Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérvétel, kamu vagy sem? fórum

Vérvétel, kamu vagy sem? (beszélgetős fórum)


16. timycat (válaszként erre: 15. - Xochipilly)
márc. 4. 13:01

Nem, nem vagyok bp-i, vidék, nagyon vidék. Hál Istennek ráérek, nincs effektíve, érzékelhető gasztros problémám. Egy más jellegű probléma miatt, voltam IgG teszten, Helicobacter teszten, de szerintem nem gasztros eredetű a probléma, viszont elmenetem hogy ne lehessen azt mondani, hogy nem próbáltam meg ezt is. Ha pedig egy 20 éve ismert laktóz intoleranciára végre valaki aláír rommá fosatás-hányatás nélkül egy adókedvezményes papírt már bőven megérte, ez a doki laktóz genetikaira is ad szakorvosi igazolást.


Szóval köszönöm, de megvagyok én ezzel a dokival, akivel ugyan még csak telefonon beszéltem, de egyelőre szimpi.

15. xochipilly (válaszként erre: 14. - Timycat)
márc. 4. 12:52
Budapesti vagy? Tudok egy nagyon jó gasztros rendelőt ahol sokkal hamarabb is van időpont.
14. timycat (válaszként erre: 11. - Xochipilly)
márc. 4. 12:05
Igen.
13. globus (válaszként erre: 12. - Xochipilly)
márc. 4. 12:02

Laktózt nálunk vércukor terheléssel nézik.

Megitatják a laktózt, utána több pontos vércukor mérés. Mivel a laktóz tejcukor, a vércukor értéknek változnia kell. Ha nem változik, akkor nem szívódik fel. Ha nem szívódik, akkor a belekben csinál fesztivált.

12. xochipilly (válaszként erre: 3. - Pötibaba)
márc. 4. 12:00
De, azzal nézik a laktóz és a laktulóz érzékenységet is, utóbbi nekem FALS negatív lett :D , a kiértékelő "rendszer" szerint, utólag derült ki, hogy de, pozitív... Azóta nem nagyon bízom az ilyen tesztekben.
11. xochipilly (válaszként erre: 7. - Timycat)
márc. 4. 11:55
Mármint magánrendelőben volt májusra időpont legközelebb?!
10. globus (válaszként erre: 9. - Timycat)
márc. 4. 10:40
Kórház, Synlab is.
9. timycat (válaszként erre: 8. - Globus)
márc. 4. 08:02
Hát passz 🤷‍♀️ szabad piac van, jósok, látók, csodatevők, sárkányfűárusok is azt csinálnak amit akarnak
8. globus (válaszként erre: 7. - Timycat)
márc. 4. 07:54

Szerintem ha bírod fogyasztani, akkor rosseb a leletekbe 🙂

Azelőtt azt mondták, hogy glutén tud rongálást csinálni a bélben, többi tkp. nem árt, csak azonnali panaszt okoz, azt meg úgyis észrevesszúk.

Azt nem értem, hogy ezeket a teszteket miért árulhatják közel 100 ezerért, ha a szakma által nem fogadható el?

7. timycat (válaszként erre: 6. - Globus)
márc. 4. 07:47

Nekem a tejek jöttek ki erős pozitívra, pedig laktózmentesen bármennyit fogyaszthatok tünet nélkül, sőt a "normálban" is elég magas a toleranciám 🤷‍♀️

Volt még 1-2 dolog pozitív, de klinikai tüneteket nem okozó szintig, amikre számítottam az meg full negatív.


Nekem is azt mondta a gasztros, hogy az IgG az semmi. De csak majd májusban tudok menni gasztroshoz, múlt héten csak május közepére volt időpont, fizetősrendszerben, biztos azért van már a magánrendelés is tele, mert működik az állami eü 😕

6. globus (válaszként erre: 2. - Timycat)
márc. 4. 07:35
Tesómnak kb 60 cuccra pozitív az IgG-je. Tény, hogy csontsovány, mindentől fáj a hasa. Múlt hónapban tokától bokáig kivizsgálták megint, szervi baja nincs. Csak enni nem tud, az IgG-kre legyintettek, hogy az semmi. Gasztroenterológián.
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 4. 07:30

Laktóz=tejcukor

Aki laktózérzékeny, mentesítve fogyaszthatja a tejet.

Tejfehérje= maga a tej. tejmentesíteni semmilyen eljárással nem lehet, az igazi tejallergia elég ritka.

Gondolom tehéntej IgE szerepel a vizsgálati eredményben, vagyis laktózmentest fogyasztod.

4. timycat (válaszként erre: 3. - Pötibaba)
márc. 4. 07:19
De, de ez horror, van már laktóz genetikai teszt (vér+szájnyálkahártya törlet), én most olyanon voltam, arra küldött egy gasztros doki, ő arra is megadja az adókedvezményes igazolást. Persze ez fizetős csak, de nekem nem ért annyit sosem az adókedvezmény, hogy gallyra vágasam magam a kilégzéses teszttel.
márc. 4. 05:26
Nem akarok hülyeséget írni, de a laktózérzékenységet nem kilégzéses teszttel nézik?
2. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 3. 23:11

Az IgE nem laktóz intoleranciát néz. A laktóz intolerancia enzim hiány, az IgE meg immunrendszeri reakciót néz.


De tény, hogy nagyon megosztó az IgE, IgG tesztek megítélése.

márc. 3. 23:02

Sziasztok


Véleményt szeretnék kérni erről a vizsgálatról (allergia) vérből.

A probléma az volna, hogy a lap alsó részén ez szerepelt


LELET ÉRTÉKELÉSEK, MEGJEGYZÉSEK

Referencia*

😿

A laboratóriumi allergia tesztek a vérszérumban található allergén specifikus IgE molekulákat mutatják ki. A vizsgálat nem alkalmas

diagnózisának kimondására, elvetésére. Az emelkedett IgE szint ugyanis nem feltétlen jelent allergiás megbetegedést, csupán a szervezet érzékenyítődését mutatja az adott allergénre nézve. Továbbá alacsony IgE szint sem zárja ki teljes egészében az allergiás patomechanizmust.

Az egyes allergia tesztek eltérő mérési módszereket használnak, emiatt eltérő a diagnosztikai hatékonyságuk. A különböző mérési módszerekkel készült allergia tesztekkel kapott eredmények, ezért egymással teljesen nem összevethetőek.

A Laboratóriumi allergia tesztet kizárólag csak a mindenre kiterjedő klinikai kórelőzménnyel, fizikális vizsgálattal, egyéb diagnosztikus eredményekkel együttesen, szakorvos által lehet



A gond csak az hogy súlyos laktóz betegségem van mellesleg nem kicsit.

Az allergia tesztben volt vagy 100 élelmiszer a tej is, mindegyik élelmiszerre egy és ugyanaz az érték szerepelt 0,35 eredménnyel. (Negatív)

Tejre azt írta nincs allergiám? 🙀 jó vicc volt majdnem 40 rugóért

Igaz én voltam a butus, ti vissza mennétek? Véleményetek ?

Szóval kidobott pénz volt??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook