Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vélemények a tanárokról fórum

Vélemények a tanárokról (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. migerben (válaszként erre: 62. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 13. 20:28
Tudod, aki nincs benne, az nem tudja milyen pedagógusnak lenni. Én azt szoktam mondani, hogy mindenki előtt ott a lehetőség. Végezd el az iskolákat, találj magadnak állást, és vágj bele! Gyönyörű szakma!
64. *vikivi* (válaszként erre: 63. - *vikivi*)
2012. jan. 13. 16:52
Ohhh, most nézem, ezt már csak magamnak írtam le, mert törölte magát. :(
2012. jan. 13. 16:50

Én is leírtam a véleményemet, szerintem nem bántottam senkit.

De megint a fizetéssel jössz:

"megbecsülné azt a hatalmas összeget, amit tanárként keres" ...


Ez most komoly? Tudod mennyit keres egy tanító?

62. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 60. - F1e23b97ee)
2012. jan. 13. 14:55
Ó tényleg nem? Te nem, odáig rendben is van! Viszont akkor vegyük csak sorra. Elindítottam egy fórumot a tanárokról (amit azóta már megbántam) és leírtam, hogy milyen negatív dolgokat tapasztaltam. Egy-két kivétellel senki nem írta le a saját történetét (hozzáteszem vevő lettem volna a pozitív hozzászólásokra is), hanem némely személyekből kikívánkozott a szokásos rosszindulat. És miután én igen, támadasnak vettem a dolgot, visszavágtam! Ezek után most már én vagyok a problémás szülő, de miért is? Azért mert nem mentem be egyből hepajkodni a tanárhoz? Ha azt tettem volna, akkor nem lennék problémás szülő? Ennek örömére (a Te tanácsodra) szülőin fel fogom hozni a témát bár úgy érzem, hogy ha ezt megosztanám azokkal, akiket itt némelyeknek neveztem, akkor sem hinnék el. Tehát én egyesek szerint, csak kitaláltam, hogy a tanár az óra alatt piacra megy, hogy a férjével beszél míg tart az óra, a tanáriban virágokat locsolgat és csak "alig mer kiszaladni pisilni". Viszont itt a hozzászólók közül az a pedagógus, aki elmondta, hogy több kollegája fel adja az önálló munkát és ők addig kivonulnak kávézni, az igazat mond! Ezek után pedig azt kell mondjam, TISZTELET A KIVÉTELNEK, hogy az ilyen pedagógusokat (és akik annyira védik őket) elküldeném 40 fokos melegben kukoricát kapálni 10 órán keresztül és egyből megbecsülné azt a hatalmas összeget, amit tanárként keres! Számomra ez a végszó!!! Köszönöm azoknak, akik tapintattal és kedvességgel álltak a kérdéshez, de azoknak is, akik elláttak a tanácsaikkal! Ezután pedig lehet szídni, hazugnak nevezni (vagy nem), rosszindulatúnak...és ami még az eszetekbe jut!
61. Lytta (válaszként erre: 58. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 13. 12:34

Köszönöm kedves szavaidat! :)

Kezd körvonalazódni melyik fajta szülőtípusba is tartozol. Mert van azok között is problémás ám! Nem csak a pedagógusok között! :)

Szép napot Neked!

60. f1e23b97ee (válaszként erre: 58. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 22:52
Nem kellene így beszélned, nem támadott és nem nevezett hazugnak senki.
59. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 58. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 22:48
Bocs, fél 12 felé mennek ebédelni, elírtam! Persze ha nem támadsz nekem, hogy belezavarodtam az időbe!
58. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 57. - Lytta)
2012. jan. 12. 22:47

Szóval, csak hogy tisztán láss! :)


3/4 8-kor becsöngetnek 11-ig!! van "tanítás". Utána irány az ebédlő olyan fél 11 felé. Ebéd után vissza 4-ig. De mivel ma csütörtök van, a fiam foci edzésre ment 3-ra, a lányom meg táncra. Ez így hihető, vagy ebbe is belekötsz?? Ha már ennyire kispéciztél magadnak javaslom, hogy olvasd vissza az előzményeket és meg fogod érteni, hogy eddig miért nem beszéltem a tanárral! Egyébként pedig a gyerekem és még egy "kofa" az már két személy. Azért mert valaki alja munkát végez és CSAK árul a piacon még mondhat igazat. Sajnos nem lehet mindenki tanár. És igen, a 3 műszakos bejegyzésre ne is reagálj, hiszen a MI tanárunk is "alig mer" kiszaladni pisilni! Csak aztán nehogy te is a piacon köss ki! Nem kíváno még neked sem, hogy a gyereked így menjen haza, azt állítva, hogy a tanár néni nyugodtan vásárolgat!

Egyébként pedig félre értelmezted a fórum címét! Nem magamról kértem véleményt, hanem a tanárokról! A gyengébbek kedvéért! Íme egy újabb "jólelkű" pedagógus! Hurrá! Még jó, hogy lehet találni!

Innentől pedig veled tovább nem kívánok társalogni még ha szerinted túl is reagáltam! Az elejétől kezdve kóstolgatsz amire innentől nem vagyok vevő! Ha szeretnéd, priviben leírhatom a település nevét, az osztályfőnök nevét, hol és hánytól hányig van piac. És miután meggyőzödtél, hogy nincs igazam, utána lehet ítélkezni! További szép estét neked!

57. Lytta (válaszként erre: 51. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 22:05

Nem neveztelek hazugnak, szóval nyugiii :) Egy kicsit túlreagálod a dolgot.

De nekem pl. hiányzik az, hogy mondjuk megkérdezed a tanárt is. Mert valljuk be, az vajmi kevés, hogy sarki kofa azt állítottam kint volt a piacon a tanár délelőtt.


A másik meg: azt írtad a gyerekek napközisek. Akkor hogyhogy fél 3-kor otthon vannak?? Így ne csodálkozz, ha nincs kész a házijuk!


A 3 műszakos bejegyzésedre meg inkább nem reagálnék, ha nem haragszol.

56. b3edc666c5 (válaszként erre: 53. - F1e23b97ee)
2012. jan. 12. 16:15
Igen,most is így van.De pl.a kávézós kolléganőim kiadják a feladatot,amit önállóan kell megoldani,aztán lelépnek :(
55. b3edc666c5 (válaszként erre: 52. - 1560f47887)
2012. jan. 12. 16:14
Igen,ez középiskolában működik.Aztán a gyerek a fejedhez vágja röhögve,hogy egyest adott,mert a múlt órán Te is úgy értékelted a feleletét.Így lesz az embernek tekintélye :(
2012. jan. 12. 16:03
Azért ez a piacos történet több, mint hihetetlen.
2012. jan. 12. 14:36
Nem tudom ez még működik-e az iskolákban, de a mi időnkben azt kellett a hetesnek csinálni, hogy ha nem jött óra kezdés után 5 perccel az adott tanár az órára, akkor be kellett menni a tanáriba és szólni erről.
52. 1560f47887 (válaszként erre: 36. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 14:36
Lemérhető pl. a hallgatók teljesítményén. De arra is van példa, hogy maguk a tanítványok értékelhetik a tanár munkáját egy kérdőív kitöltésével. Bár ezt már nem általános iskolában.
51. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 46. - Lytta)
2012. jan. 12. 14:26

Erre még muszáj reagálnom! :)


NEM ÁLTALÁNOSÍTOTTAM, AZT ÍRTAM LE, AMI NÁLUNK VAN! És képzeld, nálunk alsóban nincs nyelvóra, illetve negyediktől lesz német, de ott még nem tartunk! És tudod mit? Ne is menjél ki pisilni amíg tart az óra! Egy 3 műszakos munkahelyen sem lehet kimenni, csak az 5 perces szünetben! És nagyon kérlek, hogy addig, amíg nem tapasztalod azokat, amiket én addig ne vond kétségbe a szavaimat. Semmi okod rá, hogy hazugnak nevezz még burkoltan is!

2012. jan. 12. 14:18
Nekem nagyon rossz tapasztalatim vannak az alós tanárokról, de az tény, hogy nem nagyon hagyták felügyelet nélkül az osztályt. Nem is tudom mit csináltak volna akkor a gyerkeke....:)
49. b3edc666c5 (válaszként erre: 38. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 14:17

Ne vedd támadásnak,nem annak szántam.Azért írtam le,hogy nálunk is vannak "kávézós" kolléganők.

Bár nem alsós vagyok,de sokallom a házi feladatot,a napközi erre való,hogy megcsinálják.Ráér majd később estig tanulni.Az nem segít a problémádon,ha mások leírják,hogy X elégedett,Y nem.Van köztünk ilyen is,olyan is,mint minden munkaterületen.Emberek vagyunk.Persze ezt hivatástudatból kell(kellene mindenkinek) csinálni,mi neveljük,tanítjuk a felnövekvő nemzedéket.Esetleg a többi szülővel nem beszéltetek erről?Ha többen szóltok,akkor esetleg lenne változás.

48. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 40. - Mosoly30)
2012. jan. 12. 14:17

Nálunk harmadikban ami nagyon gáz, az a környezet. Tömör két oldal, minden lényeg. Na azzal kínlódunk rendesen. :)


Mára köszi mindenkinek, aki válaszolt! Mennem kell, mert nem soká itthon is lesznek. Sziasztok!

47. Lytta (válaszként erre: 44. - 7a23ed9179)
2012. jan. 12. 14:16
:)
46. Lytta (válaszként erre: 45. - 7a23ed9179)
2012. jan. 12. 14:16

Azt mondod Te is tanítottál. Akkor el tudod képzelni mi lenne ott!

Pisilni nem merek kimenni, nehogy akkor történjen valami, nemhogy piacra!!

45. 7a23ed9179 (válaszként erre: 43. - Lytta)
2012. jan. 12. 14:14
De hányszor van!!!
44. 7a23ed9179 (válaszként erre: 37. - F1e23b97ee)
2012. jan. 12. 14:14
Egyem a naiv lelkedet! :))
43. Lytta (válaszként erre: 38. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 14:14

Na ne általánosítsunk ebben a felsős/alsós ügyben sem!!

És nyelvórájuk nincs a gyerekeknek? Ki van velük, míg a tanár néni állítólag a piacon van? Mit mondanak a gyerekeid mit csinálnak olyankor??

Én még mindig nem hiszem, hogy felügyelet nélkül lennének addig. Ilyen nincs!

2012. jan. 12. 14:13
Én pedagógus voltam, sajnos 7 éve lelöktek a pályáról és nincs visszaút...((( Nem fényezni akarom magam, úgysem ismertek személyesen, de úgy vélem, jól csináltam a dolgomat, szerettem nagyon. Persze, hibáim nekem is voltak és vannak, de igyekeztem tisztába jönni velük és lehetőség szerint kijavítani őket a gyerekek érdekében. Több szatyornyi sztorim van egykori és azt kell mondjam, sajnos ma is tanító kollégákról, akik tehetetlenek, vagy kiégettek, fásultak, megújulni képtelenek, stb. A saját volt munkahelyemről pont emiatt vittem ki a gyerekemet egy falusi kisiskolába, mert végiggondoltam a lehetséges listát, kik tanítanák az egykori kollégák közül és ötből négytől ijedtem meg! Pedig nem vagyok egy kivagyi alak, sem "majdénmegmondomatutit" szülő. Persze, most fenyegeti a nagyon jó kis iskolát a bezárás veszélye, és az, hogy ide körzetesítik be őket! Már most stresszelek:(((
41. f1e23b97ee (válaszként erre: 39. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 14:13
Szívesen
2012. jan. 12. 14:12

Sok a lecke és még több a tanulni való. Az edzések, külőn órák mellet alig marad valmi szanad idejük a gyerekeimnek. Néha nagyon sajnálom őket.

Alsóban nem nagyon kellet tanulniuk. Első másodikban szinte semmit harmadikban és negyedikban egy kicsit.

39. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 37. - F1e23b97ee)
2012. jan. 12. 14:09
Köszönöm, ezt átgondolom!
38. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 32. - B3edc666c5)
2012. jan. 12. 14:08
Nem vettem magamra! :) Viszont nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem a tanárok fizetése érdekel! Nem általánosítok, de NÁLUNK sajnos ez van! Azok a tanárok (és oké, szűkítem tovább, az alsó tagozatos tanárok) nem érdemlik meg a fizetés emelést! De kérlek hagyjuk a fizetésüket. Nem azt kértem, hogy az én "iskolámról" beszéljünk. Azt hittem, hogy lesznek olyan szülők, akik elmondják, hogy náluk mennyi a lecke, meg vannak-e elégedve a tanárokkal ilyesmi. Nem hittem, hogy kétségbe fogják vonni a szavaimat!
37. f1e23b97ee (válaszként erre: 34. - 0f6f53a4a7)
2012. jan. 12. 14:07

Ha biztos vagy abban, hogy a tanárnéni az órák helyett a piacot járja és ezzel a gyermeket fejlődést akadályozza /ami így is van/ írj egy levelet az igazgatónak, vagy beszélj vele személyesen.


De ha esetleg félsz, hogy emiatt a gyermeked hátrányos megkülönböztetésben fog részesülni, beszélj a többi szülővel és együtt tegyetek panaszt.


Az egész osztályon nem verheti el a port később a renitens tanárnéni.

36. 0f6f53a4a7 (válaszként erre: 30. - 1560f47887)
2012. jan. 12. 14:03
Kik és hol?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook