Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van/volt-e gyerekeiteknek valamilyen tárgy(pl.maci, takaró), ami nélkül nem tud/tudott elaludni? fórum

Van/volt-e gyerekeiteknek valamilyen tárgy(pl.maci, takaró), ami nélkül nem tud/tudott elaludni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. Kata75 (válaszként erre: 43. - 1fb0dcbfc6)
2009. febr. 23. 10:53

Igen olvastam, és örülök hogy alakul:)

Kis szép szemű gyerkőceid vannak:))

43. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 42. - Kata75)
2009. febr. 23. 08:39
A lányomnak a nyakláncom volt/most is az a kedvence.Sokáig szopott és így ebbe kapaszkodott.Most,hogy egyedül akarom,hogy aludjon ezért keressük a kedvencet.Már alakul.
42. Kata75
2009. febr. 22. 13:02

Köszi, és kívánom, hogy minél előbb találjatok egy kis kedvencet!


Egyébként most olvastam valahol, hogy érdemes egész kicsi korban egy puha rongyit "anyaillattal" átitatni (pl.ruhák közé tenni, 1 éjszakára a pizsi alá téve aludni vele:), és azt tenni a baba mellé. Bár nem tudom, hogy az ezzel járó tejcsi illat mennyire ingerli, mert akkor lehet mindig enni szeretne. Aztán lehet, hogy ez nem így van.

Tudom ezzel már késő próbálkozni, de hátha bejön!


A cimke dolog tényleg elég gyakori. Az én gyerkőceimnek is jobban bejött, mint maga a játék.

Abicsinek is a kezét/lábát lehet jól morzsolgatni, illetve a varrott feliratot a pocakján.

Már láttam is olyan rongyit, ami direkt tele volt varrva különböző cimkékkel:)

41. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 39. - Kata75)
2009. febr. 21. 15:03
Nagyon aranyosak vagytok mind:-)))
40. Kata75
2009. febr. 21. 14:27

Még annyit, hogy érdekes mód tudja, és el is fogadja, hogy több van belőle.

Miután láttam, hogy mennyire szereti, rögtön beszereztem még párat:)

39. Kata75
2009. febr. 21. 14:25

Lassan 4 éves ikreim vannak. A fiamnak 2-3 hetente változó kedvence van, most jelenleg egy maci báb.

A lányomnak másfél éves kora óta egy bizonyos pelenkához adott viziló - Abicsi - a mindene. Azóta is azzal alszik, eszik, játszik és persze ő is jár oviba:)

Már odáig "fajult" a dolog, hogy tavaly ősz végén kellett neki varrnom egy mellényt is, hogy meg ne fázzon szegény....

Réka tegnap a farsangon nyuszi volt, így 'Abi' répa lett, amit meglepinek szántam, és nagyon bejött:) Tettem fel róluk képet is:)

2009. febr. 21. 11:50

A fiam ágyába párhetes korában betettünk egy fekete-fehér plüsskutyát, egy idő után azt vettük észre, hogy reggelre mindig valahogy amellett kötött ki, pedig még mászni sem tudott. Azóta már csak azzal együtt tud elaludni, mindig ott kell lennie, ahol letesszük aludni, anélkül nincs alvás, még végkimerüléshatárán sem.

Nagyinál a kutya mellé még egy bárány is kell neki a nyugodt alváshoz :))

2009. febr. 21. 11:48
Kislányom tegnap kapott a szülinapjára egy micimackót,talán ez majd beválik.Eddig sok plüssel kísérleteztünk több-kevesebb sikerrel.
36. Zsu77
2009. febr. 10. 11:17
A kislányom egy takarót hurcibál, főleg amikor fáradt. Neve is van: Pintyi:))))
2009. febr. 5. 21:43
Egyenlőre Nekünk még nincs ilyen,lehet késöbb lesz
2009. febr. 5. 21:42
A 7 éves lányomnak van egy párnája, ami az első párnája, anélkül nem hajladó elaludni. Úgy hívják Tenticsek. Ha az nála van, bárhol képes elaludni.
2009. febr. 5. 21:21
Takaró tupapipa üdítea!!!Erre még 3 évesen is szüksége van:-))a cumik folyamatosan elszakadnak (de csak alváshoz kell neki )most meg hogy 3 lesz 25 én elszakítottam én és most csak fogja a cumit:-))a takaróján a maciját:-))
2009. febr. 5. 21:02
Még mindig van,amit hiányolna az ágyából,ha nem lenne ott mellette:babái,mackója,pónilovai...telepakolta velük az ágyát:D
2009. febr. 3. 09:50
A lányomnak van egy egere, és már 3 éve nem megy nélküle egy lépést sem.Az egérke jön a boltba, együtt nézik a tv-t és együtt is alszanak.Csak az abaj, hogy eléggé el van már használódva és sehol nem leht ilyet kaoni.Gondolkodtam már hogy készíttetek ilyet de nem tudom hogy hol válalnak plüssállat készítést.
2009. febr. 3. 09:45
Most próbálkozunk azzal,hogy egyedül aludjon el a pöttömke,minden este egy.egy plüssöt keresünk neki.Remélem megtalálja az "alvó társát".
2008. dec. 6. 20:40
A kisfiam pelenci nélkül nem volt annó hajlandó elaludni.
28. winny
2008. dec. 6. 20:08
A kisebbik fiamnak volt egy nyula.Mutyás a neve.Plüssállatka,imádta.
2008. nov. 27. 19:39

sziasztok

nekunk rongyika van

26. J.K. Itza (válaszként erre: 5. - 1fb0dcbfc6)
2008. nov. 27. 19:38
Bocsi a nyers hozzászólásomhoz, nem akartam durva lenni. Örülök, hogy kíváncsi vagy. Látod sokan vagyunk itt is.
2008. nov. 18. 11:23
Nálunk mindháromnál egy-egy textilpelus volt .... a fiúk már elhagyták, a lányom még itthon igényli. :o))
2008. nov. 18. 11:06

Nekem csak a fiam ilyen ragaszkodó típus,a lányaimnál,mindig változik ,hogy mi van az ágyukba,melyik plüss ,vagy épp az elalvás előtt öltöztetett baba?

De Samu fiamnak van egy kis régi csecsemőkori frotir rugdalózó,amit úgy hívunk "türüköz",mai napig vele alszik és fogja a kezébe ha álmos és éjjel is ott van a keze ügyébe.

Már nem frotír,csak egy hálószerű ,inkább több lyuk,mint anyag valami,de neki az a feltétel,hogy elaludjon.

2008. nov. 18. 10:50

Nálunk a kicsi selymezik, van neki egy ördöge, aki szerinte manó, annak a ruháját morzsolgatja. Egy időben, a nővére bugyiját vitte el, mert annak meg a cimkéje volt selymes.

A nővérkének, csak óvis kora óta van alvós pajtása, p.kutya.

22. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1. - 1fb0dcbfc6)
2008. nov. 18. 10:27
Kb. este 11-től újra a nyakláncomba kapaszkodott.
2008. nov. 17. 21:10

Kislányomnak egy szörmetakaró a mindene. Alvás előtt átöleli és szöszöli, ez a pótcselekvés megnyugtatja és álomba ringatja.

Előfordul, hogy mesenézés közben is magához veszi és tépkedi...

Gondolhatjátok ilyenkor, hogy néz ki a lakás! :D

2008. nov. 17. 21:08

Sziasztok!

Sajnos nincs, talán a cumi, de az se mindigg. Pedig mikor megszületett, vettünk neki egy szundikendőt, sokszor játszott vele, mindig beteszem a kiságyba, de legtöbbször csak repül nagy ívben.

2008. nov. 17. 21:07
a nagyobbik lanyomnak van egy elefant feju de takaro "testu" vmije, ami nelkul egesz pici kora ota nem tud letezni. ez regebben cumival egyutt adta a biztonsagot, de a cumit seikrult elfelejtenunk nagyon nehezen. Van ebbol a "figurabol" megegy, de az nem kellett neki, tehat a mosogep mellett ucsorog, mikor a Fantija "furdik". A kisebbik lanyomnak nincs allando alvos tarsa, viszont meg cumizik es elalvas elott egy kicsit mindenkepp "csipikeznie" kell a boromet - simogatja, s finoman csipkedi a karom belso feluletet, mert az "finom puha" - ezt mondja :)
18. évi75
2008. nov. 17. 20:59
nálunk a majdnem 6 éves fiam csak a párnáival (két normál kipárna, csak jó puhák) alszik el. ha megyünk vidékre anyósomékhoz, akkor azok sem maradhatnak itthon. (anyja fia)
17. dus (válaszként erre: 12. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 17. 20:45

Szióka!


Nálunk a cumi nem vált be! Kipróbáltunk vagy 5 félét, havonta újra próbáltuk, de nem jött be neki egyik sem! Aztán abba maradt! Most, 1,5 évesen meg már hova vegyek neki cumit! Vagy érdemes lenne most bepróbálkozni vele....? Egyébként már a pocakban is szopizta az újját, ez azóta így megy! Azt nem tudom, hogyan fogom róla leszoktatni, majd egyszer csak elmarad,.....remélem!

2008. nov. 17. 20:43
cumi. Nekem volt egy rongyókám, annak a csücskét szorongattam, úgy aludtam el.
2008. nov. 17. 20:43
Ja, és a két nagyobból tanulva a kicsinek többféle cumit vettem, így nincs az egy márkához ragaszkodás.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook