fogamzásgátló pattanás ellen? fórum

Volt akinek használt a fogamzásgátló pattanás ellen? (tudásbázis kérdés)


10. jooeva (válaszként erre: 1. - Laprincipessa)
2019. máj. 21. 20:50
Anno egy autoimmun betegség miatt hosszú ideig szteroiot szedtem, felborult a hormonhéztartásom és nagyon gyulladt, mély pattanásaim lettek. Kozmetikus hozzám se mert nyúlni. Egy bőrgyógyász-kozmetológus hozott helyre roacuttan-nal, biotron lámpával és folyamatos arctisztitással. Később diane 35-öt szedtem, rendbe jöttem. Szülések után továbbra is pattanásos voltam, azóta sima kozmetikushoz járok, ilcsi krémekkel szinte hibátlan a bőröm. Az olajos magvak hoznak elő pattanásokat.
9. 312b9aa1b9 (válaszként erre: 3. - Laprincipessa)
2019. máj. 21. 12:45

Mindenképp meg kell nézetni a T3 és T4-et is.

Menj el fogorvoshoz is.

Vasat szedj vagy vénásan adass magadnak. D vitamin is fontos.

Szerintem először vizsgáltasd ki magad minthogy elkezd szedni a fogamzásgátlót. Az csak elfedi a problémát és nem gyógyítja. :(

2019. máj. 21. 09:51
Szia! Próbáld ki a ligetszépe olajat. Én kapszulában szedtem és szuper volt! Éveke át kínzó, makacs pattanásproblémától szabadított meg. Egy próbát megér, hátha Neked is bejön. :)
2019. máj. 20. 20:29

Ez csak átmeneti megoldás. Én is szedtem egy ideig, akkor nagyon szép lett a bőröm, pedig nem is emiatt kezdtem de miután abbahagytam meg egy katasztrófa lett, ráadásul ami miatt mondta az orvos, hogy szedjem, azon se segített, csak a tüneteket "nyomta" el.

Nálam amúgy góc volt a pattanások oka, mikor az eltűnt akkor a pattanások is.

6. 184481d874 (válaszként erre: 5. - 184481d874)
2019. máj. 20. 20:26
És próbálj ki egy méregtelenitő kúrát az is jót tesz.
5. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Laprincipessa)
2019. máj. 20. 20:25
Ha vérezgetsz ne szedd tovább .Próbálgasd az ételeket,hátha rájössz mi nem jó neked.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Laprincipessa)
2019. máj. 20. 20:18

Fogamzásgátlóval kapcsolatban nincs tapasztalatom, annyi teljesen felborította a hormonháztartásom, viszont egyik ismerősöm lánya szenvedett hasonló problémával, mint te.

Neki az orvosi Bioptron lámpa segített látványosan.

3. laprincipessa (válaszként erre: 2. - 312b9aa1b9)
2019. máj. 20. 15:20
A pajzsmirigyem elvileg rendben van, bár nemzetközi oldalakra tévedve a TSH és az fT4 is az erősen vitatott sávba esik ( [link] Viszont kijött a D-vitamin és vashiány is.
2. 312b9aa1b9 (válaszként erre: 1. - Laprincipessa)
2019. máj. 20. 14:55

TSH-t néztek? Vasat?

A fogamzásgátló csak tüneti kezelés. Én mondjuk személy szerint nem szedném mert a későbbiekben okozhat más problémát is. Ha segít is, akkor ha abbahagyod ugyanúgy visszajönnek a pattanások. Minden orvos a fogamzásgátlót írja fel.

Belülről jönnek a pattanások, szóval erre a krémek meg tonikok nem lesznek jók. Én csináltatnék ételallergiára is vérvételt.

2019. máj. 20. 14:34

Kb. 1,5 éve egyre erősödő pattanásosodás jelent meg az arcomon. Ezek nem szimpla patik, hanem erősen gyulladt, fájdalmas, a bőr mélyebb rétegeiből előbújó cisztás pattanások. Mindent kipróbáltam már amit lehet: arctisztítók, hámlasztók, diéta, teák, étrendkiegésztők, sport, több alvás, meditáció, de folyamatosan rosszabbodik a helyzet. Végül elmentem egy endokrinológushoz, aki egy alapos kivizsgálás után azt javasolta, hogy szedjek fogamzásgátlót. PCOS nincs, az inzulinom tökéletes, az SHBG szint kicsit alacsony (de még normál tartományon belül van). Ez utóbbi okozhat pattanást, pontosabban a szabadon maradt tesztoszteron, amire a fogamzásgátló jelentheti a megoldást. Nem mellesleg az erősen hulló hajamon és a vastag szőrzetemen is segítene. Kissé ódzkodtam ellene, de az orvos szerint ez a legkisebb hormontartalmú gyógyszer, ami rendbe rakhatja a hormonszintemet. Egy adagot szedtem be eddig, de az arcom semmit nem javult, viszont folyamatos vérzésem és emellett PMS tüneteim voltak az elmúlt 3 hétben.


Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen téren? Használt a fogamzásgátló? Ha igen, akkor mennyi idő után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook