Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vezetés miatti aggodalom fórum

Vezetés miatti aggodalom (beszélgetős fórum)


1 2
2020. jún. 20. 08:30
Talán kicsit félre érthetően írtam.Nem 1 ben az egész,hanem 1es váltásban be akad.Ès ez azért nem veszélytelen.
48. New(l) (válaszként erre: 47. - NomNom)
2020. jún. 18. 13:19
Na pont ez ugrott be nekem is, hogy remélem ezt az autót ingyen dobták utánuk, vagy aprópénzért, mert komoly pénzt kell beleölni még.
47. NomNom (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 13:09

Igen akkor vszeg a rendőri jelenlét miatt villogtak.:)

Hú akkor lesz még extra költség bőven. De most már tud gyakorolni nyugodtabb körülmények között.

2020. jún. 18. 11:01
Félre húzódott, ellenőrizte a világítást, mert furcsállta a jelzéseket....a világítást Rendben találta. Bár nem egy rendőr autó haladt el mellettünk az úton, különböző községekben, városokban,nem állították meg.Akkor valószinüleg rendőrt jeleztèk a szembe jövök,es a trafikokat.:) Egypekent az auto egy 7 személyes Citroen.A váltó időnként képzeljétek 1 ben ki ugrik.Erosebben kell rá rántani.Az is korrigálva lessz.Illetve a sebesség mèrő kiakadt.Es alkalmazást szedtünk le hozzá.Tudom rendkívül veszélyes igy vezetni.De muszály volt haza hoznia és természetesen itthon javíttatás.
45. NomNom (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 10:18
Villogási jel mint olyan nincs, de általában valóban vagy azért jeleznek, mert bekapcsolva hagyta a reflektort és az nagyon zavaró a szembejövőnek, vagy valahol kihelyezett sebességmérő van. A sebessége miatt nem fognak mert aki szembe jön nem tudja úgy sem.:)
44. simple (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 10:08
Így van, jól mondtad. Ha elnézzük a lekanyarodást, nem fékezünk hirtelen és nem rángatjuk az autót, nyugodtan továbbmegyünk és ha lesz rá lehetőség, akkor korrigáljuk. A szembejövők ha villognak, akkor vagy az autóval van probléma, nem ég a lámpa ilyesmi, vagy pedig rendőr áll az út mellett, ezért próbálnak figyelmeztetni.
2020. jún. 18. 08:21

Sziasztok. Végülis haza értünk.Szèpen vezette az autót,navigálva lett.Szèpen vette a sorozatos körforgalmat is. Igaz egyszer történt hogy rossz időben vette az egyik kanyart városon kívül, egy keskeny útszakasznál, mert zavaros volt az információ hogy melyik kanyarnál vegye be. Éles alászedett kanyar volt, és erősen tartotta a kormányt Na akkor annyira megilyedt hogy fèlre húzódott megpihenni.Akkor enis megilyedtem de szerencsésen haza értünk.Mondtam is neki, ha késő az információ ahhoz hogy időben kanyarodjon inkább menjen tovább és első adandó az alkalommal vissza fordul.A sebesség amivel haladtunk a maximum ahol meg engedett volt 70 -80al mentünk.

Igaz valamiért villogtak a szembejövők , pedig volt nappali fény, megfelelő jelzők, ellenőrizte többször pihenő megállásoknál. Talán a sebessège miatt villoghattak hogy nem ment többel? Mèg a villogási jeleket nem ismeri mindet.

42. New(l) (válaszként erre: 38. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 14. 11:56
Gyakorlatilag az 1-es alatt van a hátramenet. Sebváltó lenyom, balra előre.
41. New(l) (válaszként erre: 40. - Katus3)
2020. jún. 14. 11:53
Ó 💟
40. katus3 (válaszként erre: 30. - New(l))
2020. jún. 14. 09:09
Szintén. 😁 Van egy 37 éves kettesem, találkozós autó és végre idén meglett álmaim netovábbja is. Fekete, 3 ajtós csoda GTI felszereltséggel. Imádom őket. 🥰
39. katus3
2020. jún. 14. 09:07
Függetlenül a vásárlástól, érdemes lenne pár órát gyakorolni oktatóval ha ennyire bizonytalan. Én 8 év kihagyás után csak így mertem elindulni.
38. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 37. - New(l))
2020. jún. 13. 22:21
Miért, mivel másabb, mint a többi autóban?
37. New(l) (válaszként erre: 35. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 13. 22:07
Nyilván más tapasztalatom volt, oktatóval mellettem, tanulóként, csak nagyon megtetszett az egész kezelése. VW Polo lett a saját kocsim, egyetlen bajom van vele a rüki. Na azt soha nem szokom meg.
36. rabankari (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 22:00

Ne haragudj, de azzal, hogy órát vesz egy oktatótól egy másik autóval, rutinja ugyanúgy nem lesz.

Persze az, hogy elōtte kipróbálja a kocsit az alap, de azokra a forgalmi helyzetekre amik egy 150 km-es úton adódnak nem tud felkészülni!!!!

Gyakorlott sofōrök is leizzadnak egy ismeretlen autóval.

Szerintem a barátodnak túlzott az önbizalma, az meg, hogy maga mellé ültett pár embert nagyfokú felelōtlenség!

Van még pár opció,és te le tudnád errōl beszélni.

35. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 34. - New(l))
2020. jún. 13. 21:21
Én azóta nem vezettem. Nem tudom ma is olyan meglepetést okozna-e, mint akkor.
34. New(l) (válaszként erre: 33. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 13. 21:13
Oszt? Szerintem remek darab, puritán, erős, német, és szép :)
33. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 30. - New(l))
2020. jún. 13. 19:50
Nem egy nőies autó szerintem.
2020. jún. 13. 19:48
Szerintem jól döntöttetek.
2020. jún. 13. 17:57
Végülis abban maradtunk ha nem érez rá kellökèppen az autóra próba vezetèsnèl ès ugye lessz ideje pár nap gyakrolgatni,a nagy út előtt (remélem) akkor otthagyja és más megoldás útján elhozza.Vagy órát vesz egy oktatótol és utanna hozza el.
30. New(l) (válaszként erre: 28. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 13. 16:54
Bora💟💟😍😍😍 egyik tanulóautóm volt, imádtam, bár én VW b@zi vagyok.
29. simple
2020. jún. 13. 16:42
Merész vállalkozás. Nekem is elsőre sikerült minden vizsgám, sosem féltem az autóban, szerettem vezetni. Mikor meglett a jogosítványom és kézhez kaptam, azzal a lendülettel ültünk is be az autóba és vezettem minden nap. De az a párom kocsija volt. Utána mikor lett saját autóm, a párom eljött velem átvenni, de félúton félre kellett álljak, és megkértem hogy ő vezessen tovább, mert furcsának éreztem azt az autót, nem éreztem biztonságban magam. Persze utána mikor már mentem vele párszor azt is megszoktam, és nagyon megszerettem azt az autót, de mai napig ha idegen kocsit kell vezetnem, nagyon óvatos vagyok, és idő kell mire megszokom, pedig napi szinten vezetek, a rutinom megvan, de mégis rossz, ha magát az autót nem ismerem. Elsőre egy ilyen hosszú utat biztos nem vállalnék be.
28. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 27. - F047cd7294)
2020. jún. 13. 13:12
Emlékszem valamikor a kétezres évek elején volt egy céges bulink. A nagyon nagy főnök megkért, hogy a gépkocsiját vigyük be a telephelyre, mivel már ivott és nem szeretne autóba ülni. Én abban az időben kezdtem el a vezetést, és addig csak az orosz ipar csodáját a Lada Nivát vezettem. Ez az autó egy Volkswagen Bora volt a Nivához képest csúcskategória. Nagyon jól gyorsult, amivel még akkora problémám nem is volt, viszont a fék is olyan volt, hogy éppen a pedálhoz érintettem a lábam megállt a szekér. Én a 15 km-es út alatt, többször ,,kísérletet" tettem arra, hogy a szélvédőt belülről lefejeljem, amiben csak a biztonsági öv tudott megakadályozni.
2020. jún. 13. 12:49

Rossz döntés, elhamarkodtátok, de legyen minden rendben!

Nekem, már volt autóm, mire lett jogosítványom, és ez elég régen volt, mert a gyakorlat nagyon fontos!

3 x vettem autót, és bizony, napi szinten vezettem, de egy másik autó, más minden, máshol fog a fék a kuplung, és az autók gyorsulása sem egyforma. Mindegyiket meg kellett tanulni "kezelni", és a mai vezetés, morál, na ezt szokni kell! Elolvastam a hozzászólásokat, senki sem fogadta jól, a döntést, de szerencsés útja legyen hazafelé, én biztosan hezitáltam volna a döntésnél.

26. rabankari (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 11:56

Akkor hozzátok haza akkor, amikor ráér valaki.

Nincs egy szomszéd, rokon, munkatárs?

Én ha ilyen helyzetben lennék, még azt is vállalnám, hogy fizetek valakinek.

Persze, meg kell szerezni a rutint, de szerintem nem így.

Vezethet bárki, bármilyen jól, ez nagyon hosszú út rutin nélkül.

25. 80ASIQ
2020. jún. 13. 11:06
Hosszú ragozás helyett csak annyit mondok, hogy az emberek vezetésre való rátermettsége nagyon-nagyon különböző. Van aki szinte minimális gyakorlás után is kitűnően vezet, más pedig egész életében rosszul. Az átlag biztosan a két véglet között van.
24. andi6020 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 10:32

Aztán ki tudja. Lehet simán veszi az akadályt.


A lányom megszerezte a jogsit, utána nem vezetett, mert az én kocsim "nem felelt meg" neki.

Kb 2 hónap múlva vettünk neki autót, amit ő hozott haza, kb 80 km távolságról, részben autópályán. Igaz mellette ült az apja, aki átvette volna tőle a volánt, ha gondja van. De nem volt.

2020. jún. 13. 10:15

Egyetértek az előttem szólókkal.

Amikor megvettem az első autómat, már sok éve volt jogosítványom, de kevés (de nem nulla) vezetési tapasztalatom volt. Az édesapám hozta el az autót 250 km-ről, örültem, hogy nem ezzel kell kezdenem. Utána, amikor először mentem be vele a 10 km-re lévő munkahelyemre, szörnyű fejfájásom lett a nagy odafigyeléstől.

2020. jún. 13. 10:14

Szerintem túlzottan bátor bevállalás, hogy 0 önálló vezetési tapasztalattal, ismeretlen kocsival, hosszú úton, ismeretlen terepen, úgy, hogy maga is fél, még saját magán kívül még egy csapat más embert szállítson. Sőt felelőtlen.

Nem számít, hogy ment két kört forgalom nélkül két kört a környéken, meg az sem, hogy elsőre sikerült minden vizsgája. A forgalomban vezetés más tészta.

Én több évvel a jogsi megszerzése után kezdtem el aktívan vezetni. Vettem előtte néhány órát előtte, mert ezt tanácsolták, azok akiknek több gyakorlatuk volt, és igazuk volt. Be kell vallanom, hogy a leckék mellett is fogytam legalább 1 kilót, mikor a leckék után közvetlenül letudtam ez első hosszabb utamat (90 km forgalmas főút).Szóval inkább menjen egy héttel később a kocsiért és vegyen addig egy-két leckét.

21. 2a641dd1b3 (válaszként erre: 19. - Linda555)
2020. jún. 13. 10:12

Függ a kocsitól is. Én legutóbb kifogtam egy olyan céges autót, amiről azt gondolom ha 5 évig vezetném egyfolytában, után sem tudnám megszokni, annyira rossz a kuplungja. Váltásoknál, már azt hittem, hogy a taposólemezt fogom kitaposni, de mégis sokszor recsegett, ropogott a váltásnál a fogaskerék.

Van olyan autó is, amibe hiába először ülök, úgy érzem már ezer éve ezt vezetem, annyira klappol minden.

20. New(l) (válaszként erre: 18. - 2a641dd1b3)
2020. jún. 13. 10:07
Pontosan.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook