Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Veszekedés! fórum

Veszekedés! (beszélgetős fórum)


1 2
16. 3da8f53e4a (válaszként erre: 14. - Lysiantus)
2011. nov. 22. 20:17

Én húszig szoktam, de az sem segít.

Mi a párommal sajnos az én családomon veszekszünk a legtöbbet. Elvárja, hogy rendbe rakjam" a társaságot, (ki mikor nem tud szerinte viselkedni) én meg nem vagyok hajlandó senkivel sem összeveszni már.

Ezen jól összeviaskodunk,aztán jönnek a csendes napok...

15. b235ac96d5 (válaszként erre: 8. - Martian)
2011. nov. 22. 18:53

Sajnos nem lehet kitérni, tapasztalatból tudom.De én is úgy oldottam meg, hogy eljöttem otthonról.

A sors fintora, hogy a lányom hasonló karakter. Amikor ők ketten "beszélgetnek" én már megyek is a lakás másik felébe, mert puskaporos a levegő. De érdekes módon, mindig mindent ordítás nélkül tudnak lezárni, olyankor amikor én már régen kiabálnék:)

De az igaz, hogy a lányommal egészen jó a viszonyunk. Nincsenek vagy nagyon-nagyon ritkák a viták. Szóval azt gondolom, hogy arra, ahogy bizonyos emberek viselkednek , vevők vagyunk. És ez a természetünkből adódik. De vannak emberek, akik ilyenkor rá is játszanak. A tekintélyelv, a kiszolgáltatottság eltúlzásával, legrosszabb esetben lelki terrorral. Ilyenkor bármit mondhat az egyik, a másik fél mindig fölényben lesz.

Ebből csak kilépni lehet, elkerülni nem. Viszont mindig lesznek ilyenek az életünkben, ezért meg kell tanulni kiállni a magunk igazáért. A szembehelyezkedés, konfrontáció gyakran "sérüléseket" okoz, de ez a velejárója.(nem fizikai sérülésekről beszélek) Sok szerencsét!:)

14. Lysiantus (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2011. nov. 22. 18:41
Talán előbb háromig kellene számolni?
2011. nov. 22. 17:02
ha kiordítottam maga, utána megnyugszom:D
2011. nov. 22. 16:48

erre is van módszer, mint minden másra, hogy miképp lehet kikerülni


mert vannak esetek ahol a kikerülés nem megoldás, mert pl.egy munkatárs

2011. nov. 22. 16:41
Hát én elköltöztem, azóta meg inkább csendben vagyok. Az én anyám sem ad nekem gyakra igazta, max. 10 évente 1x.....
2011. nov. 22. 16:39
az érdekelne, hogy ki hogyan tér ki, hogy ne ugyanoda jusson, ahova máskor egy vitánál szokott
2011. nov. 22. 16:34
sok pszichével foglalkozó könyvet olvastam már, de erre nem olvastam egyértelmű utalást, hogy hogyan tegyem túl magam, ha ő mond valamit, ilyenkor kellene egy harmadik személy, aki kizökkentené, és lenyugodna
2011. nov. 22. 16:31

nekem kéne a számat befogni, de nem mindig sikerül, ő meg erős személyiség, meg én is, ez már egy puskaporos hordó, elég egy szikra, és bumm


nem olyat mondok ami sértő, vagy alpári, tehát neki kéne túltennie magát ezen, és nem történne semmi

7. Martian (válaszként erre: 5. - Mogyianyu)
2011. nov. 22. 16:28
igen
6. Kutyaimádólány (válaszként erre: 4. - Martian)
2011. nov. 22. 16:27
:-)))
5. mogyianyu (válaszként erre: 3. - Martian)
2011. nov. 22. 16:25
Együtt laktok?
4. Martian (válaszként erre: 3. - Martian)
2011. nov. 22. 16:24
béke, nem béka :DD
3. Martian (válaszként erre: 2. - Mogyianyu)
2011. nov. 22. 16:24

Ez igaz, tényleg más az, hogy épp ki az akivel összezördülünk.


Az édesanyámmal bírok egyre nehezebben kijönni, mikor béka van, akkor semmi gond nincs, sőt.

De ha vitatkozunk, akkor teljesen más lesz a felállás.


Szerintem az is közrejátszik, hogy közben felnőttem, mások lettek a problémák.

Meg ő mindenből országos katasztrófát kreál, és profi szintre emelte a vitatkozást.

2. mogyianyu (válaszként erre: 1. - Martian)
2011. nov. 22. 16:17

Attól függ kivel! Nem mindegy!

Mi a párommal megegyeztünk, ha v.min összevitatkozunk, (mert törni-zúzni sosem szoktunk), a csend és lenyugvás után kötelező ölelés!

Aztán, ha nagyon bök még a dolog, meg kell beszélni. Ha nem is volt fontos, csak mosolygunk egyet rajta.

2011. nov. 22. 16:14

Kinek mi a módszere, ha egy másik emberrel vitatkozik, hogy minél előbb lecsillapodjanak a kedélyek?

Pl.szüleivel, kedvesével, lakótársával stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook