Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vissza akarom kapni az életem! fórum

Vissza akarom kapni az életem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vissza akarom kapni az életem!

1 2
34. Cucicsillag (válaszként erre: 30. - 400d5a1cec)
2013. nov. 17. 23:34
Egy resze igaz, masreszt a legtobb ember elfelejti a JELEN-t kielvezni, atelni. Ugy meg semmit sem er a pillanat. HA folyton elore vagy hatra tekintgetunk, hisz a jelenunk hatarozza meg a jovonket.
2013. nov. 17. 21:17
Azt az életedet már nem kapod vissza,mert a bánatodban a párodat is bántottad,pedig ő is bánkódott.Tudom mit éreztél és mit érzel most,mert én 4 babát veszítettem el,de egyszer se bántottam a párom.Nem töltöttem ki rajta a haragomat,hogy az ő szenvedését még megfejeljem a kiabálásommal.A veszekedés két ember között sok rombolást tud tenni.Nehéz lenne úgy élned,hogy sérült vagy érzelmileg.
32. marti75 (válaszként erre: 30. - 400d5a1cec)
2013. szept. 19. 10:09
Ez nagyon igaz!
31. 4b33a5ad37 (válaszként erre: 17. - Krisz42)
2013. szept. 18. 20:48
Így van.Ha egy kapcsolatban elér mondjuk a nő egy olyan pontra,hogy "hódíts meg újra,ha akarsz még az életben",akkor a partnernek többé talán esélye sincs.Az ismert hibái miatt...A házasságok ezért mennek szét menthetetlenül.Képtelenség visszacsinálni a sok szenvedést.
2013. szept. 18. 20:34

Előre nézz!

Ha egy helyben állsz

Ott is maradsz

Bármit remélsz

Ha hátra tekintgetsz

Orra buksz

Előre nézz!

2013. szept. 18. 20:20

Szia

Viszont ha "csak" a család gondolata hiányzik

És a boldogság érzése, akkor tessék a múltal kapcsolatos kérdéseid kételyeid tisztázni és lezárni.

Mert addig nem hogy jövöd de jelened is kevés lesz.

Közben pedig elmennek az orrod előtt a pillanatok amikor megtalálhatod és észre veheted újra a szerelmet.

2013. szept. 14. 22:29
Szia!Én nem szeretnék nagyon belefojni a beszélgetésbe és csak ezt a cikkedet olvastam viszont hasonló cipőben jártam,járok.5 éve ismerem a páromat 3 éve házasok vagyunk.3 évvel ezelőtt endometriosyst diagnosztizáltak ami miatt elveszítettem a bal oldali petefészkemet.Hormonkezelések tömkelege,orvosok és évek...Több hetes mensis csúszások,amikor már azt hiszed,hogy végre minden rendben.Feladsz mindent a családért, illetve csak a gondolatáért.Addig addig amíg észre nem veszed,hogy már nincs tűz,nincs szerelem és nincs tisztelet.Aztán felébredsz és megkérdezed magadtól: Mit is akarok?Egy boldog családot ezzel a férfival.Nem, szabad mindent feladni csak,mert vannak rossz napok,hetek,évek...Két ember összhangjához kell az idő a türelem és a tisztelet.Neked kell eldöntened akarod-e azt a férfit és boldog családot vele..Ha igen,akkor mindent meg kell beszélnetek és tisztelnetek kell egymás döntését és ami a legfontosabb: EGYÜTT KELL VÉGIG CSINÁLNI!Fél évvel ezelőtt a mindent a babáért álom miatt oda lett a házasságunk.2 héttel ezelőtt leültünk és eldöntöttük mit is akarunk valójában.Az első rendberakni a közözs életünket...Remélem szerencsével jársz...
2013. szept. 12. 20:02

Kovetelni a szeretet? Minel jobban csipaszkodik az ember vallakibe annal jobban menekul.Ha fug masok szeretetetol ilyen stilusba az olyan mintjha egy falevelen logna.Hulyeseg, hamarabb foldre kerul mint a levelet jol megfogna.Viszont azert elni hogy mast szeres.... na igen szeretnek errea pontra eljutni, ugy szeretni, hogy akor is szeressek amikor nem azt kapom minden rosz erzes nelkul, egyetlen masodpercre ne gondoljak arra, hogy nem eri meg.

Hogy eltertunk a tematol.

26. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 25. - 2f661e7cc5)
2013. szept. 12. 00:42
Persze. Mindenki szereti ha szeretik, mert ez a lélek tápláléka. A probléma csak az, ha az ember elvárja, mert önmagának nem képes megadni a figyelmet, a szeretetet. Az az egészséges, ha nem függsz mások szeretetétől, de elfogadod amikor adják neked. Ez egy elég nehéz feladat mert pont az ellenkezője történik.
25. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 24. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 11. 05:49

megoldas: szeretni-szeretni -szeretni,jot adni.Minel tobbet adsz anal tobbet kapsz, ha nem is akor amikor varod,ahogy varod.

Ami azt illeti en szeretem ha szeretnek.:)))A masik mindenki fug a korulote levok szeretetetol,akor is ha azert nem lesz depis,ha nem kapja.Hazudik az aki azt mondja,hogy nem erdekli hogy szeretik azudni,avagy sem.Az ember akar onmaganak is kepes hazudni,onmagat is kepes becsapni.Sajnos,ma mar ezt tanitjak.

24. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 23. - 2f661e7cc5)
2013. szept. 10. 21:17

Külvilág- és kapcsolatfüggőség.


Oka: Szeretetfüggőség


Azt mondja:


"Szeretném, ha szeretnének!"


Mivel saját magát nem képes szeretni/elfogadni, másoktól várja ezt el. Ha nem kapja meg, akkor egy senkinek érzi magát, és kezdődik elölről az önbüntetés.


Megoldás: önszeretet fejlesztése

2013. szept. 10. 20:42

Mar mert kene kibirnom onmagam?Mondjuk en jol erzem magam a borombe, altalaba.Nem vagyok csoda bogar, van rosz napom is.De miert ne varjam mastol a boldogsagom?Vagy foglmazak maskent: miert ne tehetne boldoga az hogy szeretnek?Egesz jo erzes kncogni vallaki olebe bekuporogva.Vagy reggel kinyitni a szemed es van kire ramosolyogni.

Visoznt sajnos megfigyeltem, hogy sokaknak a szerelem azt jellenti, hogy" szeretem onmagam rajttad keresztul" es olyankor, van a " jaj nincs mar az a tuz, keresek gyorsan vallaki mast"

2013. szept. 10. 19:31

"Belemenekülni a másikba azért, mert önmagammal rossz lennem: legtöbbször ez a "szerelem". Másoktól

várni a boldogságunkat éppolyan ostobaság, mintha másoktól várnánk, hogy helyettünk nőjenek fel, helyettünk tanuljanak, helyettünk szenvedjenek, örüljenek és éljenek. Így élünk. Általános kórtünet.

Figyeld meg: meddig bírod ki önmagadat, egyedül?"


/Müller Péter/

21. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Cucumber128)
2013. szept. 10. 19:24
"Ha legjobb szándékod ellenére hibázol, jusson eszedbe: a múlt por."
20. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 17. - Krisz42)
2013. szept. 10. 18:16

Akor megkerdeznelek, hanyszor akarod ujra kezdeni? Vagy azt hiszed van tokeletes ferfi vagy no? Vagy van , lesz olyan kapcsolat ahol serelem nem er?

Egyszer en is kerestem egy angyalt.Azt hittem megtalalatam , aztan kiderult , hogy meg is csak ember.Es valasztanom kellet keresek tovabbra is angyalt vagy maradok egyember mellet aki szeret.

Es milyen serelem? Nem irt arrol, hogy megutote, megalazta sot meg csalasrol sem volt szo.

Mindenki maga donti el, de ha meglene meg ez a kapcsolat azt mondanam, el ne enged. Miert? Az a legherosebb kapcsolat amelyik alegjobban megvan rostalva. A legjobb kapcsolat az ahol a legnagyobb fajdalomban is kitartanak egymas mellet.

Nekem is azt josoltak ez ellot 8 eve, hogy nem lehet gyerekem.Let, 90 dkg-al.3 honap korhaz, ehseg, veszkedes, es olyan idoszakon mentunk keresztul ahol mindketten sebet kaptunk.Es ma azt mondom orulok, hogy nem mentunk szejjel anak idejen.Ma mar van olyan eros a hazasagunk , hogy csak a halal szedhet minket szejjel.

2013. szept. 10. 18:07

te mindent görcsösen akarsz valamiért, és ezzel szúrod el


kicsit lazábbnak kéne lenni, és akkor talán majd jól alakulnának a dolgok


mi miatt szerettél ki a párodból, ez ebből nem jön le


és ő is végleg lezárta veled?

2013. szept. 10. 18:02

Újrakezdhető, ha büszkeség félretéve, cél kitűzve.

Úgy lángolni sosem fog, de a lángolásnak egyszer minden kapcsolatban vége.

Átalakul felelősséggé, mindent hivő, eltűrő, megértő szeretetté.

17. Krisz42 (válaszként erre: 16. - 2f661e7cc5)
2013. szept. 10. 17:58
FCsak ha kialszik a tűz,annak oka van,mert különben nem aludt volna ki.Lehet,h a bableves jó újra felmelegítve,de a sült krumpli már nem.Ha ûjra kezdenêk,ott lennének a régi sérelmek,amiket átbeszélni lehet,de az èrzés nem fog változni,mert nem az eszeddel érzel.
2013. szept. 10. 17:44

Na mar most igy egy olyan lany akinek gyereke van,de nehezen maradt terhesen.Volt par csalodot honap.

1) Nem feltetlenul romok az ami van.Ereztem es meg fogok is ezutan is idoszakonkent olyat ereznia ferjem irant, hogy"hagy beken" szerintem ez egy hosszu tavu kapcsolat velle jaroja.

De ti szakitotattok igy hat mar attol is fug, hogy a szakitas hogyan tortent.Egy biztos en nem rugnek fel rogton egy X eves kapcsolatot(hazasagom), csak azert mert ep nem repulok a szerelemtol.Ha kialszik a tuz nem feltetlenul a kalyhat kel kicserelni.Elleg meggyujtani a tuzet.

2013. szept. 10. 17:39
nem hiszem, h visszafordíthatatlan
14. winny
2013. szept. 10. 17:26

Megértelek.

De muszáj túl lépni a múlton.Próbálj meg kivárni.Nehéz de csak ez az egy lehetőség van.

2013. szept. 10. 14:40

"Mindenegyben blog

Aminek meg kell történnie, az megtörténik. ..Akivel találkoznod kell, azzal találkozol. ..Akinek észre kell vennie, az észrevesz. ..Ilyenkor mondhat bárki bármit, Te úgyis érzed... Nem lehet tudni, mi lesz belőle: egy éjszaka szép emléke, évek, vagy egy élet. ..Ott van és Te tudod, hogy közötök van egymáshoz...Tehetsz bármit: valahol, egy láthatatlan dimenzióban már össze vagytok finom kis szálakkal kötözve.... Ne aggódj,ha most nem vesz észre, majd újra látod... A legfontosabb,hogy nyitott legyél... Nem lehet rosszkor rossz helyen lenni.... Mindig ott vagy, ahol dolgod van... És mindig azokkal, akikkel dolgod van.... Lehet,hogy gyönyörű lesz, lehet hogy fájni fog, de ez az életed.... És ennél se szebb, se jobb, se izgalmasabb nem történhetne veled..."

2013. szept. 10. 14:22

Én azt mondom, minden okkal történik. Ha az a baba nem ide akart megszületni, annak is oka van. Hogy most visszaköltöztél a szüleidhez, az nekem azt üzeni, hogy lehetőséget kaptál egy teljesen új kezdésre. El tudod kezdeni az életed újból ott, ahonnan annak idején indultál.

Megértelek, te egy érzést vágysz vissza, ami nem kötődik konkrét személyhez, mert még az nem jelent meg az életedben. Próbálj megnyugodni, próbálj meg egyszerűen ÉLNI! A cikk megírása óta biztosan eltelt 1-2 hónap, lehet, hogy már sikerült is magadat gatyába rázni!:) Amit tudok tanácsolni, hogy görcsös akarás nélkül, önsajnálat és a sebek szaggatása nélkül, csak éld az életed. Keress munkát és próbáld meg saját magad összerakni magadat a romjaidból. Ha lassan megy, hát lassan!

De mindig légy önmagad! meglátod, sikerülni fog!:)

11. pocicica (válaszként erre: 9. - Cygnus12)
2013. szept. 10. 13:08
Egyetértek! Hajrá új élet! A régit felejtsd el!
10. csincsinlány (válaszként erre: 1. - Cucumber128)
2013. szept. 10. 12:56

Ez egy frázisszöveg lesz, de az idő az ami majd segíteni fog.

Most összecsaptak a hullámok a fejed felett. Egy baba elvesztése már önmagában is tragédia annak aki várja. Sajnos tudom én is milyen érzés...

Én hiszek abban, hogy a legtöbb dolog valamiért történik és az ami most rossz, visszanézve majd valami más jónak a kezdete lehet. Sokszor a kút mélyéről megerősödve jön ki az ember.

Kívánom, hogy hamar túl tudj lépni ezen az időszakon és jó irányba induljon tovább az életed.

2013. szept. 10. 11:50
Ó Te Jó Ég. Ez aztán az önsajnálat magas foka. Nagyon sokan vesztettek el babát, van aki többször egymás után, vagy vártak/várnak rá évekig. Ha ennyire fontos lett volna Nektek a gyerek, nem önsajnálatba menekültök, hanem összefogtok és kivizsgáltatjátok Magatokat. De így csak azt bizonyítottátok, hogy nem vagytok egymáshoz valóak. Ne izgulj biztos megtalálod még a nagy Ő-t, és majd egyszer a szép családod körében gondolsz vissza erre a kapcsolatra :) hajrá-hajrá!
2013. szept. 10. 11:11
Sokan vagyunk,akik újrakezdtük,van aki gyerekekkel is-én is-,mègis találtunk párt,újra boldog lehet mindenki.Lásd a jó oldalát:kezdhetsz majd egy új kapcsolatot,ahol lesz időd megismerni a másikat,csak ne arra koncentrálj kényszeresen,h babát szeretnél.Az is lesz majd,ha találsz vkit,akit igazán szeretsz és akkor is boldog vagy mellette,ha nem esel teherbe rögtön a zöld jelzés után.
7. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Cucumber128)
2013. szept. 10. 10:30

Enis azt mondnam, jo szandekkal, hgy kerj segitseget, kineziologustol, pszihologustol, barki, aki kivulallokent szakmai szemmel tud nezni. Az nem baj, ha nem "tekingetsz a multba" mer az emberek tobbsege mereng, hgy "milyen jo volt" csak az osszes ilyen pillanattal akadalyozod sajat magad, hgy a jelenedben legyel. A mostani jelened epiti a jovodet, szval valahol el kell kezdeni. Ahgy irtak elottem,nagyon egyetertek, romokra nem lehet epiteni!

Baratnom 39 evesen kezdte ujra az egesz eletet es nem volt hiabavalo! Ettola kortol sztem te eg messze vagy, ugyhogy hajraaaa! :)

2013. szept. 10. 10:13
Jószándékkal írom, nem bántásból: kérj segítséget pszichológustól vagy pszichiátertől.
2013. szept. 10. 09:50

Az ember élete nem tárgyak, melyeket birtokolni akarunk. Az "ide nekem az oroszlánt" nem mûködik.

Így marad az újrakezdés lehetôsége.

Új környezet, új munka, új szerelem.

Romokra nem lehet új házat építeni.

Új alapok kellenek, de a régit elôbb el kell simítani.

Egészséges jövôt másképp nem lehet felépíteni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook