Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérnyomás probléma fórum

Vérnyomás probléma (beszélgetős fórum)


1 2
31. lolita2112 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 15. 10:11
de szedek ra mar .napi 1 szemet
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Jerym987)
dec. 11. 19:50
Neked mennyire magas?
dec. 11. 14:18
Üdv mindenkinek! Itt már sok jó tanácsot mondtak a magas vérnyomással kapcsolatban. Csak egy figyelmeztetést szeretnék hozzáadni: ne vásároljátok meg a Cardio A terméket. Sok hirdetést láttam, megvettem ezt a táplálékkiegészítőt. Eredmény nulla... Ráadásul nagyon fájtak az izmaim, amikor szedtem a Cardio A-t. Nagyon csalódott vagyok, pénzt pazaroltam rá, és időt veszítettem. Hálás lennék a valóban hatékony termékekkel kapcsolatos ajánlásokért.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Lolita2112)
dec. 11. 12:21
Azota sem szedsz gyogyszert?
dec. 11. 06:01
egyitek-et akartam volna irni bocsanat a hibas gepelesert!
dec. 11. 06:00
eros paprikat segyitek sem probalta?vagy a Q10 es galagonya is kivalo.volt ugy,hogy 6 evig ezekkel tartottam fent es jol a vernyomasomat/tabletta nelkul,de az eros paprikat persze nem ettem vagy eszem naponta.
dec. 10. 16:48
Kik hogy vannak mostanában?
nov. 10. 15:00

Nem sportolok, szezonban dolgozok jelenleg, alapvetően tejmentesen már 15 éve mert tejerzekeny vagyok de ezt most az utóbbi időben nem tudtam megoldani teljesen, hust eszek de szinte csak csirke pulyka.

Zöldségeket is szeretem. Nemtudom mire vagy kíváncsi?

nov. 10. 14:59
Igazad van azert nemis csodálkozom hogy van bajom de jelenleg tényleg szabadnap nélkül dolgozom szinte, most orulok ha pihenhetek
22. Csillagszem38 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 14:41

Sajnos az utolsó mondat nagyon nem okè, mindenkinek lehet kifogása ahhoz, hogy ne sportoljon.


A sportot félreértelmezik az emberek, valami szükséges rosszra gondolnak.

21. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - Greeneyed)
nov. 10. 14:39
Lányom pasija 21 éves és magas vérnyomásra szed gyógyszert, vékony és sportol is. 🙈
20. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 14:38
Milyen életmódot élsz? Sportolsz valamit, miket eszel?
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - New(l))
nov. 10. 14:29
Neked mióta van ilyen magasabb vernyomas? Dokinal voltál vele?
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - New(l))
nov. 10. 14:29

Nekem is ez van ma, erdekes más megsem érzi a 140 et... Nekem ma is ilyen 130-140 a per az aggasztó 88-90, az mitol lehet magas? Az veszélyesebb?

Nekem is szar a fejem. De szerintem ez már nálam a nem alvastol van, ma se aludtam alig ejjel.

17. New(l) (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 11:52
Nem, hanem van egy nagyon kellemetlen nyomás a fejemben, és émelygek is kissé. Az egész közérzetem rossz ilyenkor, remeg a kezem is, nyugtalan vagyok.
16. New(l) (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 11:51

Ez nem is menopauza, hanem egy megelőző állapot, ami mutatja, hogy már gyengülnek a nemi hormonok. Annyi, hogy most adtak ennek is egy nevet. :)

Nem szedek gyógyszert, mert szerencsére nem fordul elő olyan sűrűn. Gyógyteát iszom, galagonyát, fehér fagyöngyöt.

nov. 10. 01:36
ha a fejed teteje faj az az idegeskedestol van.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - New(l))
nov. 8. 20:41
Neked is a fejed teteje faj ilyenkor? És nekem semmi nem mulassza el, ez nem migrén, teljesen más
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - New(l))
nov. 8. 20:05

Akkor neked nagyon hasonló az enyemhez.a menopauza mondjuk azért remélem még odébb lesz de allitolag 40 nel kezdődik... Nekem a rossz alvas miatt gondolok erre.. Volt hogy kaptam progeszteront akkor jobb volt Na de annak meg voltak mellekhatasai és azt sem lehez örökké. Szóval nemtudom mi lesz

. Egyébként egy masik forumon is vagyok, extrasystole, az is évek óta van és sok sok év után tavaly óta megint

. Szerintem a kovid. Azzal is küzdök... Neked van a vernyomasra gyogyszer?

12. New(l)
nov. 8. 11:22

Valami hasonló zajlik nálam is mostanában, pár hetente fölmegy a vérnyomásom 145-150 fölé, amit nagyon megérzek. Jellemzően hétvége utáni első munkanap jelentkezik, pedig "elvileg" nem stresszelem agyon magam a munkakezdéstől. Már erre kelek, és mivel gyógyszert nem veszek be rá, kb. estére lesz normális a közérzetem.

Alvászavarom nekem is van, bár saját jogon, kiskorom óta 😒 Viszont én nem látok összefüggést az alvásminőségem és a vérnyomásom között.

Én tavasszal múltam 40 éves, és bizony nálam is elkezdődött a perimenopauza. A doki szerint ez teljesen normális, és max. annyit tehetek - a beletörődésen kívül -, hogy szedek premens tablettát meg ilyemsiket, hogy az esetleges kellemetlenséget enyhítse.

Most eszembe jutott egy eset, amikor melóban szarul voltam, akkor egy kollégától kértem Rivotrilt, és helyretett. Viszont akkor még azt gondoltam, hogy mivel hardcore szorongásos rohamom volt, az váltja ki a többit, legutóbb viszont nem szorongtam extrém módon (csak úgy alapjáraton).

11. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 8. 10:51

Egyél káliumban gazdag ételeket :

krumpli, paradicsom, vesebab, borsó,spenót,sárgarépa,lencse, leveles zöldségek,fokhagyma,dió, földimogyoró,banán, aszalt szilva, mazsola,stb., tonhal, tej, joghurt

Kerüld a feldogozott élelmiszereket! Ezekben sok a só, és egyébként is egészségtelenek ! Használj kevesebb sót, több zöldfűszert !

Ajánlott a Q10 szedése, ami értágító hatású is.

Csökkentsd a koffeint, minél kevesebb fekete tea, kávé, csoki. (Én már csak gyümölcsteát és gyógyteákat iszom.)

A galagonya is nagyon jó.

Mozgás : napi 20-30 perc tempós séta, kocogás, kerékpározás, úszás, tánc ( választhatsz )

Reggel, este 5-5 percig lassú, mély lélegzetvételek.

Napi 7-8 óra alvás.

Egyszerre nem tudsz sokat változtatni, de adtam ötleteket. :)

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Greeneyed)
nov. 7. 16:05
Hat igen ismerek egy nőt aki 120 kg vagy több, és tok Jó a vernyomasa
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Apeeng)
nov. 7. 16:05
Neked is magasabb a vernyomas? Mióta?
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Apeeng)
nov. 7. 16:04
Ma vettem, mar Elkezdtem inni.
nov. 7. 16:02
Még annyit hogy nekem átlag alacsony a pulzusom ez már régóta van igy, voltam sok orvosnal, nem találtak semmit soha. Gondolom ez is magyarázat lenne, akinek 60-65 sokszor annak a vernyomas magasabb nem?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Greeneyed)
nov. 7. 15:18

Hat kb 5-6 kg vagyis én így érzem jól magam, sajnos hasra hizos vagyok, de amikor anno nagyon lefogytam akkor a hasam ugyanugy megmaradt.

Most enis próbálkozok egy ket dologgal hátha... A stressz a legrosszabb szerintem, mert azt kivedeni nem lehet max valami relaxációs valamit kéne elsajatitani.. Nehéz.

De ha már frontokra feljebb megy az sajnos jelent valamit...

Sportolni... egyenlore élni nincs erőm annyira nehéz fizikai munka amit csinálok...

5. Greeneyed (válaszként erre: 4. - Lolita2112)
nov. 7. 10:25
A túlsúly _egy_ lehetséges ok. Nem minden magasvérnyomásos túlsúlyos, és nem minden túlsúlyosnak magas a vérnyomása.
nov. 7. 03:19
en sovany vagyok es megis magasvernyomasom van.igen az almaecet jo sok mindenre.en ajandekban kaptam errol egy konyvet/almaecet/.a mozgas valoban nagyon fontos.en naponta setalok.es a megfelelo vizivas is.sok gyumolcs es zoldsegevese is!
3. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 22:07

Van túlsúlyod? Ha igen, érdemes lenne fogyni, már önmagában az segít. Illetve minden nap valami könnyű mozgás: gyaloglás, kerékpározás, úszás (amelyik tetszik). Ha másra nincs időd, energiád, egy kis gyaloglás azért belefér, gondolom.

Egyébként a 130 egyáltalán nem rossz. Ha a 140-145 nem állandó, akkor az sem. Persze, érdemes most odafigyelni, jól csinálod.

2. apeeng (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 6. 20:34

a TikTokon láttam egy előadást, melyben a professzor szerint az almaecet a megoldás. Sajnos nem néztem végig, de megpróbálom megkeresni a videót, mert mégis érdekel.

Keress rá az almaecetre, hátha...én még barátkozom a gondolattal, de ma a kórházban 151-et mért a nővér..sokallom.


Sok szerencsét. Jobb ötletem nincs.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook