Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vannak itt külföldre vágyó orvosok? fórum

Vannak itt külföldre vágyó orvosok? (tudásbázis kérdés)

76. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 75. - 130454e42d)
2014. jún. 18. 15:19
Azok is hozzájárultak a "rongáláshoz -nagyban-, akiknek volt és van mit tenni a borítékba.
75. 130454e42d (válaszként erre: 74. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 15:16

Ez az elmúlt 25 év eredménye. Mindenki részes benne aki itt élt és semmit nem tett, 4 évente megszavazta azokat, akik tojtak az egészre.

Lesz ez még rosszabb is...

Ki megy ma nővérnek? Én nagyon nem örülnék, ha a lányom az eü-ben szeretne dolgozni, akár orvosként, akár nővérként. De szerintem egyikünk sem.

Amíg egymásra mutogatunk, és közben dugdossuk a borítékot semmi nem fog javulni.

74. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 70. - 24ae8755a7)
2014. jún. 18. 15:07

Honnan tudod, hogy éltem?...és a másik kismillió ember hogy élt és mitől lett beteg..

Persze, valóban nem kötelező orvoshoz menni...fel is lehet fordulni...csendben, hogy ne zavarjon az ember senkit..lásd a sörgösségi esetet... a 10 óra várakoztatás után a nagy semmit.

73. trapiti (válaszként erre: 70. - 24ae8755a7)
2014. jún. 18. 14:57
Ja, kötelezettség az nincsen... könnyebb az orvost szidni.
72. trapiti (válaszként erre: 68. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 14:56

A jogaidat ne rajtam kérd számon. Nem nekem fizettél évtizedekig.

Ellátáshoz van jogod, ahhoz hogy "meggyógyítsanak" nincsen, ez nem feltétlenül csak az ellátáson múlik, általános állapottól, betegéstől, és attól is függ mit tesz a beteg.

Az ellátás biztosítása pedig az állam felelőssége. Ha nem tudja megtartani az orvosokat az országban, akkor az nem az orvosok hibája.


Szerintem senkit nem tartana vissza az eljöveteltől hogy nem dolgozhat többet otthon, a legtöbben nem is akarnak.

Csak érdekelne, hogy a többi elvándorlóról is ez a véleményed? Vagy a mérnök, tanár, marós, buszsofőr az eljöhet? Már nemcsak az orvosok hagyják el az országot.


Ha vígasztal én is fizettem mostanáig, és azzal hogy eljöttem a magyaroknak "ajándékoztam" a befizetett sok pénz, hiszen eddig nem volt szükségem ellátásra, ezután meg nem otthon fognak ellátni.

71. 24ae8755a7 (válaszként erre: 69. - 130454e42d)
2014. jún. 18. 14:47
Tökéletesen igazad van. Én is ezt magyarázom már egy ideje, de ha valaki nem akarja megérteni...
70. 24ae8755a7 (válaszként erre: 68. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 14:45

Mindenki csak a jogaival dobálózik az a baj. És mi van a kötelességgel? Az emberek többsége csak akkor megy orvoshoz amikor dohányzással/egészségtelen életmóddal tönkre tette a szervezetét. Az átlag embernek nem lenne kötelessége egészségesen élni?



Nem kötelező orvoshoz menni, ha ennyire nincs bizalmad irántuk és dühös vagy, el lehet menni természetgyógyászhoz is.

69. 130454e42d (válaszként erre: 68. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 14:40

Akkor más se jöhessen vissza aki egyszer külföldre ment, így igazságos.

A politikusokon kellene számon kérni, hol van az a pénz amit az emberek befizettek, mire ment el.

De könnyebb az orvosokra köpködni, ahelyett, hogy összefogás lenne egy normális egészségügyért.

68. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2014. jún. 18. 14:36

Nekem és a többi embernek pedig joga lenne ahhoz, hogy meggyógyítsanak az orvosok, pláne, miután évtizedekig fizettem előre.


Ha rajtam múlna, soha többet nem praktizálhatna az az ember itthon, aki elhagyta az országát, a beteg embereket.

67. 24ae8755a7 (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2014. jún. 18. 14:30
Like:)))
66. 130454e42d (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2014. jún. 18. 14:10

Az "tetszik", hogy olyan köpköd ezerrel aki szintén külföldön él. Rá nem vonatkozik, hogy cserbenhagyta az országot? Neki joga van jobban élni máshol, az orvosnak nem? Tipikus "más farkával a csalánt" esete...

A hálapénz adót és kapót egyaránt letöltendő börtönnel büntetném, megvesztegetés, hatalommal való visszaélés és jogtalan előnyszerzés címén. Mert igazad van, mind a kettő bűnös. A beteg arra nem gondol, hogy pénztől sem jobb orvos nem lesz valaki, sem lelkiismeretesebb.

65. trapiti (válaszként erre: 62. - 130454e42d)
2014. jún. 18. 14:05

Ez teljesen így van. A legjobb módszer, oszd meg és uralkodj. Az emberek elhitték hogy az orvos az ellenség. Miközben az orvos és a beteg egy oldalon állnak. A hálapénz rendszeréről már a másik topikban leírtam a véleményemet, ott is kikezdtek, voltam már azóta hazúg, becstelen, pénzéhes is. De az az igazság hogy nem az emberek tehetnek erről, ők csak egyszerűen kellőképpen birkák ahhoz hogy ne akarjanak a dolgok mögé látni. Megvezethetőek, rossz körülményeik vannak, amivel kevesebbet foglalkoznak ha van egy jó kis közös ellenség. A hálapénz (vagy nevezzük inkább megvesztegetési pénznek, csúszópénznek) rendszerét az orvostársadalom egy meghatározott rétege és a betegek közösen működtetik. Semmivel nincs kisebb felelőssége annak a betegnek, aki az átlagon felüli vagy gyorsabb ellátás reményében, akár a többi beteg kárára is pénzeli az orvost, mint annak az orvosnak, aki elfogadja, kéri, sőt tarifát szab. Én a magam részéről ebben SEM kívántam részt venni, így dönthettem, hogy csinálom tovább, úgy ahogyan az elmúlt 14 évben, pénzt soha nem elfogadva, és hagyom hogy a társszakmák képviselői az én és a családom áldozata révén gazdagodjanak, vagy kiszállok. A harmadik lehetőség hogy megfejhettem volna a betegeket, ez az én értékrendemmel nem fért össze.

Én csak azt tudom mondani, aki tisztességes a szakmában, az nem él jól, viszont feláldozhatja az egészségét, a családját, az életét, és cserébe nemhogy megbecsülést nem kap, de még közellenség is válik belőle. Az ilyenek jól teszik ha elmennek, mindenkinek joga van normálisan élni, és ha van lehetősége hogy megteremtse, akkor tegye is meg. Talán ha az utolsó is elment, észbekap az ország vezetése is.

Egyébként sajnos akkor késő lesz, mert nem csak pénzről van szó. Magyarország nem tud már az én életemben akkorát változni, hogy önszántamból visszamenjek, akármennyit is fizetnének. Szeretnék nyugodtan élni, szeretnék sok időt a családommal tölteni és szeretnék normális körülmények között dolgozni. Ennyi :)

64. 130454e42d (válaszként erre: 61. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 13:48
Az idősebb orvosok betonozzák be ezt a rendszert, nálunk nekik jut a hálapénz nagy része. Sokuk már sem szakmailag, sem fizikailag nem kéne, hogy pl. műtsön, de 1. nincs helyettük más 2. ragaszkodnak a jóléthez.
63. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 54. - 24ae8755a7)
2014. jún. 18. 13:41
neee...azért nem kell enyire túlozni:)))Ne félj, egy orvos sem halt még éhen és biztos, nem is fog...
62. 130454e42d (válaszként erre: 61. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 13:39

A nem magyarok is inkább mennek nyugatabbra, ők sem hülyék. A politikus és orvoskamarai maffiával egyetértek, mint a topic is mutatja jól csinálják.

Nekik mindig meglesz az osztályon felüli ellátás, aki meg tudja fizetni annak szintén,. a többiek meg csináljanak amit akarnak. Fent biztosak benne, hogy nem rájuk fognak haragudni, hanem az orvosokra, nővérekre... Ez megy 90 óta, és úgy tűnik megfelel mindenkinek.

61. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 57. - 130454e42d)
2014. jún. 18. 13:19

Ismerek, sokat, csak a legtöbb még a régebbi, aki tud is, rendes is.


Akik most maradtak verik a mellüket; íme, én maradtam, fizesetek meg!


Különben a politikai és orvos-maffiával nincs mit kezdeni.

És nem kell ijesztgetni, hogy nem lesz orvos!

Lesznek, csak legfeljebb nem magyarok, ami nem is biztos , hogy baj.


A nővérekről nem volt egy szavam sem. :))

60. 24ae8755a7 (válaszként erre: 56. - Muraja)
2014. jún. 18. 13:10
Azért azt ne felejtsük el, hogy vannak szakmák ahol egyáltalán vagy csak minimálisan van hálapénz. Pár éve már az eü-ben dolgozom, de képzeld még nem vettem el hálapénzt senkitől. Amikor kifizetjük a hitelt/számlákat utána nem sok marad. És igen azok után, hogy a volt évfolyamtársaim 95%-a már nincs itt én is elgondolkodom, hogy hogyan tovább. Ennyi fizetésből még nyugdíjam sem lesz.
59. Muraja (válaszként erre: 58. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 13:09

Nem teged de amit a hölgy irt hogy szeretnel olyan okos lenni .

Maskep bocs !

58. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 55. - Muraja)
2014. jún. 18. 13:06

Valami keveredik: én a 47. hozzászólásra írtam, amit gondolok!



Nem, a " hölgynek " semmi jel azok után, amiket írt.


Nem értettél félre engem?

57. 130454e42d (válaszként erre: 35. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 13:05

Látszik, hogy elképzeléseid vannak csak, nem ismersz közelről orvosokat.

Trapitinek igaza van, abban is, hogy elment. Mennyivel lett volna becsületesebb, ha rámegy a hálapénzre? Anyagi gondja nem lett volna, és verhetné a mellét, hogy itthon maradt.

Készülj fel, 10-20 év múlva ha nem lesz gyökeres változás nem csak orvos nem lesz, de nővér sem.

56. Muraja (válaszként erre: 54. - 24ae8755a7)
2014. jún. 18. 13:00

Tudtomal meg senki aki orvos M.o nem halt meg ehen erre a parom itt erösen reagal ez mar a csucs !

Könyörgöm halod mitt irtal ?

Es kulömben sem Trap.. es a lanya nem neznek ki ugy hogy ehen haltak volna ..

Ez aztan a tulzas , orvos , magyarorszag es ehezik ezt add össze vilag !

Amikor a Erzsike neni meg az utolso penzet is oda adja a mindenhato dokinak .

Remelem ez ironikusan gondoltad ..

55. Muraja (válaszként erre: 51. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 12:57

Szeretnel ilyen ertelmes lenni ? hat ez nem volt szep komolyan , mind diplomasnak kellene tudnod mi az alazatt es nem pedig a felebarat gyalazat .

Mitt szolsz egy kis bocshoz es ezer jeges medvehez a a hölgy cimere ?

Nem nehez hidd ell igy kezdödik , minden ..

54. 24ae8755a7 (válaszként erre: 53. - Muraja)
2014. jún. 18. 12:55
Igen, de az orvosi esküben nincs benne, hogy éhen kell halnom a hivatásom miatt. Illetve az sincs benne, hogy hagyjam hogy a sok ügyelet miatt menjen tönkre a családom.
53. Muraja (válaszként erre: 48. - 24ae8755a7)
2014. jún. 18. 12:52
Az orvosolas nem szakma az hivatas ami odaadast követel nem elvar .
52. Muraja (válaszként erre: 39. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 18. 12:50

Kulföldön nem is doktro uraznak vagy nyaliznak de inkab humanusan alnak az emberhez . Itt nem is szokasos hogy az emeberek a vizit kartyara vagy a ajtora fektuntetesek a tituljukat.

Paromnel meg othon szova tettem a MVDR ö csak csodalkozott hogy ez nem szokas mashol.

Igen elösször legyun emerek , utana jön a nemezeti neyelvi , valasi es meg jo eg tudja milyen ide -oda tartozas )

51. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2014. jún. 18. 12:48

Szeretnél ilyen értelmes lenni.

Igen, elég volt a 14 év, szerintem is.:((

50. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2014. jún. 18. 12:47

Sokkal többet, mint te ott kint a pénz országában.

Én jártam ingyen...tudod, INGYEN idős, tehetetlen emberekhez. Csak most én is sajnálatos módon orvosra szorulok...és látom a helyzetet:(((

49. trapiti (válaszként erre: 46. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 12:47
Utoljára mondom, egy orvos sem tett esküt arra hogy mindent feláldoz azért hogy gyógyíthasson. Arra sem hogy Magyarországon marad. Nekem is van családom, gyerekem akikért felelős vagyok. És van saját életem amit úgy élek ahogyan én jónak látom.
48. 24ae8755a7 (válaszként erre: 43. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 12:46
És az évek óta folyó lejárató kampány, hogy uszítsuk egymásnak a beteget és az eü dolgozót, egyre sikeresebb sajnos. Minden szakmában vannak szakmailag jobbak/ rosszabbak és kedvesek/kevésbé kedvesek. Amit ma Mo.-n hatalmas problémának látok, hogy nincs meg a megfelelő kommunikáció a beteg és az orvos között. Ami sokszor amiatt van, hogy túlterheltek az eü dolgozók.
47. trapiti (válaszként erre: 44. - Muraja)
2014. jún. 18. 12:44
Összevissza beszélsz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook