Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérvétel eredményénél egy csillag az mennyire jelent bajt? fórum

Vérvétel eredményénél egy csillag az mennyire jelent bajt? (tudásbázis kérdés)


15. Mari20
2012. dec. 4. 04:04

a csillag azt jelzi, hogy érdemes oda figyelni, mert a "megadott" normálisnak tartott értéktől eltér


de melyik értéked? és mennyivel?


lehet egy kis életmód váltásea van szükséged, ha hosszú távon , egészségre szeretnél berendezkedni

14. Noarashi (válaszként erre: 13. - C1e9612cd3)
2012. dec. 3. 19:30
Igazad van, felhívom hogy mi legyen.
13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - Noarashi)
2012. dec. 3. 19:15
és ha addig csak durvul a helyzet? Azért nme ártana a dokival megkonzultálni, h mennyire kóros ez az érték (akár telefonon, és ha ő azt mondja, h ezzel még ráérsz a vizsagidőszak végéig, akkor ámen!).... a hormonokkal nem éri meg játszadozni....
12. Noarashi (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2012. dec. 3. 18:56

Köszi a választ. Lehet hipochonder vagyok, de én kértem a vizsgálatot :)

Kb 3 hete voltam dokinál, de csak most péntekre kaptam vérvételre időpontot. Amint van időm húzok a dokihoz természetesen.

11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2012. dec. 3. 18:45

így van! A prolaktin szint függ attól is, h a ciklusa melyik szakaszán volt a vérvétel!

Viszont, nyilván nem ok nélkül kérték.... ezt csak szakorvos kérheti, uhogy nincs olyan, h vizsgaidőszak, v vmi miatt nme tudok orvoshoz menni.... ha nincs baj, akkor eddig minek ment, ha meg van, akkor tessék az eredményekkel is visszafáradni....

2012. dec. 3. 16:55

Köszi! Igazából nekem csak a prolaktint nézték, mert régen volt vele gondom, és most újra megnézettük.

Amint tudok megyek dokihoz, csak most sok a munka, vizsgák vizsgák hátán. Szóval elég stresszes időszak :) De mikor nem az.

2012. dec. 3. 16:50

A prolaktin-szintet háromszori eredménnyel lehet meghatározni.

Magasabb érték lehet stressz miatt is.

(A ref érték a referencia érték, azaz az átlagos, normálisnak mondott alsó és felső határ.)

Rá tudsz keresni a neten, de szerintem ne ijesztgesd magad. Majd a vizsgaidőszak után ismételtesd meg a dokival.

2012. dec. 3. 16:49

A csillag csupán az eltérést jelenti, de minden sorban ott van, hogy az adott akármi - is-, a referencia tartománya mettől-meddig van, és az adott dolog, ami több, vagy kevesebb, annak is ott van az értéke, és abból látható, hogy több, mint a referencia tartomány,vagy kisebb..


A vizeletnél, és a vérzsírnál szokott lenni az, hogy keresztekkel jelölik a súlyosságot, de nem csillaggal. A csillag csak jelölés az eltérésre.

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - Noarashi)
2012. dec. 3. 16:48

Az nem egy csillag, hanem egy plusz jel:)

Ami azt jelenti, hogy magas.

Hogy mennyire? Ez sok mindentől függ. A többi hormontól is és attól is, hogy mikor menstruáltál, stb. Annyira nem értek hozzá.

Az értéke mindenkinél más tüneteket produkálhat, ahogy egy-egy betegség különböző embereknél.

2012. dec. 3. 16:47
A csillag csak egy jel. Minden eltérést ezzel jelölnek a lapon.Ez nem olyan mint a vizelet vizsgálatánál, hogy pl. 4 keresztes.
5. 7fbb0788f7 (válaszként erre: 2. - Noarashi)
2012. dec. 3. 16:45
Ne aggódj, ez a lényeg.Főleg, ha csak egyetlen csillagod van. Ha vmi komoly bajod lenne, nem az az egy lenne eltérő, hanem több is. Mindent bejelölnek, ami az átlagtól eltér, nekem is voltak már mindenféle csillagaim, aztán a doki csak legyintett rá. Én a helyedben rögtön megkérdezném az orvost, hogy megnyugodjak. :)
2012. dec. 3. 16:45
Az 1 * csak figyelmeztetés, hogy valamiből kevesebb, vagy több van a szervezetben, de nem vészes, inkább a kettő és három csillag a nagyobb gond.
2012. dec. 3. 16:43
Szerintem még nem kell aggódni az 1*-nál.
2012. dec. 3. 16:42

Nekem prolaktint néztek pénteken ( jelzem vizsgaidőszak kellős közepén vagyok, pont a lehető legrosszabbkor nézettem). Most kaptam telefonon az értesítőt családtagtól aki elment az eredményért, hogy egy csillagos. Ref érték 102-496, nekem pedig 610.

Dokihoz most nem tudok menni. Nagyon aggódjak?

2012. dec. 3. 16:40
Vérvétel eredményénél egy csillag az mennyire jelent bajt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook