Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémi kismamák fórum

Veszprémi kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
692. pmjudit
2013. jún. 27. 18:02
Hétfőn kezdik az átépítést a szülészeten -kétágyas szobákat alakítanak ki - addig összeköltöznek a nőgyógyászattal. Szerdára vagyok kiírva, jó lenne addigra megszülni.
691. Ede71 (válaszként erre: 690. - Eec2089081)
2013. jún. 27. 15:02

szia, januárban szültem 1 apás szoba volt, kettem vajúdtunk egyszerre egy kismamával aki apás szülést szeretett volna, közben egy kis csomaggal egy fiatal csaj belibbent(szó szerint, egy görcsös nézés, vagy szisszenés annyi nem volt nála) a apás szülőszobába, és 10 perc múlva meg is volt a baba, ennyit a lehetőségekről.

mi a másik kismamával egy paraván elválasztásával szültünk egyszerre, nem volt kellemes a másik szenvedését hallgatni, vagy fordítva, végül egy szobába kerültünk és most is tarjuk a kapcsolatot.

5 ágyasban voltam, a hangulat jó volt, minden más a régi, csecsemősök rendesek voltak (én 2010-ben szültem előtte, katasztrófa volt a gyerekágyas és ahogy bántak velünk), a hozzáállásban sokat fejlődtek, segítettek a kicsik gonozásában, ott lehetett hagyni a kicsit ha anyukának valami nyűgje volt.

hálóinget vigyél, már nincs, meg mindent vigyél amit előtte, pelusból 3-4 db-ot adtak, de volt hogy elfelejtették (hétvégén), cumit is viheszt, nem szólnak, nekem pótlást adta a babának az elején, cumisüvegből! (2 évvel ezelőtt főbenjáró bűn volt még kiejteni a szánkon is hogy cumi vagy cumisüveg)

ha van kérdésed írj! mikorra vagy kiírva?

2013. jún. 26. 10:53
Hello! 2 éve szültem Veszprémben, történt azóta bármi is az évek óta ígérgetett felújítás ügyében? Még mindig csak 1 apás szoba van stb?
689. Ede71 (válaszként erre: 688. - Kirantra)
2013. jún. 24. 14:05

mire gondolsz?

dolgozol még?

2013. jún. 24. 13:59
sziasztok! Kitudja a hivatalos intézési procedúrákat lépésről lépésre érdekelne. hogy hova, mikor kell menni, milyen papírokat kell vinni vagy letölteni és honnan? 30.hetes kismama vagyok előre is köszi
2013. jún. 19. 14:09
Köszi szépen az infót!
686. Ede71 (válaszként erre: 685. - Timike.baba)
2013. jún. 17. 21:54
lehet kérni és a dokinak szólni kell, azt hiszem 5-600 Ft körül van, ki van írva az ajtóra, megcsinálják a képek át kell ballagni a másik épületbe fizetni, aztán vissza az uh-ra és megkapod a képet.
2013. jún. 14. 13:02

Sziasztok!

2 hét múlva megyek genetikai uh-ra.Nem tudjátok véletlenül hogy a kórházban lehet kérni képet a piciről?Ha igen előre kell szólni és mennyi lehet az ára?Köszi

684. Ede71
2013. jún. 3. 21:46
a kórháznál is van egy bababolt, meg a Haszkovó 16-ba és a 18-ban is egy használt bababolt, oda néha be szoktam nézi.
2013. jún. 2. 12:40
nem tudod hol van még bababolt a brendonon meg a Török i.in kívül vpben?
682. Ede71
2013. máj. 31. 22:58

szia, mit szeretnél vásárolni?

mint említettem sok ruhát kaptam a barátnőmtől, a tesóm Kanadából küldött csomagot.

Amit vettem, gumis lepedőt az Ikeában, 2db 1990 Ft volt (fehér, világoskék, vagy rózsaszín), de most láttam a Török I. utcai bababoltban akciósan gyerekmintásat 990Ft/db.

Ja az Ikeában vettem egy kisplédet világoskékek kisautósat, meg egy síma világoskék nagy plédet pár száz forintért, jó puha, a babakocsi aljába.

Babakádat az Auchanban, textil pelenkát meg a Török i. utcai bababoltban. Egyébként én azért körülnéztem mielőtt megvettem a dolgokat, mert lehet sporolni rendesen.

A kisfiam cumisüvegből iszik és Avent márkát szeretem, így azt kézalól vettem, olcsobban, de eredeti csomagolásban.

Néha a hemoban szokott lenni bababörzse oda is ki szoktam ugrani, körülnézni, vannak jó dologok és olcsók.

Babakocsit a vaterán vettem, esernyő babakocsit és a fajárókát meg a lengyelpiacon. Sokat turkáltam a városban, mindig ha volt időm körülnéztem, a lengyelpiacra még mindig kimegyek, használt ruhát és játékot nagyon kedvező áron lehet kapni. Persze én szeretek úgymond kincsek után turkálni.

Ja tescós cuccok is jók, csak nagyon drágák, de mindig vannak jó leárazások és akkor szoktam nagyobb ruhákat beszerezni.

Lényeg amerre jártam mindig körülnéztem, hátha az eredeti ár töredékért tudok valamit venni.

Pelenkánál szerencsére mindig vannak akciók, a nagyobbik fiamnál a huggies jött be, nagyon szerettem azt a márkát, de sajnos kivonult a piacról. De már próbáltam sokat, dm, rossmann, lidl, spar, tescó zöld, pamers, szerencsére nekem nem voltak problémák. Most pampers plya&go (narancssárga) és spar saját márkás van itthon, beváltak.

2013. máj. 31. 09:02
Ti hol vásároltatok?
680. Ede71
2013. máj. 29. 23:13

Gratulálok!

Én az első fiamat 2010-ben Lövey-nél, semmi gond nem volt, igaz a varrás nem volt éppen kellemes. most 2013-ban egy rezidens csajnál, nem volt annyira kedves, én bufurcnak hívtam, nem mosolygott és nem igen segített, ő is varrt össze Körmöndy útmutatása alapján. A szülésznők nagyon rendesek voltak és nagyon segítőkészek is.

Nekem a fájás, vajúdás mindkét esetben 4-5 óra volt, tehát viszonylag hamar meg voltak a babák.

2013. máj. 29. 19:20
kisfiú lesz. Nem sokára a 27. hétben leszünk úgy megy az idő... Te kinél szültél?
678. Ede71
2013. máj. 29. 15:21

nem kell ágynemű, én úgy értettem hogy a párnát és a takarót amin vajúdtam azt kaptam meg a szülészetre, gondolom ha bepiszkolodik akkor kicserélik.

a kaja türhető volt, nem sok de a rokonok úgyis hoznak, teát adnak kancsóba az ágyhoz első nap, utána te töltheted fel a folyosón lévó

tárolóedényből.

fiú lesz vagy lány?

677. Kirantra (válaszként erre: 676. - Ede71)
2013. máj. 28. 17:12
szia én szept.1re vagyok kiírva. Ágynemű huzatot is vinni kell magamnak?
676. Ede71 (válaszként erre: 675. - Kirantra)
2013. máj. 28. 11:32

szia, én januárban szültem.

hálóinget (még szüléskor is sajátba voltam), betétet, nagyot és vastagot, bugyit amit nem sajnálsz (vajudáskor bugyit és betétet fel kellett venni), tusfürdőt, törülközőt, Wc papírt, papucsot (2db) vízet, szőlőculrot, telefont tedd külön hogy a vajúdóban kéznél legyen.

én a szülésre mentem be kora reggel, rögtön a vajúdóba vittek, az öszes cuccom addig ott volt velem az ágy alatt, majd amikor megszültem pihentem, vittek át a szülészetre tolokocsiban (még az ágyneműt is vittem magammal)

szoptatós melltartó, melltartóbetét, a babának textil pelust, pelenkázó alátétet (papír és műanyag a rossmannban 990Ft/10 db azt hiszem) a kórház csak egyet ad, pelenkát 2-est (kb 3-4 db-ot adnak egy napra) popsitörlőt, kiskesztyűt, kissapkát (ha kell), cumit ha adni akarsz a kicsinek,

evőeszközt, konyharuhát, papírtörlőt, mosogatószert, poharat, tisztálkodószert, csokit, banánt( nagyon kívántuk a szülés után az édességet), papírjaidat.

én 5 ágyasban voltam, de jól éreztem megam, sokat beszélgettünk, még pihenésre is volt idő, igaz hogy a WC és s zuhanyzó kint volt a folyóson, de nem volt annyira vészes, minta koleszban (már akinek vannak ilyen élményei)

mikorra várod a babát?

2013. máj. 28. 10:37
Veszprémi kórházba mit kell vinni, vagy mit adnak? A kórházi csomag összeállítás miatt kérdezem.
674. Ede71
2013. máj. 24. 23:42
Te mikor szültél? kisfiú vagy kislány lett?
673. Levelunda (válaszként erre: 672. - Ede71)
2013. máj. 23. 09:37

sok panaszt hallok mostanában a veszprémi szülészetről, már a védőnők is tudják, hogy sok a tapasztalatlan fiatal.


a hosszú szőke hajú rezidensnek remélem része lesz benne, majd, amikor ő fog szülni, hogy valaki így fog vele bánni, mintahogy ő bánt veled. miért megy szülésznek az ilyen?


körmöndy doki egy kincs az osztályon, kár, hogy amikor én szülem leesett az a nagy hó és nem ért be tapolcáról.


klassz, hogy ilyen gyors szülésed volt, persze így nagyobb a fájdalom, de talán nem olyan rossz emlék...

672. Ede71
2013. máj. 13. 22:01

szia, nem ismerek ajkai szülészeket (vp-i vagyok), a németh zsoltot is csak azért ismerem, mert balatonalmádiban rendel és oda szoktam menni nőgyógyászatra, a veszprémi kórházból elegem lett a sok negatív tapasztalat miatt.

se a szülésznő nevét, se a dokinő nevét nem tudom. valami hosszú hajú szőke rezidensnél szültem, nagyon bufurc volt, nem is segített, azt mondta majd jön a baba magától, ha kell nyomnom húzzam fel a lábamat, azt sem tudtam hol vagyok a fájdalomtól. a szülésznő az segített, szerencsére hamar meglett a baba. igaz hogy a vajúdóban majdnem megszültem, egy másik kismamával szültem egy időben, őt már korábban elvitték a szülőágyra, én meg a vajúdóban feküdtem az ágyon ,amikor azt éreztem hogy mindjárt megszülök szoltam a szülésznőnek, gyorsan áttámogattak, mert már járni is alig tudtam, kiderült hogy 9cm nyitva voltam, felfeküdtem az ágyra és kb 15 perc múlva már nyomnom is kellett. a paraván mögött a kismama fél órával később szült meg, addigra engem a rezidens összestoppolt a körmöndi dr. uatsítása mellett. nem kis ödéma lett a sebemen, amit jegeni kellett, attól meg felfáztam. egyébként minden oké volt, 5 ágyasban feküdtem és meg voltam elégedve a többi dologgal. a csecsemösök rendesek voltak, szobatársak normálisak.

671. Levelunda (válaszként erre: 670. - Ede71)
2013. máj. 12. 12:16

szia, akkor lehet, hogy találkoztunk a folyosón? Kinél szültél, ki volt a szülésznő?


azért nem akartam Ajkán szülni, mert ott nincs gyermekintenzív és valamiért rossz a hire. Állítólag csúnyán beszélnek a kismamákkal. Valaki mesélte, hogy egy terhes nőre azt mondta az egyik doki, hogy "maga olyan kövér, mint a disznó, miért kellett ennyire meghízni, nem látom a gyereket a hájtól."


Ismered egyébként az ajkai szülészeket? Tudsz valamit dr nagy zoltánról?

670. Ede71 (válaszként erre: 669. - Levelunda)
2013. máj. 11. 20:52

szia, én is veszprémben szültem, a második fiamat épp január 19-én.

egyébként dr. Némeh Zsolthoz jártan terhesgondozásra, mindkét terhességemnél és teljesen meg voltam vele elégedve, ő ajkai, de egyik nap láttam a veszprémi kórházban.

miért nem akartál Ajkán szülni?

mikor szültél?

669. Levelunda (válaszként erre: 668. - Kirantra)
2013. máj. 11. 18:30
mire vagy kiváncsi? benézek ide, de senki sem ír
2013. máj. 11. 12:07
Hahóó!! valaki :(
667. Levelunda (válaszként erre: 666. - Kirantra)
2013. jan. 29. 18:04
nemrég szültem veszprémben
2013. jan. 15. 15:15
Van még valaki itt?
2012. okt. 2. 11:16
sajnos nem találok infót gáspár leventéről. pedig valaki hozzá irányított és napokon belül időpontot kell kérnem. láttam, it valaki írta, hogy "csak gáspár doktorhoz ne". egy másik ismerősöm panaszkodott, hogy fájdalmasan vizsgál. tudnom kellene róla valami jót is, mert nincs túl sok választásom, ha veszprémben akarok szülni. sajnos ha mentőt hívok Ajkára visz és Ajkát mindenáron el szeretném kerülni, elég rossz a szülészet híre.
664. gatto4 (válaszként erre: 663. - Vbt26)
2012. szept. 21. 22:14

Szia!

Én ügyeletben szültem mindkétszer és a Tallai volt, én meg voltam vele elégedve, pedig előtte hallottam róla hideget, meleget.

Talán épp jó napja volt akkor :)

Asszem 3 vagy 5 dokit lehet fogadni, ebben nem tudok segíteni és asszem a kórházzal van ilyenkor szerződés.

Viszont azt tudom mondani, amit tapasztaltam, egyik lány magánba járt valamelyik dokihoz és amikor szült, ő volt az ügyeletes, utána az egy átlagos vizsgálati díj 10x-esét adták (80 ezret) a dokinak.

A Tallai-val előtte nem volt dolgom, csak szülésekkor és utána is bejárt megnézni, szinte naponta, hogy vagyok és mikor utolsó nap kiszedett pár belső varratot (sima szülésem volt nem császár), akkor sem várt el semmit.


Ismersz néhány szülész dokit?

663. vbt26
2012. szept. 21. 15:35

Sziasztok!


Tudja valaki esetleg, hogy mi a menete annak, hogy a veszprémi kórházban orvost fogadjak a szüléshez? Mennyibe kerül egy ilyen? És ajánljátok-e egyáltalán ezt?


Köszi a választ!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook