Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi legyen a vödrös karácsonyfával?Hol teleltessem, ha elkezdett hajtani? fórum

Mi legyen a vödrös karácsonyfával?Hol teleltessem, ha elkezdett hajtani? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 25. 19:40
tedd ki hűvös helyre....ztán méghűvösebb helyre....ztán még....majd rakd ki és ültesd ki a tavaszal...nekem bejött...többx is
2010. jan. 27. 22:24

Nekem is volt töves fenyőm és ünnepek után kiraktam cserepestül az udvarra.

Tavasszal kiültettem, most már hatalmas fa lett belőle.

2010. jan. 27. 21:57
Várd meg mostmár a kora tavaszt,mivel szerintem ki sem tudod ásni a helyét ahova ületnéd.Várj addig amíg a föld nem lesz fagyos!Úgy tud csak a gyökere megkapaszkodni és tápnyagot felvenni.Fagyos földben elpusztítod!A többitMeacska tanácsa alapján.
9. d879a0c5b4 (válaszként erre: 8. - Demeeri)
2010. jan. 27. 16:49
Télen vagy kora tavasszal. Csak ne fagyjon el a gyökere :)
2010. jan. 27. 16:40
Köszi meacska,sokat tanultam.Szóval télen kell kiültetni?
2010. jan. 27. 16:18
Az átültetés előtt hagyjunk elég időt a fának az akklimatizálódáshoz. Tartsuk hűvös helyen, például garázsban vagy műhelyben, amíg hozzászokik a hidegebb hőmérséklethez. Vigyázzunk, hogy a gyökérzetet né érje fagy ezen időszak alatt. Egy enyhébb téli napon távolítsuk el a szalmát az ültetőgödörből, szedjük le a zsákot a földlabdáról és helyezzük a gödörbe a fát. Töltsük fel a gödröt az eredeti talajjal, tömörítsük a földet, és védjük 5-7 centi vastagon elhelyezett mulccsal a talajt az átfagyástól. Célszerű karózni a fát az első évben, hogy megvédjük az erősebb széltől. A kiültetett fenyőt eleinte gyakran, majd a begyökeresedés után egyre ritkábban kell öntözni.
6. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 4. - Demeeri)
2010. jan. 27. 16:15
Értem, először valami lépcsőházba, garázsba, hogy szokja a hideget. Utána mehet ki.
2010. jan. 27. 16:15
Az előszobára gondoltam.Viszont itt bent nagyon jól érzi magát.
2010. jan. 27. 16:14

Karácsonyra vödrös fát vettünk.Bent a szobában elkezdett hajtani.Napról napra új hajtásokat,annyira tetszik neki a szobai levegő.

Gondoltam,ki kéne már tenni,de félek,lehull a friss hajtás és elpusztul a fa.

Mit tegyek? Most hová tegyem?

3. dee
2010. jan. 27. 16:13
Ne maradjon a meleg lakásban, de ne is kint. Szerintem világos, fagymentes, hűvös helyen. Ha már + fokok lesznek ki lehet ültetni.
2010. jan. 27. 16:12
Valahova ültesd ki, később úgyis ezt tennéd, nem?
2010. jan. 27. 16:10
Mi legyen a vödrös karácsonyfával?Hol teleltessem, ha elkezdett hajtani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook