Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vélemények a tanárokról fórum

Vélemények a tanárokról (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. f1e23b97ee (válaszként erre: 33. - B3edc666c5)
2012. jan. 12. 14:03
Van egy-két tanár ismerősöm, akikkel meg szoktam beszélni a dolgokat és sajnos én is tapasztalom a munkahelyem miatt is, hogy milyen a mostani ifjúság.
34. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 27. - F1e23b97ee)
2012. jan. 12. 14:03
Na látod ebben egyetértünk! :) De én nem is olyan problémáról írtam, hogy tiszteletlen a gyerek vagy a tanár a gyerekkel. ÉN speciel biztos nem mennék verni a tamtamot, ha szigorúbban szólna a gyerekemre. Abban a helyzetben ő van ott (csak az a baj, hogy nálunk nincs ott) és ő tudja felmérni, hogy miért történt úgy, ahogy. Én látatlanban nem mehetek ítélkezni.
33. b3edc666c5 (válaszként erre: 27. - F1e23b97ee)
2012. jan. 12. 14:01
Köszönöm.Szívemből szóltál :)
2012. jan. 12. 13:59

Tanárként írok... meséljek a szülőkről?!(Nem rád értem.) Természetesen megértem a problémádat,nem vitatom,nekem is van néhány olyan kollégám,akik a hivatásuk szégyenei.Mondjuk a piacos történet nekem is extrém,ilyen nálunk nem fordulhatna elő.De van 3 kávézós kolléganőm.Mit mondjak,megtehetik,mert a főnök kedvencei.Azokkal pedig sajnos jobb,ha nem húzol ujjat,mert a gyerek látja kárát :( .(Persze ha nálatok is ez van.)A fizetésünket ne sajnáld,nem értem,miért minket bánt mindig mindenki ezzel.Mikor a lakásunkat vettük,a velem egyidős ügyvédnő egy cég jogtanácsosaként (elvileg napi 8 órában),saját KFT-jében és egyetemi oktatóként is helytállt.34 évesen 2 hitel nélküli lakással,egzotikus nyaralásokkal.Ez mindenkinek természetes.Ja,és délután 2-től már sosem ért rá,mert randija volt.

Na,én azt mondom szegény jogászok :( és sorolhatnám még a sok értelmiségit,mert hidd el,mi ennek a rétegnek az alján állunk.Tudom,nem ez volt a kérdésed,csak úgy kijött.

Szóval nem lehet másik iskolába,másik osztályba vinni a gyerekeid?

31. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 26. - Mosoly30)
2012. jan. 12. 13:59
Ez az egy, amiben meg kell, hogy védjem őket! (Mert azt is tudok ám! :D ) Az enyémek nincsenek elnyomva. Kivételezés hála az égnek nem nagyon van. Legalábbis nem olyan észrevehető formában. Ez legyen a javukra írva!
30. 1560f47887 (válaszként erre: 19. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 13:59
A tanári teljesítmény mérhető. Mérik is.
2012. jan. 12. 13:57
Viszont a felsős tanárokról 90%-ban pozítiv tapasztalatim vannak. Egy baj van csak párral nem tudnak fegyelmet tartani a sok elvadult gyerek közt.
28. f1e23b97ee (válaszként erre: 24. - 1560f47887)
2012. jan. 12. 13:56
Jó rendben.
27. f1e23b97ee (válaszként erre: 19. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 13:56

Azért én valamennyire a tanárok védelmére kelnék. Amikor te vagy én voltam iskolás /nagyjából egy korosztály vagyunk/ még a diák is tudta, hogy vannak kötelességei nem csak jogai.


A tanárok mára sajnos elvesztették minden jogukat arra, hogy szigorral kézbe tartsák az órákat.


Ki az a hülye pedagógus már bocsánat a kifejezésért, aki a széllel szembe pisil, hogy később esetleg egy szülő vagy tanítvány megverje, illetve vagy meghurcolják?


A szemléletnek kellene nagyot változni, és újra valami hatalmat adni a tanárok kezébe.


Persze van a tanárok közt is egy réteg, mint minden szakmába, aki nem odavaló. Ez is hozzátartozik a dolgokhoz.

2012. jan. 12. 13:54
Az alós tanárokról nekem is szinte csak negatív véleményem van. Csak azokat a gyerekeket perferálják akiknek a szülei vagy pénzesek vagy befojásosak. Az én gyerkeim alsóban nagyon el voltak nyomva pedig mind a ketten kitünő tanulók.
25. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 20. - Lytta)
2012. jan. 12. 13:54
Hangsúlyozom NÁLUNK alsó tagozatban mindent a tesitől az énekig a matekon át az of. tanít. Szeretnéd, hogy felsoroljam a tanárok neveit, hogy elhidd igazat mondok?
24. 1560f47887 (válaszként erre: 18. - F1e23b97ee)
2012. jan. 12. 13:53
Szerintem soha nem lehetett.
23. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 17. - F1e23b97ee)
2012. jan. 12. 13:52
Az a legnagyobb baj, hogy én nem azt kértem, hogy vonjátok kétségbe a szavaimat! Most hívjalak meg hozzánk és dekkoljunk a piacon, hogy lásd igazat mondok? Hidd el nem azért írtam, mert unatkozom!
22. Lytta
2012. jan. 12. 13:52

Nem akarom védeni látatlanban a kedves kollégát :)

De gondolj bele mi lenne, ha felügyelet nélkül hagyná a gyerekeket! Szétszednék az egész sulit! :))


Pedagógusként az a tapasztalatom, hogy a tanárok nagy része igenis csak a hivatástudatból van még a pályán. Nem a nagy fizetésért, azt elhihetitek!!

2012. jan. 12. 13:51

Sajnálom, hogy ilyen helyre járnak a gyerekeid, de hidd el, hogy ez nem általános viselkedésforma a tanároknál. Sajnos több helyen van probléma, ezt elhiszem, igenis akkor tenni kell ellene. Az órán a tanár igenis a tanítással foglalkozzon. A mi iskolánkban nem tudnám elképzelni, hogy bármelyik tanár így merne viselkedni, vagy ha igen, rövidtávon röpülne.A fizetésüket és időbeosztásukat meg szerintem ne fírtassuk, mert nem is ez a problémád forrása és sajnos ezügyben van okuk panaszra.

Ha elmegy piacra, gondolom akkor épp lyukasórája van, legalábbis remélem, mert a gyerekeket nem hagyhatja felügyelet nélkül semmiképp!


Kívánom, hogy találj megoldást a gyerekeid problémájára!Iskolát szabadon választhatsz! Ha van hely, át tudod őket vinni akár félévkor is!

20. Lytta (válaszként erre: 14. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 13:50

És ha lyukas órájában ment ki?

Gondolom nem ő tanít mindent (tesi, nyelvek stb). Akkor nyugodtan kimehet!

19. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 13. - F1e23b97ee)
2012. jan. 12. 13:49
Ezért kezdtem a fórumot! Mert az én régi tanárom is ilyen volt. Egytől egyig a munkájuknak éltek. De most mi a helyzet? Leadjuk az órát, legyünk túl rajta minél hamarabb. Már ha leadjuk...mert közben bevásárolok, hiszen senki nem felügyel, mint egy gyárban. Az igazgatónő a kebel barátom, a polg. mester szintén. Kinek a szemét zavarja ez? A szülőét? Kit érdekel? Ez a szomorú! Felügyeli valaki a tanárokat? Mert felénk nem!!! Milyen munkahelyen mehetek én el munka idő alatt bevásárolni? Megbeszélni a férjemmel a festést munka idő alatt? Máshol a mobilodat is ki kell kapcsolni nem, hogy használni!
18. f1e23b97ee (válaszként erre: 16. - 1560f47887)
2012. jan. 12. 13:48
Most már lehet, hogy nem.
17. f1e23b97ee (válaszként erre: 14. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 13:47

Nem vagyok tanár, de nekem is eléggé hihetetlen, hogy ne menjen be órára és a piacon vásárolgasson.


Szerintem az alsó osztályos nebulók nem tudnának csendben megmaradni az osztályban, hanem egy idő után zajongnának, a folyosón mászkálnának, ami feltűnne a többi pedagógusnak is. És ezért aztán megütné a bokáját a tanárnéni.


Az viszont elképzelhető, hogy van 1-2 szabad órája és akkor kimegy a piacra. Ebben semmi kivetnivaló nincs.

16. 1560f47887 (válaszként erre: 13. - F1e23b97ee)
2012. jan. 12. 13:45
Tornából nem lehet megbukni gimiben.
15. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 14. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 13:44
befeketítsem
14. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 11. - Lytta)
2012. jan. 12. 13:43
Nem hiszed? Miért hazudnék? ENNEK pont, hogy utána jártam, mert én sem akartam elhinni, hogy ilyen előfordulhat. De mivel egyik utcabeli minden csütörtökön őrölt paprikát árul a piacon és nem először látja ott munka időben gondolom ez önmagában is elég. Én ma voltam piacon, éppen nem találkoztam vele. Nem az a célom, hogy befeketesítsem a tanárokat, de NÁLUNK sajnos ez a helyzet. A MI tanáraink nem érdemlik meg a fizetés emelést! Ehhez a véleményemhez pedig tartom magam. De nem is a fizetésükről akartam beszélgetni!
13. f1e23b97ee (válaszként erre: 3. - 1560f47887)
2012. jan. 12. 13:35

Én egy kicsit vitatkoznék ezzel. Legalább is én csak az egykori gimnáziumi tornatanáromat tudom említeni, aki nagyszerű pedagógus és legalább ennyire remek ember is. /Szerencsére még csak a pedagógus titulust lehet múltidőbe tenni/


A szakma a kisujjában volt. Lehetett szó atlétikáról, kosárlabdáról, kézilabdáról, szertornáról bármit megmutatott nekünk, hogy mit vár el tőlünk, pedig már nem volt pályakezdő, hanem nyugdíj előtt állt 1-2 évvel.


De ugyanakkor végtelenül igazságos is volt. Tudta, hogy nem mindenki született tornásznak, magasugrónak, vagy éppen kosárlabdázónak. Nála nyugodtan kaphatott a félévi vagy év végi osztályzatkor nagyon jó jegyet az is akin látta, hogy akar.

Viszont aki játszott a nagyfiút vagy a nagylányt, azt képes volt akár megbuktatni is.

2012. jan. 12. 13:35
Ez is egy szakma mint bármelyik, lehet jól és rosszul csinálni. Álzalánosságban nem lehet véleményt mondani.
11. Lytta
2012. jan. 12. 13:26

Szia!


Pont akartam írni, de megelőztél, hogy biztos faluban laktok.

Városban elképzelhetetlen ilyen ügy.

A napközis tanárral meg beszélni kell, hogy legyen kész a leckéje, mire hazamegy (ha 4-ig van).

Én is tanár vagyok, de elképzelhetetlen lenne errefelé az ilyen pedagógusi magatartás.

Azt mondjuk nem hiszem, hogy elmegy a tanár a piacra. Nem hagyhatja felügyelet nélkül a diákokat. Mielőtt intézkedsz járj utána annak is, mennyi igazság van a gyerekeid által előadott történetekben. Nem őket akarom bántani, de a legtöbbször nagyon elferdítik a dolgokat. Szembesítésnél meg csak hallgatnak nagyokat.

2012. jan. 12. 13:25
Tudjátok mikor ilyen problémákkal vagyok körülvéve a tanárokkal kapcsolatban, nem biztos, hogy tolerálom a fizetés emelésüket meg azokat a híreket, mikor szegény tanárokat sajnálják, hogy mennyit is dolgoznak és mennyi atrocitásnak vannak kitéve.
9. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 8. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 13:22

Bocs egy-két betű kimaradt, olyan mérges vagyok!

Ja és még az is, hogy mivel kb 1200 lélekszámú falu az összes tanár meg az igazgató rokonok, ismerősök, szomszédok. Még a takarító is az igazgató rokona.

8. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 7. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 12. 13:20
Gondoltam erre is. Olyan helyen lakunk, ahol 1-8 osztályig kb. 90 gyerek van. Egy osztályban lányomék 11-en fiamék 12-en vannak. Azt gondolnád, hogy mennyi idő jut egy gyermekre, jobban tanulnak hiszen van idő ismételni stb. De nálunk nem. Múlt pénteken 11! nyelvtan szabályt feladni az elválasztásról e hét szerdáig egy másodikos gyereknek!!! Szó szerint felháborodtam! A lányomnak olvasás ismétlés a 65. oldaltól a 113. oldalig, mert hétfőn jegyre olvanak és a tanár véletlenszerűen fogja kiválasztani az olvasmányt. Ha egész hétvégén olvastunk volna, akkor sem jutottunk volna a végére. És ráadásul még ott a többi tantárgy.... nagyon el vagyok keseredve! Minden délután azzal teli, hogy rohangálok az egyik íróasztaltól a másikig és csak tanulunk, tanulunk. Másik iskola? Nem biztos, hogy megvalósítható. Az egyik ismerősnek meghalt a férje, átköltöztek a városba az anyósához és be kellett jelentkeznie ahhoz, hogy a gyereke odajárhasson. Szóval nem tudom. Nem jártam még igazából utána.
7. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 1. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 13:02
elképesztő.én nem hiszem,hogy általános lenne,próbáld másik suliba vinni a gyereket,vagy másik osztályba
2012. jan. 12. 13:01

A tanárokról 90%-ban negatív véleményem van.

Hivatástudat szinte 0, beszólások, irreális követelések vannak.

Pl. lányom angol tanára dolgozatírás közben is előszeretettel ecseteli nekik, hogy mekkora hülyék.


Alig várom, h megszabaduljon a gimiből, no akkor szépen kiosztom, de addig nem merem, mert visszaütne.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook