Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Visszatérő álmok - mit jelentenek? fórum

Visszatérő álmok - mit jelentenek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. SF
2008. máj. 24. 20:31
Rengeteg visszatérő álmom van, ezekből születnek a legjobb írásaim.
2008. máj. 22. 15:57

Nekem is előjön elég sokszor az autós álom, pont, mint Anninál. Rémes érzés, nincs pedál, ill. nem találom. A másik Smudla Ágié, a lépcső tetejét nem is látom, de én szoktam lefelé is jönni. A lépcső azonban vízszintes, mint egy létráé és nem tudom, hogy kell lejönni.

A 3. gyakori visszatérő álmom lakással kapcsolatos. Találok valami klassz lakást és meg akarom venni. Vannak benne pici és nagy szobák és maga az álom is kellemes.

Nem tudom, mi lehet az oka, van lakásom és - tudtommal - nincs lakással kapcsolatos problémám. Persze, még lehet és ezt vetiti előre. Hm?

Olyan is volt már, hogy repültem észrevétlenül, senki sem látott. Az is kellemes volt.

Rémálmaim nincsenek, legalábbis nem tudok róla.

2008. ápr. 17. 08:37
Víz,víz,víz és víz,mindíg ,minden álmomban jelen van.
2008. ápr. 9. 11:35

Én már sokszor álmodtam azt, hogy az autóban ülök az anyós ülésen, és senki nincs a kormánynál, de az autó megy előrre, és én megpróbálok a másik ülésről kormányozni, de nagyon meg vagyok ilyedve, mert a pedálokat nem érem el, és nem tudom az autót leállítani.

A másik ilyen visszatérő álmom, hogy mászok felfelé valahová, van amikor lépcsőn, van amikor létrán, és egyre meredekebb, egyre nehezebben jutok felfelé, és folyton attól rettegeg, hogy felmászni is milyen nehéz, akkor hogy fogok majd lemenni.De mégis megyek fel, kacskarindós, meredek, szűk helyekre.Lefelé még soha nem indultam el az álmomban.

2008. ápr. 4. 18:03
Nekem volt sokszor olyan álmom,hogy olyan lépcsön kellett felmennem,ami le volt szakadva,és csak a fal mellett volt egy kb 20-30 cm széles töredék,és ugyanez körfolyosóval,ahol szintén csak a fal mellett volt egy 20-30-cm széles rész.De sokszor egy-egy hülye álom után vissza gondoltam,hogy jut ilyen marhaság az eszembe,és néha csak napközben megragad az emberben egy szó,ami álmában elöjön,és folytatódik.
2008. ápr. 4. 09:20
Amúgy számtalan álmomból lett novella. Ha rákeresel a Google-ban a "Danika története" és az "Átalakulás" című történetekre, nos, ezek teljes egészében álmok voltak. Van még pár, némelyikből mese lett, ezek nem netesek, mert célom van velük.
2008. ápr. 4. 09:18
Néhányszor velem is előfordult, hogy több alkalommal ugyan azt álmodtam.
6. 4ab67f870d (válaszként erre: 5. - Mano2001)
2008. ápr. 4. 09:17

Mano, miért lennél "paraszt"? Publikus, csak fura. Ahol régen laktunk, a boltba vezető utcán az egyik sarkon volt egy új építésű, gyönyörű ház. Nos, én azt a házat álmomban éveken keresztül kiégett romnak láttam. Ennyi, nem is a tartalom, hanem az, hogy valami olyan borzalmat sugárzott magából, hogy mindig verejtékben úszva ébredtem. Ehhez képest, amikor lelőnek, meghalok, harcolok a Földet megszálló idegenekkel, meg hasonlók, iszonyúan élvezem. Ezt nem értettem, hogy egy kvázi semleges álom hogy válthat ki ilyen erős érzelmeket?

Ez már lassan tíz éve nem jelentkezett, van helyette másik: tolókocsiban ülök, elektromosban és mindenféle kunsztokat csinálok meg versenyzek vele. Ez mást lehet, hogy megrázna, de bennem pl. semmiféle negatív érzést nem kelt. És nem tudom, mi váltja ki, váratlanul jön, általában havonta egy-két alkalommal.

2008. ápr. 3. 20:22
Évekig visszajárt? Napi rendszerességgel? Vagy pl hetente, havonta?Nem tudtad esetelg valamihez kötni?pl azokon a napokon jött elő amikor pl esett az eső..lehet hülye példa, csak mondtam.Ez érdekes.Paraszt lennék, ha megkérnélek meséld el, persze csak ha publikus, ha gondolod privibe is érdekel :)
2008. márc. 28. 10:42
Vannak, igen. Rémálmaim ritkán, bár ami nekem tetszik, másnak valószínűleg az lenne:-)) Visszatérő van kettő-három, nem tudom, mi váltja ki őket. Különös, az egyik, ami évekig "visszajárt", egyszerre eltűnt, aztán lett helyette másik...
2008. márc. 28. 10:39
Nekem sincsenek visszatérő álmaim, viszont volt már olyan, hogy másnap este folytatódott. Meg szoktak rossz álmaim lenni olyasmitől amitől félek :S
2008. febr. 28. 19:20
Régebben voltak, már nincs. Elköltöztünk.
2008. febr. 28. 19:18
Vannak visszatérő álmaid,rémálmaid?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook