Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszatérő hüvelygomba fórum

Visszatérő hüvelygomba (beszélgetős fórum)


14. P64 (válaszként erre: 9. - Molly24)
2011. jan. 23. 10:56
És a barátodat is kell kezelni? Vagy így nem fertőződik vissza?
13. sylo
2010. jún. 30. 15:43

Sziasztok,

Nekem is volt hasonló problémám, ami sajnos évekig megkeserítette az életem.

Candida gombám volt, ami hüvelyi úton jött nálam elő, tehát diéta + minden amit eltudtok képzelni, de a grapefruitmag csepp nagyon szuper, sőt azóta minden évben nyár végén kúraszerűen alkalmazom és a telet betegség nélkül végig viszem, még enyhe náthám sincsen.

De sajnos ez mindekinél előfordulhat, mivel mindenki szervezetében vannak gombák, melyek túlszaporodása okozza ezt az egész dolgot,azaz amikor a szervezet egészséges védekező rendszere felborul. Nálam valószínűleg a sok kúp és antibiotikum is nagyban közrejátszott a gombák elszaporodásában.

De nem szabad feladni, mindenre van megoldás!

2010. jún. 30. 11:55
Nekem akkor jött ki évente kb. kétszer ,amikor nagyon stresszes időszakom volt. Sajnálom akinek rendszeresen előjön, mert az is sok amikor évente egyszer megjelenik. A Canesten hüvelykúptól mindig elmúlt néhány nap alatt.
2010. jún. 30. 11:47
A hüvelygombás fertőzés után a fehérneműt nem elég simán kimosni, hanem utána jól át kell vasalni és ez teljesen fertőtleníti. Nekem azóta nincs gombás fertőzésem, amióta nagyon figyelek a vizes törölközők kiterítésére (jó szellősen hogy ne érjen össze a két oldala)és gyakran cserélem. A munkahelyen már úgy sem ülök rá a wc-re hogy teleraknám a deszkát papírral.
2010. jún. 30. 11:28
nekem évekig volt gombám, rengeteget szenvedtem tőle, végigjártam az orvosokat, ezüstkolloid, akupunktúra, reflexológia... aztán voll teszten megállapították hogy el van tolódva az egyensúly és komplex a probléma, mert összefüggött a felfázásommal meg a hajhullással is. végül aztán a homeopátiás szerek segítettek és fél éve semmi bajom.
9. Molly24 (válaszként erre: 4. - Szöszipanna)
2010. jún. 22. 10:16

szia!

én is a grapefruitmagcseppre esküszöm....1 éve még havonta visszatérő h.gombám volt,elkezdtem inni a cseppet és azóta(1 év alatt) 1szer jött elő...

sztem egy próbát megér!

de persze ha már előjött,kezeld ki valamivel,én pl. vény nélkül kapható Pevaryl kúpot szoktam használni,3 db és el múlik tőle!

2010. jún. 22. 06:19
Canesten combi, nem segít a gombára?
7. manul (válaszként erre: 1. - 7f4731178d)
2010. jún. 21. 16:42
Budapesten a Mária utcai Bőrgyógyászati klinikán végeznek ilyen vizsgálatot.Nekünk lombik előtt kellett elvégeztetni ami ingyenes volt így nem tudom,hogy privát mennyibe kerül.
2010. jún. 21. 15:25

Sajnos a régebbi életvitelem miatt van okom gyanakodni,hogy lehet összeszedtem a vírust :(

Inkább megijedek és megcsináltatom a tesztet. az a baj,hogy nekem is már elég régóta csak 1 párom van. pontosabban 4éve. nem is tudom,hogy neki hogyan mondanám el. arról semmit sem tudtok,hogy nemibeteg gondozóban is mehetek azzal,hogy aids tesztet szeretnék? ott is ingyenes? nálunk csak bőr-és nemibeteg gondozó van. ahoz,hogy bejussak a megyei ántsz-be 80km-t kell,hogy utazzak.

2010. jún. 21. 15:23
Szerintem először nőgyógyászatra menj el. Nekem is állandóan visszatérő hüvelygombám volt, kipróbáltam mindenféle recept nélkül kapható kúpot, végül pedig a dokim írt fel 4 db kapszulát és az segített. Szerintem a nőgyógyász vagy a háziorvos megmondja neked, hogy hol csinálnak Aids tesztet. Az én nőgyógyászomnál csinának, minha úgy láttam volna régebben kiírva, hogy 5000 ft, de ez nem tuti.
2010. jún. 21. 15:22
Nekem is visszatér évente 1-2 alkalommal. A doktornő azt mondta - mikor már engem is a sírás kerülgetett, hiszem 3 éve egy partnerem van - hogy ez is hajlam, mint a felfázás. Vigyázok, de sajna elég egy gyógyfürdő és már megyek is, vagy egy nem otthoni wc. Pedig már mindet kipróbáltam. Most rászoktam a grapefuirtemagcseppre, úgy néz ki sokat segít. És váltogatom az intim lemosómat, valamint menszes utáni 2 nap hüvelytablettát vagy batadine kúpot teszek fel. És reménykedem. :(
2010. jún. 21. 15:22
A legtöbb esetben candida gomba túlszaporodás van a hüvelyben, melyet elsősorban úgy tudsz helyre tenni, ha megerősíted az immunrendszered és betartasz egy hosszabb diétát, melynek alapja a cukor és szénhidrát szegény/mentes étrend. Nem kell egyből pánikolni.
2010. jún. 21. 15:21
Visszatérő lehet azért isa h.gomba,mert a partner nincs kezelve és visszafertőz.
2010. jún. 21. 15:17
Olvasgattam a fórumokat és láttam,hogy az egyik csajszi Aids tesztet akar,mert a párjának mindenféle visszatérő nyavajája van. Nekem visszatérő hüvelygombám,most is van és legutóbb 1-1,5 hónapja volt! És én is monsatnában elkapok mindenfélét ami egy idő után újra kijön rajtam és nekem is azt mondták,hogy le van gyengülve az immunredszerem. Most nem tudom,hogy mit csináljak. A sírás kerülget. Régebben nagyon sok partnerem volt és sokkal voltam óvszer nélkül. :(( Mennyi ideig tart amíg megvan a vizsgálat eredménye,ha ingyesen helyre megyek? Nemibeteg gondozó is foglalkozik ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook