Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaptam karácsonyra koktélshakert. Milyen egyszerű, nem horribilis árú koktélokat tudok vele készíteni? Finom legyen :) fórum

Kaptam karácsonyra koktélshakert. Milyen egyszerű, nem horribilis árú koktélokat tudok vele készíteni? Finom legyen :) (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 28. 16:21

Szia!

Ha nem akarsz sokat költeni a nyersanyagra, de minél több féle koktélt készítenél, javaslom keress vodka és fehér rum alapú koktélokat, széles a paletta, juice és szirup nem drága, bármilyen gyümülccsel fel tudod dobni, nem sorolnám, de télen a vitamindúsat ajánlom, facsart narival...stb.

EGÉSZSÉGETEKRE!

2010. dec. 28. 12:24
A gyerekek miatt már évek óta nem alkoholizálok :-), de a shakerrel isteni frappét, jegeskávét lehet csinálni.
2010. dec. 27. 19:36
kösz a tippeket,jöhet még :)
2010. dec. 27. 18:17

Acapulco Gold

6 cl Ananász Juice

3 cl Kókusz kivonat

3 cl Tejszínhab

2 ek. Kókusz



A hozzávalókat megkeverjük,pohárba töltjük.


Apple Berry Smoothie


25 cl Eper,áfonya, málna

2 alma

Cukor



Mixerben habosra keverjük.


Alkoholmentes koktélok itt egy csomó.


[link]


Narancsos Martini-koktél recept


Hozzávalók:

2 cl Martini Rose,

2 cl gin,

1 karika narancs.


Alkoholos koktélok


[link]



kedvenc koktélom:


Mojito koktél


A Mojito koktél Magyarországon talán a legkedveltebb koktél, melyet otthon is könnyen elkészíthetünk egy party alkalmával barátainknak.


Hozzávalók 1 pohárhoz


1 db lime

6 db mentalevél

4 cl fehér rum

4 cl cukorszirup

szénsavas ásványvíz

zúzott jég


Elkészítés


1. Egy limeot 4 gerezdre vágunk, és longrdinkes pohárba tesszük őket. Rátesszük a mentaleveleket is.


2. A pohárba töltjük a cukorszirupot, és a rumot.


3. Törőfával óvatosan összetörjük a rostokat a pohárban, hogy felszabaduljanak az aromaanyagok.


4. Zúzott jéggel megtöltjük a poharat.


5. Végül szénsavas ásványvízzel feltöltjük az italt, és alaposan átkeverjük bárkanállal.


[link]

2010. dec. 27. 18:02
Én múltkor ittam Sportszeletet!Puerto ricoi rum,és kóla--isteni,de szívószállal ne idd!Ütős! :))))
2010. dec. 27. 17:52
Tudok pár jó koktélt ami nem kerül sokba, és 1-1 liter hozzávalóból sokat tudsz készteni. Ha érdekel írj prvit.
2010. dec. 27. 17:46

Én meg koktélos könyvet kaptam:D:D:D

[link]

[link]

ezek az oldalak jónak tűnnek. Egyébként nem hiszem, hogy találsz olyat, amihez nem kell legalább 2 féle alkohol, meg mindenféle szirup.

2010. dec. 27. 17:40
Barátunk Gugli:)
2010. dec. 27. 17:35
Kaptam karácsonyra koktélshakert. Milyen egyszerű, nem horribilis árú koktélokat tudok vele készíteni? Finom legyen :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook