Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van aggodalomra okom ha a 9 hónapos kislányom még csak "öööö" -zik ls "eeee"-zik, s nem mondja hogy mamamama, papapapapa, babababa stb? fórum

Van aggodalomra okom ha a 9 hónapos kislányom még csak "öööö" -zik ls "eeee"-zik, s nem mondja hogy mamamama, papapapapa, babababa stb? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. genia
2011. jún. 20. 13:11
Szerintem sincs okod az aggodalomra ,az en fiam is 2ev utan kezdett beszelni es egyszerre 2 nyelvet,ugyanis 2nyelvu csalad vagyunk az elejen meg keverte ,aztan fel ev es folyekonyan beszelte mindketott!
2009. szept. 24. 09:30

egyáltalán nincs okod az aggodalomra.

Minden csöppség a maga ütemében fejlödik, és elöbb utóbb beéri társait.

Hidd el ö is megfogja tanulni szép magyar nyelvünket.

Volt olyan gyermek, aki 2 éves koráig meg se mukkant. Majd hirtelen mondatokban kezdett beszélni:)

Lustácska volt...

36. ében11 (válaszként erre: 34. - OlíviaAnna)
2009. szept. 23. 13:27

és értik is akkor is ha még nem beszélnek.

ezt akkor vettük észre mikor lapozgattunk mesekönyvet...kértük mutassa meg a katicát stb. és megmutatta a képen pedig még nem beszélt csak keveset.

2009. szept. 23. 12:59
ne agodj..nagyon rá ér még:))))beszéljetek,hozzá sokat,mindig szoljon valami othon zene tv rádio..és neki csak annyi dolga van még,hogy raktározzon.......egy év mulva le se tudod majd löni...:))))))))
2009. szept. 23. 10:40
Nem vagytok elkésve, a lányom tegnap lett egy éves és a legtöbb fejlődést a beszéd terén az utóbbi 2-2,5 hónapban figyeltük meg nála. 9 hónapos korban nem is a hangképzés, a beszéd, hanem főleg a beszédértés az irányadó a fejlődés tekintetében. Pl. felfigyel-e ha hozzá beszélnek, odafordul-e ha szólítod a nevén, vannak-e már szavak, amelyekhez jelentést köt (játékai megnevezése, baba, hami, stb.)? Majd 10-11 hónapos korban, a következő "lépcső" az lesz, hogy kérésre végrehajt-e különböző "vezényszavakat" (gyere, puszi, kérem)? Idővel esetleg tehettek egy próbát a "beszédészlelés" lemérésére. Férjemmel észrevettük, hogy kislányunk meg tudja különböztetni, hogy hozzá beszélünk vagy egymással. Nem használunk selypítő, gügyögő hangképzést, hiszen nem akarjuk megnehezíteni a formailag hibátlan beszéd kialakulását. A beszéd tempójából, tónusból, hanghordozásunkból következtethetett arra, hogy hozzá szólunk és azonnal felénk fordult. Azt is megfigyeltük, hogy ha angolul vagy németül kezdünk egymással beszélni, ami gyakran megesik, szintén felkapja a fejét. Sőt, volt több alkalom, hogy elmosolyodott az angol beszéd hallatán. Úgy értelmezhette, hogy mi most "viccelünk". Tehát Olívia nem csak egyes hangsorok felismerésére képes, hanem megkülönbözteti anyanyelve szavainak hangzását más nyelvekétől.
2009. szept. 17. 09:46
nem is kell még mondanija!!!!!
2009. szept. 17. 06:27

azé ne kívánj tul sokat a gyerektől!!!

nekem a gyerekeim 2 és fél éves korba kezdtek el beszélni

a felmenő családtagok is mert megkérdeztem

az a lényeg ha eljön az ideje beszélni fog- de még mennyit!!!!!!

2009. szept. 15. 22:51
Mit akarsz egy 9 hónapos gyerektől? Hogy elszavalja a himnuszt???? Az én lányom 1 éves koráig szinte semmit nem mondott, aztán elkezdett gagyogni ezt-azt, és most, 20 hónaposan folyékonyan beszél. Legyél türelmes, ugye azt sem várod el, hogy 9 hónaposan szobatiszta legyen??? Ne támassz irreális elvárást a gyermekeddel szemben! A maga tempójában mindent meg fog tanulni!
30. winny
2009. szept. 15. 22:20

Ne aggódj:)

Majd ha beindul...nehéz lesz leállítani:)

2009. szept. 15. 20:52
az én kisfiam 10 hónapos és mégcsak prőbálgatja a hangját! Néha "ba-ba-ba-ba" de ennyi a duma!Szerintem ez normális!Ne aggódj!:D
28. mgagi
2009. szept. 15. 20:37
Nincs semmi baj. Nekem 2.5 éves a kislányom, de még mi sem értünk mindent. Úgy kell rájönnünk ha vmit éppen nem úgy mond ki ahogy mi szoktunk.
2009. szept. 15. 19:53
A védőnődnek van gyereke? mert más könyvből nevelni - vagy neveltetni -, mint ölből. Az én 4. gyermekem 4 éves koráig teljesen más nyelven beszélt. Tiszta halandzsa volt, de megértettük. Mi magyarul szóltunk hozzá, és ekkor, 4 évesen tisztán, folyamatosan elkezdett magyarul.
26. Jaina
2009. szept. 15. 15:53
8 hónapos unokaöcsim mondja hogy papa meg baba, de szerintem ez minden gyereknél totál más. Ő pl már hat hónaposan felállt, most meg már lépeget...
2009. szept. 15. 13:55
majd mondja..
2009. szept. 15. 13:54

szerintem sincs semmi gond:)

az en fiam 8honapos,de meg nem kuszik,es o sem "beszel"ugy ahogy a konyvek irjak:)

viszont szepen fejlett gyerkoc,viszont egy kicsit lusti es duci meg nyugis:)persze van hogy elkapja a gepszij es akkor hiszti 1000-el:-)

de en nem aggodom,lesz meg ideje mindenre,

2009. szept. 15. 10:14

Kedves Caryna! Ne aggódj, semmi okod rá.:) Az a lényeg, hogy figyeljen rátok, és próbálja megértetni magát, bár gondolom, jelzi, ha szüksége van valamire.

Sok baba megfigyelőként vesz részt a kommunikációban, vagy babanyelven beszélget, ez teljesen természetes (saját tapasztalat). Ez nem jelenti, hogy lemaradt a fejlődésben, vagy később hátránya származna belőle a beszéd terén.

Ahogy Sylvia is írta az előző hozzászólásban, vagy a mozgása vagy a beszéde fejlődik gyorsabban, a kettő együtt nem megy.:)

A nagyobbik lányom két éves koráig pár szót mondott, talán 50-et, 26 hónaposan pedig már énekelt, és mondókázott, meséket talált ki. A kisebbik lányom 14 hónaposan már folyékonyan beszélt...nem egyformák a gyerekek.:)

2009. szept. 14. 23:51

Olvastam valahol, hogy a gyerekek "darabosan" fejlődnek, gyakorlatilag mindenben... És ez így van, saját tapasztalat... Simán lehet, hogy mivel gyorsan fejlődik a mozgása, kicsit később kezd beszélni. De ez egyáltalán nem gáz.

Nálunk az egész játszótér azon röhög a mai napig, hogy a lányom mennyit dumál babául. 23 hós. Néha már én is kezdenék félni, hogy van valami baj, de aztán egyszercsak meglódul és fejlődik egy nagyot. Már utánunk mond kb. 40 szót, aktívan kb. 10-20at használ, de még mindig percekig tud halandzsázni. Ezzel éli ki a közlési kényszerét. Hasonlít valakire... :D

Szóval, ne parázz. Simá lehet, hogy megtanul totyogni a tárgyak mellett, aztán elkezd 1-2 szót mondani, aztán elindul, majd tanul még pár szót. Ja, amúgy ebbe a kis előirányzatba még belekavar a fogás is... ;)

Mondókázzatok és énekeljetek sokat. Próbáld meg, hogy elkezded énekelni a háta mögött az egyik kedvenc dalát, mikor nem tudja, hogy ott vagy-e? Ha hátrafordul, vagy bárhogy jelzi, hogy hallja, nem lehet nagy baj a hallásának.

21. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2009. szept. 14. 15:51
Kihagytam......a nagyobbik 2 évesen is özött meg ezett....a kicsi kezdi kapisgálni,hogy mizu...baba,apa,ana,mama,papa és hablatyol babnyelven egész nap.Szerintem nem gáz ha nem beszélnek hamar...minden gyerek más...nem verseny ha az övé csinálja akkor az enyémnek is csinálnia kell!Ki ebben,ki abban ügyesebb!:)
2009. szept. 14. 15:50

Semmi, de semmi okod aggódni!

Még ráér:-)

Az én gyerekem 1 évesen kezdett el beszélni alap dolgokat.


A szomszédom fia elmúlt 2 éves, és a szókincse kimerül abban, hogy: anya, autó, elment..

2009. szept. 14. 15:48

9 hónaposan???

majd ha 3 évesen még nem beszél, akkor kezdhetsz aggódni, de élő példából tudom, hogy még abból is lehet diplomás:)

2009. szept. 14. 15:45
Nincs! Ne siettessük már ennyire a gyerekeket. Tudom, a szomszédé már beszél, verset is mond, meg fut, stb. Minden gyereknek egyéni tempója van. 3 éves kor felett beszélünk megkésett beszédfejlődésről, addig meg van ideje, hiszen nagyon pici még.
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Caryna)
2009. szept. 14. 15:45

Ha a védönö szerint ez probléma..hát nem tudom..minden gyerek más.

nekem 2lányom van,a nagyobbik 1 évesen ment,egyedül evett,önálló volt,és majdnem 3 évesen kezdett beszélni,a kicsi 15 hónapos lesz,még nem jár teljesen önállóan,nem eszik magában,inni is vagy 3hete iszik magában.Szal nem tudom hol a határ mikor problémának számít..nekem eddig nem reklamált senki hogy jujj nem csinál semmit a gyerek!

16. agis
2009. szept. 14. 15:44
Minden gyerek egyénileg fejlődik. Majd kb két éves korában ess kétségbe :)
2009. szept. 14. 15:41

semmik ok az aggódásra!

az én kisfiam sem nagyon beszélget,pedig ma 1 éves.még csak ilyenek vannak,hogy:aja,adide,didi.persze nem így,egy mondatban!de értitek,mit akar,ugye?!mint fekete pákó.

a KISLÁNYOM 16 HÓNAPOS KORA ÓTA,TISZTÁN,FOLYÉKONYAN ÉS SZINTE MEGÁLLÁS NÉLKÜL BESZÉL!Vannak különbségek,még testvérek között is.Ne aggódj előbb-utóbb megered a kis nyelve.

2009. szept. 14. 15:41
nincs!
13. Caryna
2009. szept. 14. 15:41

Köszönöm a válaszaitokat! Most jöttünk a védőnőtől, emítettem neki is az aggályomat, csóválta a fejét, hogy lehet érdemes lenne megmutatni valkainek de nem tudja kihez is tartozik igazából ez a "probléma" de utána néz, mindenesetre először egy hallásvizsgálatot javasol! Megijedtem!

Ismerősök babái már a szavak elejét mondják stb! De igazatok van, nem akarom hasonlítgatni hisz az én babácskám 7 hónaposan teljesen egyedül felállat erre a védőnő szintén azt mondta, hogy túl korai - dehát mit tudtam volna csinálni, hisz a saját erejéből tette soha nem eröltettem neki semmilyen mozgásformát!

Mégegyszer köszönöm!!

2009. szept. 14. 15:39

Egyetemre nem akarod még elküldeni ?

Semmiről sincs lekésve,....

2009. szept. 14. 15:39
nincs ok az aggodalomra.Az én kisfiam most lesz 11 hónapos,mostanában kezdte el mondani,hogy babababa,az unokatesóm kisfiadettó.Azt mondja a szakember,mert minket a mozgásfejlődés miatt küldtek el,mondanom se kell a beutaló megkapása után pár nappal már elkezdett 4 kézlábra emelkedni,hogy 3 hónap+- ebben a korban elfogadható,és nem tekinthető problémának.Minden gyerek máskor kezd el "beszélni"
2009. szept. 14. 15:38

9 hónaposan? Ilyet még nem hallottam, hogy egy gyereknek már ennyi idősen beszélni kellene...

Az én lányom 16 hós, és ugyanitt tart... Néha egy-egy "anya" vagy "nyanya" kicsúszik a száján, de ennyi!

2009. szept. 14. 15:38
hallásvizsgálaton voltatok már? csak, hogy megnyugodj:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook