Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végrehajtó írta: házhoz jön, ha nem engedjük be akkor hatóságilag felnyittatja ajtót. Tesóm ügye miatt jön, be kell engednem, mit akarhat? fórum

Végrehajtó írta: házhoz jön, ha nem engedjük be akkor hatóságilag felnyittatja ajtót. Tesóm ügye miatt jön, be kell engednem, mit akarhat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2009. márc. 22. 15:37

Ha ő így, akkor ne izgasd magad! Majd ha elveszik az autóját, amivel dolgozik, akkor rájön! Esetleg üzenj neki, hogy ez a helyzet.

Ami a lakásban van, az a tied, szerinte nem viszik el, de...mindenképpen írd meg! Én úgy gondolom, hogy lehet beszélni velük, mindenképpen legyél udvarias és segítőkész, mondd el, mi az, ami a tesód nevén van, ahhoz fognak nyúlni.

2009. márc. 22. 15:36

engedd be őket mond el a helyzetet, ők is emberek nagy részével lehet beszélni .... ha albiban laksz akkor a lakás tulajdona nem a tied főleg nem a tesódé! igy ami benne van sem kell hogy a tiéd legyen! Sajnos saját tapasztalat és ezt végrehajtó tanácsolta, mivel nem az én lakásom így ami benne van sem az enyém, az ellenkezőjét pedig bizonyítsák ha tudják!



De a legjobb ha a tesod beszélne velük és vállalna be egy részlet fizetést havi X forinttal!

2009. márc. 22. 15:35
Köszönöm a válaszokat, rendesek voltatok. Ha túl leszek rajta, megírom mi volt (persze ha érdekli valakit)
2009. márc. 22. 15:33

Nem akarok senkit megbántani, de azt mondják minden családban van egy feketebárány, hát tesóm az.

Egyszerűen nem érdekli, vagyis nem akar tudomást venni róla. Annyit mond majd lesz valami

2009. márc. 22. 15:32
Ha nem, sürgősen tedd meg!
2009. márc. 22. 15:32

Gondoltam hogy valami baj van.

Annyiszor belegondoltam már, mi van ha nem veszem át a levelet, ha nem bontom fel, jövök haza munkából és akkor nyitva fogad a lakás, vgy pecsételt ajtók várnak.

43. zsuzso100 (válaszként erre: 42. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:32
Vele nem beszéltél erről?
2009. márc. 22. 15:31
Azt nem tudom miért nem hívja fel. Erre a levélre is úgy tettem szert hogy a postás hozta,tesóm nevére, egyszerre ajánlva is és símán is, és gondoltam felbontom mi lehet ilyen fontos egy végrehajtótól.
2009. márc. 22. 15:29

Hogy a saját tulajdonodat nem vihetik el. A tesód ügye....

De már írtam annyiszor...miért nem beszél velük a testvéred???

2009. márc. 22. 15:27
correct, írtad a jogaimat ha megsértik dádá lenne neki, mik a jogaim egy ilyen helyzetben?
2009. márc. 22. 15:27

Elsőre biztos csak beszélni megy, hogy lehetne rendezni a tartozást.

Én úgy gondolom, csak úgy nem vihet el semmit.

2009. márc. 22. 15:26
Könyörgöm...beszélj a tesóddal, hogy tisztázza magát a felszámolóval!!!
2009. márc. 22. 15:26
31-én 10 és 10-10:10 perc van bejelölve. félek nagyon, mióta tudom hogy jön reszketek és nem tudtam senkivel megbeszélni, mert szégyenlem
2009. márc. 22. 15:25
Hát vannak nagyobb tárgyak igen, mondjuk pár dolgot éveken át törlesztettem csak így jutottam hozzá, de van pl kávéfőző, meg ilyen teafőző, van egy Tv amirő nincs papírom, nem tudom bizonyítani hogy az enyém
2009. márc. 22. 15:23
Nem értem, erre nem képes a testvéred, hogy tisztázza magát, az övé a tartozás és rendezné? Mondd meg neki, hogy hívja fel a végrehajtót! Mikor mennének egyébként?
2009. márc. 22. 15:22
Mert ez nem hatósági papír amit küldött a végrehajtó, hogy be kell engednem?
33. zsuzso100 (válaszként erre: 31. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:22

Akkor beszélj vele! Itt neki lehet baja, neked nem! Hiszen nem saját a lakás. Vagy van olyan vagyontárgya, ami többet érhet?

A végrehajtót pedig engedd be! Ha nem engeded, csak rosszabb lesz. Ők is emberek, lehet velük beszélni, nem fosztják ki egyből a lakást! Csak olyan félelmetesen hangzik. :-(

2009. márc. 22. 15:21
Egyébként ettől tartok a legjobban, hogy elvisznek tőlem esetleg dolgokat, műszaki cikk, ilyenek. Van olyan tárgy pl, aminek nem találom sehol a papírját, meg amiket kaptam, hogy tudom bizonyítani hogy az enyém?
2009. márc. 22. 15:19
De tudná fizetni, csak szerintem itt azzal is van probléma, hogy nem vette fel a kapcsolatot a végrehajtóval, így állt a dolog. És most meg minket hoz kellemetlen helyzetbe
30. correct (válaszként erre: 28. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:18
Úgy, hogy a testvéred életvitelszerűen nem él azalatt a cím alatt, és úgy, hogy két külön ember vagytok, kettőtök tulajdona kettéválik. Például, nem vihetnének el egy 300 ezres bőrülőgarnitúrát, mert nem tudnák bebizonyítani, hogy kié. De ha van valami műszaki cikked, drágább holmid, nem ártana, ha előkeresnéd a papírokat, hogy TE vetted, TE fizetted ki. Ezen felül kicsit ráállhatnál a sarkadra, és nyugodtan mondd el, hogy a tesód nem lakik ott, ez csak egy cím, és ha megsértik a TE jogaidat akkor még nekik lesz dádá. Hozzáteszem a most leírtak alapján hatósági papír nélkül nem vagy köteles beengedni őket. Attól még Téged nem büntetnének, csak hoznának egy papírt. Ha az meglenne nekik, csak akkor vagy köteles. De akkor sem vihetnek el onnan semmit.
29. zsuzso100 (válaszként erre: 28. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:17

Ingósághoz nem nyúlhatnak.

Az autónak biztos van olyan része, ami már ki van fizetve.

Az ő keresetéből nem tudja fizetni a telefonszámla díját mondjuk részletekben?

2009. márc. 22. 15:13

Mondjuk szerződésem nincs az albérletről.

Vagy hogy érted hogy nem nyúlhatnak semmihez?

27. correct (válaszként erre: 22. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:11
Igen. Ha az autó még a banké és csak folyamatban van a törlesztés, akkor azért megy, hogy megtudja, igen valószínű. De egyébként ennek utána is tud nézni, hogy kinek a tulajdona anélkül is, hogy kimenne a lököttje. Tuti a tesódat keresik.
2009. márc. 22. 15:11
Azért jó, ha lesz tanúd is és nem egyedül leszel, az sose árt!
2009. márc. 22. 15:11

De biztos kapott, csak ugye nincs itthon és a levelek nem lettek átvéve.

Valójában én azt sem értem ha egyszer letiltás alatt volt, akkor miért nem folytatták az összes törlesztésig?

24. correct (válaszként erre: 20. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:10
Ha albérlet, és CSAK Neked van közöd akkor beengedheted de semmihez nem nyúlhatnak.
2009. márc. 22. 15:09
Gondolom azért megy házhoz, mert felszólításra nem ment be az irodába!
2009. márc. 22. 15:09
Az autó a banké és törleszti, akkor ez lenne az akadály? Ezért jön, hogy megtudja a lakásrész jogát?
21. zsuzso100 (válaszként erre: 16. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:08
És mit mond a tesód? Nem egyszerűbb lenne kifizetni, részletekben akár? Egyáltalán hogy húzódhatott eddig, ezidáig nem kaptatok semmi felszólítást a befizetésről?
2009. márc. 22. 15:08
Nem a mi lakásunk, úgymond ahova jön most a végrehajtó ahhoz nekünk semmi közünk, albérlet.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook