Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodakezdés előtt adtok valamilyen vitamint a gyerekeiteknek? fórum

Óvodakezdés előtt adtok valamilyen vitamint a gyerekeiteknek? (tudásbázis kérdés)


19. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 17. - 9e36cbb27b)
2010. aug. 13. 14:00

Nagyon köszönöm! Ma be is szereztem az említett két homeós szert.


A kis golyócskákból naponta 2 db-ot javasoltak a lányomnak. Feloldhatom vízben is, azt mondták.

18. tücsimücsi (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2010. aug. 13. 08:19

Én is így vagyok vele.


Azt tapasztaltam nem egyszer, ha nem adok pl. c-vitamint, semmi bajuk. Ha adok erősítésként, rögtön elkapnak valamit. Mi lehet ennek az oka vajon???

Az immunrendszer alakuljon csak ki magától, mindenféle mesterséges cucc nélkül.

2010. aug. 13. 07:54

[link]

(ezek a homeopátiás komplex késztmények)



[link] monok

(Ezek a monok. készítmények)


[link]

(ezen az oldalon mindent megtudsz a homeopátiáról!! Még könyvecskéket is meg tudsz nézegetni hogy mire mi való)


Árban nézve ezek a ch-sok 500-700Ft között vannak, a stodal, oscillococcinum 990ft, a corizalia 590ft


De a pirulapatika.hu oldalon naprakészek az árak. Fent vn a két link a hemeós dolgok egy részéről.

16. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 15. - 9e36cbb27b)
2010. aug. 12. 21:57
ECHINACEA 5 CH áráról lehet tudni valamit? Meddig elég?
15. 9e36cbb27b (válaszként erre: 11. - 3dc5a222b9)
2010. aug. 12. 21:47

Igen, így igaz. És való igaz nagyon jó.


Ha beteg az oscillococcinum-ot kiegészítésképp is jó adni, ill ha látni h beteg lenne, már ellehet kezdeni. Nem fog úgy belemászni a betegségbe.


Várom hogy a jövőhéten a munkáltató az egészségpénztári kártyámra tegye a pénzt, és megyek a patikába "bevásárolni". Már ienkor veszek orrcsepp, acc, homeopátiás készítmények, rhinathiol tusso, panadol, stb... télen így nem kell megvenni. Havi 9000 a keret, ebből kell gazdálkodni.

Aztán ha baj van, kéznél vannak egyből.


Nyárára szintén így voltam krémekkel stb...

2010. aug. 12. 21:22
Én ilyenkor ovi előtt mindig csak c-vitamint(ezt amúgy minden nap szedi), és grapefruit mag cseppet adtam a lányomnak.
2010. aug. 12. 21:20

Ezt találtam a neten:


ECHINACEA 5 CH


5 CH naponta 1x5 golyó 1 hétig, majd 1 hét szünet (és így tovább).

Immunerősítő, gyulladásgátló. Változatos eredetű fertőzéses állapotokban javasolt.


Miért írod, hogy többet kell bevenni, ill. két hétig?

12. wanda8
2010. aug. 12. 21:18

na igen én is azt nem szeretem,hogy az orvos folyton antibiotikumot írt fel mikor a nagyobbik fiam kisebb volt.Akkor meggyógyult a fiam,aztán hamarosan újra és újra beteg lett még egészen kicsiként.Aztán nem adtam az antibiotikumot,hanem homeopátiás szert és nem lett beteg vagy kevesebbszer és kevésbé komoly leforgású betegséggel.

De én nem támogatok semmilyen mesterséges vitamin szedését!Egyenek sok vitamint gyümölcsökben és zöldségekben.

11. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 10. - 9e36cbb27b)
2010. aug. 12. 21:17

Azért is írtam ki a kérdést, mert holnap készülök gyógyszertárba beszerezni valamit. Mindenképp elgondolkodom ezen a homeos dolgon.


Mikor a második kúrának vége, akkor két hét szünet után újat kell indítani, vagy...?

2010. aug. 12. 21:12

Amikor a gyermek elkezd bölcsődébe-óvodásba járni, sokan szinte természetesnek tartják, hogy az első pár hónapban szinte folyton beteg. Arról azonban már kevesebben hallottak, hogy sokat tehetünk az immunerősítés érdekében, mégpedig a homeopátia segítségével.


Jellemző az a helyzet, hogy a kicsinek már a második óvodában/bölcsődében töltött héten elkezd folyni az orra, majd belázasodik, felsőlégúti panaszok, köhögés jelentkeznek. A gyermekorvosok többsége erre antibiotikumot ír fel, ami a kórokozók mellett a hasznos baktériumokat is megöli, az immunrendszer legyengül, így a kicsi hamarosan megint beteg lesz, és minden alkalommal egyre nehezebben lábal ki belőle.


Fontos a megfelelő táplálkozás is: sok zöldség-gyümölcs, ezek közül is az idénygyümölcsök és zöldségek fogyasztása javasolt. Felesleges a gyerekkel narancsot, mandarint és banánt etetni télen, ezeket ilyenkor mesterségesen érlelik vitamintartalmuk nem sok van. Déligyümölcsöket nyáron és ősszel érdemes adni, november után már nem igazán. az őszi időszakban, a körte, szilva, szőlő, télen az alma, répa, sütőtök, cékla, gesztenye, káposzta, zöldségdús húslevesek, spenót, télálló vagy mirelit alapanyagból készült főzelékek, befőttek, aszalt gyümölcs fogyasztása javasolt.


Az immunerősítés igen hatékony módja a homeopátia. Már az óvodába járás előtt 2 héttel elkezdheti szedni a kicsi az Echninace 5Ch nevű szert naponta 2*5 golyót 2 héten át, majd két hét szünetet kell tartani, aztán újra kezdeni a kúrát. Ez a kúra segíti az immunrendszert, hogy felkészülten várja a fertőzést. Fontos, hogy ezt a szert nem szabad folyamatosan adagolni, a két hetes szünet betartása nagyon fontos!!!


Ha megfertőződik a gyermek, folyik az orra, belázasodik, már az első tünetek jelentkezésekor elkezdhetjük adagolni az oscillococcinumot.


A homeopátiás szerek előnye, hogy -szemben a hagyományos szerekkel – nem a tünetek elfedésére valók, hanem az immunrendszert aktivizálják, ezáltal a szervezet maga küzd meg a betegséggel, így a beteg nem legyengülten, hanem épp ellenkezőleg: erősebb immunrendszerrel mászik ki a betegségből.

2010. aug. 12. 21:05
Én béres cseppet adtam c-vitaminnal és ugy gondolom,hogy használt.Nem volt sokat beteg!Az öccse annál inkább akkor még neki nem adhattam,de most majd neki is fogom.
2010. aug. 12. 21:02
úgy tudom, van homeopátiás szerbe olyan, amit gyerekenek lehet adni vitaminként: többen mondták már, hogy az nagyon jó...én még nem próbáltam, mi is most megyünk majd óvodába.
2010. aug. 12. 20:54
én nem adok, sosem adtam, és nem is fogok. 3 gyerekem van, soha semmi bajuk. Ha meg néhány betegségen ne adj isten átesik, erősödik az immunrendszere.
2010. aug. 12. 20:52

Multi Tabs Immuno Kid-et. Jövőhéten veszem meg, és adom is neki mostmár. Havi 3000-et megér ha nem lesz beteg. Eddig bevált.

Előtte 1 évben 8-10-szer, mikor szedte a múlt évben már csak 3-4-szer volt beteg; de az is kisebb lefolyású lett.

2010. aug. 12. 20:33
én is régebben adtam vitamint,de ahogy abbahagytam beteg lett a fiam.Így mostanra nem adok,inkább rengeteg gyümölcsöt és zöldséget esznek.A múlt évben volt kiscsoportos,de nem volt beteg.Talán egy kicsit ha folyt az orra!Ez azon múlik erős e a gyermeked immunrendszere,mert ha nem hiába tömöd belé a vitamint!
4. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 3. - Jennifer lopez)
2010. aug. 12. 20:31
Épp ettől tartok én is, most megy először oviba a kislányom.
2010. aug. 12. 20:30
Nem tudom, nekem nem ért egyik sem semmit. Minden hónapban beteg volt a gyerek 2 hetet. Igaz, tavaly kiscsoportos volt és állítólag át kellett esnie ezeken az óvodai vírusokon. Hát most kíváncsi leszek ezen az éven mi lesz. Attól függetlenül tuti fogok neki adni vitamint. Én C-vitamint és valamilyen multivitamint szoktam neki adni.
2010. aug. 12. 20:23
Én Cebion 2x multi szirupra gondoltam, hogy most elkezdem.
2010. aug. 12. 20:23
Óvodakezdés előtt adtok valamilyen vitamint a gyerekeiteknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook