Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Védd magad!… Mindenáron." I/2. fórum

"Védd magad!… Mindenáron." I/2. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Védd magad!… Mindenáron." I/2.

30. Lhara (válaszként erre: 29. - Syria)
2010. okt. 1. 12:38

Kizárólag varjúként tudnék hozzászólni... k'ááááááár lenne érrrrrte!

Ne gondolj túl komolytalanak. Ma így ébredtem. Az optimizmusom pedig már áttörte a legnagyobb termünk búráját is. Nincs mit tenni ma velem... De lehet, hogy így vetem le majd az ólomköntösöm is egyszer? Az se rossz, nem!?

29. syria (válaszként erre: 28. - Lhara)
2010. okt. 1. 07:10
Persze, hogy valami. De azt gondolom, soha többé nem fog itt hasonló jellegű problémához tanácsot kérni.
28. Lhara (válaszként erre: 27. - Syria)
2010. szept. 30. 15:09

Nem csodálkozom egyébként. Azért remélem, hogy kellő sebnyalogatás után még változtat a mi burink a véleményén...

És tegnap már volt a Hoxán... v. tegnapelőtt?... de volt és ez már valami. Nem gondolod?

27. syria (válaszként erre: 25. - Lhara)
2010. szept. 30. 13:16
Ezek szerint az a "tisztességes visszavonuló" kevés volt ahhoz, a tüske ne fájjon.
26. Lhara (válaszként erre: 24. - Ca9e4fb9e4)
2010. szept. 29. 16:30
Én is rendkívül közel éreztem egyébiránt magamhoz, amikor azt a kedves és szép témát olyan megnyerően tálalta.
25. Lhara (válaszként erre: 24. - Ca9e4fb9e4)
2010. szept. 29. 16:28
Hát igen... itt az is segített volna, ha Burgonya nem lett volna épp ennyire sebezhető állapotban, de könyörgöm, pont azért írt, kérte a segítséget. Igaz? Nagy szamárság volt "kiborítani szegényt. Közben azért úgy gonolom, hogy meg kell jegyeznem... tisztességes "visszavonulót fújt" a "támadónk" is, becsületére vált. Előttem mindenképp. Akár még barátok is lehetnének még ettől a no.1-es csatától függetlenül. Én még ezt is merészkedem elképzelni. Ez annyira "happy" tudna lenni!
2010. szept. 29. 05:10

Milyen különös! Burgonya írásába én is úgy kezdtem bele, hogy talán ezt is Lhara írta... Viszont már a második mondatából rájöttem: ez biztosan nem ő - a hasonlóságok ellenére sem...

Sajnálom én is, hogy Burgonyát ilyen heves támadások érték. Nyilván nem akart rosszat... ...És az is nyilvánvaló (legalább is az én számomra), hogy gondban van az édesanyja, a testvére miatt, s azért írt, mert segítséget várt... Szerintem is úgy kéne fórumozni (ha lehet - de lehet-e mindig?), hogy ne megbántódás legyen a vége...

23. Lhara
2010. szept. 28. 21:23

Kedves Mapipiti és Sandacsacsa!

Sajnálom, hogy megkésve, de most szerét ejtem, hogy megköszönjem jóindulatú segítő-szándékotokat.

Szerencsére nem túl nagy a gond... némi infohiány csupán, ami Linamelinda hsz-ét meghatározza. Ez pedig rendbe jön azonnal, ha még olvas tőlem... amit őszite szeretettel remélek.

22. Lhara (válaszként erre: 21. - Syria)
2010. szept. 28. 21:13
Tudom. Én is lesegetem azóta és szólongatom magamban, hogy lépjen be... ez sikerülni szokott... tudod a "fehér boszi" szeretet-energiái időnként célba találnak. Remélem, jól célzok és elég erős a sugár! Igazán szeretném.
21. syria (válaszként erre: 20. - Lhara)
2010. szept. 28. 19:28
Persze hogy nem válaszolt. Egy hete be sem lépett. Lehet, hogy ennyire kedvét vették a beszólások?
20. Lhara (válaszként erre: 18. - Syria)
2010. szept. 27. 10:14

Végül is csak egy hozzászólóról beszélhetünk ugye, aki túl vehemensen lépett fel, kellő körültekintés nélkül. Ráadásul helyesbített is... de sajnos már csak azután, hogy kiborult ez a kedves kis "barátnőnk". Annyira sajnálom, hogy így történt. Reménykedem, hogy rákattint és beleolvas még a Hoxába... tegnap írtam neki priviben...

még nem válaszolt.

19. Lhara (válaszként erre: 17. - Ca9e4fb9e4)
2010. szept. 27. 10:09

Üdvözöllek!

Igen, folytatom. Okt.02-án aktivizálja Hoxa a harmadik részt.

Örülök, hogy várod.

18. syria (válaszként erre: 11. - Lhara)
2010. szept. 27. 08:06
Valóban kár, hogy annyi rosszindulatú megjegyzést kapott. Nem elég a baja, még itt is bántották.
17. ca9e4fb9e4 (válaszként erre: 1. - Lhara)
2010. szept. 27. 04:44
Köszi, Lhara, várom, hogy folytasd.
16. Lhara
2010. szept. 27. 00:41
Köszönöm mindannyiótoknak a megtisztelő érdeklődést irántam. Hálás vagyok érte.
15. Lhara (válaszként erre: 8. - Viktory1)
2010. szept. 27. 00:40

Zavarba hozol, kedves viktory1.

A élet dolgai akkor is megoldódnak, ha mi magunk tehetetlennek bizonyulunk a legjobb szándékaink ellenére. Tudod, az idő... a sors...

14. Lhara (válaszként erre: 7. - Winny)
2010. szept. 27. 00:37
Nagyon örülök, kedves winny!
13. Lhara (válaszként erre: 3. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 27. 00:34
Az Amott című cikkem segít, hogy többet tudj meg a történetből. Biztosan érthetőbb lesz minden.
12. Lhara (válaszként erre: 10. - Syria)
2010. szept. 27. 00:29

No, alaposan lereagáltam a topicját... olyan erős érzéseket keltett a története, a problémja, hogy legszívesebben kiemeltem volna a kis életéből és bepakoltam volna valami ezzel pont ellentétesbe.

Hiába, a szentimentális-empátikus érzelmeim vezérelnek.

11. Lhara (válaszként erre: 10. - Syria)
2010. szept. 26. 22:44

Ah! Ez volt a másik ötletem, de valahogy elterelődött a figyelmem mielőtt elolvastam volna. Köszönöm, hogy segítettél.


Egyéként az első benyomásom igen pozitív róla.

Kár lenne, ha pont ő maradna csalódott... Nem érdemli.

10. syria (válaszként erre: 9. - Lhara)
2010. szept. 26. 16:50

Azért nem találtad, mert cikket kerestél. Ő Tudásbázist írt ki: "Az időskori demencia tényleg csak idősebb korban fordul elő? Fiatalabb (55 éves korban) nem?" címmel.

Szegénynek úgy beszólogattak, hogy - eddig legalábbis úgy tűnik - egy életre elvették a kedvét a fórumozástól.

9. Lhara (válaszként erre: 2. - Syria)
2010. szept. 26. 10:27

Öszinte örömmel üdvözöllek ismét "nálam".

Köszönöm a figyelmed.

Rögvest felkerestem Burgonya lapját, de azt amire gondolsz, nem publikálta. Vagy priviben írta neked, vagy nem róla lehet szó... de érdekelne a történet... szívesen venném, ha segítenél ebben.

Egyébiránt valószínűleg magam is nehezen elképzelhetőnek tartanám, hogy ilyen emberi életek léteznek, ha közvetlenül nem lettem volna érintett.

A folytatás...?... amit a valóság ír... már megtörtént eseményt dolgoz fel, nem tud minden esetben szívderítő fejleményeket, kifejletet adni. Legalábbis nem minden síkon... de valamely síkon mindig megtalálhatjuk minden történetben azt. Minden történet, minden emberben más és más gondolatot ébreszt, így pedig közvetve vagy közvetlenül, de mindenképpen hozhat jót az életünkbe a legtragikusabb történet is.

Szeretnék örömet okozni neked... Remélem, megtalálsz valami fontos, építő gondolatot, ami éppen téged visz majd tovább.

2010. szept. 25. 18:14
Kedves Lhara!!!Örülök szívből ,hogy neked sikerült ebből a pokolból kijutni és ,hogy egy ilyen értékes ember lettél számunkra!!!!!!Várom a folytatást kissé fájó szívvel ,de várom!
2010. szept. 25. 18:06

Kedves Lhara!

Sikerült ezzel az írásoddal is a lelkemet megéríntened.

6. 4965827442 (válaszként erre: 5. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 25. 18:04

Nem igazán érted a lényeget.Itt nem testi éhezésről/nélkülözésről van szó csupán,hanem lelki-és szellemi kiéhezettségről is.Kigúnyolták, ha könyvet olvasott, ha relax zenével töltekezett(lelki/szellemi töltekezés). Nem nézték jó szemmel,ha szeretetet és babusgatást adott magának, mert ők nem tudták megadni neki....


Szerintem az anyagi nélkülözést még pótolná a másik kettő bősége....A hiány ezen hármas (test-lélek-szellem) szintje együtt pedig tényleg maga lehet a pokol.

5. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 4. - Mapipiti)
2010. szept. 25. 13:22
Lehet. Csak úgy gondolom, hogy annak ellenére hogy a szegénység rossz, és az abból adódó feszülségek is, az még nem elég ahhoz, hogy az ember pokolnak titulálja az otthonát. Valaminek még kellett lennie.
4. Mapipiti (válaszként erre: 3. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 25. 13:15

Aki nem élt ilyen helyzetben, annak nem lehet megmagyarázni, mert nem érti!

Ha én mesélek az életemről, érzéseimről, sokszor az az érzésem, mintha egy másik bolygórol jöttem volna!

Tudom, hogy a cikkíróhoz címezeted a mondanivalódat, de ne is próbáld megérteni, nem fog menni.

2010. szept. 25. 11:18
Bár végigolvastam, mégsem egészen értem a történetet. Nem volt mit enni. Ok. Szegénység. Ok. De mit tett azon kívül anyukátok hogy nem gondoskodott rólatok rendesen? Ez számomra nem derült ki a cikkből. Itt vitákról, veszekedésekről volt szó. ( ami sajna sokmindenhol van)Te pokolnak titulálod az " otthonodat". Pontosan miért?
2010. szept. 25. 10:27

Na, ez már ehetőbb olvasmány tőled. :)

Bevallom, mikor elkezdtem olvasni, először azt hittem Burgonya írta, olyan kísértetiesen hasonlít a történet vázlata az ő életéhez.

Hihetetlen, hogy ebben az országban a XXI. században így élnek emberek.

Várom a folytatást, remélem szívderítő fejleményeket is fog tartalmazni.

2010. szept. 25. 10:08
Majd egy egész évig nem jártam már náluk, amikor az anyu egyszer csak felhívott, hogy:
- A hugod má’ ki sé kel az ágybú. Olyan lusta, mint a dög. – kezdte és kicsit később részletesen elmesélte, hogy milyen veréssel próbálkozott új életet parancsolni szegénybe. Persze, hogy lementünk.

Ugrás a teljes írásra: "Védd magad!… Mindenáron." I/2.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook