Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végrehajtó írta: házhoz jön, ha nem engedjük be akkor hatóságilag felnyittatja ajtót. Tesóm ügye miatt jön, be kell engednem, mit akarhat? fórum

Végrehajtó írta: házhoz jön, ha nem engedjük be akkor hatóságilag felnyittatja ajtót. Tesóm ügye miatt jön, be kell engednem, mit akarhat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2009. márc. 25. 10:50
csak az a baj, hogy nem tudok a szomszédba pakolni, nem ismerem nagyon őket, és hogy álljak elébük hogy átihetném e a cuccaimat, ez is a baj
2009. márc. 25. 10:49

Komolyan mondom őrület. Saját tulajdonú lakás? Nem. Te vagy az adós? Nem. Testvéred oda ven bejelentve? Úgy értelmeztem, hogy nem. Akkor meg nincs miért félned. Jelzem, ha te lennél az adós, akkor sem lenne. Olyan szinten legalábbis, hogy első lépésként nem foglalnak azonnal. Nem fognak beállni a ház elé a platós IFÁ-val és összecsomagolni mindent ami mozdítható. Nonszensz.

Elterjedt ez a hülye nézet a végrehajtókról, hogy minimum 2 ajtós szekrények, de inkább három, agresszív állatok, akik jönnek, rettegni kell tőlük, elvisznek mindent stb... Az adott cégnek mi is a lényege? Hogy befollyon a pénze, amivel az adós tartozik nekik. Ez úgy fog összejönni, hogy elviszi a 60.000.-es mosogatógépet 4 ezerért beszámítva? Eladhatná akkor azt mondjuk 60.000.-ért? NEEM. Akkor összefog neki jönni a pénze? NEM. Mit fog csinálni? Próbál beszélni az adóssal. Részletfizetés, súlyosabb esetben fizetésből való letiltás, ingóság, ingatlan, de semmiféleképpen sem a testvér kenyérpirítója, tv-je, vasalóállványa. Gondolkozzunk már egy kicsit. Főleg mostanában...mennyi hiteltartozás, kintlévőség stb... van az országba? Hányszor hallottátok, hogy egy levél odaállítottak valakihez és elvittek minden mozdíthatót?

77. zsuzso100 (válaszként erre: 75. - D26ecf54c1)
2009. márc. 25. 10:40

El tudom képzelni, mit érzel. Nekem is volt dolgom végrehajtóval, volt közöm hozzá, de mégse, szóval totál ártatlanul kerültem hozzá. Ő nagyon korrekt volt! De az nem privát dolog volt, szóval ilyen dolgokban nem tudok mit írni, csak az érzés az ismerős, hogy elvehetnek mindent.

De itt nem Te vagy a hunyó! Azért a műszaki cikkeket nem ártana átvinni a szomszédba...hátha. Vagy ha felhívnád előtte, hogy itt igazából a testvéred az érintett, ebben a lakásban Te laksz, mire számíthatsz. Ha segítőkészen állsz a dolgokhoz, biztos értékelik.

2009. márc. 25. 10:28
így sem tudok talpon maradni nagyon, egyedülállóként meg minden. úgy érzem összedőlt a világ felettem
2009. márc. 25. 10:27
todod zsuzso van egy 3.5 éves gyermekem, és így belegondolva, elvisznek tőlem mindent amit én éveken át vettem meg hitelre, részletekben fizetve, és most elviszik és még nekem kell majd igényperben visszaszereznem ki tudja lehet éveken át, nehéz dolgok ezek.
2009. márc. 25. 10:25
69. írásban leírtam hogy melyik termékek vannak mmegnevezve, hogy azok mentes dolgok
2009. márc. 25. 10:22

Mi az, hogy "mentes dolgok"? Az mit jelent?


A kérdésem Nyta-hoz: már az első alkalommal viszi, amit vihet, még ha nem is annak a tulajdona, akire az ügy tartozik?

2009. márc. 25. 10:20

az nincs rajta mit visz, csak hogy mit nem vihet

a mentes dolgok

71. zsuzso100 (válaszként erre: 70. - D26ecf54c1)
2009. márc. 25. 10:19

Ja, rajta is van, mit visz, mit nem?

Akkor tv, videó, dvd...műszaki cikkek mehetnek a szomszédba!

2009. márc. 25. 10:14
A papíron az van írva, hogy mosogató, meg hűtő meg ágy, szék, ágynemű ilyet nem visz el, mentes dolgok. Teljesnem kész vagyok mostmár, nyta válaszától meg főleg, ő igazán tudja ha ott dolgozik.
2009. márc. 25. 09:41
ami csak van érték, vidd át a szomszédba, vagy mit tudom én. a végrehajtó elvisz mindent. 60ezres mosogató gépet elvisz 4ezerbe beszámolva. ez csak 1 példa volt...
2009. márc. 25. 09:26
Én is azt javaslom beszélj vele. Ha túl vagy rajta okvetlen írd meg.
67. nyta
2009. márc. 25. 07:54
teljesen joggosan megteheti a végrehajtó amit irt.végrehajtó mellett dolgozom,és tényleg igy van.söt még foglalhat is bármit,amit a tuljadonosa igényperben perelhet vissza.
2009. márc. 24. 09:07

Én csak azt nem értem, hogy a tesód miért nem intézkedik a dologban. Elvileg, ha kamionosként dolgozik, akkor jól kereshet. Ezt az összeget kitudná fizetni 2 vagy 3 havi részletben a fizujából, ha megegyezne a végrehajtóval.

A másik, hogy nincs olyan törvény, hogy a telefonszámla elévül, ha 1évig nem jelentkezik senki illetékes ez ügyben?? Lehet rosszul tudom, de mintha ezt olvastam volna valamelyik jogi forumon.

65. monika1225 (válaszként erre: 52. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 16:44

amit a végrehajtó ki küldött levél azon van 1 elérhetőség, próbálj meg vele beszélni .... neki kötelessége kijönni , illetve kiküldeni 1 ilyen levelet! de ők is emberek!!! Ja és tőle kérdezz rá hogy mit akar konkrétan!

Szerrintem a tulajt hagyd ki!! Ők is kifogják

64. zsuzso100 (válaszként erre: 63. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 16:05

Nekem is, kíváncsi vagyok!

Ha addig újabb parád lenne, írj nyugodtan!

2009. márc. 22. 16:03

Igen, írni fogok.

Ari

62. correct (válaszként erre: 60. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 16:01

Szia Aranka! Rendben! Majd ha írtál akkor dobnál nekem egy privit, mert az még soká lesz és nem biztos, hogy észreveszem :(

Köszi! Ne aggódj, károd nem eshet!


Üdv.:

Ági

61. correct (válaszként erre: 59. - Zsuzso100)
2009. márc. 22. 16:00
Igaz! :( De ő nem követett el bűnt szóval ez a lényeg :)
2009. márc. 22. 15:59

Megértettem, Köszönöm szépen.

Jelentkezni fogok, 31-én azonnal hogy elmentek, megígérem. (habár éjszakából jövök haza aznap reggel, de nem baj) jövök és írok.

Sziasztok: Aranka

59. zsuzso100 (válaszként erre: 57. - Correct)
2009. márc. 22. 15:56
Teljesen helyénvaló és logikus, amit írsz, de sajnos az ember ilyenkor parázik és mindenre gondol!
2009. márc. 22. 15:55
De mivel a tesójának az az ismert címe a hatóságok, végrehajtó felé, így mese nincs, be kell engedni jegyzőkönyv miatt :(
57. correct (válaszként erre: 50. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:54

Semmi köze a lakás tulajának személyéhez a végrehajtónak. Max. annyit néznek meg. hogy hivatalosan van-e a tesód nevén ingatlan, esetleg pont azon a címen-e. Ott Te laksz.

Amikor elmennek, mondd is meg, hogy Te itt albérlő vagy és nem akarod, hogy a tulaj kivágjon a tesód ügye miatt.

Ha már ezt kiejted a szádon, akkor kötelesek hivatalból ezügyben ezt tudomásul venni, mert Te csak egy szenvedő alany vagy :(

Itt nem Rólad van szó. Ha emiatt dobnának ki Téged még kártérítési pert is indíthatnál, de ez badarság, tényleg semmi köze hozzá.

56. zsuzso100 (válaszként erre: 54. - Correct)
2009. márc. 22. 15:53

Szerintem is! Azért mindenképpen írd le, mi volt!


Esetleg már most írhatsz nekik egy levelet, hogy a tesód nem lakik ott, nincs ott semmi, ami az ő nevén lenne.

55. Tacus (válaszként erre: 52. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:50

Szia,


Irjatok gyorsan egy szerződést visszamenöleg. És ha tulvagytok a dolgon, akkor széttépitek!

54. correct (válaszként erre: 40. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:50

Magántulajdon joga, birtokháborítás joga, pl. ha egyenesen papír nélkül berontanának, de ezt nem hinném. Értsd meg nem Neked kell bizonyítani, hogy minden a Tiéd! Csak akkor vihetnék el, ha ők tudnának mutatni papírt. Megmondom, mire számíthatsz.

Tesódnak ez az ideiglenes lakcíme.

Engedd be őket.

Felvesznek egy jegyzőkönyvet, hogy nincs semmi ami az övé lenne, minden a Tiéd (NEM KELL BIZONYÍTANOD!). Alá kell írnod egy papírt, hogy ott semmi ingóság nem a tesódé. (Azért kell aláírni, hogy a tesód aztán ne őket szedje szét ha esetleg börtönbe kerülne miközben Nálad van pl. egy félmillás ingóssága, pl...).

A jegyzőkönyvvel szépen el is mennek!

Azután tesód alighanem elő lesz kerítve!

53. zsuzso100 (válaszként erre: 52. - D26ecf54c1)
2009. márc. 22. 15:48

Akkor hívd fel, hogy ilyen helyzet van, és mi a véleménye.

De szerintem nem fogják, mert vele úgyse tudnak semmit kezdeni, az albérletet Te fizeted és kész.

Azért nem árt, ha tudja.

2009. márc. 22. 15:42
Azért lenne gáz, mert nincs szerződésünk és nem akarom hogy bajba sodorjam.
2009. márc. 22. 15:39
Az miért baj? Ha te fizetsz neki rendesen, akkor nem fogja érdekelni, neki is kell az a pénz, ami fizetsz!
2009. márc. 22. 15:38
És nem fogja felkeresni a lakás tulaját?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook