Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Végtelen szeretetet adó Mama Maci test fórum

Végtelen szeretetet adó Mama Maci test (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Végtelen szeretetet adó Mama Maci test

1 2 3
13. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Szneszabonoja)
2019. szept. 24. 08:42
Nem ítéltelek el, de te írtad le, hogy mindig 80-90 kiló voltál, ami bizony komoly súly felesleg, hacsak nem vagy 190 cm magas.
12. szneszabonoja (válaszként erre: 10. - Panna.33)
2019. szept. 24. 08:34
Jelenleg hogy vagy? :)
11. szneszabonoja (válaszként erre: 8. - Aszparagusz)
2019. szept. 24. 08:33
Szerintem pedig illetlenség úgy ítélned, hogy nem ismersz. Nem tudom hol láttál a soraim között kifogást...de biztosan velem van a gond.
10. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Szneszabonoja)
2019. szept. 24. 08:31

Én is pajzsmirigy beteg vagyok, nagy súllyal estem teherbe, mondjuk az alulműködés csak terhesség után derült ki, addig senki nem nézte.

Viszont most még nehezebb eset vagyok. Zavar, nem is érzem szépnek magam, viszont szerencsére nem a szépségemért szeretnék. 😁

9. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2019. szept. 24. 08:31

Nálad a pont!


Természetes, hogy a terhességgel és a szüléssel megváltozik az anyuka teste. Hiába áll vissza a régi testsúly, csak kevesen vannak, akiknek a testalkata semmiben nem változik. De a szülés után évekkel is meglévő túlsúlyt ne hozzuk összefüggésbe a terhességgel.


Az esztétikai kinézetnél nagyobb probléma, hogy ez az évek során egészségügyi problémákhoz vezet.

8. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Szneszabonoja)
2019. szept. 24. 08:27

Mindig súlyfelesleggel éltél, akkor ezt nem kell szülés utáni "mamatestnek" nevezni. Nem reális, hogy szülés után 1-2 hónappal bárki úgy nézzen ki, mint a terhesség előtt, de cirka 3 évvel utána már nem lehet kifogás.

A nagy súlyú újszülött az eseteke jelentős részében az anya terhességi cukorbetegségével függ össze.

7. szneszabonoja (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2019. szept. 24. 08:11

Kedves Napsugár8!


Nagyon igazad van, bár szerencsére akadnak kivételek. Nekem sosem volt a férjem felől ilyen tapasztalatom, de persze az ember nem is feltétlenül beszél ezekről a hétköznapokban.

6. szneszabonoja (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2019. szept. 24. 08:00

Azért azt valljuk be, hogy sokban függ a testalkattól és a genetikától is. Én sosem voltam 40 kg, inkább mindig 80-90 kg között mozogtam, gyermekkkrom óta pajzsmirigy beteg vagyok, a 31-et töltöttem júniusban és az orvosomtól az IR betegséget kaptam "ajándékként". A terhességem alatt vigyáztam magamra, jobban, mint éeltem során valaha..Maja 5500 gr-al született... 3 éves lesz novemberben, veleszületett betegség miatt (később írok róla) túl van 2 operáción, számos konzervatív kezelésen..ezt az időszakot úgy próbáltam meg "feldolgozni", hogy futni jártam és járok is! Sokat segített!


És persze még ma sem vagyok 40 kg, de jól érzem magam testileg, lelkileg! :)

5. viva70 (válaszként erre: 4. - Viva70)
2019. szept. 23. 21:35
Senki nem mondta volna meg rólam...
2019. szept. 23. 21:34
Fiatalon 22 évesen szültem. 56 kg-mal kezdtem a terhességet, 62 kg-mal mentem két héttel a kiírt időpont előtt szülni. Szülés után két órával, amikor kitoltak a szülőszobáról senki nem mondta volna meg róla, hogy nemrég szültem. Lement az a hat kg pikk-pakk.🙂 Az Instagram és társai szerencsére ismeretlen fogalmak voltak akkoriban. De jó is volt... Igaz, most sem kötelező ott lenni...😜
2019. szept. 23. 21:06

Én mint 2gyerkes anyuka a 2véglet között látom az igazságot.

A mamatest és az instatest között.

Én is 48kg voltam szülés után 5nappal és jelenleg is annyi vagyok de nem maszkalok csipkés csodában és vörösrúzsban és nem koplaltam soha csak egyszerűen odafigyeltem terhesség alatt és utana is az étkezésre és a mozgásra is.

Szóval én nem belekötni akarok a te látásmódodba,ha te így jól érzed magad a bőrödben akkor az jó dolog.

2019. szept. 23. 18:46

Teljes mértékben egyetértek veled. Sajnos, ez a média, és sajnos nagyon sok kismamát tudnak ezzel különböző, általuk hathatós módszerekre, egyéb "fogyasztó" szerekre, rábeszélni.

A legnagyobb baj ott van, hogy a férjek is (tisztelet a kivételnek) ez alapján ítélik meg a feleségüket, és szinte elvárják, hogy pár héttel, hónappal a baba születése után ismét darázsderékkal tündököljön mellette a neje.

Én ezt inkább felháborítónak tartom.

2019. szept. 23. 17:38
Minden Anyukának szól, aki nem "tökéletes".

Ugrás a teljes írásra: Végtelen szeretetet adó Mama Maci test
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook