Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények a 72 órás fogamzásgátlókról-ellene, mellette? fórum

Vélemények a 72 órás fogamzásgátlókról-ellene, mellette? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. márc. 21. 20:46
Sziasztok. Szerintetek vegyek 72 órásat ha aznap múlt el a mens.?
27. Husi20
2010. márc. 15. 13:21

És mennyire biztonságos?? Muszáj orvoshoz menni??

most akarok a barátommal lefekdüni...de a biztonság kedvéért vásárolnék tablettát...mert nagyon félek:(

Köszi a választ:)

26. Husi20
2010. márc. 15. 13:20

Sziasztok:):):)


Milyen tabletttát érdemes venni ? és mennyibe kerül?

25. Yulcsy (válaszként erre: 24. - Kisvirágszál)
2010. márc. 1. 12:45
A kúp nem olyan biztos,önmagában nem elég.Sokan mellette lettek terhesek!!
2010. márc. 1. 12:25

Sziasztok!

Nem olyan régen,első alkalommal találkoztam ezzel a gyógyszerrel.Nem vagyok már gyerek,még is megtörtént.Nem voltam biztos,hogy nem-e történt baj,ezért írattam fel a dokimmal.24 órán belül be is vettem az elsőt,majd ahogy kell a másodikat.Semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam,de lelkileg belehaltam!!!Több napos bizonytalan várakozás...Úgy éreztem a világ összes gondjáért felelek!Nem is tudtam kivárni amíg megjön,vettem egy tesztet.Mivel a hcg jelen van a vizeletben terhesség esetén,ki mutatja ha "gond" van.Szerencsém volt!! Soha többet nem kockáztatnék! Minden gyógyszertárban,bármikor vény nélkül lehet kapni fogamzásgátló kúpot,ami nagyon megfelel és hormonmentes.(1405.- forint 6 db,a 72 órás pedig 5250.-+ kockázat)10 perccel aktus előtt felhelyezni és nem lesz több gond! Szerintem nem érdemes....!

23. biusom
2010. jan. 15. 16:17

Sziasztok!

Nekem már volt "szerencsém" ehhez a gyógyszerhez.

Elvileg vényköteles, de nagyon rendes volt a nő, és kiadta mert mondtuk neki h gáz van, úgyhogy ha valaki nagyon akarja, megoldja.

2db tabletta, ez elsőt közvetlenül akkor kell bevenni mikor megvetted, a másodikat pedig rá 12órára.

Azt mondják hogy a magas hormontartalma miatt befolyással van a menstruációra. . . hát nem tudom, embere válogatja.

Nekem semmi bajom nem lett tőle, időben jött meg, és semmi furcsát nem éreztem.

Nem a legolcsóbb, 5300Ft, de ha kell, hát kell!

Remélem segítettem

22. annie9
2009. szept. 22. 15:54
én tegnap vettem be,amúgy szerintem nem lettem volna terhes de azért megnyugtatott,ha elötte 4appal ment el a mentstruációm akkor azért nem jár vérzés a tabletta beszedésével?vagy ez nem mindenkinél jellemző?
2009. jan. 31. 23:46
Sajnos volt már hozzá szerencsém egyszer!Azt hiszem hogy egy szem gyógyszer felér 1 havi fogamzásgátlóval...annyi hormon van benne.Én utána napokig rosszul voltam,hányás,hasmenés,mellfeszülés!És az ára sem olcsó..5000 Ft egy tabletta és fel kell íratni nőgyógyásszal.Annak nagyon jó akinek tényleg szüksége van rá,de nem használnám csak azért mert gumival nem kényelmes...felelőtlenség!
2009. jan. 31. 22:35
A véleményem az az, ha kell, hát kell...
2009. jan. 31. 22:32

Helló!

A barátnőmnek most fog megjönni és előtte egyet még szeretkeztünk.Ez volt kb a 15. alkalom,tehát az elején vagyunk.Óvszert használunk mindig.És most mielőtt még elmentem került bele váladék,előnedv és még folytattuk és az lejjebb került a gumiban,ezt akkor vettem észre mikor végeztünk,és nedves volt a gumi az alján a pénisz tövénél.Lehet h kifolyt kicsi.Szerintetek most kell tabletta vagy vmi?

Előre is köszönöm a választ:)

2008. máj. 26. 12:48

Ha nem védekezel, akkor ott a folyamatos félelem, h vajon terhes lettél-e v elkaptál-e valamilyen nemi úton terjedő betegséget. A legtisztább az, ha óvszert használsz első esetekben, majd ha komolyabbá válik a kapcsolat, akkor el lehet menni nőgyógyászhoz és ki lehet kérni a véleményét, h a te egyedi esetedben melyik fogamzásgátló szert ajánlaná. Ezt meg lehet fogadni és akkor nem lesz több macera, nem kell aggódni a baba miatt.

Természetesen egyik fogamzásgátló szer sem 100%-os, de mikor évekkel ezelőtt utánajártam a dolognak, akkor a fogamzásgátló tabletta volt a leghatásosabb, ezt jó tudni.

Viszont manapság hallottam olyan reklámokat, h nem tesz jót az a kevés hormon sem a nőknek, ami a tablettákban van, van ennél kellemesebb és egészségesebb megoldás is arra, h ne legyünk terhesek, de ezt a megoldás én még nem találtam meg...

17. MelisUK (válaszként erre: 15. - Lilura)
2008. máj. 26. 12:41
Én a kapcsolatom elején több mint egy évig ezt a megszakításos módszert alkalmaztam, mivel szülők gyógyszert nem engedtek, zsebpénzt nem igen adtak, így valahogy mégis kellett védekezni. Szerencsére még mindig épségben vagyok, de már 5 éve fogamzásgátlót szedek. Ez a biztos.
16. Ekidli
2008. máj. 26. 12:20
Nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy a 72 órás fogamzásgátlót ne úgy képzeljék el a nők, mint pl a gumit, hanem az csak végső esetben alkalmazható, amikor tényleg nagy a baj. És egy évben maximum 2x, mert nagyon egészségtelen. Szerintem is a gumi lenne a legjobb megoldás, vagy ha az túl "macerás", akkor még mindíg ott a pharmatex, amit 10 percel az aktus előtt kell berakni, és nem hormonális.
15. lilura
2008. máj. 26. 12:19
Mondjuk tény, hogy ez a megszakításos módszer egy baromság, és el sem hiszem, hogy 2008-ban még mindig ennyien élnek ezzel. Én ismerek olyat kislányt, aki "ennek" köszönheti az életét. Szóval nem ajánlom senkinek.
14. MelisUK (válaszként erre: 7. - 8063d44440)
2008. máj. 26. 12:06

Mi a gond a gumival? Totál izgivé varázsolhatja a sexet, mivel rengeteg féle gumit lehet kapni és párosítva egy kis síkosító géllel egy G-pontos gumi vagy csak egy szimpla rücskös kellemes érzéseket tud ám okozni. És ha a betegségektől nem fél, akkor elég a vége felé felvenni a gumit, v a férfi menjen a nő hasára, mellére, fenekére v a popijába v bárhová csak ne "oda" és akkor nem lesz terhes. Viszont úgy hallottam vannak előnedvek, amiktől lehet aggódni, abban is lehetnek spermiumok, tehát ez a folyamatos óvszer használatot erősíti. Én fogamzásgátlót szedek, de így sem jön mindig belém a párom és mi is használunk néha óvszert (is) a változatosság kedvéért.

Egyébként regneteg féle fogamzásgátló szer létezik, bőven van választék, de ha tényleg csak egy alkalomról van szó, akkor az óvszer használata a legajánlottabb.

13. lilura
2008. máj. 26. 12:03
Képzeljétek, Én annó még 16 évesen elmentem a nőgyógyászomhoz, hogy irjon fel fogamzásgátlót. Akkor már fél éve voltam egész komoly kapcsolatban, és eléggé időszerű volt már a következő lépés:). Erre a doki meg azt mondta, hogy ő aztán nem irja fel, várjak meg a fiúkkal, beszélgessek meg ilyesmi:D. Aztán 2 hónapra rá elmentem hozzá 72 órás tablettáért, és remélem, hogy azért elgondolkozott egy picit. Nincs joga arra, hogy döntsön mások életéről, ráadásul egy "lórúgástól" is megkímélt volna Engem. Mivel a sürgősségi fogamzásgátlóra sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy olyan finoman működik.
12. MelisUK (válaszként erre: 6. - 8063d44440)
2008. máj. 26. 11:57
A butát arra írtam, hogy ha buta módon nem történt védekezés, akkor jó a 72 órás tabletta, épp erre való. DE: ha alkalmi kapcsolatról van szó, akkor gumival kell védekezni és akkor nincs szükség a tablettára.
11. 8063d44440 (válaszként erre: 10. - 7004ca251b)
2008. máj. 24. 14:25

Igazából ezért nem tudtam mit mondani neki, mert ő hallott vmit az egészről, én viszont még annyit sem, de majd elolvassa a fórumot és döntsön, ahogy akar, szerintem itt már elég meggyőző a hozzászólás

kőszi

10. 7004ca251b (válaszként erre: 9. - 8063d44440)
2008. máj. 24. 14:03
ááá,csakis kizárólag receptre adják itthon.Angliában meg pár külföldi országban már lehet recept nélkül kapni,de azért mert ott már jóval régebb óta használják ezt a nők,mint nálunk.Itthon még pontosan az olyan nők miatt,mint p a barátnőd,nem árulják vény nélkül,mert félő orrba -szájba használnák,miközben komoly és nagymennyiségű hormon készítmény,tehát nem játék.Ezt azért majd próbáld megértetni a barátnőddel is,az ő érdeke!
9. 8063d44440 (válaszként erre: 8. - 7004ca251b)
2008. máj. 24. 13:49
na azt h venykoteles nem tudtam-, h mi mindent nem tudok,kben azt hallottam, hogy csak úgy adnak a patikákban de akkor ezek szerint nem igy van
8. 7004ca251b (válaszként erre: 7. - 8063d44440)
2008. máj. 24. 13:44
akkor meg a pharmatexnek vannak kiváló hüvelytablettái,krémjei,igaz azokat meg 20-30percel a közösülés előtt fel kell helyezni,dehát a 72órásnál csak jobb.Egyébként meg lelkiismeretes doki nem is fogja felirogatni neki hétről hétre.Vagy majd végig járhatja minden alkalommal a város összes nőgyógyászátá?mert,hogy előtte megszokták vizsgálni az ember lánáyt,mielőtt felirják neki,és max még 1et szoktak felíírni,vész esetére.De hétről hétre,vagy havi szinten ez nem fog menni.Nem véletlenül vény köteles...
7. 8063d44440 (válaszként erre: 5. - 7004ca251b)
2008. máj. 24. 13:35
értelek, a gumit ajánlottam én is, de nem tartja jónak,persze most nem a betegségekre gondolt-szóval...
6. 8063d44440 (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2008. máj. 24. 13:31
Csak kiváncsi vok a miértekre, kben is engem ez a téma nem direkt érint, soha életemben nem szedtem semmit, és nemis fogok, fogalmam sincs mit tudnak a fogamzásgátlók, nem érdekelt soha ezért nem is néztem komolyabban utána - én már ilyen buta vok :(
5. 7004ca251b (válaszként erre: 4. - 8063d44440)
2008. máj. 24. 13:30
az alkalmi kapcsolatokra találták ki a gumit.Ráadásul a gumi a betegségektől is megóv,a 72órás tabletta nem.Ráadásul a 72órás tabletta olyan magas hormon tartalmú,hogy akár avérzésedbe is bezavarhat,sőt amikor én bevettem rosszul is voltam tőle másnap,sszóval nem olyan mintha egy sima fogamzásgátló lenne...ezt nem arra találták ki,hogy kéthetente bekapkodd...
2008. máj. 24. 13:22
Barátnőm alkalmi kapcsolataira szeretné bebiztositani magát, de arra gondolt, ha mégis nagyobb gyakorisággal jönne össze a dolog, mint máskor, árthat-e a 72 órás fogamzásgátló, ha gyakrabban vesz be belőle,és nem jobb mintha állandóan szedne vmit, de ritkán van testi kapcsolata
2008. máj. 24. 13:20
Szedj inkább normális fogamzásgátló tablettát, az a biztos. El se tudom képzelni, mi lenne veled, ha hetente bevennél egy 72 órásat... Az a rengeteg hormond mit tenne veled... Természetesen ha csak egy alkalom volt és buta módon nem történt védekezés, akkor ez a legjobb megoldás, de nem állandó megoldás!
2008. máj. 24. 12:10

mellette:nem lesz gyerekem,akire nem vágytam,nem kell abortuszra sem menni...

ellene:elég nagy hormont tartalmaz állítólag

2008. máj. 24. 12:09
Vélemények a 72 órás fogamzásgátlókról-ellene, mellette?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook