Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet védőnőt váltani? fórum

Hogyan lehet védőnőt váltani? (beszélgetős fórum)


1 2
13. Hattori (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2022. júl. 3. 13:42

Nem járkál ki.

Egyébként, ha meg minden rendben, akkor nem kell problémázni.Vannak státuszvizsgálatok, oltások, sajnos minden kisgyerek beteg párszor, látja orvos, nem fog totál kihullni a rendszerből.

12. Hattori (válaszként erre: 10. - Hattori)
2022. júl. 3. 13:38

Ha súlyos szakmai hibát vét,akkor meg ott a vezető védőnő, felé kell jelezni.

Lehet, hogy csak a látogatásokat mondod le, de tanácsadásra beviszed a babádat.

Covid alatt nagyon eltejedtek a videohívások telefonálások is, van,aki ezt is továbbviszi.

Még okoskásabb megoldás: máshova, pl nagyi címére jelenteni be a gyereket.

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Hattori)
2022. júl. 3. 13:33
Igen, csak ha lemondod, akkor meg a gyámügy járkál ki. Mivel jobb?
10. Hattori (válaszként erre: 8. - Babyapocakban)
2022. júl. 3. 13:29

Kapcsolatot lehet ám építeni is, pl olyan kismamákat keresni, amelyik az adott védőnőhöz tartozik.

Egyébként a védőnői szolgáltatást le is lehet mondani.

Minap a városban kellett mennem valahova és mellém jött a zebránál egy kisbaba, olyan 2 hós, fején semmi, haja semmi, tiszta vörös volt. Nehezemre esett, hogy ne szóljak be...de hát mindenki úgy tol ki a gyerekével, ahogy akar.

9. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - Hattori)
2022. júl. 3. 13:28
Ez mind nagyon klassz, de nem hivatalos,és egy karót nyelt védőnő ilyenbe nem fog belemenni.
8. babyapocakban (válaszként erre: 7. - Hattori)
2022. júl. 3. 13:25
Értem, de ehhez csókosnak kell lenni valakinél, ha nincs kapcsolatod, akkor valószínűleg elhajtanak.
7. Hattori (válaszként erre: 6. - Babyapocakban)
2022. júl. 3. 13:23
Nem hivatalos,de lehet. Anyunál nemcsak előbbi esetben fordult elő, de pl amikor régi szomszédunk-akivel később is jóban voltunk- menye babát várt. A nő teljesen új volt a városban,senkit nem ismert és akkor a nagyi mondta, hogy legyen anya...belement a kismama és az adott körzet védőnője is.
2022. júl. 3. 13:21
Én úgy tudom, hogy nem lehet. Nekem a két gyereknél két különböző védőnő volt, de ők változtattak, nem én. Az első egy tündér volt, mindenben segített, bármit kérdezhettem, sokszor felhívtam telefonon, ha valami nem volt tiszta. Akire lecserélték egy begyepesedett, idős nő volt, aki semmit sem halad a korral, amiket mondott, azok felett már réges-rég eljárt az idő. Keményen és tudálékosan beszélt mindig velem, nagyon nem kedveltem meg. Azt tudtam csinálni, hogy mindent a minimálisra csökkentettem vele kapcsolatban, csak a muszáj dolgok voltak, sosem kérdeztem semmit, mindent mindig rendben talált és hamar leszállt rólam, nem is jött el a lakásunkra se. Szerencsére a második gyereknél már nem volt annyi kérdésem.
5. Hattori (válaszként erre: 3. - Hattori)
2022. júl. 3. 13:20
Anya védőnő volt és volt olyan, hogy barátnője lánya babát várt és azt akarta, hogy a gyerekkora óta ismert anyu legyen a védőnője és ne egy vadidegen és akkor anya letárgyalta az adott körzet védőnőjével és az belement.
2022. júl. 3. 13:19

Nem lehet váltani, maximum ha költözöl, vagy a jelenlegit váltják le.


Ha gondolod és van kérdésed, vagy csak beszélgetnél szívesen segítek.

3. Hattori (válaszként erre: 1. - FonyoZsófi)
2022. júl. 3. 13:00
Nem lehetetlen, csak keress meg egy konrkét védőnőt és azzal tárgyald le!
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - FonyoZsófi)
2022. júl. 3. 12:50
Nálunk körzetekhez vannak kötve. Váltás nincs,hacsak nem költözöl egy másik körzetèbe.
2022. júl. 3. 12:47

Sziasztok!


Egy kicsit el vagyok keseredve, mert a védőnőnk nagyon nem szimpatikus... leereszkedő ha kérdezek valamit, ami azért gond nálam, mert nagyon sok dolgot nem tudok és tényleg szükségem lenne a segítségére. (Nem tudom, miért kellene értsek mindenhez egyből csak azért, mert babát várok.) Mindenből a legdrágább holmit javasolja, sőt, inkább várja el. Ha mondom, hogy ez nekünk nem fér bele, akkor azt érezteti, hogy rossz szülő vagyok már most.

Neurotikus, antipatikus és legkevésbé sem bízom meg a szakmai tudásában, mert nincs meg a bizalom hozzá, hogy kvázi “rábízzam a babám gondozását” közvetve.


Nagy szükségem lenne pedig a segítségre, mert már egyik kétségből a másikba esem a testem jeleitől kezdve a szülés gondolatán át egészen addig, hogy mi a csudát kell csinálni egy picibabával.


A legtöbb helyen azt olvasni, hogy lehetetlen a védőnő váltás. De ezek mind ilyen 10 éves cikkek/fórumok.


Nem tudjátok, van lehetőség azóta erre? Mit tehetnék?


Köszönöm szépen!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook