Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet védőnőt váltani? fórum

Hogyan lehet védőnőt váltani? (beszélgetős fórum)


1 2
43. Ágio8405 (válaszként erre: 36. - FonyoZsófi)
2022. júl. 4. 08:36
Olvass utána a dolgoknak és akkor magabiztosabb leszel. Van mèg időd bőven decemberig. Meg nézz videokat a témában.
2022. júl. 3. 23:23

[link]

-------------

netes olvasnivaló

41. Érdekes73 (válaszként erre: 38. - Hattori)
2022. júl. 3. 23:16
Ja a kukac nem rosszabb szerintem mint a babapiskóta vagy kiflimajszolás. Persze anyatej kéne még a pici babának de...
40. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - FonyoZsófi)
2022. júl. 3. 23:14

Terheskönyv

Dr. Marton István

-----------

Nekem még ez volt meg itthon meg könyvtárba amit találtam meg a Kismama újságok

39. Érdekes73 (válaszként erre: 36. - FonyoZsófi)
2022. júl. 3. 23:09
Hason altatni és feleslegesen cuccokkal körbepakolni tényleg veszélyes.
38. Hattori (válaszként erre: 34. - Érdekes73)
2022. júl. 3. 22:25
Extrudalt kukoricarudi
37. FonyoZsófi (válaszként erre: 30. - Érdekes73)
2022. júl. 3. 22:07
Tudsz kérlek ajánlani valamit az újszülött korral kapcsolatban?
2022. júl. 3. 22:05
Védőnőm azt tanítja, hogy a babát kizárólag hason altassam majd és párnázzam körbe minden oldalról. Tényleg nem értek sajnos a kisbabákhoz, de erre az egyre fixen emlékszem, hogy öcsémnél mondta a gyerekorvos is anyumnak, hogy semmilyen körülmények közt ne legyen semmi a kiságyban és a bölcsőhalálhoz is nagyban hozzájárul a hason alvás.
35. Ágio8405 (válaszként erre: 22. - FonyoZsófi)
2022. júl. 3. 20:55
Nagyon szuper anyukás Fb csoportok vannak és ott is biztos kapsz választ a kérdéseidre. Na meg az internetnek hàla bármi éj utána tudsz olvasni előre. Csomó baba gondozásos videó van a YouTubeon is.
34. Érdekes73 (válaszként erre: 32. - Hattori)
2022. júl. 3. 19:38
Mi az a krukijó ?
33. Érdekes73 (válaszként erre: 31. - Hattori)
2022. júl. 3. 19:35
Nem tudom mikor még én voltam terhes nem volt a net így elterjedve .Könyveket, újságokat olvastam meghallgattam anyukámat beszélgettem ismerősökkel. A védőnőm is normális volt :) Nem mondott h.ülyeségeket ő se. Adnak a kismamáknak ingyenes olvasnivalót is.
32. Hattori (válaszként erre: 29. - Érdekes73)
2022. júl. 3. 19:33
Minap mondta egy tapasztalt négygyerekes anyuka, hogy ő az 5 hónaposának krukijót adott, nagyon okos. Attól mert valaki szül ,még lehet lecsó az agya.
31. Hattori (válaszként erre: 29. - Érdekes73)
2022. júl. 3. 19:31

Ez nagyon okos, a szülésznő,meg a szülészorvos,meg a csecsemős nővér sem hordja ki az anyuka helyett, mégis beleszól". A neten sok marhaság is kering.

Egyik legnagyobb hülyeség,amit anyu hallott: ezt a rendszert még Rákosi találta ki,hogy ellenőrizhesse az anyákat.

1915-ben jött létre az elődszervezet Stefánia, Rudolf trónörökös özvegye szárnyai alatt.

30. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - Érdekes73)
2022. júl. 3. 19:26
Rengeteg jó könyv , újság cikk van érdemes olvasni is.
29. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - FonyoZsófi)
2022. júl. 3. 19:24
Nem a védőnő fogja kihordani, megszülni és gondozni a babádat. Ellenőrzi hogy rendben legyenek a dolgok és elmondja amit ő fontosnak gondol.Meg kell jelenned rendszeresen terhesen és babával .Meghallgatod bólogatsz aztán úgyis azt csinálsz amit akarsz.A szakmai dolgokban biztos képben van ha szimpatikus ha nem a rongyrázással meg ne foglalkozz. Inkább beszélgess tapasztalt anyukákkal élőben és neten ha elbizonytalanodtál.
28. Sirga (válaszként erre: 1. - FonyoZsófi)
2022. júl. 3. 19:06
Nekem azt mondta a háziorvos, ha akarok válthatok védőnőt (a másik körzetére), de jobban járok, ha kibírom ezt az időszakot, mert igen szigorú ellenőrzéseknek vetik alá a védőnőváltó szülőket ... (Ez sem tegnap történt, és inkább hallgattam rá. Pedig a védőnőm első körben az abortuszra próbált rábeszélni. :/ Tervezett baba volt.)
27. Hattori (válaszként erre: 26. - Bichi)
2022. júl. 3. 18:25
A vedono telefonszamlajat maga fizeti a vacak kis fizetesebol.Max valami jelkepes osszeget ad a ceg.
26. Bichi (válaszként erre: 22. - FonyoZsófi)
2022. júl. 3. 16:24
Nálam egyszer volt a védőnő, aztán mikor legközelebb bejelentkezés nélkül jött, mikor a gyerek épp aludt, megmondtam, hogy legközelebb szóljon előre, legközelebb is egyszer csak megjelent, de nem engedtem be, többet nem jött. Akkor még nem volt google, de ha most van bármi kérdésed szerintem még előbb meg is találod, mint hogy felvenné a telefont. Ráadásul, bár nem tudom szakmailag mennyire szerencsést fogsz ki, de az enyém már a két alkalom alatt is olyan hülyeségeket mondott, hogy még első gyerekesként is csak pislogtam... Szóval nekem most sem kéne. Szerintem ha már itt lesz a babád tudni fogod, hogy mit kell tenni, ez valahogy jön :D. Ha mégsem tele van a háló kismama fórumokkal, ahol szinte minden kérdésre már most elolvashatod a választ, és olyan aktivitás van, hogy egy pillanat alatt jön a válasz mindenre. Persze ezek is megosztó portálok, de a védőnők is azok...
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - FonyoZsófi)
2022. júl. 3. 15:58

Nem tudom hol élsz, de Budapesten a Vöröskereszt szokott indítani a babával kapcsolatos tanfolyamokat. Újraélesztést stb.

Vagy a másik a szüléselőkészítő.

Ne görcsölj rá, hidd el, jön majd az ösztönből.

Édesanyád, anyósod nem tud segíteni, igen azóta eltelt pár év, de csak felneveltek benneteket.

A védőnők is van amikor nem értenek egyet egy-egy dologban.

Hason, vagy hanyatt , netán oldalt fektesd a babát? Ahányan vannak, annyifélét fognak mondani.

Legyen a rácson védő, vagy ne legyen? Megosztó, a legújabb ne legyen, hogy a levegó szabadon áramolhasson.

Egy szobában, netán egy ágyban is aludjon veletek?

Vannak az embernek elhatározásai, aztán az élet meg felülírja.

24. FonyoZsófi (válaszként erre: 23. - Levarosbukta)
2022. júl. 3. 15:21
Sajnos nem engedhetjük meg, hogy minden alkalommal maszekhoz járjunk, de köszönöm, hogy mondod, nem tudtam, hogy van magánra is lehetőség! Lehet, hogy egy alkalomra elmegyek egyhez, hogy mutasson meg pár dolgot. Az enyémnél meg bólogatok csendben. :) Kérdezni úgyse lehet tőle... :)
23. levarosbukta (válaszként erre: 1. - FonyoZsófi)
2022. júl. 3. 15:18
Ha ennyire nem lehet védőnőt váltani, akkor én a helyedben fogadnék maszekban védőnőt. A tiéteket udvariasan meghallgatod, nem kérdezel semmit 5 perc alatt vége a vizitnek és akit megfogadtál azzal beszélni meg a problémáidat. Persze, ez attól is függ hogy anyagilag megengedhetitek magatoknak.
2022. júl. 3. 15:11

Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom megbeszélni egyenesen a helyettesével, hogy vegyen át, mert ő egy tündér.


Néhány hozzászólásban félreértést véltem felfedezni viszont, amit szeretnék pontosítani; én nem ellenzem a védőnő szerepét, nem vagyok védőnőtagadó és nem gondolom, hogy a diplomáink miatt értünk a babákhoz férjemmel. Pont ellenkezőleg; szerintem ez egy fantasztikus dolog az ellátórendszeren belül és nagy szükségem lenne a várandósságom alatt a felkészülésben segítségre, mert ha most ideadnának egy kisbabát, lapozgathatnám a diplomámat, hogy hogy biztonságos lefektetni aludni, nem tudnám. :) Szeretném, ha fel tudnám hívni azzal, hogy normális-e ezmegez a testi tünet, vagy elmondaná, mennyire kell majd betakarni a lánykámat éjszaka. (December 4-én érkezik).


Szerintem fantasztikus dolog a védőnő. Csak az enyém (számomra) nem. :)

21. Hattori (válaszként erre: 20. - Hattori)
2022. júl. 3. 14:14
A munkáltatóknak nem érdeke betölteni az üres állásokat, mivel ha helyettesítéssel láttatják el, forrást tudnak megtakarítani, inkább a nagy létszámú un. vegyes körzetek kialakítást helyezik előtérbe –ami hatalmas munkaterhet jelent a védőnőknek.
20. Hattori (válaszként erre: 19. - Hattori)
2022. júl. 3. 14:11

[link]

Itt lehet egyébként böngészgetni,.

19. Hattori (válaszként erre: 18. - Hattori)
2022. júl. 3. 14:04
Még annyit, hogy hatalmas védőnőhiány van, 10-15 éven belül kétharmaduk nyugdíjas lesz.Fiatal védőnő jön, megy, szakmát vált , vagy férjhez megy és elmegy főállású anyának a jól kereső mérnök férje mellett( friss példa).
18. Hattori (válaszként erre: 17. - Hattori)
2022. júl. 3. 14:00
DE pont az agárdi példa mutatott rá , hogy nem szabad bedőlni annak, hogy de gazdag család, de anya jogász. Mert sokszor a védőnőlemondók azzal érvelnek, hogy "de hát látszik,hogy nekünk mindenünk van, de hát én is, férjem is diplomás."
17. Hattori (válaszként erre: 15. - 5236d12e25)
2022. júl. 3. 13:57

Minden rendszerben van rossz és nyilván vannak rossz védőnők is, mint rossz tanár, rossz politikus, rossz rendőr.

De...sok nőtől hallom, aki kinn (is) várt babát, szült, hogy ott konrkétan le...ák a kismamát. Ma szerintem örülni kellene, hogy annyi lehetőség van a szűrésekre, hogy ennyit fejlődött a gyóyászat. Egyébként az említett példák, pl agárdi kisfiú is, pont ilyen védőnőtagadós család volt. 22-es csapdája: ha megya védőnő az a baj,ha nem, az a baj.

16. Hattori (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2022. júl. 3. 13:51
Valamit valamiért.
15. 5236d12e25 (válaszként erre: 13. - Hattori)
2022. júl. 3. 13:49

Ne haragudj, de erre meg azt mondom, annyira borzalmasan rossz a rendszer - még mindig - mai napig akadnak példák mikor se orvos, se védőnő nem látja a gyereket, de nem is jelentik, és bizony megtörténik a baj.

Az elmúlt évben is sajnos nem egy ilyen példa volt.

De ezzel most jól el is kanyarodtunk.

14. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Hattori)
2022. júl. 3. 13:46
Azt ugye tudod, hogy ez maximum akkor játszik, ha nincs csok, babaváró 😂
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook