Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vegetáriánus élet fórum

Vegetáriánus élet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vegetáriánus élet

1 2
7. ében11 (válaszként erre: 4. - 8e57e08329)
2009. júl. 13. 18:22

jaj ez annyira nem állja meg a helyét.hány olyan állat van akinek nem az ideális húsevő fokazata van mégis eszik belőle-és hány olyan állat(cápa) akinek más állat tisztogatja ki a fogát evés után.ezen logika alapján a cápa sem húsevő, mert a foga közé megy a hús.amúgy nekem a kukorica, meg a magok is odamennek,akár még főzve is.sőt a gyümölcslevet gyümölcsturmixot kenyeret és még ezer féle zöldsége gyümölcsös ételt is azért tudjuk megenni mert gépeket találtunk fel hozzá(turmix,malom ésatöbbi).én nem tudom elképzelni hogy legelni tudnánk,hiszen nem tudunk kérődzni-viszont a természeti népek esznek bogarat, lárvákat,egy nyers máj se nagy ügy.

ja hogy x ezer éve fagyott mamutot nem tudtak megenni,ez nem bizonyít semmit egy nagyon öreg tyúkkal se boldogulunk de eszünk rántott csirkét:).a rákot nem a vörös hústól kapjuk, hanem a sok műkajától doboz mindenfélétől és a mérhetetlen vegyszertől ami bennünket körülvesz(ha testápolásról tisztálkodásról bármiről van szó vegyszert használunk hozzá-amitől egy egyszerű cserepesnövény is kidöglik)gondolok itt egy kis arckrémre, samponra mosóporra hajlakra mosogatószerre mosóporra rovarírtóra és felsorolni sem lehet egy háztartásban mennyi vegyi anyag fogy + az összes használati tárgyunk is ilyenből készül.ez károsabb mint egy szelet hús.sőt ha egy agyonpermetezett répára gondolok!

az ember sokat változott az őskor óta.ja és a fogazata alapján közelebb van egy disznóhoz-növényt állatot dögöket eszik.szóval vegyesen.

6. 00346cf747 (válaszként erre: 3. - 0d32c1589e)
2009. júl. 13. 18:22
Nálunk van egy vegán étrendű nő, aki tanfolyamokat tart az ezzel kapcs. főzésről-sütésről, szerepel a helyi médiában, és jócskán kerek idomokkal rendelkezik. Lehetséges, hogy kivételek erősítik a szabályt?
5. kriszti1975 (válaszként erre: 4. - 8e57e08329)
2009. júl. 13. 18:18

Szia,tökéletesen egyetértek veled.Szerintem se kéne ennünk húst,főként ilyen irdatlan mennyiségben.Régen is csak heti egyszer volt az asztalon hús,nem is volt ennyi nyavalyájuk az embereknek.

Nem véletlen,hogy egy falat húst kb egy hétig emészt a szervezet.És ebben az is baki,hogy addig a zöldségben és gyümölcsökben lévő vitaminok felszívódása is gátolva van.

Egy filmet tudnék a témában ajánlani:Földlakók-Earthlings

2009. júl. 13. 17:53

Szervusztok!


Nos hozzászólnék a témához és biztos vagyok benne, hogy ezt követően sokan fogják még ezt tenni pro és kontra a témához kapcsolódóan.

Szóval ez a téma engemet már elég régóta foglalkoztat, fogalmazzak úgy, hogy az ember ősi étkezési szokásai, amelyek mint minden élőlényben elsősorban a fogazatban nyilvánulnak meg. Nos itt van az első komoly probléma, mert az ember fogazata kőkeményen megállapítható, hogy nem más mint egy gyümölcsevő fogazat. Mégpedig még a legközelebbi rokonságunkhoz sorolt emberszabású majmok fogazatától is eltér abban, hogy az ember szemfogai, nem térnek el nagyságban a többi fogaink magasságától, vagyis az ember előélete során még csak annyi húst sem fogyasztott, mint a főemlős majom rokonaink, akikről tudjuk, hogy alkalomszerűen madárfészkeket rabolnak ki, sőt apróbb négylábú fán élő állatfajokra (más kisebb termetű majmokra) még vadásznak is.

Nos ezért van az, hogy húst fogyasztva, annak kemény rostos részei sokszor kipiszkálhatatlan módon szorulnak be a fogaink közé, ezzel is jelezve, hogy a hús az egyáltalán nem az ember étele. Nem is volt az soha, mind addig míg a tüzet fel nem ismertük és a hús elkészítésének (főzés, sütés) ismeretei nem tették az ember számára lehetővé, hogy sztyeppi növényevők rendkívül rágós rostos húsát valamilyen formában le tudjuk küzdeni a torkunkon.

Csak a tévedések elkerülése érdekében elmondok egy Szibériában a múlt században megtörtént esetet. A tavaszi hóolvadás egy száraz folyómederben láthatóvá tett egy teljesen sértetlen mamuttetemet a tájat járó expedició tagjai előtt. Mivel kutyaszánnal járták a vidéket éppen kapóra jött a tetem, amelynek bőrét több hetes kemény munkával lenyúzták, agyarait óvatosan kivágták és a tudomány számára megmentették. Ugyanakkor a rengeteg több ezer éves lefagyasztott húst is fel akarták használni a kutyák és saját élelmezésük céljából. Ezért egy hatalmas kemencét építettek,amelyet sárral jól kitapasztottak, majd erdei hulladékfákkal és egyéb régi uszadék fákkal jól kifütötték. A kiengesztelt húst (felolvadt, kiengedett) a kutyák minden probléma nélkül fogyasztották, akár egyszerre 1,5- 2 kg-ot is bevágtak belőle fejenként. Az emeberek számára a mamuthús nyersen szétrághatatlanul keménynek bizonyult, ezért egy részét sütötték, míg más részét főzték. Nos bármely módszerrel is kísérleteztek az eredmény ugyan az lett. A mamuthúst képtelenek voltak megrágni. Erre nem csak a Moszkvából érkezett városi emberek, a tudósok, de a helyben élő inuitok, eszkimók sem voltak képesek, pedig kettő napon keresztül főzték a felaprózott mamuthúst.

Ezért én az emberiség őskoráról és a Holocénról szóló vadászati beszámolókat nagyon is eltúlzottnak, tudósok álmodozásának találom.

Azt kell megnéznünk, hogy az emberi fogazat már akkor is a jelenlegi formáját mutatta, amikor a tűzről, még csak nem is álmodoztunk, de bőrünket akkor még nagyon durva vastag szőrzet fedte. Mert nahogy azt higgye valaki, hogy kezdetek kezdetétől, farkas és medvebundát hordtunk. Ahogy egyre biztonságos körülményeket tudott az ember önmaga számára teremteni, úgy maradt el róla a külső takaró, a szőrzet is.

Nos állati fehérjére azért bizonyára szükségünk volt, mert ez az agysejtek működtetéséhez és plussz energiák termelésének egyik legnagyobb forrása, ezeket azonban én úgy gondolom, hogy a növényi termések mellett, a csigákból, bogarak lárváiból, hernyókból és kisebb állatok húsából tudta az ember fedezni.

Az ami ma történik, a mértéktelen vörös hús fogyasztás meghozta az emberiség számára a gyógyíthatatlan rákbetegséget, amely nem más, mint szervezetünk tiltakozásának az eredménye a számunkra nem megfelelő élelmiszer ellen.

Az ember nem húsevő!!!!!

Ha egymás mellé helyezel egy tányérra rakott szilvát, almát, barackot, diót, míg a másikra egy szépen felszeletelt nyers húst, nem lesz ember aki a másodikról venne magának az azonnali étkezéséhez húst. Mert az ember nem húsevő!!!

Ez benne van génjeinkben.

Hogy a tűz felismerésével lényegesen javultak életkörülményeink ez nem vitatható, de hogy a természetes étkezési szokásaink szervezetünkre nézve károsan változtak meg az sem kétséges.

Az ember számára azok a megfelelő és teljes értékű ételek, amelyek főzés nélkül élvezettel és kockázat nélkül elfogyaszthatók. Ezek pedig a gyümölcsök. Nos minden dolgot meglehet azonban izélni, lehet okosnak lenni, de a Természetnél senki nem tud okosabbá válni és mindenki az okoskodása árát vastagon meg fogja fizetni.

Gyanítom, hogy sokan nem fogtok velem egyetérteni, de ez nem is baj, mert nem vagyunk összenőve és nem vagyunk egypetéjű ikrek sem, ezért a véleményünk is különbözhet.

2009. júl. 13. 17:22
Úgyan olyan vega vagyok mint te. A családom eszik húst, én már több éve nem. Nálam komoly ízületi betegségeket okozott a hús. Egy valami azért nem pontos amit a vegákról gondolsz. Mégpedig az, hogy nem minden vega normális testalkatú és súlyban van. Bizony itt is akad olyan mint én aki fogyókúrára, életmód változtatásra szorúl. Persze a szénhidrát többlet a felelős ezért. Minden ember érzi mi az ami kell, és nem biztos mindenkinél jót tenne a húsmentes étkezés. Az én estemben viszont jót tett. Csak a plusz kilókkal kell még megbirkoznom. Örülök annak megtaláltad azt ami nálad is segített. Igen vannak kimondottan olyanok akiknek a hús úgy müködik mint méreg. Másnál meg a hús elhagyása, komoly betegségeket okoz. Családom igényli és én ezt maximálisan tiszteletben is tartom. Senkit sem akarok a környezetemben megváltoztatni, ha valaki érzi a negativ vagy éppen a pozítiv élettani a hatását úgyis érezni fogja nála mi a jó. Ezért én jó egészséget kivánok a vegáknak és a húsfogyasztóknak is. Hajdanán énis azok táborát képeztem aki nem értett egyet a húsmentes élettel. Az ember változik és ezt mindenki tapasztalhatja magán.
2009. júl. 13. 16:25
de eszel tojást tejet.és a családod eheti a húst.szerintem ez rendben van.nagyon kell figyelni a táplálkozásra de még jobban a testre.egyik ismerősöm volt vega, de emésztési(és egyéb) gondjai lettek, nem emiatt,de most inkább a zöldségek halak az amit ki kellett iktatnia az étrendjéből.és húsevő lett.
2009. júl. 13. 16:03
Mindenki elutasítja ezt az életmódot, mégpedig azért, mert a szervezetnek szüksége van az állati fehérjére, vagyis a hús fogyasztására. Így érthető, hogy sokan vannak, aki ezt elutasítják. Én nem utasítom el, hanem ellenkezőleg: ezt az életformát választottam.

Ugrás a teljes írásra: Vegetáriánus élet
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook