Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Várja más is, hogy vége legyen a karácsonynak? fórum

Várja más is, hogy vége legyen a karácsonynak? (beszélgetős fórum)


133. Guruljka (válaszként erre: 132. - Csukamáj)
2015. dec. 25. 02:04

Ebben biza igazad van. :D

Én sok hétköznapot is ünnepnek érzek.


Különben elgondolkoztam. Nem azt jelenti a szokások átvétele, felvétele, hogy egy adott csoporttal vagy akár társadalommal közösséget vállalunk?


Van csoport, amelynek a szokásait és szertartásait boldogan vállalom. De ez nem a karácsonyfával ünneplők csoportja.


Kedved szerinti örömös, boldog karácsonyt kívánok! :D

132. Csukamáj (válaszként erre: 131. - Guruljka)
2015. dec. 25. 01:58

A két dátum a hétköznapot jelenti. A mindennapokat. Nem kell karácsonynak lenni ahhoz, hogy szeressük egymást.

És sajnos az emberek frusztráltak, feszültek, és ezt általánosságban írtam.

Boldog karácsonyt!

131. Guruljka (válaszként erre: 127. - Csukamáj)
2015. dec. 25. 01:42

Én írtam, hogy kettesben ülök a fiammal.

Ő viszont nem kisfiú már, 26 éves.


Nem fogok (egy korábbi fogadalom is közrejátszik ebben) egy kivágott fát körbeénekelni.


A "kisfiúnak" ha nem tetszene ez a karácsony, tenne róla, hidd el. :D Vagy szólna, vagy hozna fenyőfát.


És nem vagyunk frusztráltak. Nem megyek ugyan éjféli misére, mert református vagyok, és más külsőséget vagy szokást sem utánzok.

Örülünk, hogy jól kezd alakulni az életünk, és már a második év, hogy tüzelőnk is, ételünk is van.

Ami a lelki oldalt illeti, azt nem teszem nyilvánossá. Sajnos átható, hogy a külsőségek másoknál meglennének, de mit sem érnek, mert lehet még a karácsonyfa, de a jó étel is szomorúság és veszekedés forrása.


Mások karácsonyának fényeit akkor sem látnám, ha kimennék este az utcára. Nem látszik, mert befüggönyözik, de meg is szólnának, ha más ablaka előtt kukucskálnék befele.


(Mi van az említett két dátumon?

130. Guruljka (válaszként erre: 126. - Aranylaz)
2015. dec. 25. 01:30

Igazad van, de csak annyiban a Szeretet ünnepe, hogy a keresztény vallás szerint Isten leküldte az emberiséghez egyszülött Fiát.

Krisztus születésnapja a hagyomány szerint.


Sokáig nem is volt szokás az ajándékozás. Ünnepi szokás szerinti ételeket ettek, akinek tellett rá, és templomba mentek az ünnep minden napján. Inkább lelki ünnep volt. Kicsit összefonódik a Nap, az újra hosszabbodó napok, a napforduló megünneplésével.


Aki kicsit olvasna erről:


[link]

129. Ági05
2015. dec. 25. 01:24
Ez a karácsony számomra tönkrement. A kisfiamért próbálom tartani magam,hogy az ő öröme meglegyen.
128. Ági05 (válaszként erre: 123. - MZsanett)
2015. dec. 25. 01:23
Meg szokta bánni,csak aztán 1-2 hét,és kezdődik minden elölről.
2015. dec. 25. 01:19
Olvasom itt a hozzászólásokat, és le vagyok döbbenve....! Mennyi megkeseredett, frusztrált ember.... Van, aki azt írta, hogy kettesben ült ma a fiával, és fát sem állított. A kisfiút nagyon sajnálom. Én nem várom a karácsony végét, imádom minden percét! Esti sétánál elhaladva egy-egy ablak előtt szeretem látni mások karácsonyának fényeit. Imádom látni a gyerekeim szemében az örömöt, férjem szemében a hálát. Csajok! Ne hagyjátok magatokat elveszni, ne hagyjátok a karácsonyt elveszni! És ne hagyjátok pl. a május 12-ét, de a szeptember 26-át sem!
2015. dec. 25. 00:22

Sajnos, a karacsony az eredeti "kuldeteset" elvesztette teljesen Mar nem a szeretetrol szol, hanem a penzrol.A karacsonyi reklamok mar ket honapja lelki "terrorban" tartjak az embereket, nem is csoda, hogy mire itt a karacsony, a nep szep lassan becsavarodik. Ami nem tesz jot az elvart unnepi hangulatnak. Idegesek az emberek, pedig boldognak kellene, hogy legyenek. Hiszen a karacsony a szeretet unnepe. De azok az idok mar soha nem fognak visszajonni tobbe, sajnalom azokat az embereket, akiknek nem volt lehetoseguk atelni az igazi, szeretetteljes karacsonyestet, amit en ateltem sok-sok even keresztul. Ok meg meg sem szulettek akkor. Amig elek, soha nem fogom elfelejteni azokat az esteket, de, ahogy latom, a mai vilagban nem a szeretet a fontos, hanem a penz. A penz nagy ur, es a mai gyerekek nyilvan nem tudnanak ugy orulni egy jo konyvnek, mint az en korosztalyom, mert kivernek a balhet, hogy telefont akarnak, es nem konyvet!. Es aki megteheti, meg is veszi neki, de a gyerek ezzel nem lesz boldogabb, legfeljebb "tobbnek" erzi magat.Pedig lehet, hogy egy jo, szereto szonak jobban orult volna, ki tudja?

Elnezest, kisse belemerultem a boldog multamba, nem szeretnek senkit lefarasztani vele. Es a lehetosegekhez kepest nagyon boldog karacsonyt kivanok mindenkinek! Koszonom, hogy meghallgattatok...:)

125. viva70
2015. dec. 24. 23:42
A sima hétköznapokat én is jobban szeretem, de mindig próbáltam úgy szervezni a karácsonyokat, hogy kellemes hangulatúak legyenek, meg ne csak a robotolásról szóljanak. Van minden, de csak módjával... Nálunk szerencsére nincs olyan, aki elrontaná a hangulatot. Kötelező rokoni jópofizás sincs. Csak a szűk, meg a kicsit tágabb család van.
2015. dec. 24. 23:13

Az idén valahogy bennem sem volt meg a korábbi lelkesedés. Azt gondoltam, hogy bennem van a hiba és én vagyok csak ilyen vagy én érzem csak ezt, de tényleg valahogy nincs már varázsa.

Azt látom én is, hogy mindenki feszült. Fáradt és kimerült. Pár éve mondogatom, hogy karácsonykor és húsvétkor nem akarok itthon lenni, végre én is pihenni szeretnék(aztán valami mindig viszi a rávalót)Hát ez van.

123. MZsanett (válaszként erre: 121. - Unom)
2015. dec. 24. 22:38
Már én se tűrném el ezt senkitől. Habár rossz napja mindenkinek lehet és ha igazi megbánás van benne, azt tudom értékelni, de az ilyen embereknél általában ez színjáték.
2015. dec. 24. 22:30
A kérdésre válaszolva; várom, hogy vége legyen, mert ez az ünnep csak edzembe juttatja mégjobban, hogy milyen messze vagyok a szeretteimtől.
121. unom (válaszként erre: 120. - MZsanett)
2015. dec. 24. 22:28
Igaz, de én azt se nézném el, ha velem bunkó. Egyszer tehetné meg.
2015. dec. 24. 22:25
Szerintem az a legdurvább, hogy a gyerekkel is bunkózik, legalább őt megkímélhetné.
119. unom (válaszként erre: 114. - Ági05)
2015. dec. 24. 22:24
Ne mentegesd. felnőtt ember, az ő döntése, mit tesz. Most éppen velem, meg a gyerekével bunkózik karácsonykor.
118. MZsanett (válaszként erre: 112. - Ági05)
2015. dec. 24. 22:22
Nekem is eltelt egy idő, mire eljutottam a holtpontig, de utána nem volt kegyelem.
2015. dec. 24. 22:22

Nem



Éljen a Karácsony! 🎄

116. MZsanett (válaszként erre: 114. - Ági05)
2015. dec. 24. 22:22
Az őt miért viseli meg, hogy mi van az első feleségével? Elvileg neked kéne az első helyen állni.
115. marlenka70 (válaszként erre: 107. - Ági05)
2015. dec. 24. 22:21
Ismerem a fajtáját :-) Szintén nagyon várom a dolgos hétköznapokat.
114. Ági05
2015. dec. 24. 22:19
Ennyire nem volt gáz a viselkedése.Tavaly nyáron férjhez ment az első felesége,illetve anyósom is fűti ellenem,szóval másfél éve romlott meg minden.Igaz,én sem vagyok már vele olyan kedves,megértő.
113. unom (válaszként erre: 107. - Ági05)
2015. dec. 24. 22:14

Pfff, nagyon nem irigyellek.

Mivel fogott meg? Mi a jó neked ebben a kapcsolatban?

112. Ági05 (válaszként erre: 111. - MZsanett)
2015. dec. 24. 22:11
Jó kérdés.Talán még nem fáj eléggé, hogy lépjek.De határon vagyok.
111. MZsanett (válaszként erre: 110. - Ági05)
2015. dec. 24. 22:04
Miért nem hagyod ott?
110. Ági05 (válaszként erre: 109. - MZsanett)
2015. dec. 24. 21:56
Okosabb voltál.Én már szagolhatom,amit szakítottam.
109. MZsanett (válaszként erre: 107. - Ági05)
2015. dec. 24. 21:54
Nekem az exem volt ilyen. Nem bírtam elviselni, amikor átjött, egy idő után meg is kértem, hogy ne jöjjön, mert utáltam, hogy mindennek körülötte kell forognia és semmit nem tudok csinálni, amihez kedvem van. Bár együtt élni más lehet, mi szerencsére nem jutottunk el odáig.
108. Ági05 (válaszként erre: 106. - MZsanett)
2015. dec. 24. 21:50
A kaja valóban nekem is feldobta :))
107. Ági05 (válaszként erre: 103. - MZsanett)
2015. dec. 24. 21:49
A vajas kenyér még megy neki,sőt a rántotta is.Nem is azért szól,ha úgy van,megcsinálja magának.Azt sajnálja tőlem,ha netezek,telefonálok vagy bármi mást,ami nem Ő vagy nem házimunka.Szülés után pl. azt sajnálta tőlem,hogy elmenjek tornázni heti 2-szer.
106. MZsanett (válaszként erre: 104. - Ági05)
2015. dec. 24. 21:48
Így, hogy már vége a napnak, mindig jobb a hangulat:) Meg a kaja is feldobta, bevallom.:)
105. MZsanett (válaszként erre: 94. - B73e24f31f)
2015. dec. 24. 21:46
Nekem meg a Reszkessetek betörők. :D
104. Ági05 (válaszként erre: 101. - MZsanett)
2015. dec. 24. 21:44

Nem tudom.Tudod,azt szokták mondani,mindenkinek a saját keresztje a legnehezebb.

De már könnyebb cipelni ma este,hogy ennyi kedves emberre akadtam itt :)

Remélem,nálatok azért jobb lett a hangulat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook