Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőoltás a 3. hónapban - tényleg olyan rossz? fórum

Védőoltás a 3. hónapban - tényleg olyan rossz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
78. csabi4
2014. szept. 12. 03:47

Ha már ennyire oltáspártiak vagytok akkor itt egy két csemege -

[link]

Soha nem is védett ez a vakcina sem -mert ha valós helyzet áll fenn akkor a tudat mindent felülír és a szervezet saját programjai szerint reagál rá ..De itt egy levél amiben sok dologra fény derül miért is állitótták a gyeremkbénulás vakcináról hogy hatásos lenne - na kérem a statisztika amit egy kicsit átírunk a lényeget kifelejtjük és az emberek elé dobjuk .. Vagy miért kell a félrevezető, hamis statisztikákkal igazolni az oltás hatékonyságát? AKonkrét példa. 1955-ben vezették be az USA-ban a gyermekbénulás elleni oltást, majd az oltás bevezetésével egyidőben az orvosoknak előírták, hogy a gyermekbénulást ezentúl nem gyermekbénulás néven kell bejelenteni, hanem meningitis aseptica néven. Utána büszkén lobogtatták a statisztikát, hogy az oltás bevezetése után mekkorát esett a gyermekbénulások száma. zt persze elfelejtették elmondani, hogy a meningitis aseptica viszont ugyanannyival nőtt. Tehát egyáltalán nem lett kevesebb megbetegedés, csak másképp nevezték.

[link]

77. tündér74 (válaszként erre: 75. - 6b006fc769)
2014. szept. 11. 20:45

Erre szerintem nem fogsz választ kapni.:)

De biztos tudja az orvostudományban tudatlan szülő, hogy ez pont az oltástól lett, hát mi mástól lehetett? Nyilván ez egy megalapozott vélemény:DD

Az a baj, hogy ezek a vádak csak lógnak a levegőben.

76. 4c1a787e8f (válaszként erre: 73. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 20:01

Igaz. Csak én éppen pont ezért nem hiszem el, hogy a homeopátiát pl. nem azért találták ki, hogy szart vagy semmit eladjanak. Szerintem ez úgy van, hogy aki a nyugati orvoslásban hisz elsősorban, annak eladják a hagyományos gyógyszereket, aki meg más utat keres, annak meg eladják a homeopátiát, meg a "természetes" szereket.


De szerintem alapvetően mindkettőt ugyanaz a maffia csinálja...


Ami talán természetes, az az a hárs, vagy csipke, amit saját kezűleg szedsz. Persze nem az út mentén..:-)) De az esőt még arról se tudod lemosni.

75. 6b006fc769 (válaszként erre: 49. - Arzo)
2014. szept. 11. 17:12
Fel tudsz mutatni bármilyen bizonyítékot az ok-okozati összefüggésre az ismerősöd gyerekének a beoltása és az autizmusa között?
74. tündér74 (válaszként erre: 73. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 16:45
Én is imádlak!:))))))cupp
73. e369fc680d (válaszként erre: 71. - Tündér74)
2014. szept. 11. 16:37
A társadalom világméretű mérgezése egyébként nyílt titok...elmehetnénk a húsként szemetet áruló boltokig,de ez itt most nem azért van...És igazad van a gyógyszerekkel kapcsolatban..Épp ezért kerüljük is,amikor csak lehet... :) sok puszi
72. e369fc680d (válaszként erre: 71. - Tündér74)
2014. szept. 11. 16:34
Hát kár lett volna,ha ezt nem írod ide,te kis édes tündérke.. :)De a természetes szelektáció se tökéletes,mert te és a hozzád hasonló beszűkült tapírok még nagyon el vannak szaporodva.Köszi az érdemi kommentet.Minősítetted magad. :)
71. tündér74 (válaszként erre: 59. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 16:29
Akkor gyógyszert se szedjél, mert azok készítésénél sem vagy ott, használj vudut, homeopátiát meg kínai csodaszert, én pedig nézem ahogyan a természetes szelekció végzi a dolgát.
2014. szept. 11. 16:28
Ne haragudj,nem veszekedni akarok.Csak dühít a nagyhangúság...Meg amikor már orvostól hallom,hogy ő a saját gyerekét nem oltatja be,de le meg nem beszélhet senkit...azon azért elgondolkodok...Nem bízom a "védőoltásokban" és ezt így ki is merem jelenteni...És sajnálom,mert szomorú és kár,hogy nem lehet már bízni ezekben sem 100 %-osan...meg persze néha sok,amit a neten is írnak,de ne legyen már baj,ha valaki tájékozódik.Csak azért ne olvassam el,mert megijedek?Akkor mégiscsak jobb,ha tud róla valamit az ember.Első gyerek,igen,és nem követtem nyomon eddig,mikor milyen oltás jön és az mi ellen van,ez most lesz aktuális...De már most égnek áll a hajam.Sajnos ez már nem a régi világ...
69. Cippora (válaszként erre: 65. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 16:22

Húúú,hát akkor fognak érni meglepetések...

Pont ahogy írták ami a mai bölcsikben meg ovikban van többségében ,az fertő.

Beviszik simán a beteg gyereket,ha nem lázas vagy nem fosik akkor a takony ölik az orrából.Persze azt mondják nem fertőz,meg a doki is engedi,mégis mindegyik állandóan beteg.

68. 4c1a787e8f (válaszként erre: 65. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 16:09

Hát ezt mondanám, hogyha mindenki normálisan otthon tartaná a gyereket, nem lenne olyan nagy a gáz.


De mivel betegen viszik be 60%-ban a gyerekeket, ezért a gyereknek nem egy "normál" állapot ellen kell küzdenie állandóan, hanem egy fertő ellen..


Ez itt a gond..


Egyébként pont hogy hasonlóan gondoljuk ezeket, úgyhogy ne veszekedj velem, mert nem akarok neked rosszat. Nem mondtam, hogy hüle vagy.


És az a gond, hogy magánban is ez van, hiába keresel elvileg egy "jó" helyet a gyereknek, mert ott meg az a mentalitás, hogy "pénzemért" már nehogy baj legyen, ha "kicsit" beteg..


Hidd el, én őszintén kívánom neked, hogy találd meg a legjobbat a magad és a gyermeked számára, ez az egyik legnagyobb kihívása manapság a gyereknevelésnek. És a tutit senki sem tudja sajna.


Egyébként sokat költünk immunerősítésre, svájcból rendelünk elvileg csak növényi alapú vitaminokat, erősítőket, tisztítókat. Sok gyümölcsöt eszünk, sok levegő, stb.. Ezek számítanak, de azért nem csodák..

2014. szept. 11. 16:07

Az egész társalgás ott csúszott el, hogy Shanalyl megkérdezte, a gyermekbénulás ellen se fogja talán beoltatni a gyermekét Oxocica?

Erre ő azt válaszolta, hogy a nem kötelező oltásokat nem fogja kérni. Vélhetően nem tudta, hogy a gy.bénulás elleni oltás kötelető (a diperte része).


S így már sokan félreértelmezték, s azt hitték, semmilyen oltásra nem akarja majd vinni a gyermekét, veszélyeztetve ezzel a többieket.


Szóval adjuk meg a lehetőséget neki, hogy a választhatóak esetében mérlegelhessen! Ehhez joga van.


Csak a tű-parát nem kéne a gyerekre ráaggatni. Ez egy ismétlő oltás, megkapta már és még egyszer meg is fogja kapni, ha az elsőnél problémamentes volt, a következők is vélhetően azok lesznek.


Jó egészséget!

66. 4c1a787e8f (válaszként erre: 64. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 16:04

Ha tényleg komolyan érdekelne, meg lehet tenni egy független intézetnél. Én már gondoltam rá. Pont azért, mert mint írtam, autista a gyerekem.. És igen, a kisördög nem alszik.


Egyébként nem arról van szó, hogy nekem valami extra betegségeken kellett átmennem. Ponthogy nem arról. Még mindezzel együtt is azt kell mondanom, hogy egész jól megúsztuk, egész jól beszoktak a gyerekeim, mert korán kezdték..


Hanem arról szól, hogy ezek a közállapotok, és hogy ezek a dolgok alól te se leszel kivétel..


Ha simán elkapom a szomszédomtól, akkor nem szólok semmit, de ha tudván tudja, hogy beteg, és ennek ellenére bejön, és összenyalogatja a gyereket, akkor viszont azért te se lennél boldog. Onnantól kezdve, hogy tudod, hogy beteg vagy felelősséged van a közösséget illetően. De igen, ezt ma nem divat tudni.


Igen, a gyerekem első bölcsis vírusa előtt 20 évig egyáltalán nem voltam én se beteg.. Pedig simán nyalogattuk a tyúxaros tojást az ólban nagyanyámnál.. Nekem is új volt ez a dolog, hogy a mai helyzet ilyen.


De tényleg nem érdemes erről beszélni addig, amíg meg nem tapasztalod, az meg még kb. 3 év..

2014. szept. 11. 15:59
Aki meg betegen elküldi a gyereket iskolába,oviba,bölcsibe,az megint egy másik értelmi szint...Szerintem.
64. e369fc680d (válaszként erre: 63. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 11. 15:57

Kedves Szurikáta!

Oké!Majd a 40 kémikus ismerősöm közül megkérek egyet,hogy tegye meg ezt a kedvemért.Addig is köszi.Sajnálom,hogy át kellett menned csúnya betegségeken,de nehogymár más legyen a hibás ezért..Vagy akkor kövezzük meg az időjárást is,hogy nem oltatta be magát eső és szél ellen,te meg náthás lettél...Biztos én látom rosszul,de szerintem ez abszurdum...Ha én beteg vagyok,és tudom,hogy a szomszéd is az,akkorse megyek át,és küldöm el a fenébe,mert tuti tőle kaptam el,mit képzel...Na de hagyjuk...szerintem a topicnak már rég annyi..Köszönöm.

63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 59. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 15:51
Vizsgáltass meg egy vakcinát egy kémikus vagy kutató ismerősöddel...
62. 4c1a787e8f (válaszként erre: 55. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 15:50

Szerintem a kötelezőket beadatod, és kész. A választhatóakra nem fog senki rákényszeríteni. Sokan nem oltatnak.


Aztán meg sokan később meggondolják magukat.


Ha meg ritkán beteg a gyereked, tudod kezelni a dolgokat amúgy is, akkor meg tényleg az a legjobb, ha minél kevesebb levet töltenek bele..


Hidd, el, akik itt írnak, a jórészük már átment elég kemény fertőzéseken, amiket igenis mások sokszor gondatlan magatartása következtében kaptak el. Ezt meg senki sem szereti. Bár itt nyilván nem közvetlenül a nem kötelező védőoltásokról van szó.


De nálunk múlott ilyenen már a férjem munkahelye, meg a kisfiamnak kishíján az élete is. Amit az egyik gyerek még lábon kihordott a bölcsiben - bár tudta az anyuka, hogy beteg - attól az én kisfiam napokig volt infúzión.. Hát ilyenkor azért nem boldog az ember.


Ha majd egyszer-kétszer azért te is megtapasztalod ezt, netán kerül veszélybe az egzisztenciád más miatt, akkor azért egy kicsit majd te is visszaveszel ebből. A gyerekbaciktól felnőttként irgalmatlan betegnek lehet lenni, még akkor is, ha előtte 15 évig nem voltál beteg. Ezt meg a munkahelyek többségén nem szeretik, hogy vagy a gyerek beteg, vagy te. Aztán évek alatt megint vissza lehet kicsit edződni, de ezeket mostanság kevesen ússzák meg. 10 éve gyerekezek, látom.

2014. szept. 11. 15:49
A kisfiamat inkább a prevenar oltás viselte meg a többinél nem is sírt.
60. e369fc680d (válaszként erre: 57. - Vivvv)
2014. szept. 11. 15:48
Köszi,már kicsit megnyugodtam.A kérdést illetően. :)
2014. szept. 11. 15:46
Félelmetes egyébként,hogy emberek mennyire ki tudnak állni szóban a saját igazukért másokéval szemben,mintha az lenne az egyetlen és megcáfolhatatlan.Se te,se én nem vagyunk ott,ahol ezeket a vakcinákat gyártják,tehát egyikünk sem lehet biztos abban,hogy van-e benne más,vagy nincs,mint amiről tudunk..Légyszi,ne küldj már el a p***ba,mert én így látom jobbnak..Simán feltettem jóhiszeműen egy kérdést,gondolván,hogy majd megosztják a tapasztalataikat hasonló babás anyukák-apukák,hogy náluk mi volt...Nem gondoltam,hogy ebből is lehet vitát szítani,illetve a másikat hatalmas közveszélyes személynek kikiáltani,dehát megint tévedtem...Valaki az elején az oktatás élő vádiratának nevezett.Én ezt a viselkedési formát viszont inkább nem nevezném meg...Csak érdeklődtem,de belém kötöttek,sőt...Nem tudom,melyik veszélyesebb...a valóban mérgezett védőoltások vagy ez a társadalom,amelyik így nekiugrik egy kis szutyok kérdésen a másiknak.. :) Ráadásul semmi közöd ahhoz,hogy valaki oltatja-e a gyerekét vagy sem...Zárkózz be egy steril szobába akkor...Vagy inkább mégse,mert te is kaptál védőoltást,úgyhogy NEKED nem lehet semmi bajod...pfff...Szegény emberiség...bár nincs félnivalótok,mert a "mi fajtánkat majd elintézi a természetes kiválasztódás" ... aha :) sanjálom,hogy feltettem ezt a számotokra kényes kérdést.Mégegyszer...
58. csabi4
2014. szept. 11. 15:46
ha már MMR tudtok a kitört botrányról ?
57. Vivvv (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 15:37
Én is nagyon féltem / félek minden oltásnál. Mi majd most megyünk a 15 hónaposra, ez állítólag tényleg húzós szokott lenni. :) A 3 hós viszont nem vészes. Ne aggódj miatta, ezek nem durvák. :) Előfordulhat egy kis hőemelkedés, de nem igazán szokott komoly gondokat okozni.
56. arzo (válaszként erre: 52. - Unom)
2014. szept. 11. 15:36

Na erröl beszélek. Nem lehet valakinek más a véleménye? Ha a homeos dokira gondolsz sárkányfüárusként hajrá. Míg nem segített a gyerekemen én sem hittem benne. A lényeg az, hogy a sima dokik szart se tudtak segíteni rajta, ö pedig igen.


Sokmindentöl lehet egy gyerek autista. Nem értek hozzá, és szerintem te sem vagy szakértö, nekem ezt mondták, ide lehetett visszavazatni. Persze, nem kell mindent elhinni. Én is szelektálok, nyilván ezért oltattam a gyerekemet is.

55. e369fc680d (válaszként erre: 52. - Unom)
2014. szept. 11. 15:34
Köszönöm a válaszokat.Az evolúciónak egyébként inkább egyesek előítéletessége nélkül lenne jobb,de még mennyivel..hmm...de azért mégegyszer megköszönöm szerény vélemény nyilvánításodat,miszerint pusztuljon ki,aki nem bízik a mai oltásokban és nem osztja a te véleményedet...persze nem féltétlenül alaptalanul.De tudod mit?Tegyük fel,hogy igazad van,és mindenki hülye,aki "bevette",hogy nem teljesen azt kapja egy oltással,amit mondanak,hogy kap....De ki bizonyította az ellenkezőjét?Valami alapja biztos volt...Ha meg nem,hát nem,én így döntök,más meg úgy...Én nem kötekedni jöttem ide...De szívesen meghallgatok illetve megnézek veled egy előadást,amiben pontról pontra megcáfolják ezt a dolgot,és be is bizonyítják,majd ugyanazzal be is oltják magukat egyes orvosok.Majd akkor én is elhiszem,hogy most hülye vagyok,és beoltatom a babám,addig meg hadd éljek már azzal a jogommal,hogy ezt nem teszem...A kötelezővel meg mit lehet tenni,ugye?Így már nem is kell félned,hogy netán az én hibrid gyerekem megfertőzi a tieidet.. :)
54. 4c1a787e8f (válaszként erre: 49. - Arzo)
2014. szept. 11. 15:33

Az enyém tényleg autista.


Ezt az összefüggést minden mértékadó ezzel foglalkozó kutató, orvos, pszichiáter, gyógypedagógus tagadja Tűzföldtől alaszkáig.


Az vélt összefüggés gyökere ott lehet, hogy egy amúgy is autista gyereknél - aminek a tüneteit nem is olyan könnyű észrevenni - egy oltás okozhat kis "ellenreagciót", ami viszont már egy autistát jobban megvisel, hiszen nekik a komfortérzetük változása sokkal nagyobb gondot jelent. Tehát tényleg lehet, hogy az első nagyobb balhé valóban oltás után történik. Ezért gondolják sokan azt, hogy az oltás okozza az autizmust.


A tudomány jelen állása szerint kb. 70%-ban genetikai jelenség, bár nem zárhatóak ki a külső hatások okozta jegyek sem.


Akikkel én eddig találkoztam, mindenütt megtalálható a családban az az ág, vagy ős, ahol már a jelek jelentkeztek. Nálunk a férjem egyértelműen az...


Az meg elég érdekes nyavaja lehet, ami hol öröklődik, hol meg az oltás okozza..

2014. szept. 11. 15:26
Mennyivel jobb volt az internet előtt. Akkor max csak falu vagy város szinten terjedtek el ezek a dolgok.. :D
52. unom (válaszként erre: 49. - Arzo)
2014. szept. 11. 15:18

Az oltástól lett autista, persze. Minden hülyeséget elolvasol ami a neten kering? Ráadásul el is hiszed.

Nem baj, ilyeneknek is kell lennie, kiből élnének a sárkányfűárusok?

2014. szept. 11. 15:18
Az én fiamat nem viselte meg, semmi tünete nem volt. Mintha nem is kapott volna szurit
2014. szept. 11. 15:15
Az enyémnek semmi baja nem lett tőle.
49. arzo (válaszként erre: 12. - E369fc680d)
2014. szept. 11. 15:13

Úristen mennyi hülye van itt egykupacban. ÉS nem Rád értem.

Arra, hogy te kérdezel valamit és parasztmód reagálnak. Sok birka ember van, ezt írják elö adjuk csak be.

Nos a fiam megkapott minden oltást, de mivel utánaérdeklödtem, a gyomrom görcsben volt. A fiamnak a 3 és föleg a 4 hós oltás után höemelkedése lett. Nem 37,1, hanem 37,6-37,8 között, egész nap és minden nap, más tünet nem volt. Persze vittük dokihoz, elöször lecseszett, hogy miért tanácsadásra vittem, majd utána a késöbbiekben, hogy nincs semmi baja, majd elmúlik. Nem múlt el és ne mondja nekem senki, hogy normális. Kb. 1 éves korában jutottunk el egy homeopata dokihoz, aki neves gyerekorvos egyben és szerinte az oltástól volt. Adott "oltás kivezetö" bogyokat és lám a gyereknek 36,6 lett a testhöje. Drukkoljunk, hogy más ne legyen. Nem lett, de köszike.

Egyvalaki írta, hogy nem azokat veszélyezteted akik megkapták, hanem a saját gyerekedet. Ezért adattam be én is. Persze azoknak nagy a szájuk akiknek a gyerekének semmi baja nem lett töle. Egy ismerösömnek autista lett a gyereke a 1,5 éves oltástól, addig szépen fejlödött. Ö az a pár százalék, persze, de neki az élete ment tönkre töle.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook