Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vendéglátásban dolgozók fóruma - avagy milyenek manapság a lehetőségek, pénzkereset, elhelyezkedés, stb.:) fórum

Vendéglátásban dolgozók fóruma - avagy milyenek manapság a lehetőségek, pénzkereset, elhelyezkedés, stb.:) (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 5. 22:03
Sziasztok! Nincs senki, aki aktívan dolgozik felszolgálóként vagy pultosként?:)
15. Csigusz 79 (válaszként erre: 13. - Dac36f3dfa)
2009. máj. 5. 21:35

Svájcban és a Hooters egész nap dugig van!Gondolhatod,sok csini lány jó kis szerkóban :)még a párom is jár ám inni valamit ha arra jár:DD kár hogy Magyarban nincs,mert ott tényleg sok csini lány van.

Richard Bachot még életemben nem olvastam,csak valahol találtam az idézetet és megtetszett :o)

14. dac36f3dfa (válaszként erre: 12. - Csigusz 79)
2009. máj. 5. 21:21
Most néztelek meg,Te is szereted Richard Bachot?
2009. máj. 5. 21:07
Itt sajnos nincs olyan,pedig sok a csinos fiatal lány,akinek elkelne a jó fizu.Te hol élsz Csigusz?
12. Csigusz 79 (válaszként erre: 11. - Dac36f3dfa)
2009. máj. 5. 17:11
:) Tudod ahol a fiatal csajok trikóban+shortban dolgoznak :)Nagggyon jol keresnek,itt legalábbis.
11. dac36f3dfa (válaszként erre: 10. - Csigusz 79)
2009. máj. 5. 16:52
az mi lenne?
2009. máj. 5. 16:26
Van Magyarországon Hooters?
2009. máj. 5. 16:22
jó ideje,mert már öreg vok:-)
2009. máj. 5. 16:16

Köszönöm szépen a biztstást, mindenképp a maximumot fogom hozni, vagyis ami belőlem kitelik.

Gondolom te már egy ideje ezt csinálod...?

7. dac36f3dfa (válaszként erre: 6. - Zaya86)
2009. máj. 5. 13:19
Nem kell félni,legyél csak kedves és határozott abban amit csinálsz.Volt olyan kezdő kollegám,aki nem mert kommunikálni a vendéggel,nem is volt jatt az ő asztalaitól.2 hónapig bírta,most kőmüves mellett dolgozik:-(Német,angol,francia,és most az ukrán vendégek igencsak megkedvelték a fürdővárosokat,de szerencsére a legtöbb beszél angolul.Végül is mind1 hol dolgozol kezdőként,csak lássák rajtad hogy akarod és szereted csinálni,és kérdezni sosem szégyen.Annál jobban megjegyzik a neved,főleg ha gyors és precíz az ember lánya:-)
2009. máj. 5. 12:53

Természetesen szeretnék fejlődni idővel, legyen ez akadémia, egyetem, esetleg még egy tanfolyam, de még ezt a szakmát is csak tanulgatom és szeretnék először itt biztos lábakon állni. :)

Nem arról van szó, hogy nem szeretnék rögtön egy kitűnő helyre kerülni, csupán kissé "ijesztő" , hogy rögtön a mély vízbe, persze nincs azzal semmi gond, ha az embertől a kezdetekben is a maximumot várják (ez természetes)... no de ez a maximum mindenhol más és más... és kicsit félnék így pályakezdőként egy nagyon elit helyen...

Sajnos németet sosem tanultam, csak most, de ez szinte semmi, mert a tanfolyam keretein belül nincs rá idő...az angolom jó, de a vendéglátás nyelve itt inkább a német, ugye? :) franciát és jelnyelvet tanultam még, dehát...

2009. máj. 5. 11:22
Pedig jó lenne ha egy igazán puccos helyen tanulnád meg a szakma minden csínját-bínját,és már nemsokára kezdheted a Bols akadémiát,utána is tanulhatsz még,bártender stb.És a nyelvek!Minimum 3-4 kell egy szakmabelinek.
2009. máj. 5. 10:09

Sziasztok! Én júniusban fogok szakvizsgázni vendéglátó eladóként.(Végülis pultos és felszolgáló). Reménykedem benne, hogy találok vm igényesebb, jó munkát, mert manapság nem könnyű...igaz nem vágyálmom egy nagyon puccos helyen sem pincérkedni elsőre, de egy alkesz kocsmát sem szeretnék kifogni, majd meglátjuk...

chris0429 feltételezem akkor te felszolgálsz ? na minden jót!

2009. máj. 5. 07:48
Én vendéglátásban dolgozom,de én sem tudok jó hírrel szolgálni sajnos.Persze nem a fővárosban dolgozom,és nem is a Balatonnál.Az idei szezonnak ezen a 2 helyen kiemelkedően jónak kell lennie,a válság miatt a külföldiek rászorulnak szerény hazánkra,nincs elegendő pénzük Karib tengeri nyaralásokra.De addig amíg van munkám,nem panaszkodom.Múlt hétvégén 2 lagzit csináltunk,most szombaton is lesz egy 120 fős lagzi.Cranberry,neked mi a szakmád?
2009. máj. 5. 07:37
Én ugyan nem dolgozom vendéglátásban,de az 1ik fiam szakács.Sajnos eleinte nagyon rossz tapasztalataink voltak. Elvégezte a sulit.De 1 évig sehova nem vették fel dolgozni. Ugyanis mindenhol azt mondták neki,hogy gyakorlott szakácsot keresnek. De ,hogy legyen gyakorlott kezdő szakács amikor sehova sem veszik fel,kérdeztem ezt elég sokszor....Felszolgálót sokkal hamarabb felvesznek ,mint szakácsot. 1 év után sikrelűlt nyári munkát találnia (strandra kellett mennie másik kezdő szakáccsal). Végűl is jól végződött,mert mai napig is megtartották minkettő kezdő szakácsot. Remélem a kisebbik fiamnak nemkell sokáig talpalnia,hogy munkát találjon miután elvégezte a sulit,és leéretségizett. Ő is szakácsnak tanul.
2009. máj. 5. 00:04
.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook