Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vezetés miatti aggodalom fórum

Vezetés miatti aggodalom (beszélgetős fórum)


1 2
2020. jún. 13. 10:07

Én szintén 6 éve kaptam kézhez a jogsimat. Utána csak ímmel-ámmal vezettem, akkor is automataváltós autót...

Pár hónapja döntöttem, hogy veszek egy autót és megtanulok vezetni. Azóta párom kocsiján gyakorlok egy elhagyatott úton, de nagyon nehéz... Nem érzem a kuplungot, sokszor lefulladok. Lassan meglesz a saját kocsim, de azt hiszem, a forgalom még váratni fog magára. Már gondoltam rá, hogy veszek órákat, mielőtt bemegyek a nagy városi forgalomba.


Na, ez vagyok én. Egyik srác haverom 10 éve szerzett jogsit. Utána kb. 5 évig nem vezetett egyáltalán, majd alá raktak egy céges kocsit. Ment 2 kört a parkolóban és semmi gondja nem volt, azóta is balesetmentesen vezet.

A pasiknak valahogy jobban rááll az agyuk erre a dologra.


Egyébként azt nem lehet, hogy megveszi a kocsit, elintézik a papírokat, majd ott hagyja valahol egy biztonságos környéken az autót, és hétvégén elmegy érte valakivel, aki ráér és hazahozná az autót? Írja ki facebookra, hogy ilyen jellegű segítség kellene neki, biztos lesz olyan ismerőse, aki bevállalja.

18. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 17. - New(l))
2020. jún. 13. 10:00
Én még most is óvatos vagyok, ha egy olyan autóba ülök be, amit nem vezettem. Pedig nagyjából 20 éve szinte naponta vezetek.
17. New(l)
2020. jún. 13. 09:56

Hát nem tudom, én a tanulóautó után az enyemmel elindulni is alig bírtam, nemhogy rögtön 150 km-ert vezessek. Ha kifog egy emelkedős elindulást és nem megy, max. megkérnek valakit a mögöttük őrjöngő sofőrök közük, hogy vigye föl a kocsit. :))

A másik, hogy komplett banda ül be mellé... Szerintem ez nagyon rossz ötlet, elhiszem hogy hirtelen jött, de én lebeszéltem volna, ez veszélyes üzem, nem bátorságpróba.

Legyen szerencsés útjuk, valószínűleg csatak leizzadva fog megérkezni, remegő lábakkal, ha pedig nem, akkor az még nagyobb baj, mert fel sem fogta, hogy mit tett kockára.

16. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 09:54
Honnan hova kellene? Hátha itt vagy a közelbe. Jövőhéten délután 16 óra után szabad vagyok.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 13. 09:51
Sajnos nincs olyan aki haza hozná neki a kocsit.Legalbbis senki ,,nem èr rá" .
14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 08:51
0 rutinnal, és még fél is, hááát, nem csodálom, hogy aggódsz. Felelőtlenek vagytok, de sok szerencsét.
13. rabankari (válaszként erre: 10. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 13. 08:30

Egyetértek!

Nagy felelōtlenség, nem ismeri az autót, nulla vezetési rutin és még beül mellé pár ember....

Szerintem mindenképpen keressetek valakit, akinek van gyakorlata!

12. semleges (válaszként erre: 11. - Berill67)
2020. jún. 13. 08:22
A T betű jó ötlet, hogy ne vezessen éjszaka, sötétben az is.
2020. jún. 13. 08:18
Kedves Fórumnyitó! Én kb. 15 éve tettem le a jogsit, ebből 13 évig csak motort vezettem, innen volt ha nem is vezetési, de forgalmi rutinom (a táblákat sem felejtettem, meg a szabályok ismerete is friss maradt). 2 éve vettünk egy kocsit. Beültem és minden visszajött. Jól éreztem a kocsi méreteit stb. Amikor gyakoroltam mindig volt mellettem olyan, aki rendszeresen vezetett. Amit én tanácsolnék így az első útra: a kocsira vegyen T betűt előre és hátra (ez jelzés azok számára, akik esetleg nem értik, hogy nem megy rögtön 120-szal stb.) Sok balesetet előztem meg így. Bár van aki azt mondja, hogy ezzel jobban kiteszi magát a barmok zaklatásának. Én ezt nem éreztem, csak addig, amíg nem volt T betűm. Velem előzékenyebbek voltak akkor. Semmi esetre se autópályán kezdjen vezetni. Ott letolják, akár van T akár nincs. Mielőtt elindul, mindenképp menjen be egy parkolóba és gyakoroljon alapvető dolgokat: azért is, hogy érezze az utót, váltások, kézifékes elindulás stb. Szánjon rá időt, ha épségben haza akar érni. Ne sötétben jöjjön haza, induljon el időben, elsőre ne vezessen éjszakába nyúlóan. Ezek az én tapasztalataim. Szerintem sikerülni fog.
2020. jún. 13. 07:54

Én mindenképp megkérnék az ismeretségi körből valakit, akinek van tapasztalata, hogy segítsen a kocsi hazajuttatásában. Biztos nem vállalnám be 6 év után 0 rutinnal, hogy elmegyek érte.

Majd pedig vagy vennék órákat, vagy a kocsival, szintén egy tapasztalt ismerőssel elmennék gyakorolni esténként, mikor már nincs forgalom nagyobb parkolókba, vagy olyan területre, ahol senkit nem zavarnék.

9. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 07:37

Értem én, csak az autópályán a lassú sávban menjen, mert letolják, ha totojázik a 130-cal menők előtt.

Ráér, nyugi.

2020. jún. 13. 07:36
Nem ma hozza haza, ma oda utazik,oda lessz. Jövő hét elejèn lessz a hivatalos papír intèzèsi menete.. aztán kedd környèkèn jön haza. baráti látogatással egybekötött, mert ott abból a városból lessz az autó. Őket is hozza magával vendégségbe.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Semleges)
2020. jún. 13. 07:30
De jól hangzik. Ènis ezt remèlem :) Köszönöm a nyugtató szavakat.☺
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. jún. 13. 07:27
Sajnos nem.Egy jó baráttal annó ,vettek pár kört,forgalmon kívül. Neki volt kocsija és jól vezet.Sajnos külföldön dolgozik nem tudja elkisèrni.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2020. jún. 13. 07:24
A felajánlás váratlanul érkezett és ez olyan hogy vagy megfogja az alkalmat,vagy veszni hagyja.... Nem sok ideje maradt felkèszülni erre sajnos.
4. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 07:19
Biztos minden oké lesz, ne aggódj. Mindenki elkezdte egyszer. Minél többet vezet annál jobban fog menni. Mire haza ér már "kiismeri"az autót. Neked is sokkal könnyebb lesz a bevásárlás, utazás, hétvégi program stb.
2020. jún. 13. 07:15
Nem tud magával vinni olyan személyt aki rendszeresen vezet?
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 07:15

Régen bizony! Kicsivel hamarabb is eszetekbe juthatott volna izgulni, mert ilyenkor néhány órát szoktak venni oktatónál. Vagy egy baráttal.


Már mindegy, marad az izgalom, sok szerencsét kívánok a mai naphoz.:)

2020. jún. 13. 07:04

Nem én vezetek.A párom 6 éve kb kapta meg a Jogsiját.A vezetői vizsgán az okatatója betette magával a 3 éves kisfiát is az autóba. Feltételezem bízott is a vezetői kèpessègeiben. A vizsgák elsőre sikerültek.

Igen ám csakhogy ő azóta sem vezetett, nem volt rá alkalma.Anyagilag nem engedhettük meg magunknak hogy vásároljunk és fenntartsunk egy autót. Gyakorolni nem volt lehetősège.

Viszont most nagy álma teljesül. Megy és intézi a papír munkálatokat ès hozza is haza a kocsit.

Igen ám, csakhogy 152km -ről.ismeretlen útvonalon.Èrtem úgy hogy kocsival sosem tette meg az útszakaszt. Hazafele, vele lesznek a barátai,akik navigálják,illetve navigáció is segítségükre lessz.Ismerik a környéket jól.De Senkinek nincs autós jogsija.Joggal aggódom, félek mi lessz, épségben megteszik-e az utat.Párom is tart tőle,de nem mutatja illetve említette, és látom jobban izgul mint amit bevall.

Gyomorgörcsöm van,alig tudok nyugodt maradni itthon. Mindenfèle rèmkèpek vannak előttem magamban.Tudom ezzel nem segítek ráadásul a negavitás sem tesz jót a bevonzás terèn ,,ördögöt a falra......,, De nem tehetek róla hogy vezetèsi tapasztalati hiányai miatt aggódom, és már ehhez képest régen volt a vizsga.Remèlem minden ok lessz. :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook