Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vidáman köszöntötték szülinapján az elhunyt ismerősünket... fórum

Vidáman köszöntötték szülinapján az elhunyt ismerősünket... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

13. Sütikee (válaszként erre: 8. - Secret8)
2023. jún. 28. 10:14
Igen, apukám erre azt mondta, hogy fogjam fel úgy, hogy gondolnak rá és felköszöntik, és nem rosszindulatból, mert nem tudták.
12. globus (válaszként erre: 8. - Secret8)
2023. jún. 28. 09:12
Sajnos ez így van. De azért ijesztő látni a hányavetin odadobott "Boldogot!" a 2018-ban elhunyt srác idővonalán...
11. LBO (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. jún. 28. 08:25
Sajnos ennyire nem figyelünk a másikra... 🥺🫤😔
10. Channa* (válaszként erre: 3. - LBO)
2023. jún. 28. 07:49

Van egy kollégám, akivel együtt dolgoztunk 2005-2007. között, majd én máshová mentem.

2019-től újra egy munkahelyen dolgozunk.

Amikor beléptem erre a munkahelyre, voltam egy új kollégáknak szervezett bemutatkozáson, ahol megkérdezte ez a kolléga, hogy miért vagyok itt, amikor mi ezer éve együtt dolgozunk. A 12 év, ami a 2 munkahely között eltelt, fel sem tűnt neki;)

9. LBO (válaszként erre: 8. - Secret8)
2023. jún. 28. 07:30
Aki nem tudja hogy az illető elhunyt, az valóban nem bunkó. De aki 20 éve együtt dolgozott valakivel, napi szinten találkoztak, mert a munkájuk összekötötte őket, plusz még a temetésére is elment, és 5 éve amióta elhunyt az illető, minden évben ír neki születésnapjára, úgy hogy a lánya válaszol neki hogy figyi anya meghalt, ennek ellenére minden évben írt neki... na az elég nagy bunkóság! Vagy inkább a nem figyelés, nem törődömség, vagy nem tudom minek nevezzem.
8. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 28. 06:27
Igen, nem tudják, hogy meghalt. Láttam én is hasonlókat. A FB üzen, hogy születésnap van, irj az idővonalára, ők meg írnak. Nem kell hozzá a valódi adatlapot átni. Simán elkerülte a figyelmüket, nem bunkóságnól köszöntik fel.
2023. jún. 28. 05:41
Egy ismerősöm sirósan röhögős fejeket küldött évekig szomorú eseményekre (halál, betegség, válás, stb) mert csak a könnycseppeket látta az emoji fejen. Mig egyszer szólt neki valaki, hogy tudod te mit küldesz? Na akkor nagyon meglepődött, hát ő azt észre sem vette.
6. Sütikee (válaszként erre: 3. - LBO)
2023. jún. 27. 22:43

Ez az abszolút bunkóság, ha valaki boldog születésnapot kíván. Persze más, ha azt írja, hogy emlékezem, vagy boldog születésnapot az angyalok között, vagy valami ilyesmi.

Anyukámat márciusban vesztettem el, június elején a születésnapján voltak, akik felköszöntötték, ők mondjuk nem tudták, mi történt, de ha megnézik a lapját, akkor látták volna. Nem mellesleg úgy tudom, hogy az ő hírfolyamukon is megjelent, amit én kiírtam.

5. globus (válaszként erre: 3. - LBO)
2023. jún. 27. 22:19
Ha halála előtt megnevezte az erre jogosultat. Azt is, hogy ki kezelhesse az oldalt, és mit láthat. Üzeneteket például nem.
4. fc03b2622b (válaszként erre: 3. - LBO)
2023. jún. 27. 22:10

Rossz a memóriája szegénynek, te meg lehülyézed.


Ilyenek az emberek.

3. LBO
2023. jún. 27. 22:08

Van egy kollégám, aki a pár éve elhunyt kolléganőmnek minden évbe ír születésnapjára face-en. Idén szóltunk neki, hogy az illető már sajnos nem él. Válasz, ja tényleg! 😡🤦🏻‍♀️ A hülyéje még a temetésen is ott volt... De még az sem tűnik neki fel, hogy a haláláig napi szinten találkoztak a munkahelyen, és hogy már nem látja?!

Amúgy valahogy be lehet állítani hogy emlék oldallá tegyék az elhunyt facebook oldalát. A család kérheti, ha jól tudom halotti anyakönyvi kivonatot is kell csatolni. A kellemetlenségek elkerülése végett mindenképp jó, ha van ilyen lehetőség.

2023. jún. 27. 20:27
Főleg, ha az adatlapján vannak rá elég erős utalások! Nem az a baj, ha megemlékeznek, hanem a "hogyan".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook