Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félek a jövőtől, mi lesz így? fórum

Félek a jövőtől, mi lesz így? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Tumbo2)
2023. ápr. 9. 14:24
értem. sajnálom.
59. tumbo2
2023. ápr. 9. 10:17
hogyne félnék.nálunk a robotgép a konyha tetején volt.reggel nem értem föl,egyre megyek össze.a nagyapám húga,az anyám szinte négyrét járt.aztán nekem is megroppant a csigolyám.
2023. ápr. 9. 07:41
Én is így vagyok vele,ha menni kell akkor inkább hirtelen,nem évekig ághybafekvő... de hát kinek mi ugye..
57. tumbo2 (válaszként erre: 54. - 55Judit)
2023. ápr. 8. 14:23
ja,mutogatják a tele kocsit.csak azt nem teszik hozzá,hogy két-háromhavonta.
56. tumbo2 (válaszként erre: 55. - 55Judit)
2023. ápr. 8. 14:21
dehogynem.
55. 55Judit (válaszként erre: 53. - Tumbo2)
2023. ápr. 8. 13:56

Igen, én is ilyen szerencsében reménykedek. Remélem leszek olyan mázlista hogy hirtelen visz el az ördög.😀


Egy velem egy korú utcabelim karácsony előtt elment bevásárolni, a pénztárnál összeesett és meghalt. Nem lenne jó így?

54. 55Judit (válaszként erre: 53. - Tumbo2)
2023. ápr. 8. 13:54

Kellene valami megoldás az idősek becsületes ellátására megfizethető áron. A mai elfogadható intézményeket a nyugdíjasoknak csak az 1/3-a tudja megfizetni.

Akinek a gyereke tud és akar is százezreket költeni idős szüleire esetleg éveken át, az nagyon kevés.


Mostanra nyugdíjba mentek a Ratkó korszak gyerekei. Rengetegen vagyunk. Egyszerre nagyon sokan fogunk lerobbanni, erre is gondolhatna a tisztelt kormány. Mi lesz velünk? Nem csak azt kéne mutogatni a tévében hogy mennyi sonka és kolbász fér be a kocsiba. Hanem azt a színvonalas idősek otthonát is, ahová be tud még a kisnyugdíjas is költözni.

53. tumbo2 (válaszként erre: 52. - 55Judit)
2023. ápr. 8. 13:26
ha szerencsém van,előbb meghalok.azt hiszem az anyám után 160 ezer forintot fizettük.most mondjam azt,hogy szerencsére hamar meghalt?anyagilag tönkrementünk volna. előtte a húgom csak idegileg.még szerencse,hogy ott volt a fia,aki segített kimosni,már bocsi a sz....ból.
52. 55Judit (válaszként erre: 46. - Tumbo2)
2023. ápr. 8. 13:19

Sajnos ezzel nem mondtál újat.

Ilyek ismeretében nem jogos a félelem az öregkori kiszolgáltatottságtól? Ne gondoljak rá miközben rettegek tőle? Azt hogy kell csinálni? Ilyen jellegű tanácsot örömmel fogadok. Ezt nem tőled kérdezem, hanem attól aki csak okoskodik és nem érzi át a kiszolgáltatottak nyomorát.

51. 55Judit (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 13:14

Nem. Esetleg annyiért, mint egy színvonalas nyugdíjas ház.

Egy magatehetetlen öreg mellé 24 órás felügyelet kell.


Németbe járnak ki innen gondozók. 2 hetes váltásban dolgoznak, mert nem lehetne máshogy kibírni még a nagy fizetés mellett se. Itthon annyi pénzt nem is kapnának. Legalábbis csak nagyon kevés sok százezret kapó nyugdíjastól.

50. 55Judit (válaszként erre: 49. - Tumbo2)
2023. ápr. 8. 13:09
Elhiszem, ezek vannak aki járt már látogatóban állami intézményben, mindenki tud elrettentő dolgokat mesélni. Az én nyugdíjamat nézve, nekem is ilyen helyhez lesz jogosultságom. Félelmetes.
49. tumbo2 (válaszként erre: 42. - 55Judit)
2023. ápr. 8. 12:44
az anyám 3 hónapig volt otthonban.de az normális volt.a szomszéd faluban van egy állami.az a bűz,hát az borzasztó volt,de egy szobában nem tudom hányan voltak,ott volt a kocsma,az öregek kimentek,hát utána milyen állapotban jöttek vissza.
48. tumbo2 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 12:40
ha rajtatok múlik,a vejem már teljesen kikészült,lassan a lányom is. az anyja nem tűr meg senkit maga mellett,pedig már fölkelni sem tud az ágyból.néha jön egy gondozó,otthonba meg nem akar menni.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - 55Judit)
2023. ápr. 8. 12:31
Szia. Köszönöm hogy megértesz. Igen,sajnos sok olyan is van hogy hiába lenne rá módjuk,beteszik az idős családtagot valahová. Ne is mondd,tudom illetve gondolom milyen lehet az elfekvő. Voltam 2 évig bentlakásos szociális otthonba betegségem miatt és hát.. Ahogy ott is bántak szegény betegekkel és vagy idősekkel. Párom azt mondja,míg egymást meg magunkat el tudjuk látni nem megyünk itthonról sehová. De hát,ez csak a mi tervünk.. Talán lehet fogadni házigondozónőt.az annyiért elgondozna mint egy otthon kerül kb.
46. tumbo2 (válaszként erre: 42. - 55Judit)
2023. ápr. 8. 12:21
ne gondold azt,hogy akkor minden jó,volt,úgy szerették egymást.azért voltak arzénos asszonyok is.mikor voltam a kórházban,én voltam a legfiatalabb,a kerettel segítettem,akinek tudtam.az öregasszonyt lekötözték,mert rágta a szaros pelenkát,kitépte az infúziót.a két lánya ott sírt mellette,mindketten Angliában dolgoztak,mit tehettek volna.aztán visszavitték az otthonba,ahol olyan jól gondozták,szerencsétlen tele volt felfekvéses sebekkel.
45. tumbo2 (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 8. 12:14
ennél betegebbé?nehéz lenne,
44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 8. 12:11
Bocsi, azt hittem a FI. írta.
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Tumbo2)
2023. ápr. 8. 12:10

De tudod mit mondtam :) nyugtával a napot, lehet a húgod szorulna még esetleg rád, ne aggódj előre!

Természetesen gondolkodj a jövődtől is, ez az élet rendje, de ne aggódj, ha félsz, még inkább befogod vonzani a bajt, mert beteggé tesz az aggodalom!

Fel a fejjel!

42. 55Judit (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 12:02

Én a legmesszebb menőkig megértem az aggodalmadat.

Nekem sincs senkim aki elesett állapotomban majd ápolna. Régen mikor generációk éltek együtt, természetes volt hogy az életerősebb családtag elgondozta az idős beteget. Ma már cikizik azt a fiatalt aki a szüleivel marad. A mai fiatalok máshogy élik az életüket.


Én jártam már elfekvőben mikor volt még ilyen a kórházakban. Egy életre nyomot hagyott bennem a látvány és a szag. Az is, hogy nem etetik, nem itatják csak hébe-hóba a tehetetlent, hogy kevesebbszer kelljen pelenkát cserélni. De így is szörnyű, le se írom milyen volt a test a pelenka alatt.

Öregek otthona? Ugyanez. Sokszor voltam látogatóban. A még beszélni képes öregek mesélik más beteg hozzátartozóinak hogy mit tesznek és mit nem a gondozók a családtagjukkal. Megrázó volt ott is amit nekem meséltek és láttam, és biztos hogy nem tudok mindent.

Szóval a vég előtti félelmem nekem is megvan, mert ha nem sikerülne időben végezni magammal, rám is ilyen sors várna.


Szegény nagymamám gyakran mondta hogy ő nem lesz ágyban fekvő, ha gyengül, ő bizony felakasztja magát. Nem sikerült. Hirtelen kapott agyvérzést és 2-3 hónapig gondozásra szorult. A két lánya gondozta el nagyon lelkiismeretesen, mégis szenvedett sokat.

41. tumbo2 (válaszként erre: 29. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 8. 10:51
tegnap néztem a Pilátust,Szabó Magda,végtelenül elszomorító.én senki nyakán nem akarok nyűg lenni.tönkremegy mindenki élete,mint a húgomé is.
40. Amaunet (válaszként erre: 27. - Apeeng)
2023. ápr. 7. 21:25
Sajnos, ez valós és közeli probléma, ami érint bennünket, de a döntéseket a politikusok hozzák a fejünk felett. Tartsuk szárazon a puskaport! Persze, nem konkrétan értem... csak számítsunk a legrosszabb forgatókönyvvel és örüljünk, ha nem az jön be!
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 7. 17:52
Köszönöm!
38. globus (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
2023. ápr. 7. 17:22

Az a baj, hogy amikor már oda sandít az ember, már késő várólistára iratkozni. Akár 4-5 év, kihalásos alapon szabadul fel hely. Munkám során gyakran látom, akinek végképp nincs senki hozzátartozója, még az ápolási osztályra is vár. Ráadásul ott nem lehet végtelenségig, pénzért sem.

Több helyre szoktak kitölteni jelentkezési lapot, amelyik előbb bejön, az nyert.

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 16:46
Helyes meglátás!
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 16:45
Köszönöm szépen!🧡
2023. ápr. 7. 16:22
Köszönöm mindenkinek.a múlt lezárva élek a jelenbe a jövő meg majd alakul
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Tumbo2)
2023. ápr. 7. 16:22
Hát jah...
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 7. 16:21
akkor jó,örülök.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 7. 16:21
Köszönöm kedves soraidat.igazad van. Minden jót neked is!
31. tumbo2
2023. ápr. 7. 14:49
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook