Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérző fájó ínyre milyen gyógyszer a jó? Most húzták ki a gyökeret meg összevarrták. fórum

Vérző fájó ínyre milyen gyógyszer a jó? Most húzták ki a gyökeret meg összevarrták. (tudásbázis kérdés)


2016. aug. 3. 14:29
Az én fogorvosom az aloétól a FIRST-öt használja.én is vettem,hogy legyen itthon ,torokfájásra is jó.
26. Nyamitörp (válaszként erre: 25. - E8f01348a3)
2013. dec. 5. 16:59
Ez jó hír, hogy jobban vagy már. Lassan csak elmúlik teljesen a fájdalom. :)
2013. dec. 4. 18:04
Mostmár egy kicsit jobb enni még nem annyira jó. de még fájogat sokszor.
24. eandi78 (válaszként erre: 23. - Jacques)
2013. dec. 4. 14:34

Én is csak kevés vízben oldom és nem sokat kell kavarni. Szépen feloldódik. Tényleg fura nekem, hogy gondot okozhat fognál. Nekem először flectort, majd xilox-ot adtak fogra. Mindkettő granulátum. Utóbbit nem próbáltam.

Ami rosszul oldódik az a spedifen, illetve gondolom minden, ami ibuprofen.

23. Jacques (válaszként erre: 20. - Vicus089)
2013. dec. 4. 07:27

Nekem nem volt ilyen problémám a Flector-ral, pedig anno nálam egy rosszul kivitelezett gyökérkezelés után lépett fel olyan gyulladás, hogy még a szemem alatt is vörös volt, annyira kiterjedt. Utána/közben hosszú vonalban folyamatosan vágták is a számban végig az íny mentén, hogy a folyamatosan termelődő genny valahol eltávozzon. Akkor azt Cataflam/Flector combóval éltem túl.


Nem kötekedni akarok, de nem lehet, hogy nem vártad meg a teljes oldódást? Én mindig úgy csinálom, hogy egy fél literes palackban oldom fel, és akkor iszom, ha a folyadék újra víztiszta lesz. Ilyenkor teljes a gyógyszer oldódása. Találkoztam már olyan emberrel, aki csak beleöntötte egy kevés vízbe, kavart rajta kettőt, és már itta is.

2013. dec. 4. 07:22
Augmentin! (ne lepődj meg rajta, elég nagy tamletta) még a feldagadt gyulladt győkérre is jó! Tapasztalat, nagyon jó! Doki írja fel, vényköteles.
2013. dec. 4. 07:08
Cataflam, és Gengigel öblögető
2013. dec. 4. 06:40
Engem Nemetorszagban mutottek ugyanigy, masnap jottunk haza hosszuhetvegere. Elmentem en is a gyogyszertarba, flector port ajanlott a gyogyszertaros. Meg is ittam, a masodik tasak utan mar annyira fajt a seb, hogy beszelni se tudtam. Hetfon mentem vissza az orvosomhoz kint, majdnem elajult, annyira csunya volt. Gennyezett meg verzett is. Azt mondta ilyenkor csakis tabletta alapu gyogyszereket lehet szedni, mert a varratok alacis be tud menni a por alapuves ott elkezdi marni azt a friss sebet, nagyobb bajok is lehetnek belole. Akkor 2 hetes antibiotikum kura gyogyitott meg. Szerintem inkabb valami tablettat szedj ha faj, nehogy rosszil jarj ezektol a poros gyogyszerektol.
2013. dec. 3. 23:06
gingizol ecsetelő
18. Zamila
2013. dec. 3. 22:26
Nekem egyből írták rá az Augmentint.Tantum verde spray nagyon jó,érzéstelenítő hatása van,mellé Advil ultra.
2013. dec. 3. 21:26
cataflam/fortedol
16. kisj
2013. dec. 3. 20:38
Egyébként szerintem a Flector rapid por nagyon jó erre. (ahogy már írták is előttem)
15. kisj
2013. dec. 3. 20:36

Holnapra már sokkal jobban leszel.

Megfelel bármilyen fájdalomcsillapító, ami kéznél van.

14. Judit36 (válaszként erre: 1. - E8f01348a3)
2013. dec. 3. 20:35
Fogfájásra diclofenák hatóanyagú szert szedj (ha nem vagy érzékeny/allergiás rá), mint pl voltaren.
13. Nyamitörp (válaszként erre: 12. - E8f01348a3)
2013. dec. 3. 20:27
Az soká lesz még. Akkor marad a házi orvos, addig meg valami recept nélküli, nem tudom melyiket szoktad pl. fejfájás esetén beszedni, talán első körben azzal próbálkoznék. Vagy esetleg rokontól, baráttól vagy valaki ismerőstől próbálj meg kérni pár szem Cataflam-ot vagy Donalgin-t, hátha valakinél van elfekvőben.
12. e8f01348a3 (válaszként erre: 11. - Nyamitörp)
2013. dec. 3. 20:11
1 hét mulva varratszedés.
11. Nyamitörp (válaszként erre: 6. - E8f01348a3)
2013. dec. 3. 20:07

Recept nélküliből nekem a Voltaren Dolo jött be, de változó, hogy kinek mi használ legjobban. A fájdalomcsillapítókat 3 csoportra lehet osztani. Vannak az ibuprofen tartalmúak (ilyen pl. az Algoflex forte meg az Advil ultra, az Algoflexben több a hatóanyag, abba 600 mg, az Advilban 400 mg), vannak a paracetamol tartalmúak (abból én csak a Rubophen-t ismerem) és a diklofenák tartalmúak (mint pl. a Voltaren Dolo is). Ki kell tapasztalni, hogy kinek melyik hatóanyag használ a legjobban.

Nekem receptre fogfájásra Xilox port írtak, na az tényleg olyan, mint a lórúgás, rendesen rosszul is voltam tőle, úgyhogy azt nem ajánlom. Szerintem mindenképp menj inkább vissza a fogorvoshoz, lehet, hogy antibiotikumot is kell szedned. Amúgy nem kellett másnap visszamenned kontrollra?

10. Vuccli
2013. dec. 3. 20:04

FLECTOR POR!! nekem mind a 4 bölcsességfogamat kiműtötték, napokig szörnyű fájdalmam volt, csak ez segített. Meg tudod inni, nem kell tablettázz. És jó sokáig tarta! Csak fel kell íratni!


+ listerine (van olyan, ami nem csíp)

2013. dec. 3. 20:01

Cserszömörcés szájvíz: fertőtlenít, gyulladáscsökkentő, vérzéscsillapító.

Napi 3x1 Cataflam...

8. Nyamitörp (válaszként erre: 5. - C383f88f42)
2013. dec. 3. 20:00
Meg azt hiszem a Meridol is jó. Nekem ha jól emlékszem azt javasolta a fogorvos.
2013. dec. 3. 19:52
Szerintem ha holnap be tudsz ugrani a háziorvosodhoz, biztos ír fel valami ütősebb cuccot!
2013. dec. 3. 19:50
Nem tudom amugy miért nem irt a aszájsebész huzta ki a visszamaradt foggyökeret.
2013. dec. 3. 19:49
+ a Biotene szájvíz segíti a gyógyulást és csökkenti a gyulladást
2013. dec. 3. 19:48

Nem írt a doki gyógyszert? :(

Recept nélküli gyógyszerek közül nekem a Spedifen 600 vált be a legjobban, receptre kaphatók közül a Cataflam.


Tantum verde spray is jó lehet, szokták ajánlani ilyen szájalós beavatkozások utánra.


Gyors gyógyulást!

2013. dec. 3. 19:48
Nekem az Algoflex forte
2013. dec. 3. 19:46
Nektek mi volt a jó ami használt?
2013. dec. 3. 19:46
Vérző fájó inyre milyen gyógyszer a jó? most huzták ki a gyökeret meg összevarrták.mit vigyek be a melóba?fájdalomra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook