Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vele szeretném a jövőt?! fórum

Vele szeretném a jövőt?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vele szeretném a jövőt?!

1 2 3 4 5
140. kneseva
2010. okt. 13. 22:51

Nem attól kell félned, hogy megcsal-e ismét. Azzal lehet mit kezdeni, alapos beszélgetéssel, helyre lehet tenni a történetét. De miből gondolod, hogy jó apa lenne? Ebben látod nem lennék biztos. Van egy gyereke, akit látni nem akar, akiről tudomást sem vesz. Lehet vitám a gyerek anyjával, de a gyerek nem tehet arról, hogy él; érte a két szülő felelős. Az egyik szülő az apuka.Nagy bűnt követ el az a szülő, amelyik a gyerekét elveti.

Még nincs gyermeked, talán azért gondolod azt, hogy az anya gyermekét önmagának szüli, a élete lyukas részét ezzel foltozza be. Nem így van !Az a gyermek soha nem a tied, csak egy bizonyos életszakaszig nagyon rád szorul, függ tőled, nélküled nem tud élni. DE már ekkor is önálló egyed, egyéniség. Ez így van jól.

Nagyon is érthető, ha gyereket szeretnél, de ennél alaposabban gondold át, hogy ne legyen csalódás az életedben. Nekem három gyermekem van, négy unokám. A legkisebb most volt 15 éves és bizony-bizony el kell engednem a kezét, mert már nem én jelentenem Neki a társaságot.A szeretet ettől m ég megmarad, de másként.A gyerek n agyon komoly dolog.

2010. okt. 13. 07:47

Számomra leginkább az visszataszító, hogy számára semmit sem jelent a saját gyereke, bárki is legyen az anyja! Milyen ember az ilyen? Ráadásul ki tudja, hányszor lépett már félre! Biztos szép és jó a felszínen minden, de hogy a lelke mélyén milyen ember ...

Másrészről senki sem tökéletes! Mindenkinek megvan a saját keresztje, mindenki maga választ... Szerintem a legtöbb kapcsolatban vannak sötét foltok... Ráadásul bárki bármit tanácsol is, a sorsodat úgysem kerülheted el! Úgyis a saját fejed után fogsz menni és a saját hibáidat követed el, mint mindenki más! Ez van! Ilyen az élet!!!

138. dbf33b346e (válaszként erre: 136. - Marques)
2010. okt. 12. 22:20
Igy van, a pakliban minden lehetseges dolog benne van, megis mennyire ki tudunk borulni ha a paklibol valami nagy szrsag jön ki.
137. dbf33b346e (válaszként erre: 134. - Cef10d1db8)
2010. okt. 12. 22:16

kycsyboszy, vegül is igazad van. Nem lehet ebbe beleszolni, Te tudod legjobban mi is a helyzet kettotök közt.Mivel azonban megosztottad a törteneted velünk, ezert mindenki elmondta, leirta ide a sajat velemenyet, gondolatit, gondolom azert is, mert ugy ereztek varsz meg valamifele megerösitest.

Mielöbbi boldog anyasagot kivanok!

136. marques (válaszként erre: 134. - Cef10d1db8)
2010. okt. 12. 09:11

Végigolvastam a fórumot a cikk után, és hihetetlen a nők többségének naiv hozzáállása :)

Természetesen a cikk írója ismeri csak a párját, egyetlen cselekedete alapján megítélni bárkit is... hmm..

Kissé árnyalt képet fest.

Azért az vicces, hogy mennyien gondolják a párjukról, hogy soha nem csalta, csalja, csalná meg őket :) Tudnám, hogy a kapcsolatépítő terápiáinkon ki az a rengeteg ember, aki mind ilyen problémákkal fordul hozzánk? Az igazság az, hogy sokkal több nőt és férfit csalnak meg, mint aki tud róla.

Ahogy többen is írták, soha nem jelenthetjük ki, hogy biztos a kapcsolatunk, amikor gyermeket vállalunk. Ez akkora változás, amelyben még a saját reakcióinkat sem láthatjuk előre, hát még egy másik emberét. Ugyan...

Maximum remélhetjük, hogy nem leszünk egyedülálló szülők, de bizony a pakliban az is mindig benne van, hogy így alakul.

Sok sikert kívánok a babavállaláshoz.

135. nzs2001
2010. okt. 11. 09:13
Sok boldogságot kívánok Nektek!
2010. okt. 10. 15:07

Olvassatok bele a: Meg lehet bocsátani a megcsalást?

fórumba én a 6. oldalban írtam a 615. írástól! Ide is le írnám nagyon szívesen amit én gondolok de sajnos nincs annyi időm és mint ahogy írtam az otthoni gépem tönkre ment! És köszönöm a sok véleményt még azt is amivel nem értek egyet de már döntöttem!


Ugye én ismerem a legjobban a páromat és én tudom azt is hogy meg éri e nekem mellette maradnom! Bár le írtam nagy vonalakban mi történt a kapcsolatomban de ez sajnos kevés ahhoz hogy mások megértsenek engem! Viszont nagyon remélem hogy ha mást ilyen helyzetbe sodor az élet tanul ebből a cikkből és főleg a hozzá tartozó véleményekből és nem jár úgy mint én hogy évekig rágódik azon merre lépjen! Én maradok a párom mellett mert hiszem hogy sikerülhet boldogságban élni vele még ezek után is! De ehhez meg kellett írnom ezt a cikket, meg írnom kellett fel a fórumra ugyanis nekem csak abban kellett megerősítés hogy vannak olyan párok akiknek ilyen helyzet után is sikerült boldog kis családot össze hozni! És ezért már én is úgy gondolom hogy akkor ez nem egy lehetetlen dolog! Én szeretem őt!

133. cef10d1db8 (válaszként erre: 44. - 81e5170311)
2010. okt. 10. 14:23
vagyok csak el romlott a gépem és ritkán jutok géphez! És én mind kettőre hallgatok! Olvassatok bele a: Meglehet bocsájtani a megcsalást? fórumba sok érdekes dolgot fogtok találni!
132. cef10d1db8 (válaszként erre: 44. - 81e5170311)
2010. okt. 10. 14:15
aki talán nem lesz "hűtlen" veled... igen talán honnan tudjam hogy a következő férfi hűséges lesz! Nézzetek rá a (Meg lehet bocsátani a megcsalást?) fórumra hátha jobban meg értitek azt ami velem történt!!!
2010. okt. 8. 12:56

Csak a saját "kárán" tanul az ember (én is így jártam). Tapasztalataim:

1. Csak úgy vállalj babát, hogy egyedül is fel tudd nevelni, az "apa" részéről lelki és anyagi támogatás nélkül is.

2. A párom teljesen ideális pasi volt, már az első találkozásaink alatt szóba került, és természetesen nagyon szeretett volna babát. Végül, mikor elhatároztuk magunkat ő szerette volna jobban! Soha nem veszekedtünk, boldog voltam vele, a környezetünk számára pedig mintapár voltunk. A szülés alatt végig fogta a kezem, nézett a szemembe. A szerelem nélkül, amit iránta éreztem talán nem is ment volna a szülés.

3. Mikor a Baba 4,5 hónapos lett fogta magát, és kisétált az ajtón ez neki nem jön be felkiáltással. Azóta nagyon messze külföldre utazott, és soha többé nem kérdezte hogy vagyunk, mit csinál a Kicsi, anyagilag sem támogatott azóta sem. A magyar bíróság tenni fogja a dolgát(talán 1-2 éven belül határoznak is), de ők akkor sem sietik el, ha tényleg teljes anyagi csődben vagy.

4. Egyedülálló Anyának lenni a világon a legnehezebb dolog (a szüleim is 250kmre laknak, így ők sem tudnak igazán segíteni).

5. Egyet nem bántam meg soha: hogy a Kislányom van nekem! De azt nagyon megbántam, hogy bár "biztosra" mentem ilyen helyzetbe kerültem. Nap, mint nap eszembe jut mennyi segítség lenne csak napi 1 óra, amit apucival tölthetne a Pici, és nem beszélve arról, mit fog okozni a kis lelkében, hogy neki nincs és soha sem volt. Elviselni a magányt... Pedig a volt párommal kapcsolatban soha, egyetlen egyszer sem merült fel, kétség sem férhetett hozzá, hogy nem az egyik legjobb apa lesz a világon.

2010. okt. 8. 12:40
Kár, hogy eltűnt a cikk szerzője, de, ha valaha elolvassa először is hallgasson az eszére, aztán a szívére!
2010. okt. 6. 12:42

Parszor elolvastam a cikket, es kicsit meg vagyok döbbenve.


Van egy parom, aki 3 ev utan, meg 20eves sem vagyok es megcsal, gyereket csinal masnak... nekem azert lennenek kerdesek a fejemben.


1., Mi hianyzott belölem, amit masnal keresett?

2., Megbizott a lanyban, h. vedekezik, nem eshet teherbe. Na es mi van a nemibetegsegekkel, az nem foglalkoztatta, hogy az ellen nem vedi semmi, eseteg teged is megfertözhet?

3., Hazudott, becsapott, hallgatott amig mar elkerülhetetlen volt feltarult az igazsag. Becsapott, nem volt öszinte hozzad erted? Ezek utan mit remelsz milyen megbizhato tarsad lesz mondjuk egy eleten at, esetleg amig felnö a közös gyereketek?

4., Milyen ember az, aki nem kivancsi a sajat gyerekere, meg akkor is ha ö nem akarta. Akkkor talan hasznalt volna ovszert. Ha esetleg odebb all egy masik nö miatt majd a közös gyereketeket is elhanyagolja mondvan neki mar nem csaladja?


Amit sokan kihagynak a szamitasukbol, hogy bar babank születik, de az amit vallalunk nem egy baba, hanem egy masik szemely, aki fel fog nöni, rengeteg gonddal, es az is lehet, hogy nem lesz a vilag legtünderibb, legfantasztikusabb gyereke. Akkor mi ad majd vigaszt?

128. 6f773a273c (válaszként erre: 26. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 5. 20:27
teljesen egyetértek.leginkább ez a baj:(
2010. okt. 5. 20:13
pontosabban úgy értem,hogy a másik nővel nem tartja a kapcsolatot.az már gáz,hogy a gyerekével sem...de mindegy
2010. okt. 5. 20:09

én nem hiszem hogy fel tudnám dolgozni,vagy legalábbis ilyen jól ,mint Te.persze sokat számít,hogy odaadó volt Veled,és aztán nem csalt meg.(...)

viszont szerintem a pasik két kategóriába oszthatók (ilyen téren):akik ha egyszer megteszik többször is megteszik (ezek azok,akik nem igazán szeretik a párjukat,vagy akik szimplán hülyék ->érts poligámok),és azok,akik egyszer megbotlottak,de ez ébresztette rá őket,mennyire szeretik a párjukat.szóval ez a Te dolgod eldönteni,nem nekünk,csupán Magadnak!Te tudod mi van Vele.gondolj arra,hogy tud jó apa lenni,de a Te gyerekeidnek is tud jó apja lenni?

és hogy együtt tudsz-e élni ezzel ezek után?

még jó,hogy nem tartja a másikkal a kapcsolatot,úgy gondolom ez a minimum.a nő becsapta,miután Ő becsapott Téged.mindenki mindenkit.a kérdés,hogy Te valóban mire gondolsz?


mit mond a Női Megérzés?

125. babu222
2010. okt. 5. 17:47

Nem vagy könnyű helyzetben.Megcsaltak!!!Hahóóó.

Az Aki nem kiabál veled,és tök rendes hozzád!!!Biztos,hogy olyan rendes? Tudom,hogy szereted de nem biztos,hogy a baba a garancia a kapcsolatra.Én nem tudom,hogy dolgoznám fel ezt ha velem történne.Mindenesetre sok szerencsét!

124. Tücke (válaszként erre: 108. - Martin3)
2010. okt. 5. 15:28
neked szerencséd volt... nála ez nem így volt mármint annál a lánynál akiről meséltem.... nála volt látlelet is meg stb stb... és mégse mer változtatni mert se szakmája se semmije a férje terrorizálja egy sima nyelvtanfolyamot nem enged neki....
123. Tücke (válaszként erre: 117. - Viharos)
2010. okt. 5. 15:26
én már akkor pakoltam maikor ellaposopdott a kapcsolat és elkezdődtek a veszekedések gyerek ide gyerek oda.... és igen én azóta megtaláltam a párom de ha megcsal mind1 hogy érzelmileg vagy szexuálisan pakolok és megyek mert egy olyan emberben aki megcsalt bármilyen szempontból is nem tudok bízni
122. 1a9f281d5b (válaszként erre: 121. - 9e8664b644)
2010. okt. 5. 15:10
Igen, sok minden megtörtént már a világban, sokféle emberrel. És sok minden nem.
121. 9e8664b644 (válaszként erre: 95. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 5. 15:01
Én már -nem hallottam- láttam, hogy 25 év után kiderült a hűtlenség. Persze mind a két fél mindig mélyen megvetette az ilyesmit.
120. 274c9996b8 (válaszként erre: 115. - Nzs2001)
2010. okt. 5. 14:50

A jozan esz , szamit szerintem ! Mert barmi is derul ki a szeretett lenyröl azert gombnyomasra nem tud az ember hatra arcot csinalni ! Ma mar a legtöbb embernek (nöknek is!) van hazassagon kivuli gyereke , elözö,következö,mostani kapcsoatokbol.... a parkapcsolatok,hazassagok ritka kivetellel nem igen huzzak ki az aranylakodalomig -:)

A forumindito adatlapjan az all hogy , lassan 2-hete nem volt bent a hoxa-n.

De , mondjuk nem is erdekes az ö elete es rendezze ugy , ahogy szive , vagya akarja...

119. 9e8664b644 (válaszként erre: 59. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 5. 14:47

"58. Krudélis 2010-10-05 13:03


És az "öröm" mióta észérv?

A drog is okozhat "sok örömet", de TUDOM, hogy káros, és nemet mondok.

Az öröm egy érzés. Élni akarok, jól akarom érezni magam, boldog akarok lenni. Ezek érzések, ezek ösztönös dolgok. Ez ÉSSZERŰEN nem alátámasztható.


Szeretem a paprikás csirkét, mert jó, mert finom. Meg szerethetem a plastic kaját is, mert isteni élmenyt ad az ízfokozó. Nem azért, mert ésszerű.

>>>>>>>>>>>>(válasz Masnesz 54. hozzászólására)">>>>>>>> inkább Te olvass figyelmesebben.

118. 1a9f281d5b (válaszként erre: 117. - Viharos)
2010. okt. 5. 14:45

Hidd el, hogy biztos.

Két embert a megállapodás tart össze, akkor, ha azt felrúgja a másik, akkor kalap, kabát. Igaz, ehhez egzisztenciális függetlenség is kell.

Hányan maradnak együtt csak azért, mert nem tudnak önállóan megélni! Szomorú.

117. viharos
2010. okt. 5. 14:42

Nagyon könnyű ítélkezni mások felett. Tesszük mindezt úgy, hogy nem vagyunk a helyében. De ha őszinték akarnánk lenni, hasonló esetben nekünk sem lenne egyszerű a dolgunk.

Könnyű azt mondani, hogy hagyd el mert becsapott, megcsalt és született egy gyereke. Igen, ezek valóban tények, amin nem tudunk szépíteni.

De közülünk bárki nyugodt lelkiismerettel kijelentheti, hogy őt nem csalták meg? S vajon nem is fogják?

S ha kiderülne, mindent feladva, eldobva menne tovább egyedül?

Biztos ez???

116. Mofilda
2010. okt. 5. 14:38

na az ilyen kapcsolatoknak lesz a vége a válás és a gyermekét egyedül nevelő szülő, illetve a gyerek, aki nem kapja meg mind a két, mintát, amire szüksége van.illetve kiegészíteném azzal, hogy nem csak a 2 minta, ami kell neki a fejlődéshez, hanem a minta, ahogy a 2 nem együtt él.

egyértelműen kihangzik az író szavaiból, hogy szeretne babát, de fél.

én így sosem vállalnék gyereket.

ma Magyarországon kb minden második házasság válással végződik.

és pont az ilyen esetek, amik tuti, hogy válásra vannak ítélve.

nagy hülyeségnek tartom ezt a fajta felfogást.

lehet, hogy egy kicsit erősen fogalmazok itt-ott, de bocsánat, ezt hozza ki belőlem.

mert az író azt mondja, hogy szeretne babát, és biztos, és stb, de mégis az érződok, hogy nem tudja.

csak valami hiányzik az életéből és ezt valahogy pótolni akarja valamivel.

de ne gyereket szüljön, hanem keressen hobbit.

ha már tényleg tudja, hogy anya szeretne lenni, akkor vállaljon gyereket.

nekem ez a véleményem

115. nzs2001 (válaszként erre: 112. - 274c9996b8)
2010. okt. 5. 14:28

Kösz. Lehet, hogy számít a hasonló életkor/tapasztalat?

Egyébként hova lett a fórum indító? Szivesen venném ha megszólalna.

114. CsillagTM (válaszként erre: 93. - Martin3)
2010. okt. 5. 14:19

ez baromság sztem. annyira átformálódtak már a szerepek...vagy a pasik meghagyják maguknak a jó részeket (vadászösztön, blabla), és hozzáveszik a női oldal egy részét (szépítkezés, elnőiesedés)??


ez egy jó (?) mentség a pasik részéről, de szánalmas.

2010. okt. 5. 14:11
sziasztok !egy ilyen emberrel nem szabad eggyütt maradni föleg gyereket szülni !!!hol van a nöi méltoság és megbecsülés?
112. 274c9996b8 (válaszként erre: 57. - Nzs2001)
2010. okt. 5. 14:09
Kb en is igy gondolom.
111. szimba (válaszként erre: 30. - 9e8664b644)
2010. okt. 5. 14:08
Végre valaki, akivel egyet tudok érteni! :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook